„Zajištění dodatečné bezpečnosti pro ruské vojáky v Sýrii pocítí všichni,“ uvedl Putin
18. září 2018 Redakce AC24 Ze světa 15866 9
Prezident Vladimir Putin prohlásil, že není možné srovnávat tragédii s Il-20 v Sýrii s Tureckem sestřeleným ruským vojenským letounem Su-24, tam byla jiná situace.

 
 
loading...
 

Včerejší tragédii prezident označil za „řetězec tragických náhod". Podle slov Putina Rusko zajistí pro své vojáky v Sýrii dodatečnou bezpečnost a to „pocítí všichni".

„Když umírají lidé, zvláště při tak tragických okolnostech, tak je to vždy tragédie, tragédie pro nás všechny, pro zemi i pro blízké našich zemřelých druhů. Já kvůli tomu samozřejmě vyjadřuji soustrast blízkým zemřelých," řekl Vladimir Putin na tiskové konferenci s maďarským premiérem Viktorem Orbánem.

Ministerstvo obrany RF dříve oznámilo, že přibližně v 22.45 ztratilo spojení s ruským letadlem Il-20, které se vracelo na základnu Hmímim.

Stroj s posádkou skládající se z 15 lidí se nacházel 35 kilometrů od pobřeží Středozemního moře.

Jak oznámili v MO RF, právě v tuto chvíli čtyři izraelské stíhací letouny zaútočily na syrské objekty v Latakii a z francouzské fregaty Auvergne byly odpáleny rakety.

Podle údajů MO RF byl Il-20 sestřelen syrskou raketou S-200, izraelští letci se schovávali za ruským letadlem a záměrně na něj nacílili útok. Zahynulo 15 ruských vojáků. Přitom Izrael nevaroval Rusko o své operaci včas.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu Podotkl, že vina za sestřelené ruské letadlo a smrt jeho posádky leží zcela za izraelské straně.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PA
Piovarči Aragonit
19. září 2018

Rusko len zaplatilo za svoju benevolenciu a toleranciu Izraelských útokov na Sýriu. Rusku sa to teraz vypomstilo. Agresora treba dôrazne odraziť hneď pri prvej akcii na cudzom území. Preto že to Rusko neurobilo a už minimálne rok toleruje zaplatilo životmi svojich vojakov a stratov IL20.

Takto si bude každí z Rusákov len uťahovať. Možno im beztrestne zostrelovať lietadlá a zabíjať vojakov ako nejakej provinčnej armáde

http://aragonit11.blogspot.com/2018/09/ekoden-ktory-nam-celkom-nevysiel-15.html


20
Jarin G.
19. září 2018

Ahoj Edo. 

Já bych na to šel jako Putin. S chladnou hlavou!!! Nejdřív zjistit co a jak. Pak to vyhodnotit a teprve pak reagovat! Oni si jistě možnosti najdou, jak jim to vrátit. A ani se o tom nemusíme dozvědět! Vzpomeň si, jak po sestřelu té ruské stíhačky Turci prosili a škemrali!!"!

   Ono začít 3. světovou válku, po níž už nic nebude, není žádná moc velká sranda. A to Putin moc dobře ví!

Že se budou Rusům posmívat? No a co? Neboj, oni to ustojí! Stejně je každý den napadají, lžou o nich, uvalují na ně sankce. Já jsem rád, že velký válečný konflikt nenastal! Spousta lidí si myslí, že někdo sestřelí Rusům letadlo, oni jim to vrátí potopením torpédoporce a je to. To je velmi naivní! Nebo mjak to vidíš, Edo, že by to pokračovalo?

Ono jde zřejmě o provokaci za Idlib, který jim nevyšel, tak zkouší vyvolat konflilt jinak. O vyprování velké války USrAele, NATO a dalších, proti Rusům.

V posledním díle Pjakina zaznělo cca toto: Bude-li muset Rusko začít odvetu proti nepřátelům v Sýrii, např. potápěním nosičů raket, tak to musí pokračovat rovnou vojenskou akcí proti Evropě a USA. Nebude možno čekat (víš-li, že začne bitka, musíš udeřit první, řekl Putin). A nezapomeň na další citát: "K čemu by nám byl svět, když v něm nebude Rusko!"

 Já mám Rusy moc rád, ale ještě víc mám rád svoji rodinu, vnoučata, kamarády .......... A že válka nezačala, jsem fakt rád!


20
Jarin G.
19. září 2018

Přidám text T. Spencerové!

Tereza Spencerova

3 hod ·

Svět při středeční ranní kávičce: ... plus mimořádně i pár poznámek ze dní předchozích, kdy „kávička“ nebyla…

-- sestřelení ruského letounu Il-20 byl „souběh tragických okolností“, tvrdí Putin… některé ruské zdroje ho mají za sraba, který se bojí ukázat na Izrael, aby nemusel vojensky reagovat… tím spíš, že v konkrétním případě má Putin kolem sebe v Kremlu silnou proizraelskou lobby… ruská Duma se dezorientovaně plácá… 15 mrtvých vojáků bez adekvátní reakce rychle oživuje v Rusku antisemitismus…

-- nicméně, pokud by Putin vojensky reagoval, nejspíš by se proti Rusku zvedla koalice Izrael-USA-Západ… a s ní i vyhlídka na třetí světovou… nebo aspoň vlnu sankcí, po nichž by Rusko už kleklo… a po Putinovi by nastoupila nějaká „silná ruka“… s vyhlídkou na třetí světovou… totéž platí i pro údajné odpálení raket proti Sýrii z francouzské fregaty… možná to byla všechno jen snaha vyprovokovat Rusko k zásahu… po němž by se Izrael nebo i Francie mohly tvrdit, že jsou oběťmi ruského útoku a požádat USA o rychlou ochranu… a ve výsledku by následoval mohutný útok na Sýrii, který by ji mohl proměnit v trosky už celou… do Středozemního moře vplula americká skupina v čele s letadlovou lodí Harry Truman… Trump prý už „brzy“ oznámí, co bude dělat se Sýrií… zkrátka, aktuálně se hraje „vabank“… ve snaze zastavit čas a svět… zaplaťbůh za Putina a jeho „srabáctví“… i když, donekonečna ustupovat asi taky nebude moct...

-- izraelský Bibi už si s Putinem telefonoval a prý za všechno mohou Syřané a Írán… a Rusové, kteří by měli zlepšit koordinaci s Izraelem, nebo tak něco… o izraelském útoku na Sýrii ani muk… fascinující… Damašek píárově až nemístně mlčí… a proč vlastně Izrael útočil na Latákii, Tartús atd? … Occamova břitva říká: Bibi a spol nechtějí, aby jakákoli jiná strana v regionu posilovala, a je jedno, jestli je řeč o Turecku (v Idlíbu po dohodě s Ruskem a souhlasem Sýrie) nebo o Íránu (v Sýrii a obecně) nebo o Sýrii jako takové…

-- je vcelku jasné, že Rusko na izraelskou provokaci nějak zareaguje, ale… Rusko například na osobní Bibiho nátlak zastavilo Sýrii dodávky systémů S300… a určitě existuje ještě spousta jiných „službiček“, na které bude muset Bibi nyní zapomenout… výsledek jednání (a tím i úroveň vztahů mezi Izraelem a Ruskem) bude možné odpozorovat z případných dalších izraelských náletů na Sýrii… budou, nebudou?... Bibi tvrdí, že budou…

celý článek:

https://www.facebook.com/tereza.spencerova/posts/1899788683400312?__tn__=K-R


20
PA
Piovarči Aragonit
19. září 2018

Ahoj Jarin

Rusko už urobilo niekoľko zásadných strategických chýb. S Izraelom sa mali dohodnúť celkom inak ako sa dohodli a Izrael by ich musel rešpektovať. Rusko bolo na Izrael od začiatku moc mäkké. Keby sa Putin z NEtanjauhom dohodol na tom že na Sýriu sa útočiť nebude za určitých podmienok bolo by to bez tohoto posledného incidentu.

A taká dohoda by bola isto možná.

Vidíš máme tu dohodu o demilitarizovaných zónach a predsa len do stredozemného mora vplávala ďalšia lietadlovka a ďalšie atómové ponorky. USA sa nevzdajú svojho plánu zvrhúť a zničiť vládu v Damašku. Dôvod si nájdu.

Rusko musí začať jednať zásadne preto že inak bude zatlačené celkom do kúta.

Rusko by malo idlíb infiltrovať partizánskymi skupinami ktoré by mali bojovať s militantmi zvnútra a celkom ich tak zlomiť. Lenže to chce iné odhodlanie Sýrčanov v Sýrskej armáde ktorá by čiastočne prešla na spôsob partizánskeho boja bez podpory delostrelectva len s lahkými zbraňami prípadne s privolanou leteckou podporou.

Takto by bolo možné postupne obsadiť Idlíb plný teroristov. Treba tam len poslať 5 tisíc odhodlaných dobre vycvičených bojovníkov prezlečených za domorodcov s turbanmi a uterákmi

 

Rusko v Sýrii zatiaľ vôbec nevyhralo chybu urobili že armády neprešli na východný breh Eufratu a neobsadili tam značnú časť územia s najväčšími ropnými vrtmi teraz sa tam rozťahujú Američania. Tam sa urobila prvá zásadná a strategická chyba pri Deir Ezzor mala armáda postupovať po východnom brehu až k ropným poliam Omar a ďalej k južnej hranici. Kapitálna chyba Sýrskej a Ruskej armády. Strategická chyba ktorá ich môže stáť nielen veľa ľudských životov ale aj prehru a debakel v Sýrii.

MORE HERE

20 km demilitarizovaná zóna okolo Idlíbu by mala byť obsadená Ruskou a Tureckou armádou tak že by ozbrajenci prišli o hodne územia a Idlíb sa výrazne scvrkne. Nie je ale vyriešená Sýrsko Tuirecká hranica.

či ale aj dôjde k realizácii tejto zóny je otázne. Militantom sa to asi nebude páčiť a budú sa snažiť vyprovokovať Americké bombardovanie Sýrie. Preto tam vplávala aj ďalšia liedadlovka pomenovaná po prezidetovi ktorý dal zvrhnúť dve atómové bomby na Hirošimu a Nagasaky. USA sa zrejme neuspokoja s demilitarizovanou zónou a budú chcieť zmenu režimu v Sýrii na ten ich proamerický bábkový režim tak ako to robia v celom svete kde si kupujú elity. Najprv však potrebujú pozabíjať predstaviteľov odporu.

Rusko musí výrazne pritvrdiť len diplomacia mu nepomôže získať patričný rešpekt. V Idlíbe by pomohla partizánska vojna plus postupné vojenské výsadky do tylu nepriateľa.

 

JArine

ešte raz aj Spencerka povedala že Rusko donekonečna ustupovať nemôže. Mali by už konečne nad celou Sýriou zriadiť bezletovú zónu a vysadiť v Idlíbe mohutné partizánske výsadky hlavne v oblasti Sýrskotureckej hranice aby sa likvidácia Idlíbu toho semenišťa terorizmu ktorého sa obáva aj celá Európa a hlavne Frantíci, urýchlila bez toho aby mali USA zámienku hoci tí si ju vždy nájdu.

http://aragonit11.blogspot.com/2018/09/ekoden-ktory-nam-celkom-nevysiel-15.html

 

Jarin v tom článku čo tu pastol Jiří je odhalenie prečo Rusko koná ako koná a teraz to dáva aj zmysel. Rusko je pod kontrolou Izraelskej lobby, preto sa deje to čo sa deje. To nie sú ani tak šachy ako sme si mysleli

Vladimir Žirinovský zaútočil v ruské televizi na židy, že řídí politiku Kremlu a stojí v pozadí kauzy Skripal! Kdo nahradí Vladimira Putina ve funkci prezidenta, až jednou odejde? Horkým kandidátem je Alexander Khinstein, který ve strukturách strany Jednotné Rusko stoupá raketově vzhůru! Žirinovský v náznaku potvrdil, že Ruská politika se dělá v saunách, židé si kontrolují obřízky, aby se zjistilo, kdo je Žid a kdo je chazar!

Tak že ten článok je veľmi výživný ak je to tak tak potom sa nečudujem že Rusko funguje tak ako funguje. Ak ho riadia židia je to veľký problém preto že obyčajný Rus potom vždy utre hubu a majetkou sa zmocní vždy len tá správna skupina ľudí. Preto Rusi utekajú z Ruska. Putin má doma väčší problém ako som si myslel

https://aeronet.cz/news/video-vladimir-zirinovsky-zautocil-v-ruske-televizi-na-zidy-ze-ridi-politiku-kremlu-a-stoji-v-pozadi-kauzy-skripal-kdo-nahradi-vladimira-putina-ve-funkci-prezidenta-az-jednou-odejde/


10
Jarin G.
19. září 2018

Ano Edo. Souhlas!

Tady se shodujeme. Nemám proti tvým závěrům žádné zásadní námitky. Dokonce by mě ani nepřekvapilo, že začatá "Akce" Bílých přileb stejně začne, i když to postrádá jakoukoliv logiku! Ale ti Západ nepotřebuje (MH17, Salisbury). A to o izraelské loby a rusky mluvících Izraelcích ve vládě Izraele je také fakt. Co ale s tím? Chazarská loby vpodstatě ovládá celý svět. Podívej se na uSSa!

   Mně šlo hlavně o to, jak po tom útoku velká většina diskutérů na vševh webech, žádala o okamžitou odpověď a to ve formě raketového napadení letišť, letadel apod. Izraele! Jak by to asi mohlo dopadnout? Myslíš. že by do toho nezasáhlo NATO, USA a další? Pak by Rusové museli reagovat v Evropě i v USA ....

    Přál bych si moc svobodnou Sýrii, ale ne na úkor zkázy celého světa.

To, že to bez následků pro Izrael nebude, tomu věř.          I Spencerová o tom píše. No a jestli to jednou to v Sýrii "rupne" a Rusové začnou útočit na tzv. "Spojence", tak nám nezbyde, než se jen modlit. ať to přežijeme my a naši potomci.

 


20
JJ
00
Ares Mlok
19. září 2018
Židi dávaj Rusku čočku přes sto let.
20
PA
Piovarči Aragonit
20. září 2018

JArin Rupnúť nemusí nič ak Rusko vyhlási nad celým územím Sýrie Bezletovú zónu a to aj nad Golanskými výšinami. Rovnako by bolo potrebné aby protivzdušnú obranu Sýrie prevzali do svojich rúk Rusi. Ani USA ani Izrael by sa tam neodlepili zo zeme

Taký rešpekt si Rusko musí vydupať a nie tam nechať zabíjať svojich vojakov a zostrelovať svoje lietadlá. Takto tam Rusko nikdy nedosiahne mier.

A ten Idlíb treba eliminovať zvnútra, diverznými akciami ako to robí Ukrajina  s CIA na Donbase.


10
Jarin G.
20. září 2018

Ano, víceméně souhlasím.

To jsou možná řešení! Ale i tak si myslím, že zdaleka my "nezúčastnění" do spousty věcí nevidíme a nejsme schopni je srávně posoudit. Nemáme všechny ty informace, co mají vrcholní politici, generálové.... Nezapomeň, že Rusko není v Sýrii proto, aby vyhlásilo válku Izraeli nebo proto, aby pohřbilo svět v atomové válce. Rusko je dnes silné především díky svým atomovým zbraním! Proto zatím přímo na Rusko nikdo nezaútočil i když by to moc chtěl! A co znamená vynucené použití atomovek si dovedeš představit. Výdyť i většina těch nových superzbraní je určena jako nosiče pro atomové rakety , bomby apod.

Já dávám svoji důvěru V.V. Putinovi a modlím se za každý další mírový den! Rusové by potřebovali ještě pěkných pár let, aby se jich USrAel & spol. začal skutečně bát i bez těch atomovek!


20
PA
Piovarči Aragonit
19. září 2018

Rusko len zaplatilo za svoju benevolenciu a toleranciu Izraelských útokov na Sýriu. Rusku sa to teraz vypomstilo. Agresora treba dôrazne odraziť hneď pri prvej akcii na cudzom území. Preto že to Rusko neurobilo a už minimálne rok toleruje zaplatilo životmi svojich vojakov a stratov IL20.

Takto si bude každí z Rusákov len uťahovať. Možno im beztrestne zostrelovať lietadlá a zabíjať vojakov ako nejakej provinčnej armáde

http://aragonit11.blogspot.com/2018/09/ekoden-ktory-nam-celkom-nevysiel-15.html

+ 2