„Toto video si zapamatujte!“ Matovič svolal schůzi o hlasování o nedůvěře premiérovi. Pellegrini ale vytáhl eso z rukávu
16. září 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 54014 2
Slovenský premiér Peter Pellegrini na svém účtu na Facebooku zveřejnil příspěvek, v němž tvrdí, že by měl Igor Matovič (OĽaNO) odejít z politiky. Důvodem je podle něj to, že nelituje svého setkání s Mariánem Kočnerem, který je obviněn z padělání směnek či vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.

 

 
 
 
 

Premiér Pellegrini se ve příspěvku rozepsal o tom, že se ho kočnerovský gang snaží odvolat z funkce kvůli případu státní tajemnice ministerstva spravedlnosti, která na základě vlastního rozhodnutí opustila svoji funkci. Pokusil se tedy znova vyzvat některé jedince, aby odešli z politiky.

„Opět proto vyzývám lidi, kteří se setkávali a psali si s Mariánem Kočnerem, aby opustili slovenskou politiku. Tím spíše, pokud k tomu mají stejný postoj jako svolávatel schůze Igor Matovič. Dnes udělám výjimku: poslechněte si jeho postoj k setkávání se s Kočnerem z jeho vlastních úst. A zapamatujte si ho,“ stojí u jeho postu.

Na videu, které Pellegrini sdílel, pak Matovič v Národní radě SR jasně hovoří o tom, že kontaktu s podnikatelem Kočnerem nelituje.

„Rišo Sulík lituje svého setkání s Mariánem Kočnerem. Já jsem ho nikdy nelitoval, nikdy ho litovat nebudu a nikdy se za něj nebudu omlouvat, protože se nemám za co omlouvat a nemám čeho litovat,“ prohlásil Matovič.

Reakce na sociální síti

Pod příspěvkem na sociální síti se postupně začaly hromadit komentáře. Někteří se zastávali Pellegriniho, jiní s jeho pohledem na věc nesouhlasili.

„Nikdy jsem do těchto komentářů nezapojovala, ale u tohoto projevu musím konstatovat, že „chlapec“ není v pořádku. Sorry, pane Matoviči, ale už snad stačilo,“ píše jedna z uživatelek.

Spousta dalších uživatelů pak konstatovala, že to, co Matovič předvádí jen dokazuje, že je zralý na psychiatrii. A takových narážek se na internetu objevilo opravdu mnoho.

​Našli se ale i lidé, kteří konstatovali, že „Matovič nemá čeho litovat“. Dokonce označili „postoj“, který Pellegrini zaujal, za ubohý a dodali, že jej neočistí.

Někteří obyvatelé Slovenska však na celou kauzu pohlíželi s nadhledem a pokusili se ji brát s humorem. „Ale lidi, nenadávejte. Aspoň se máme komu zasmát,“ píší.

Hlasování o nedůvěře premiérovi

V úterý se bude hlasovat o nedůvěře premiérovi Pellegrinimu. V pátek 13. září se slovenským poslancům konečně podařilo otevřít jednání o nedůvěře Pellegrinimu.

Jednání, které trvalo jedenáct hodin, otevřel předseda hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič. Ten ve svém vystoupení trvajícím téměř dvě hodiny zdůvodnil příčinu svolání mimořádné schůzky.

Matovič mimo jiné uvedl, že pokud by šéf vlády odvolal Moniku Jankovskou z funkce státní tajemnice ministerstva spravedlnosti dříve, tak by „vdechl straně Směr-SD nový život“.

​Právě kauza komunikace Jankovské s Mariánem Kočnerem, který je obviněn z objednávky vraždy novináře Jána Kuciaka, se stala příčinou, proč chce opozice zbavit Pellegriniho premiérského křesla. Podle opozice ji měl předseda vlády odvolat ihned poté, co se o její komunikaci dozvěděla média.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


ME
Marcia Espinoza
17. září 2019

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.


00