„Válka je přede mnou.“ Náborové video ukazuje nové čínské high-tech zbraně
10. srpna 2018 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 8584 0
U příležitosti oslav Dne armády čínské ozbrojené síly zveřejnily video, ve kterém je předváděn arzenál nových čínských zbraní a poslední čínské vojenské technologie.

 

 

Dvouminutové video zveřejněné 1. srpna nese název „Jsem čínský voják". Patriotický klip začíná těžkým loučením vojáka s rodinou a pokračuje akčními bojovými scénami. Kromě vychvalování obětavosti, loajality a pocitu sounáležitosti s elitní armádou klip obsahuje celou řadu nových ničivých zbraní.

V klipu se hodně střílí a ukazuje se operační nasazení stíhacích letounů, bojové skupiny letadlové lodi, balistických střel dlouhého doletu, ponorek a obrněné techniky.

Mezitím minulý týden generál amerického letectva John Hyten varoval, že vývoj hypersonických zbraní ze strany Ruska a Číny představuje pro USA hrozbu. Podle něj proti těmto zbraním USA nemají zatím žádnou obranu.

„Nemůžete je (Čínu a Rusko) nazývat našimi přáteli, pokud budují zbraně, které jsou schopny zničit Spojené státy americké," podotkl Hyten.

Vypravěč ve videu mimo jiné říká: „Mír je za mnou, válka je přede mnou", „Jsem čínský voják, jsem voják lidu, jsem ochránce dobrého života".

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor