11 tisíc vědců předpovědělo lidstvu „nepopsatelné utrpení“
6. listopadu 2019 Redakce AC24 Ze světa 32603 12
Více než 11 tisíc vědců ze 153 zemí světa se podepsalo pod dokumentem, ve kterém se tvrdí, že lidstvo čeká „nepopsatelné utrpení“, pokud nebudou přijata okamžitá opatření ke snížení emisí oxidu uhličitého. Práce vědců je publikována ve vědeckém časopise BioScience. (Foto: DoD Live)

 

 
 
 
 

Zjištění odborníků vychází z informací získaných během 40 let pozorování. Tyto údaje zahrnují spotřebu energie, povrchovou teplotu, růst populace, míru odlesnění, množství polárního ledu, HDP a emise uhlíku.

Podle jednoho z autorů dokumentu, zaměstnance Univerzity Sydney Thomase Newsoma, musí vědci plnit svou morální povinnosti a varovat celý svět před ekologickou havárií. Jeho kolega z Univerzity Oregon William Ripple dodal, že ke změně klimatu dochází mnohem rychleji, než mnozí vědci čekali.

​Odborníci zdůraznili, že lidstvo může stále přijmout určitá opatření ke zlepšení dané situace. Stanovili několik oblastí, v nichž je nutné podniknout kroky ke zpomalení globálního oteplování.

Vědci požadovali zejména nahrazení fosilních paliv obnovitelnými zdroji, zavést vysoké uhlíkové daně, snížit emise nestabilních znečišťujících látek, odklon od snahy zvýšit HDP a zlepšení materiálních podmínek, zastavení masivního odlesňování a konzumovat méně živočišných produktů ve prospěch rostlinných potravin.

Vědci z Monashovy univerzity v Austrálii dospěli k závěru, že globální oteplováníní povede k růstu počtu onemocnění a životu nebezpečných stavů spojených s nedostatečnou výživou kvůli vysoké teplotě vzduchu.

Horké počasí může napomáhat podvýživě kvůli snížení chuti, neochotě kupovat potraviny a vařit a také poruchám trávení kvůli zhoršení chorob žaludku a střev a porušení teplotní regulace. Celkem asi 15 procent případů hospitalizace kvůli podvýživě bylo spojeno s vysokou teplotou vzduchu.

Vědci se zaměřili na údaje o denní hospitalizaci mezi roky 2000 a 2015, které zahrnují 80 procent obyvatel Brazílie a také o průměrných denních teplotách. Vyšlo najevo, že při zvýšení teploty o jeden stupeň Celsia v horkém ročním období se zvyšoval počet hospitalizovaných kvůli podvýživě o 2,5 procenta.

Zdroj: academic.oup.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RR
radim rulik
6. listopadu 2019

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D v proč ne rovnou milión vjedců nafalšovat, jako těch 97 %??? :-D Čekám, že mezi těmi vjedci najdou tentkrát i děti z mateřských :)

 

zase ti vjedci zneužívají zdánlivou korelaci, aby "elity" prosadili snížení inteligence na planetě, tedy snížení blahobytu, aby jim do jejich pedofilního chování nikdo nestrkal nos :)

 

a je tam asi 100x zmíněno IPCC, o kterém ví každý s IQ>80, že už mnohokrát lhali, podváděli a i kradou daně ve prospěch bohatých :)

 

a zase na 99 % vybrali časovou řadu, kde se něco dalo prokázat a pominuli data předtím, jinak by jim to moc nevycházelo... 5 let časová řada je opravdu OBROVSKÁ :-D

 

tohle může zplodit opravdu jen vjedec, nebo blbec :)


40
V2
Vaclav 2
6. listopadu 2019
počkej...oni mají pravdu! vždyť si zvou to Grétisko na konzultace...
40
--
- -
6. listopadu 2019

V jedno období vědci byli alarmisté že dojde ropa naprosto nejpozději v roce 2000. Pokud přebírali info z pindostanu a nemohli ji loupit po světě pak tedy ano.

Je to i odpověď na rojení nato kdy snad už před 5.lety měli 80 000 žoldáků na hranicích s ruskem.

Co to znamená pro evropany ani nedomýšlejte.

http://www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americkych_intervenci_tajnych_operaci_a_ruznych__275539487.html

 

http://leva-net.webnode.cz/products/vodikova-budoucnost-lidstva-prevratne-zasedani-vedecke-rady-ruske-akademie-ved-exkluzivne/


30
EP
Eduard Piovarči
6. listopadu 2019

Ropa je absolutně nevyčerpatelná, obnovuje se, vyskytuje se v hloubkách přes 10,5 km, o čemž se teorii vzniku ropy z biologických složek může jen zdát, nynější těžba ropy pomalu přechází na hlubinnou anorganickou ropu. Známé zásoby ropy ve světě převyšují teoretické maximum objemu ropy, která mohla vzniknout organicky – i kdyby se veškerá biomasa Země proměnila v ropu, vzniklo by jen 7% známých zásob z nalezišť Perského zálivu. Velké ropné firmy teorii anorganické ropy tiše využívají, nahlas nepřiznávají.

 

Úniky vodíku byly naměřeny po celém světě, je provedeno přes 5000 měření na všech kontinentech. Hlavní roponosný hlubinný zlom světa jde podél východního pobřeží Afriky (africký zlom, viktoriino jezero) přes Arabský poloostrov, Blízký Východ, Kavkaz, Sibiř k Severnímu pólu.

 

Naleziště „Samotlor“ - Samotlorská ropa vzniká v místě pronikání vodíku k povrchu. Je třeba měnit postoj k ropě a k vrtům, ropa se obnovuje podobně jako les – stačí počkat 10-15 let.

 

Obnovování ropy: díky válkám (absence těžby) se v Čečensku tamní ropa za 8 let plně obnovila a začala samovolně pronikat na povrch jako v roce 1907, kdy byla objevena. Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/vodikova-budoucnost-lidstva-prevratne-zasedani-vedecke-rady-ruske-akademie-ved-exkluzivne/


10
VM
Vladimír Molík
5. února 2020
Nejlepší by bylo, kdyby vjedci vymysleli jak tvořit ropu z živých lidí. To by byla ropa nevyčerpatelná. 
00
EP
Eduard Piovarči
6. listopadu 2019

Podle jednoho z autorů dokumentu, zaměstnance Univerzity Sydney Thomase Newsoma, musí vědci plnit svou morální povinnosti a varovat celý svět před ekologickou havárií.

Inak s časti súhlas preto že skutočne odlesňujeme planétu a to nie je dobré a okrem toho aj znečiťiujem neskutočným odpadom moria i súše a toto samo o sebe už vedie ku katastrofe.

Mali by sme začať poháňať naše motory vodíkovým palivom alebo elektrickými článkami na slanú vodu, lenže toto olejárska lobby nedopustí. Skrátka priemyselná lobby zabíja planétu znečistením odlesnením a spalovaním fosílnych palív preto že im to prináš obrovské zisky ktorými zasa riadia politiku tak aby tie zisky neprestávali prúdiť

http://aragonit9.blogspot.com/2016/05/


40
EP
Eduard Piovarči
6. listopadu 2019
Dnes už dobre vieme že klíma sa mení cyklicky a my ju neohrievame ohrieva ju Slnko v konfigurácii s kývavým pohybom zemskej osy v dlhodobom cykle Platónskeho roku a celkového nárastu energie v slnečnej sústave. Zahrievajú sa aj atmoséry iných planét Slnečnej sústavy. Len tu sa z toho vytĺka zisk politický kapitál pre najmocnejších.
20
EP
Eduard Piovarči
6. listopadu 2019

dva príspevky z Levanetu pod tým článkom hovoria za všetko:

ropa "do nekonecna?"

Franta | 25.11.2015

CO2 není tak skodlivé jak se soudí. V soucasnosti je ve vzduchu prumerne 500 cástic CO2 na metr krychlovy. Kdyby jeho pocet klesl pod 400 cástic CO2 na metr krychlovy, nastal by masovy vyhyn rostlin. V praveku bylo az 15x více CO2 v atmosfere a bylo to bez problemu. Podle laboratorních testu 3-násobné vetsí mnozství CO2 vedlo k rychlejsímu a vetsímu rustu rostlin, které byly zároven silnejsí. CO2 je vlastne kyslík pro rostliny, pocítám, ze kdyby bylo ve vzduchu nekolikanásobne víc CO2, byly by vetsí úrody a nemuselo by se tolik hnojit stríkat, címz by zemedelci usetrili na postricích a hnojivech.

Odpovědět

ropa "do nekonecna?"

Martin | 25.11.2015

Myšlenka, že CO2 je ve světě, kde jsme i my bytosti založené na uhlíku je něco škodlivého pochází od oligarchií, které si pořídily vědu na míru stejně jako radikální enviromentalismus... Naštěstí se ta bouda s AGW začíná rozpadat. Máme zde řádově větší producenty CO2, než je člověk. Oceány, sopky atd... CO2 bylo v atmosféře o řády více a mělo to vždy pozitivní vliv. Snaha kontrolovat jeden ze stavebních a životodárných prvků na planetě neměla nikdy jiný cíl, než kontrolu nad lidmi...

Odpovědět

Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/vodikova-budoucnost-lidstva-prevratne-zasedani-vedecke-rady-ruske-akademie-ved-exkluzivne/


20
AZ
Antonín Zelenka
7. listopadu 2019

5G Nesmrtiaca (niekedy – podľa potreby) zbraň: Aktívny prinucovací systém (APS)

 

Rovnako ako všetka sústredená energia (vrátane zamerania rozptylovej energie), lúč ožaruje všetku hmotu v cieľovej oblasti, vrátane všetkého, čo za ňou nie je, ani za ním, bez tienenia, bez možnej diskriminácie medzi jednotlivcami, objektmi alebo materiálmi. Každý, kto nie je schopný opustiť cieľovú oblasť (napr. telesne postihnutí, deti, nespôsobilí, uväznení atď.), bude aj naďalej prijímať žiarenie, kým operátor nevypne lúč. Reflexné materiály, ako je hliníková fólia na varenie, by mali odrážať toto žiarenie a mohli by sa použiť na výrobu odevov, ktoré by chránili pred týmto žiarením.

 

Ľudia by boli vystavení viac ako štandardným limitom maximálnej prípustnej expozície (MPE) pre vysokofrekvenčnú energiu a vojenské použitie vyžaduje výnimku z týchto limitov expozície.

 

Účinky tejto rádiovej frekvencie na ľudí boli študované armádou už roky a v mnohom a veľa, ale nie celý výskum, bol publikovaný otvorene v recenzovaných časopisoch.

 

Nejeden novinový článok kritizoval číre množstvo času potrebného na prevádzku tohto 5G systému a citoval potenciál, ktorý by musel odvrátiť veľké množstvo bolesti a utrpenia v husto obývaných oblastiach po celom svete. Civilné obyvateľstvo sa nedokáže postaviť na odpor proti 5G-4G-3G sieťam, takže ich utrpenie bude postupom času neznesiteľné. Živé peklo pre živých, budú si priať postupom času radšej smrť.

 

Hoci sú účinky 5G opísané ako „nepríjemné“, zariadenie má „potenciál zabíjať“. Takže sa civilné obyvateľstvo nemusí báť, nájde si ich.

 

Vlády, vedci i lekári celého sveta požadujú zákaz nových 5G sietí.


10
EP
Eduard Piovarči
7. listopadu 2019

Sa obávam že toto už nuikto nezastaví...

https://aragonit11.blogspot.com/2019/11/nedela-18.html


00
TL
tivukiz larjem
7. listopadu 2019

Sometimes, the follicles cease to function completely before the age of 40 and, at other times, they continue to function, but in a defective manner.

upsers   | www.upsers.com    | upserscom


00