„Ty změníš svět.” Obama se setkal s Gretou Thunbergovou
18. září 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 31435 1
Bývalý americký prezident Barack Obama se ve Washingtonu setkal se švédskou aktivistkou Gretou Thunbergovou. „Ty a já jsme tým,“ prohlásil Obama. (Foto: Youtube)

 
 
loading...
 

Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová se ve Washingtonu setkala s bývalým americkým prezidentem Barackem Obamou. Během rozhovoru Obama švédskou aktivistku v jejím konání podpořil.

„Ty a já, my jsme tým,“ prohlásil bývalý americký prezident.

„Ty měníš svět, jsme rádi, že tě tady máme,“ zmínil Obama při rozhovoru o tom, jak je Thunbergová v USA přijímána a jak se daří jejímu hnutí.

„Probíhají velmi dobře. Všichni jsou tak hodní. Všichni ti mladí lidé jsou tak nadšení, velmi zapálení pro věc, což je dobře,“ odpověděla Thunbergová na otázku o tom, jak probíhají páteční demonstrace v New Yorku a Washingtonu. Švédka také vyzvala k tomu, aby lidé „byli kreativní“.

Greta Thunbergová přijela do USA před více než dvěma týdny. Minulý pátek vystupovala před Bílým domem spolu s dalšími protestujícími, kde vyzývali k ochraně klimatu. Podle informací médií by se Švédka tento pátek měla účastnit akce na podporu ochrany klimatu v New Yorku.

Bývalý americký prezident Barack Obama v minulosti vystupoval za činění rozhodných opatření při ochraně klimatu.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor