„To připomíná praxi nacistických organizací.“ Bývalý policejní prezident tvrdě okomentoval tajné vězení v Mariupolu
19. července 2019 Redakce AC24 Ze světa 4476 3
Tajné vězení v ukrajinském Mariupolu, kde jsou lidé podrobováni mučení a kam se dostávají bez soudu, připomíná praktiky nacistických organizací. Řekl pro RIA Novosti bývalý prezident české policie a úřadující prezident Asociaci nezávislých médií Stanislav Novotný.
 

 
Loading...

RIA Novosti našla nové tajné dokumenty a důkazy o existenci tajného ukrajinského vězení na letišti v Mariupolu. Pod tajným patronátem Služby bezpečnosti Ukrajiny (SBU) patřilo batalionu Azov (pozn. ukrajinská ultrapravicová skupina. Mnozí z členů skupiny jsou v Rusku trestně stíháni).

„Co vešlo ve známost o tajném vězení v Mariupolu, ve kterém jsou lidé zajati bez soudu a mučeny, velmi připomíná smutnou praxi nacistických organizací SA a SS. Podle mezinárodních právních norem, dokonce ani osoba podezřelá z jakéhokoli přestupku, nemůže být nezákonně uvězněna a tím spíše podrobena mučení,“ řekl Novotný.

Bývalý prezident české policie považuje účast Azova na vytvoření a fungování tajného vězení v Mariupolu za skandální.

„Zjevně není náhodou, že se symbolika této jednotky velmi podobá nacistické,“ zdůraznil.

„Velmi se stydím za to, že můj krajan Jaromír Štětina, který donedávna zastupoval Českou republiku v Evropském parlamentu, chválil batalion Azov před svými kolegy. A nikdo z europoslanců, buď kvůli nevědomosti či vědomě, ho nezastavil a neoznačil metody používané Azovem za hluboce necivilizované a někdy prostě zvěrské,“ řekl Novotný.

Český expert se domnívá, že by se o činnosti ukrajinských orgánů, které vytvořily a dohlížely na fungování tajného vězení v Mariupolu, měly okamžitě začít zajímat jak v mezinárodní nevládní organizaci Amnesty International, tak i v řídících orgánech Evropské unie.

„Stát, ve kterém tyto procesy probíhají, tedy Ukrajina, tvrdí, že usiluje o členství v EU. Nové vedení v Kyjevě by svým přístupem k tajnému vězení v Mariupolu mělo skutečně ukázat, že kontroluje situaci v zemi a odmítá takové praktiky, jinak to bude pro Ukrajinu obtížné obsadit místo mezi demokratickými státy Evropy,“ řekl český expert.

Dříve Sputnik zveřejnil článek o tom, co se děje v tajných ukrajinských vězeních, kam se dostávají obránci DLR a podezřelí ze sympatií k „separatistům“. V našem dalším článku o tom podrobněji napíšeme a publikujeme i dokumenty SBU, tykající se existence tajného vězení na mariupolském letišti.

 

Vážení čtenáři, přispět na provoz vašeho nezávislého zpravodajství můžete na:

2000597440 / 2010
IBAN: CZ1120100000002000597440
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RK
Rudolf Kavan
20. července 2019

Zajimalo by me, kolik z toho se objevi v mainstreamu. Jak znamo Banderovci za valky vyvrazdili 100 000 Polaku. Kdyby Donbas nevyhlasil samostatnost, dopadli by tak vsichni Rusove a v mediich ani pipnuti. A tahle zverstva Ceska Republika podporuje.

 


00
TF
tomas fuk
20. července 2019
treba Stetinu zabijou a bude vse v poradku, ja s jeho likvidaci za podporu nacismu plne souhlasim
00
EP
Eduard Piovarči
20. července 2019

No je to strašné čo fašisti na Ukrajine robia a majú dokonca podporu našich zapredaných politikov. Ak Ukrajina napadne Dombas  jeho armáda by mala v protiofenzíve obsadiť práve Mariopol aby sa tieto svinstvá odhalili aj s masovými hrobmi, ktoré tam existujú.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/06/belske-skaly-revizia-tamojsich-jaskyn-1.html


00