„USA na prvním místě“ je v podstatě „americká hrozba“ pro světový mír
5. října 2020 Redakce AC24 Ze světa 6983 2
V nedávné obecné debatě 75. Valného shromáždění OSN pronesl americký prezident projev prostřednictvím videa, který byl velmi arogantní, plný předsudků a lží. (Foto: Flickr)

 
 
loading...
 

Možná je to proto, že USA mají „nejsilnější“ armádu na světě, takže američtí vůdci prosazují unilateralismus, který je neslučitelný s atmosférou shromáždění. USA navíc vyjádřily své vlastní sobecké názory na íránskou jadernou otázku, otázky boje proti terorismu a sdílení vojenských výdajů NATO. To vše dalo vyniknout sobectví a hegemonii „Spojené státy na prvním místě“ a vyvolalo v mezinárodním společenství všeobecné znechucení.

Nejprve se podívejme na íránskou jadernou otázku. Ve svých projevech američtí vůdci hrdě prohlásili, že USA jednostranně odstoupily od íránské jaderné dohody a chlubily se takzvanými „přísnými sankcemi“ vůči Íránu. Týká se to administrativního příkazu dne 21. tohoto měsíce oznamujícího sankce a kontroly vývozu u 27 subjektů a jednotlivců, kteří podporují íránské jaderné, raketové a konvenční zbraně. Dva dny předtím americké ministerstvo zahraničí jednostranně prohlásilo, že v souladu s mechanismem „rychlého obnovení sankcí“ v rezoluci Rady bezpečnosti OSN č. 2231 budou sankce uvalené OSN na Írán před obnovením íránské jaderné dohody od stejného dne obnoveny.

Jak všichni víme, Spojené státy jednostranně odstoupily od íránské jaderné dohody v květnu roku 2018, a proto ztratily výsady účastníka. Americký ministr zahraničí Pompeo však nedávno zaslal Radě bezpečnosti OSN dopis, v němž svévolně požaduje zahájení mechanismu „rychlého obnovení sankcí“ stanoveného rezolucí OSN č. 2231 proti Íránu, proti kterému se staví většina členů Rady OSN. Vláda USA poté jednostranně uvalila sankce a znovu se postavila proti celému světu a opět se vybarvila v pravém světě ničitele globálního míru a stability. Jak komentovaly New York Times, ačkoli chce americká vláda izolovat Írán, americký pokus o obnovení diplomatické konfrontace způsobené sankcemi OSN vůči Íránu může být nejživějším obrazem toho, jak jsou USA izolovány světovým řádem.

Pojďme se podívat na takzvané „protiteroristické úspěchy“ předkládané americkými vůdci. Ve svém projevu nejen uvedl zabití Bagdádího, vůdce extremistické organizace Islámský stát, ale také tvrdil, že tato organizace byla „stoprocentně“ zničena. To je však pravděpodobně další vychloubání. Spojené státy již dlouho působí v boji proti terorismu pro své vlastní geopolitické a energetické zájmy, a dokonce poskytly půdu pro růst terorismu. Rozvoj a růst Islámského státu je neoddělitelný od intervencí Spojených států a je to také velká ironie americké protiteroristické politiky.

Americký vůdce uvedl, že bylo dosaženo pokroku v takzvaném sdílení vojenských výdajů NATO. Žádost spojenců NATO o sdílení vojenských výdajů však ve skutečnosti ukazuje, že zásada „Spojené státy na prvním místě“ platí i pro jejich spojence. V očích vládnoucích orgánů USA je NATO ve skutečnosti zátěž. Kromě toho vedoucí představitelé USA kdysi veřejně označili NATO za „zastaralou“ organizaci.

Projev vůdce USA na Valném shromáždění OSN tentokrát opět umožnil světu pochopit, že podstatou jeho základní filozofie správy věcí veřejných „Spojené státy na prvním místě“ je unilateralismus a hegemonismus. „Spojené státy na prvním místě“ se stane „americkou hrozbou“, která ovlivní mezinárodní pořádek a ohrozí světový mír.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
5. října 2020

„Spojené státy na prvním místě“ a vyvolalo v mezinárodním společenství všeobecné znechucení.

„Spojené státy na prvním místě“ se stane „americkou hrozbou“, která ovlivní mezinárodní pořádek a ohrozí světový mír.

Oni ohrozujú svetový mier bez prestania. Vraždenie a zabíjanie v nimi rozpútaných konfliktoch po celom svete nemá konca karaja

https://aragonit11.blogspot.com/2020/09/takto-skvelo-vypada-clovek-otraveny.html


10
LF
Larry Fistingfield
8. října 2020

Opravdu? Ale jděte! Pročpak tlačí Čína na Brazílii, že pokud nezavede 5G, její reputace je v ohrožení??? (Bloomberg, 7.10. 2020) Když v roce 2011 na půl hodiny čínské routery převzaly veškerou komunikaci v USA, veškeré bankovní transakce, celé hospodářství a nejtajnější dokumenty padly do rukou ČÍNY, NEDĚLÁ SE VÁM Z TOHO ŠPATNĚ? NESTAČÍ VŠAK NĚKOHO OVLÁDAT JEN NA PŮL HODINY, JE TŘEBA HO OVLÁDAT TRVALE. Systémem 5G splní hned několik kýžených cílů naráz, například bude ovládat svět permanentně a splní si i hlavní cíl NWO, čímž je totální vyhlazení. DNES MNOHO HOSTITELŮ, VČETNĚ EU JE ZVYKLÁ NOSIT V SOBĚ vejce čínského vetřelce - Globalizaci, jsou spokojeni, zatím, ale čínská vláda nad světem se musí narodit, myslíte, že hostitelé přežijí?

Čínský imperialismus je však zvláštním druhem křížence z filmů Vetřelec a Hvězdná Pěchota: 1, stačí, když si jen na chvíli nedáte pozor, ihned Vám skočí na hlavu a železným stiskem čínských smluv a investic, že nemůžete ani dýchat, vás donutí otevřít ústa. Do nich zavede svou cloakou do vašeho žaludku vejce GLOBALIZACE A ČÍNSKÉHO IMPERIALISMU, nemáte úniku. To se investuje do infrastruktury,logistiky a záměrně se dá možnost vydělat "partneru" tak, že nemůže svůj dluh splatit. Pak se přitlačí a požadují se například strategické přístavy, vnutí se smlouva na pronájem na příštích 100 let s úmyslem nikdy jej nevrátit. Na Srí Lance, dříve Cejlonu, vám o tom mohou vyprávět. A co takhle Mombasa, nebo si takhle v Argentině postavit řídící centrum pro své satelity a ještě prodat Argentině 10% kapacity. Řecký přístav Pyreus v roce 2016 bylo výhodné koupit za exekuční cenu ihned, čínské dálnice v Srbsku, Albánii, Černé Hoře, Řecku, spojující filiálky v Itálii, omotávají Evropu hedvábnou smyčkou z jihu a ze severu čínská železnice až do Hamburku.

2, zároveň bodcem brouka řečeného Bomokul probodne Vaši hlavu a úplně Vám vysaje mozek v podobě vykradení všeho duševního vlastnictví "Partnerskými smlouvami mezi Universitami", výměnnými a hostujícími programy, nakonec ,jako perlička, oblíbená metoda čínských tajných služeb verbování agentů mezi studenty, čím víc tím líp, využít jakoukoliv slabinu. Vidíte, metody čínské tajné služby jsou stejné jako CIA a KGB, rychle je ukradnou a potom "vylepšují".

Co se týče CIA, o jejich inteligenci značně pochybuji, trvalo jim téměř 20 let než odhalili Kima Philbyho a 40 let než našli krtka "SAŠU" LIA KRITZKIHO, CIA je dnes především Rothschildovou děvkou ovládající Vatikánskou Banku, hýřící desetitisíci tajných účtů, spitou do komatu astronomickými zisky z prodeje afgánského opia na černém trhu ve výši 90 miliard USD ročně. Zeptali jsme se afgánských pěstitelů, jak jim rostou makovice, řekli, že to ujde, za kilo opia dostanou od americké armády 1 USD, výnosy se zvětšily od roku 2001 pod americkou ochranou o 8000%. Zpět k Číně, vetřelce můžete uškvařit nebo roztrhat, nelze s ním vyjednávat, nečekejte žádnou milost, otázka je položena jasně, buď Čína nebo my, vyberte si!   Byli jsme před Čínou, budeme i po ní.


00
EP
Eduard Piovarči
5. října 2020

„Spojené státy na prvním místě“ a vyvolalo v mezinárodním společenství všeobecné znechucení.

„Spojené státy na prvním místě“ se stane „americkou hrozbou“, která ovlivní mezinárodní pořádek a ohrozí světový mír.

Oni ohrozujú svetový mier bez prestania. Vraždenie a zabíjanie v nimi rozpútaných konfliktoch po celom svete nemá konca karaja

https://aragonit11.blogspot.com/2020/09/takto-skvelo-vypada-clovek-otraveny.html

+ 1