„Toto jsou patrně evropské hodnoty.“ Radima Fialu rozrušila fotografie slovenské prezidentky
28. července 2019 Redakce AC24 Ze světa 10435 1
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová pořádně zvedla ze židle místopředsedu hnutí SPD Radima Fialu. Tomu se totiž nelíbilo, s kým se nejvyšší představitelka Slovenska vyfotila na hudebním festivalu v Trenčíně. A danou fotografii pořádně zkritizoval. Proč?
 

Loading...
 
 
loading...

Fiala na sociální síti zveřejnil příspěvek, ke kterému napsal: „Toto jsou patrně „evropské hodnoty“ dle představ slovenské prezidentky Čaputové...“

Terčem kritiky se stala kvůli tomu, že se na největším slovenském hudebním festivalu Pohoda, vyfotila s chlapcem tmavé barvy pleti a s ženou v hidžábu. Fiala, který je členem hnutí SPD Tomia Okamury, tak poukazoval na proevropskou orientaci první slovenské prezidentky. Šéf SPD totiž opakovaně varuje před tím, že Evropě hrozí další obrovská migrační vlna.

Komentáře na sociální síti

Lidé na sociální síti Fialův názor ve většině případů podpořili. Někteří se pozastavovali nad tím, koho si to Slováci zvolili za prezidentku.

„Díky bohu za Zemana,“ stálo v některých reakcích. A i další se nesly v podobném duchu: „Slováci, máte se na co těšit. Skvělá budoucnost.“

Jiným lidem, stejně jako Fialovi, vadilo to, s kým se Čaputová fotí. „Proč není focena s nemocnými dětmi na Slovensku, které potřebují pomoc?“ ptá se jedna z komentujících.

Ostatní pak označili Čaputovou za „mladší paní Merkelovou“. Naráželi tím na její postoj vůči migraci a přijímání migrantů.

​Našlo se ale i pár jedinců, kteří s Fialou rozhodně nesouhlasili.

„No a? Co je vám do toho, s kým se fotí? Bylo by lepší zveřejnit její postoj, ne jen foto,“ navrhují.

Festival Pohoda a Zuzana Čaputová

Na letošním ročníku festivalu Pohoda se objevila slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, kterou na akci pozvali pořadatelé. Prezidentka na festivalu vystoupila v diskusi v doprovodném programu, stejně jako to učinil loni její předchůdce Andrej Kiska.

Prezidentka SR na akci zmínila jak výročí listopadu 1989, tak i svou červnovou cestu do Česka a setkání s českým prezidentem Milošem Zemanem.

„Choval se ke mně velmi přátelsky a s velkým respektem. Je zřejmé, že na mnohé věci máme a budeme mít různé názory,“ uvedla slovenská prezidentka, která vzhledem k demonstracím prohlásila, že rozumí lidem na Václavském náměstí. Za tento její výrok ji její kolegové a další osobnosti dost kritizovali. Jedním z nich byl právě Tomio Okamura či slovenský politik Ľuboš Blaha.

Zdroj: snews.com

 

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


MK
Milan Klusák
28. července 2019

No je to účel. Slovenská prezident-ka, ukazuje všude kde je, jaké je její směrování, za jakým účelem šla do kandidatúry, a také kdo stojí za jejím postem. Už ministr vnitra Ficovy vlády Kalinák, dal tajně sečíst prázdné, nevy\užité stavby ve vlastníctví měst a obcí. Byly to objekty v nejasném soudním řízení, nebo ve vlastnictví škol, nebo skladiště po CO.Počítá se s nimi pro ubytování cizinců importovaných v rámci legální imigrace po Istambulském dohovoru.  No ale my se taky dočkáme, Al Hamaczek na tom pilně pracuje, možná už do dvou let budeme Bundesland Tschechia, přijdeme o Sudety,a pak už jen se přesunou migranti z německých táborů do českých nových táborů, nebo do prazdných budov, jako na Slovensku.Vše nanápadně a potichu.


00