„Konečně je tu důkaz, Kiska je mafián.“ Blaha komentuje výbušné video o slovenském exprezidentovi
14. února 2020 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 19002 1
Po Slovensku od včerejšího večera koluje video, které má dokazovat, že bývalý prezident Andrej Kiska věděl, že kupuje kradené pozemky. Asi devatenáctiminutový záznam, který byl zveřejněn šestnáct dní před volbami, je podle poslance Ľuboše Blahy (Směr-SD) horší než uniklé zprávy z Kočnerovy Threemy. (Foto: Facebook)

 

 
 
 
 

Videozáznam, který vypadá, že byl natočen skrytou kamerou, zaznamenává rozhovor popradského podnikatele Michala Šuligy a Milana Reichela, který je označován za šéfa popradského podsvětí. Oba spolu hovoří o tom, že bývalý prezident Kiska vědomě kupoval ukradené pozemky. Z videa rovněž vyplývá, že exprezident Kiska potřeboval vyprat špinavé peníze.

„Kiska prostě koupil osvědčené pozemky. On dobře věděl, že jsou osvědčené a ukradené,“ říká na videu Šuliga, který vysvětluje, že „pokud jsou pozemky osvědčené, tak je jasné, že jsou ukradené nebo vzaté vlastníkům, kteří o tom nevěděli“.

Poslanec za stranu Směr-SD Ľuboš Blaha kvůli uniklému videu označil bývalého prezidenta za mafiána.

„Normálně to nemůžu rozdýchat. Měli jsme v čele státu mafiána. Normálního mafiána. Tušili jsme to, ale i tak – toto je pád anděla v přímém přenosu,“ napsal Blaha na Facebook.

Uniklý záznam přirovnal ke kauze Threemy podnikatele Mariána Kočnera, který je obviněn z objednávky vraždy novináře Jána Kuciaka. Z celé řady zpráv z jeho mobilní aplikace Threema, které postupně unikaly do slovenských médií, mělo vyplývat, že měl Kočner vazby na špičky slovenské politiky. Teď se podle Blahy objevil důkaz, že exprezident má vazby na slovenské podsvětí.

„Fuj, to je větší hnus než všechny Kočnerovy Threemy. Konečně je tu důkaz. Kiska je mafián,“ míní Blaha, který vyzval exprezidenta, aby odešel z veřejného života: „Zmiz z veřejného života, ty gaunere! Nevzdychej. Nepoť se. Prostě Zmiz.“

Je to pomsta, tvrdí Kiska

Odkaz na videozáznam dostaly redakce SITA a Pravda od anonymního emailu alien.23.po@gmail.com. Na svém Facebooku na něj reagoval i sám Andrej Kiska. Podle něj je video „amatérsky zinscenované“ a jedná se o pomstu šéfa strany Směr-SD a bývalého premiéra Roberta Fica za to, že nejmenoval předsedu ústavního soudu. Podle něj se expremiér bojí prohry ve volbách, které se budou konat již 29. února.

„Robert Fico mi sliboval pomstu a útoky, pokud ho nejmenuji předsedou Ústavního soudu a už je to jakože anonymně zde. Velmi se bojí další prohry ve volbách, a proto jsem dlouhodobě hlavním terčem Směru i v této předvolební kampani,“ reagoval na video Kiska.

Kiska porazil Fica v prezidentských volbách v roce 2014. Coby prezident odmítl jmenovat šéfa strany Směr-SD do čela ústavního soudu. Po složení prezidentského mandátu Kiska založil stranu Za lidi, se kterou kandiduje do parlamentu. Právě kvůli pozemkové kauze Fico několikrát označoval Kisku za podvodníka.

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
14. února 2020

Nuž keď to povedali samotní Kiskovi kamaráti a ušili naňho takúto búdu tak je to podivuhodné. Jasné že si ich niekto kúpil aby s tým vyšli pred volbami o tom nepochybujem. Ale napriek tomu to svedčí o tom že Kiska vedel čo robí keď kupoval tie kradnuté pozemky.

Ale anielikovi ľudia veria

to je na tom to najhoršie a budú ho voliť.


00