„Sami od sebe se stahovat nebudeme.“ Z Afghánistánu Češi odejdou, až se USA domluví s Tálibánem
7. září 2019 Redakce AC24 Ze světa 73715 6
Česká armáda a ministerstvo obrany jsou připraveny k případnému stažení vojáků z Afghánistánu, ale všechno záleží na výsledcích jednání o mírové dohodě mezi představiteli USA a zástupci Tálibánu, která probíhají už od loňského roku. Uvedl to v rozhovoru pro deník Právo mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. (Foto: Wikimedia)

 

 
 
 

Potenciální budoucí smlouva se točí okolo čtyř hlavních cílů: slibu Tálibánu, že Afghánistán nebude sloužit k plánování útoků na USA a jejich spojence; kompletní stažení amerických vojenských sil a jednotek NATO; zahájení vnitrozemského dialogu a trvalé příměří. Podle návrhu dohody by se mělo stáhnout pět tisíc ze 14 tisíc amerických vojáků a také by Američané měli opustit pět základen.

Zda ke stahování skutečně dojde a zda by se týkalo i jiných armád, které v zemi operují, není zatím jasné. České ministerstvo obrany vylučuje samotné stažení svých vojáků.

„Sami od sebe se stahovat nebudeme, počkáme, jak se rozhodnou partneři z NATO a další spojenci z mise, a poté budeme postupovat koordinovaně,“ řekl Jan Pejšek.

Deník informuje, že v Afghánistánu v současnosti působí dvě vojenské mise. V Resolute Support je přes 17 tisíc vojáků z 39 států. Nejvíce je amerických – 8,5 tisíce. Česko má v misi osmý nejsilnější kontingent – okolo 350 vojáků. Mandát pro působení v misi má česká armáda do konce příštího roku, parlament ho může ale v případě potřeby prodloužit.

Druhá mise Freedom’s Sentinel je čistě americká a je v ní 5,5 tisíce příslušníků amerických ozbrojených sil.

Americký prezident Donald Trump na konci srpna prohlásil, že si země v Afghánistánu ponechá vojenské síly, i když se Washington dohodne s Tálibánem na ukončení občanské války. „Půjdeme na 8600 vojáků a pak se rozhodneme, jak dál. Vždy ale budeme přítomni,” uvedl Trump minulý týden pro rozhlasovou stanici Fox News Radio. Podle Trumpa Afghánistán představuje ‚harvardskou univerzitu terorismu‘.

Radikální hnutí ale uprostřed vyjednávání opakovaně útočí na afghánská města. Během již osmého kola mírových jednání, která v katarském městě Dauhá probíhala v pondělí 2. září, došlo však k dalšímu útoku ze strany Tálibánu. Útok si vyžádal nejméně 16 obětí a 119 zraněných.

Od roku 2001, tedy po útoku na newyorská ‚dvojčata’, kdy do Afghánistánu vstoupila vojska USA, přišlo v bojích o život více než 2400 amerických vojáků. V Afghánistánu působí i více než 340 Čechů, přičemž 14 českých vojáků tam zahynulo. Mezi civilisty si probíhající válka vyžádala podle odhadů životy 31 tisíc lidí.

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Wiloni .
7. září 2019

Sami se bránit nebudeme, až jak se dohodnou Francie a Británie s Německem ...

Takže asi tak.


00
EP
Eduard Piovarči
7. září 2019

„Půjdeme na 8600 vojáků a pak se rozhodneme, jak dál. Vždy ale budeme přítomni,” uvedl Trump

USA budú skrátka všadeprítomné donekonečna a ešte ďalej....

 

V Afganistane na večné časy a nikdy inak. Kde raz bagandža Amerického vojaka páchne odtiaľ ich už nikto nedostane. Takto sa nasáčkovali aj do Sýrie a teraz sa tam nominujú aj Dánske vojenské sily. Sýria je tak rozdelená demarkačnou čiarou na rieke Eufrat

Trump ohlásil sťahovanie USA vojakov zo Sýrie, ale namiesto toho tam poslal ešte viac vojakov a majú tam 15 vojenských základní

USa podporuje FSA v Jordánsku ktorá chce vpadnúť na juh Sýrie a bojovať proti Sýrskej arabskej armáde

Nečakajme že sa USA odniekiaľ stiahnú.

A česko nech len naivne čaká na Americké dohody a sťahovanie

https://aragonit11.blogspot.com/2019/09/stvrty-maly-vyjazd-na-istriu-v-roku.html


00
--
- -
7. září 2019
Až tam přestanou růst makovice na derivát stravy volstrýtských řezníků. Platani
10
EP
Eduard Piovarči
8. září 2019

Samozrejme makovice to je dobrý obchod a toho sa v USA len tak nevzdajú

K Venezuele:

Guaido zrejme narazil

Tento čtvrtek prezident Nicolás Maduro požádal úřad generálního prokurátora, aby jednal s cílem odsoudit osoby zapojené do údajného případu Essequibo, který, jak řekl, vede vůdce opozice Juan Guaidó.

Sérii testů v našich rukou, jak zrádce Vlasti Juan Guaidó, vede vyjednávání o Esequibo výměnou za politickou podporu pro jeho fantasmagorickou a předstíranou vládu, obrátil jsem se na Úřad státního zastupitelství, aby jednalo, protože to je trestné vydávat se za někoho a vzdát se našeho území". Zdůraznil také, že ti, kdo se snaží rozdělit ozbrojené síly, tak činí s cílem obsadit venezuelské území, jeho bohatství a Venezuelský Záliv.

https://www.notitarde.com/maduro-invest ... -esequibo/ Řeka Essequibo protínající Guyanu, kde Guaido předal sporná území Guyaně (Země má pohraniční spory s Venezuelou (o území tzv. Guayana Esequiba), Surinamem a o námořní hranici s Trinidadem a Tobagem). Sporné území - jsou tam velká ložiska ropy a plynu, které si nárokuje Venezuela (vše od řeky Essequibo na západ). Obrázek Obrázek Obrázek Viceprezidentka Venezuely Delcy Rodríguezová odsoudila „zločineckou organizaci“ vedenou Juanem Guaidóem , která má v úmyslu předat region Esequibo nadnárodním společnostem a zbavit práva Venezuelského národa na toto území.

Říká se, že Essequibo je Guyana a budeme měnit hranici Venezuely, dáme Essequibo Exxon Mobilu a dalším nadnárodní společnostem, tím, že popřou legitimní práva Venezuely na území Essequibo o kterém není sporu, že je vypořádáno v rámci Ženevské Dohody z roku 1966," Rodriguez uvedla na tiskové konferenci v Caracasu. Rodriguezova zveřejnila odposlech telefonního hovoru mezi Vanessou Neumannovou, která uvedla, že pracuje pro americké ministerstvo obrany, a Manuelem Avendañem, Guaidovým poradcem, kteří od ledna 2019 plánovali a měli v úmyslu předad Essequibo Guyaně. "Zločinecká organizace na čele s Juanem Guaidem zahájila konkrétní kroky k nezákonnému předání venezuelského majetku, finančních zdrojů, venezuelského zlata, venezuelských závazků, aby se obohatila a sloužila nadnárodním zájmům," uvedla viceprezidentka.

https://sptnkne.ws/9Exx Zajímavé, pokud o tom věděla Venezuela a ruští poradci od ledna z toho odposlechu, tak mají teda pevné nervy a nějakou železnou strategii, kdy se ji drží za každou cenu - bleckauty nebleckauty a čekali až Guaido vytáhne sám Essequibo, na čemž jej a celou jeho partu lehce dostanou.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/05/ndelok-22.html


00
EP
Eduard Piovarči
9. září 2019

Bývalý náměstek ministra obrany USA Robert Work se obává (ve zmíněném článku Breaking Defense), že Perimetr může považovat seizmickou aktivitu za jaderný výbuch, a proto vyšle žádost do štábu, a (pokud) nedostane „lidskou“ odpověď, odpálí rakety. Je to ale velmi nepravděpodobné. Jde o to, že seizmický obraz jaderného výbuchu je velmi těžké si splést s něčím přirozeným.

https://ac24.cz/en/-/umela-inteligence-povede-k-jaderne-valce-experti-odpovidaji?redirect=%2Fen%2F

Aký je teda rozdiel medzi záznamom zemetrasenia a nukleárneho výbuchu môžete vidieť nižšie:

Súvisiaci obrázok

Zemetrasenie na západe Iránu s magnitúdou 6,0, 4,4 a 4,2  z 26.08.2018,  Porovnanie seizmického záznamu nukleárneho podzemného testu z 11. mája 1998 a zemetrasena zo 4. apríla 1995 v Pakistane  

Test vodíkovej bomby v KLDR

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt seizmické záznamy

 Podívejme se nyní s tímto na paměti na seismický podpis DC zemětřesení, jak by publikován na NBC17:  am4         A teraz seizmografický záznam New Yorské seismologické stanice.

To len ako príklad čo zhodilo dvojičky keď seizmograf pri New Yorku zaznamenal charakteristický záznam výbuchu a následného otrasu o sile 2 stupňov richterovej stupnice. Záznam je charakteristický pre podzemné výbuchy vždy niekoľko sekúnd pred kolapsom budov.

Chce niekto jasnejší dôkaž toho že dvojičky boli odpálené dvoma mohutnými podzemnými výbuchmi?

 

No na vojny a vzájomné vraždenie je vždy prachov dosť hlavne v JUESEJ. Len vojna vo Vietname stála niekolko násobne viac ako celý program Apollo. Ten stál cca. 200 mld $. Vietnam stál USA 730 miliárd dolárov. Vojny v Iraku a v Auganistne stáli USA vyše 900 miliárd dolárov. 341 miliárd stála USA Kórejská vojna. Vojna proti terorizmu stála USA okolo 1 až 9 biliónov dolárov Náklady na program Apollo sú proti každoročným vojnovým výdavkom USA zanedbateľnou položkou!!!

Preto ide v dejinách USA o dva najväčšie podvody na ľudstve program Apollo a tragická udalost 9/11. V oboch prípadoch ide o odrby úzkeho kruhu establišmentu, ktoré mali zásadný mocenský dopad  v studenej vojne proti Rusku a vo vojne proti terorizmu

https://aragonit11.blogspot.com/2019/06/pochmurna-nedela-6.html


00
AZ
Antonín Zelenka
13. září 2019

Predhovor k udalosti 9/11

 

USA naposledy posielali bomby právoplatným adresátom v II. svetovej vojne, ináč ich bombardovanie hlava nehlava padalo na civilné ciele, v tej II. zaplatenej svetovej vojne.

 

USA a NATO bombardujú hlavne civilné obyvateľstvo, ako sú nemocnice, školy, v prvom rade zabíjajú deti, ženy, starých a chudobných ľudí, jednoducho si sľubujú vo vyvražďovaní ľudí, ľudských spoločenstiev a ľudských rodín, len tak, buď pre zábavu, buď pre zisk, buď kvôli organizačným dôvodom, alebo buď kvôli rôznym pokusom a inej genocíde.

 

OSN, spolu a na čele s EU, Česká Republika, Slovenská Republika, sú na tomto poli aktívny a spoľahlivý spoluhráči, o čom sme sa mohli nie raz presvedčiť.

 

Viete, dôvodom takýchto zvrátených a odsúdenia hodných činností sú nevedomosť a ignorancia.

 

Nevedomosť a ignorancia sú tvorené a stvorené, bez prvopočiatku, skrytým vedomím.

 

Zoberte si ľudí, napríklad z ulice, áno z ulice a len z ulice sa dostanú rôzni jednotlivci do parlamentu, do senátu, na prokuratúru, na súdy, oblečú si tajné alebo skryté uniformy ozbrojencov v armáde, polícii, rôznych službách, dostanú sa do bezpečnostných úradov, dostanú sa do úradov, ministerstiev, a tiež súkromných a nie len verejných mechanizmov. Do nemocníc, do bánk, do tlačiarní, komisií, výborov, rozhodcov, dohadzovačov, prehadzovačov, mafie, teroristov, fašistov a nacistov. Dá sa pokračovať, ale nikomu to neodporúčam. Tvrdia, že Zem je guľa-tá, a skrývajú sa pred skutočnosťou tak si je.

 

Prevažná väčšina, dá sa povedať zodpovedne, že skoro každá osoba bez výnimky, nevie a nepoznáva a nespoznáva vlastnú nevedomosť a ignoranciu, nerozumie mechanizmu skrytého vedomia, nepomáhajú tam, kde sú potreby, priania, čo ostalo dokončiť v prospech toho, čo je vždy potrebné, žiadané a núka sa k prospechu rozvoja ľudstva, ľudskej spoločnosti, človeka.

 

Väčšina ľudí je nezodpovedných, pretože nemajú prístup sami k sebe, sú ovládaní nevedomosťou a ignoranciou, vládne a účinkuje skryté vedomie. Nezodpovednosť spočíva aj v tom, že je neschopný rozoznávať skutočnosti zlovôle ani u seba ani u druhých.

 

Je veľmi málo, hŕstka ľudí, ktorí veľmi presne vedia, čo sa deje v pozadí nevedomosti a ignorancie.

 

Čo školy učia? Takáto jednoduchá a nenáročná otázka.

 

Ľudia, ktorí učia v školách boli vyučení a naučení v iných školách.

 

V iných školách sú tiež len učitelia – ďalší ľudia.

 

Skoro bez výnimky, ani len nevedia definovať nevedomosť a ignoranciu, nieto, žeby mohli byť pedagógovia. Nemajú ani len vzdialené poňatie, čo je v skutočnosti energetika. Nemajú ani šajnu, čo to je materialita a mentalita. Nevedia ani len náznakom, kde je pozornosť a pamätlivosť. Sú na úrovni batoľaťa v pochopení spolupráce, príčinnosti, následnosti, a vzájomne závislého vznikania.

 

Vôbec nevedia odkiaľ prichádzajú, nevedia kde skončia, a ešte sa aj čudujú, že kde to začalo.

 

Niekto si objedná zbrane. Niekto ho poveril. Niekto poverenie pripravil. Niekto prípravu naplánoval. Niekto si to objednal. Pozor, zbrane sú aj v školách a nemocniciach. Nevedomosť a ignorancia.

 

Aby sa to mohlo riešiť a vyriešiť, entitu niekto, treba rozobrať na súčiastky, aby bolo jasné, že takto vzniká, takto trvá, takto zaniká. Do kolečka dokola, až sa to stane úplne jasným, toto je stres, to je príčina stresu, to je zánik stresu, to je cesta vedúca k zániku nevedomosti a ignorancie.

 

Sociálna situácia spoločnosti je výsledkom predchádzajúceho správania sa. Nikto ani len netuší, čo zastiera slovný výraz sociálna situácia, pretože je nespôsobilý priblížiť si zástierku sociál-sociálna, si tu á cia. Neustála zmena, napäťový stres pnutia, a vôbec nikoho a nič to neobsahuje, ani len vylúčený obsah.

 

Podľa štatistík všetkých ľudí pohybujúcich sa na území ČR a SR, v priemere za posledných päť rokov, je priemerný počet trestných činov a priestupkov na osobu, závratné číslo, dvadsaťpäť tisíc v priemere na osobu za jeden kalendárny rok.

 

A všetko sú to neevidované a neriešené prípady skrytého vedomia. Skrytého priateľstva a nepriateľstva.

 

Zvláštnou, nie nepodobnou, vecou a záležitosťou, je UFO, sú kúzelníci.

 

Lekce z Energetiky - Jitro kouzelníků, aneb, jak se to stejně dozvíte, druhá epizoda


00
--
- -
7. září 2019
Až tam přestanou růst makovice na derivát stravy volstrýtských řezníků. Platani
+ 1