„Přál bych si, aby byl mrtvý“. Íránský velitel popsal, jak došlo k tragédii sestřelení ukrajinského Boeingu
11. ledna 2020 Redakce AC24 Ze světa 55813 11
Velitel vojensko-kosmických sil Islámského revolučního gardového sboru (IRGC) Amir Ali Hajizadeh uvedl, že IRGC na sebe bere plnou odpovědnost za havárii ukrajinského letadla. (Foto:

 

 
 
 
 

Podle jeho slov, íránský systém protivzdušné obrany viděl ukrajinské letadlo jako řízenou střelu.

„Za to jsme plně zodpovědní a bez ohledu na to, jaké rozhodnutí učiní úřady, se jím budeme řídit," řekl Hajizadeh na tiskové konferenci po oznámení příčin havárie. 

Amir Ali Hajizadeh podle portálu RT také uvedl, že „si přál, aby byl mrtvý“, když se dozvěděl o sestřelení ukrajinského Boeingu.

Podle jeho slov, íránský systém protivzdušné obrany viděl ukrajinské letadlo jako řízenou střelu.

„Systém protivzdušné obrany viděl ukrajinské letadlo jako řízenou střelu nacházející se ve vzdálenosti 19ti kilometrů,“ řekl Hajizadeh.

Dodal, že komunikace s operátorem systému protivzdušné obrany byla přerušena, nemohl se spojit a rozhodnout se. Podle něj měl 10 sekund, aby se rozhodl, zda sestřelí cíl, nebo ne, a „udělal špatnou volbu“.

Írán dříve oficiálně uznal, že letadlo Boeing 737-800, které havarovalo 8. ledna poblíž Teheránu, bylo omylem sestřeleno v důsledku „lidské chyby“.

„V důsledku lidské chyby a náhodou bylo toto letadlo sestřeleno,” praví se v prohlášení generálního štábu ozbrojených sil Íránu

V generálním štábu dodali, že sestřelili letadlo, protože se přiblížilo k důležitému vojenskému objektu. Jak se poznamenává v prohlášení, došlo k tomu „za podmínek zvýšené bojové pohotovosti“ spojené s možnou reakcí USA na raketové útoky na americké základny v Iráku.

Zdroj: rt.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
11. ledna 2020

TRUMP AKO LUMP A ČIERNA RUKA USA Americký prezident Donald Trump

Velitel vojensko-kosmických sil Islámského revolučního gardového sboru (IRGC) Amir Ali Hajizadeh

Tak to je veľké prekvapenie že to predsa len omylom urobili sami Iránci v rámci plnej bojovej pohotovosti PV0 skrátka je to strašná tragédia pre Irán.

A dôležité je že to netutlali a pozreli sa pravde do očí. Samozrejme za situáciu je zodpovedná armáda a v plnej bojovej pohotovosti PVO nemali vzlietať z letiska žiadne civilné stroje. Je to hrubá chyba koordinácie vo vnútri štátu.

Aj keď treba dodať že nebyť útoku na Sulejmániho a jeho doprovod resp. zabitie 12 člennej Iránskej diplomatickej misie v Iraku nestalo by sa ani toto nešťastie.

Apoň na tomto príklade vidieť ako sa to vraždenie začne reťaziť v prípade vojnového napätia aké nastalo po zavraždení Iránskej misie Amrickými vrahmi na cudzom území.

Samozrejme do poslednej chvíle sme tomu nechceli veriť a pozerali sme sa na vec z toho pohľadu že západu sa veriť nedá ani vtedy keď by hovoril pravdu.

Tento krát musíme aj my priznať že sme sa mýlili v mnohých svojich úvahách preto že nám to neprišlo logické ani možné aby Iránci urobili takú chybu... ale predsa len sa to stalo.

A teraz vidíme aké strašné je rinčanie zbraní a vytváranie napätia na Blízkom východe. Tentokrát na to doplatilo 12 plus 56 ušlapaných civilov a 187 zabitých civilistov v Ukrajinskom lietadle

Vidíme teda v priamom prenose čo spôsobilo rozhodnutie Donalda Trampa začať zabíjať. clkom 255 obetí na životoch. A začalo sa to zabátím 12stich Iránskych vojakov.

a toto je len začitok pretože Irán sa USA armáde napokon tak či tak pomstí najmä po týchto všetkých zbytočných stratách na ľudských životoch.

https://aragonit11.blogspot.com/2020/01/novorocny-vylet-na-dedov-vrch-v-turskej.html


20
Wiloni .
11. ledna 2020

" Tak to je veľké prekvapenie že to predsa len omylom urobili sami "

 

Příkladů, kdy na sebe někdo vzal dobrovolně roli viníka, je v historii bezpočet.

Je to otázka obchodu, který byl v zákulisí uzavřen.

Pro mě je rozhodující vyšetřování a důkaz v podobě střepin, vytažených z motoru.

Do té doby prostě tuto verzi nepřijmu.

 

" Aj keď treba dodať že nebyť útoku na Sulejmániho a jeho doprovod resp. zabitie 12 člennej Iránskej diplomatickej"

 

To nemá vliv.

Je plně v kompetenci vlády a armády daného státu omezit, nebo plně zastavit civliní letecký, automobilový, vlakový, atd. provoz, pokud tedy Iránská armáda očekávala protiútok a systémy PVO byly uvedeny do plné bojové pohotovosti, pak měl být nejpozději na začátku útoku vydán NOTAM, pokrývající celé území Iránu.

Už jenom proto, aby měly přehledové radary "čisté" nebe.

Pak je totiž takový "omyl" pouze otázkou času.

Vina padá plně na hlavu Iránu, protože letecký provoz měl být minimálně na následující den uzeměn.

Ať už totiž letadlo spadlo opravdu kvůli technické poruše (a Irán v rámci obchodu přijal roli viníka), nebo byl sestřelen díky diverzní akci, ať už ze strany náhodné teroristické skupiny, nebo ze strany podpindosů v Iránské armádě, tak v případě, že by bylo postupováno podle předpisů a logiky, tak by nic z toho nemuselo být teď řešeno.

Takto to prostě vypadá, že to letadlo mělo za "úkol" spadnout.


10
EP
Eduard Piovarči
11. ledna 2020

Wiloni zdravým

samozrejme úplne jasné to bude až sa to poriadne vyšetrí, nemyslím že by to Irán len tak na seba zobral.

Problém bol naozaj v tom že viazla kooordinácia medzi armádou a letovým dispečingom civilnej dopravy. Po tejto nehode iste Irán uskutoční príslušné opatrenia.

Ale nemuselo sa nič z toho udiať ak by sa TRUMP LUMP nerozhodol zlikvidovať Sulejmániho a ďalších 11 ludí jeho misie


10
Wiloni .
11. ledna 2020

" nemyslím že by to Irán len tak na seba zobral "

 

Ono mu moc jiného nezbývá.

Prostě selhání iránských tajných služeb

Situace stejná, jako ta při sestřelu malajského letadla nad Ukrajinou, jenže na rozdíl od Iránců Rusové "nezaspali" a o této provokaci věděli v předstihu (ještě navíc upozorňovali, že Ukrajinci přesouvají to oblasti prostředky PVO, přestože DLR ani LNR neměli žádné letectvo, v den, kdy k tomu došlo měli tímto směrem zaměřené radary, proto to tvrzení, že bylo MH17 sestřelena kombinovaným leteckým a pozemním PVO útokem, vše hezky chycené na radaru), proto je nebylo možné "informačně" usvědčit.

Prostě zareagovali v předstihu a na to, co přišlo zareagovali správně.

Iránci ne, jak jsem psal, na toto měla být tajná služba připravena a po nehodě měli iránští politici reagovat jinak.

Především měli uzemnit letecký provoz.

Teď už nemá smysl zkoušet nic jiného, než "přijmout roli viníka".


10
EP
Eduard Piovarči
12. ledna 2020
no je to veľká náhoda že to video niekto dokázal natočiť
00
Wiloni .
12. ledna 2020

... náhoda ...

:-))

I náhody mají své meze.


10
EP
Eduard Piovarči
11. ledna 2020
TRUMP AKO LUMP A ČIERNA RUKA USA 

Americký prezident Donald Trump

Trump slíbil, že získá zpět peníze z Iráku v případě stažení vojsk

© AP Photo / Manuel Balce Ceneta

Svět

15:02 11.01.2020

Americký prezident Donald Trump v rozhovoru pro Fox News uvedl, že v případě stažení amerických jednotek z Iráku je Washington oprávněn požadovat peníze od Bagdádu.

Podle něj bude tato částka muset kompenzovat americké náklady na výstavbu základen, letišť a ambasád. Na otázku, jak bude Washington získávat kompenzaci, odpověděl, že Irák rozmístil ve Spojených státech 35 miliard dolarů.

 

Tak že Trump pripúšťa že by sa USA mohli stiahnúť z Iraku a to je pozoruhodné

https://aragonit11.blogspot.com/2020/01/novorocny-vylet-na-dedov-vrch-v-turskej.html


10
EP
Eduard Piovarči
14. ledna 2020

Smrt diktátorovi! Nepřítel není v USA, ale doma. Protesty Íránců sílí 12. ledna 2020 7:46, aktualizováno 15:29

Íránci už druhý den protestují v Teheránu a dalších íránských městech proti vládě, jejíž revoluční gardy se přiznaly, že sestřelily ukrajinské civilní letadlo se 176 lidmi na palubě. Mnoho cestujících byli Íránci, případně lidé s dvojím občanstvím. Demonstranti skandují protirežimní hesla. Sobotní protest policie rozehnala a krátce zadržela britského velvyslance.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_knn

Trump: Prohlášení k íránským vůdcům: Nezabíjejte své demonstranty. Dosud byly zabity nebo uvězněny tisíce lidí a svět se dívá. A co je důležitější, Spojené státy se dívají. Znovu připojte internet a nechte reportéry volně se pohybovat! Přestaňte zabíjet skvělý Íránský lid. Esper tvrdí, že „neviděl“ konkrétní důkazy, které by dokazovali, že Írán plánuje útok na 4 ambasády USA, přestože Trump řekl, že útok na několik ambasád je „bezprostřední“.

 

Studenti univerzity Shahid Beheshti v Teherane odmietli vzdorovo slapat po USA a Izraelskej vlajke.


00
EP
Eduard Piovarči
14. ledna 2020

Generál vysvetlil, ako Irán zostrelil dopravné lietadlo, v ktorom zahynulo 176 ľudí

Veliteľ vzdušného priestoru iránskych revolučných gárd v sobotu prijal plnú zodpovednosť za zostrelenie ukrajinského osobného lietadla. Brigádny generál Hádžízáde v prejave v štátnej televízii uviedol, že raketový operátor, ktorý zostrelil lietadlo, tak urobil kvôli „rušeniu“ v komunikácii

https://www.hlavnespravy.sk/general-vys ... di/2014050

 

Další zpráva CNN ze základny Ain al-Assad v Iráku po íránské raketovém úderu 8. ledna. Ukazuje se, že Íránci mimo jiné přesně zasáhli řídící místnost pilotů UAV. Navíc se říká, že na této základě íránské rakety zničily některá důležitá vojenská zařízení, poškodily komplex obsazený zvláštními silami a hangáry.

https://edition.cnn.com/2020/01/13/midd ... index.html


00
EP
Eduard Piovarči
14. ledna 2020

Ruský tisk: Nyní není pochyb - Boeing sestřelila Ukrajina!

-kou-

13.1.2020 PrvníZprávy Írán uznal odpovědnost za sestřelení ukrajinské Boeingu 8. ledna poblíž Teheránu. Ministerstvo zahraničí uvedlo, že útok byl výsledkem fatální chyby ve výpočtu protivzdušné obrany.

Ta čekala odvetnou akci USA poté, co zasáhla americké vojenské základny v Iráku. Zároveň, pokud vezmeme v úvahu práci západní rozvědky, je nemožné nevykreslit paralelu s tragédií letu MH17. Západ svým jednáním tak skutečně uznal vinu Ukrajiny za pád malajského Boeingu v Donbasu, uvedl portál „rusvesna.su“.

Již 9. ledna Kanada a Spojené státy současně zveřejnily údaje, které naznačují, že raketa zasáhla ukrajinský Boeing. Dvě tepelné dráhy, radarový provoz. Teherán si pravděpodobně uvědomil, že kdyby neučinil oficiální prohlášení, západní média by znovu vytvořila obraz toho, co se stalo, což by bylo pro Írán ještě horší. Současně se ukrajinské delegaci, která přijela do hlavního města republiky neukázali kabinu letounu rozstřílenou šrapnely, dokud se ministerstvo zahraničí oficiálně nepřihlásilo za vinného.

To znamená, že kdyby se Teherán vydal jinou cestou s „hmotným důkazem“, mohlo se stát cokoli. Vrátíme se do roku 2014. Rusko stále nemá možnost se seznámit s „věcnými důkazy“ demonstrovanými v Nizozemsku. A co je nejdůležitější, kde jsou všechna provozní a přesná zahraniční zpravodajská data po havárii malajského Boeingu, která v této dnešní situaci ve skutečnosti přinutila Írán k přiznání viny?

Proč se místo toho na Rusko snaží pět let nesmyslným způsobem hodit odpovědnost za tragédii, a to nikoliv vlády, ale skupina nesrozumitelných a málo kompetentních lidí, kteří tvrdohlavě ignorují všechna fakta proti „hlavní linii“.

Americké satelity byly v době útoku nad Donbasem, o čemž svědčí americké prohlášení o dostupnosti satelitních snímků. Není známo, že by byly ukázány. A záběry z ruských satelitů, jasně ukazují na 2 samohybné zbraně "Buk-M1" v oblasti osady Zaroščenskoje, které bylo ovládáno ukrajinskou stranou, a "vyšetřování" ignorovalo obrázky pohybu vojenské techniky ukrajinské armády. Nicméně, stejně jako jiné důkazy Ruské federace, stále nebyly k materiálům přidány.

 

Samotný „vyšetřovací tým“ JIT, jehož úkoly nebyly od počátku zaměřeny na hledání pravdy, není nic jiného než „najít východisko“ v případě selhání plánu. Za tento podvod budou odpovědní „nezávislí vyšetřovatelé“ a rusofobové z Bellingcatu a Washington bude z obliga. Jinými slovy, kdyby se Rusko zapojilo do havárie malajského Boeingu, hned druhý den by se objevily důkazy, což potvrzuje působení zahraničních zpravodajských služeb v případě tragédie v Íránu.

http://www.novarepublika.cz/2020/01/rusky-tisk-nyni-neni-pochyb-boeing.html


00
EP
Eduard Piovarči
11. ledna 2020

TRUMP AKO LUMP A ČIERNA RUKA USA Americký prezident Donald Trump

Velitel vojensko-kosmických sil Islámského revolučního gardového sboru (IRGC) Amir Ali Hajizadeh

Tak to je veľké prekvapenie že to predsa len omylom urobili sami Iránci v rámci plnej bojovej pohotovosti PV0 skrátka je to strašná tragédia pre Irán.

A dôležité je že to netutlali a pozreli sa pravde do očí. Samozrejme za situáciu je zodpovedná armáda a v plnej bojovej pohotovosti PVO nemali vzlietať z letiska žiadne civilné stroje. Je to hrubá chyba koordinácie vo vnútri štátu.

Aj keď treba dodať že nebyť útoku na Sulejmániho a jeho doprovod resp. zabitie 12 člennej Iránskej diplomatickej misie v Iraku nestalo by sa ani toto nešťastie.

Apoň na tomto príklade vidieť ako sa to vraždenie začne reťaziť v prípade vojnového napätia aké nastalo po zavraždení Iránskej misie Amrickými vrahmi na cudzom území.

Samozrejme do poslednej chvíle sme tomu nechceli veriť a pozerali sme sa na vec z toho pohľadu že západu sa veriť nedá ani vtedy keď by hovoril pravdu.

Tento krát musíme aj my priznať že sme sa mýlili v mnohých svojich úvahách preto že nám to neprišlo logické ani možné aby Iránci urobili takú chybu... ale predsa len sa to stalo.

A teraz vidíme aké strašné je rinčanie zbraní a vytváranie napätia na Blízkom východe. Tentokrát na to doplatilo 12 plus 56 ušlapaných civilov a 187 zabitých civilistov v Ukrajinskom lietadle

Vidíme teda v priamom prenose čo spôsobilo rozhodnutie Donalda Trampa začať zabíjať. clkom 255 obetí na životoch. A začalo sa to zabátím 12stich Iránskych vojakov.

a toto je len začitok pretože Irán sa USA armáde napokon tak či tak pomstí najmä po týchto všetkých zbytočných stratách na ľudských životoch.

https://aragonit11.blogspot.com/2020/01/novorocny-vylet-na-dedov-vrch-v-turskej.html

+ 2