„Existuje tam někdo“ – Profesorka představuje pozoruhodný důkaz vědomí rostlin
7. listopadu 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 13091 11
Monica Cagliano je třicet sedmiletá ekoložka působící na University of Western Australia, která provedla několik pokusů s rostlinami, které naznačují, že rostliny jsou vědomé, žijí, myslí, cítí a jsou emocionální bytostmi. (Foto: Youtube)
 

 
Loading...

Pokud jde o téma vědomí, je to něco, čím disponují všechny formy života. Včetně rostlin, existuje pro to mnoho přesvědčivých důkazů. Vědomí se například projevuje na skutečnosti, že lidské myšlenky a záměry mohou změnit fyzickou materiální realitu na vzdálených místech, na kvantové a lidské úrovni.

Například článek publikovaný v Physic Essay vysvětluje a ukazuje experiment, jak je lidský záměr pomocí mediátorů schopen ovlivnit kvantové vlny, tudíž ovlivnit i fyzickou realitu.

Dobré je uvést, že si myslím, že vědomí může existovat bez biologie, která není pro vědomí nezbytná, ale spíše funguje jako nádoba pro vědomí. Například zážitky blízké smrti jsou skvělým, možná nejlepším, příkladem toho, že vědomí není závislé na biologii.

Pro ty, kteří si myslí, že vědomí je závislé na fungování mozku je těžší připustit, že rostliny mají taky vědomí, protože to zpochybňuje jejich myšlenku.

Velice zajímavá je kniha napsaná hypnoterapeutkou Delores Cannon. Hypnoticky/regresně pracovala s tisíce lidmi, se kterými procházela jejich minulé životy na této a jiných planetách a různých formách života jako stromy, zvířata a rostliny. Jak by mohl mít člověk přístup k těmto zážitkům? Kde jsou uloženy? To jsou velice zajímavé otázky, na která klasická věda nedokáže lineárním způsobem odpovědět. Regresní sezení jsou legitimní v tom, že pacient sdílí tyto zkušenosti v hypnotickém stavu. Samozřejmě je těžké ověřit, zda jsou tyto zkušenosti skutečné nebo ne, ale konzistence tisíců provedených regresních terapií je zajímavá. A mnoho dětí také sdílí své zážitky, které můžeme ověřit s ohledem na jejich minulé životy.

Pokud jde o rostliny, každý člověk, který s nimi přišel do bližšího kontaktu, například na své zahrádce, vnímá, že žijí, myslí, dýchají a jsou vědomé bytosti. Grover Cleveland Backster Jr., byl vyšetřovacím specialistou pro CIA, a stal se známým svými experimenty s rostlinami pomocí detektoru lži. Prostřednictví svého výzkumu došel k závěru, že rostliny cítí bolest a mají mimosmyslové vnímání. Autor Michael Polan popisuje dobře své experimenty v dílu, které napsal pro New Yorker několik let dozadu, týkající se inteligence rostlin:

Cleveland připojil galvanometr k listu Dračince, pokojové rostliny, kterou měl ve své kanceláři. Ke svému údivu Backster zjistil, že jednoduše díky představě, že bude zapálena, mohl probudit jehlu polygrafického zařízení a zaznamenat nárůst elektrické aktivity naznačující, že rostlina pociťuje stres. „Mohla rostlina číst jeho mysl?“ ptají se autoři. „Backster se cítil jakoby utíkal ulicí a křičel do světa, že rostliny mohou myslet.“

Backster a jeho spolupracovníci pokračovali ve zkoumání rostlin na polygrafických přístrojích, a to na desítkách rostlin, včetně salátů, cibule, pomerančů a banánů. Tvrdí, že rostliny reagovaly na myšlenky (dobré nebo špatné) lidí v těsné blízkosti a i v případě velké vzdálenosti. V jednom experimentu navrženém k testování paměti rostlin Backster zjistil, že rostlina, která byla svědkem vraždy (udusáním) jiné rostliny, mohla stanovit vraha ze sestavy šesti podezřelých a mohl zaznamenat nárůst elektrické aktivity, když byl před ní přiveden vrah. Backsterovy rostliny také projevovaly silnou averzi k násilí mezi druhy. Některé měly stresující reakci, když bylo například před nimi rozbito vejce, nebo když byly živé krevety upuštěny do vroucí vody.

Jeho (Backsterova) práce byla publikována v International Journal of Parapsychology.

Práce Monicy Gagliano, třicet sedmileté zvířecí ekoložky na University of Western Australia, ukazuje experiment, který provedla s rostlinou Citlivka stydlivá, rychle se pohybující rostlinou, což lze spatřit pouhým okem.

Gagliano zalévala padesát šest těchto rostlin a měla systém, který je každých 5 sekund upustil z 15 centimetrů. Když jsou v nebezpečí, jejich plán je stočit se a zavřít své listy. Rostliny to provedly v několika opakováních, ale pak si uvědomily, že tohle spuštění není doopravdy škodlivé, takže při dalších upuštění již zůstávaly otevřené. Nejednalo se o únavu, když s nimi bylo otřeseno znovu se uzavřely, a navíc si rostliny udržely tuto znalost, protože Gagliano se o měsíc později pokusila o to stejné a dostala stejný výsledek.

Gagliano řekla, představovala jsem si tyhle případy z pohledu rostliny. „Víte, chcete být naladěni na něco nového, co přichází. Pak jsem se vrátila k jejich spouštění a nedostala jsem žádnou odpověď.“ Gagliano uvedla, že po týdnu znovu zkoušela své rostliny a zjistila, že dále ignorují podnět upuštění, což indikuje, že si to pamatují.

Je zřejmé, že se tyto znalosti učí, pamatují a aplikují. To vše jsou faktory spojené s vědomím a myslí. Musí tam být něco nebo někdo, kdo je za toto učení zodpovědný.

Fascinující. Mozek a neurony se nezdají být nutným požadavkem na faktory spojené s vědomím. Takže proč se domnívat, že potřebujeme mozek a neurony, abychom byli při vědomí? Proč nevidíme jiné možnosti?

To nabízí i zajímavý pohled v kontextu života mimo naši planetu, který může existovat v jiné podobně, než na kterou ji často limituje naše dosavadní poznání. To jsou naše lidské předpoklady a omezené představy. Limitujeme naši připravenost vidět „věci“ pouze na určité možnosti/způsoby.

Ve videu, konkrétně v druhé polovině projevu Gagliano popisuje další experiment, který naznačuje, že tam někdo existuje. Prováděla podobný experiment jako Pavlov s jeho psy a přináší několik zajímavých bodů.

Arjun Walia

Zdroj: zivotjakoumeni.cz

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


AZ
Antonín Zelenka
7. listopadu 2019
10
EP
Eduard Piovarči
7. listopadu 2019
toto mi príde absolútne scestné
00
AZ
Antonín Zelenka
8. listopadu 2019

Myslíte? Could Basalt Structures Really Be GIANT TREE Stumps?Join The Technicians kecá a zavádza, to je scestné. Ešte stále myslíte?


10
EP
Eduard Piovarči
8. listopadu 2019

Stolové hory by nutne museli mať štruktúru skamenelých stromov ale to nemajú. Pôsobili tam dlhodobo naši jaskyniari a dobre poznajú geológickú stavbu stolových hôr.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt stolové hory vo Venezuele geologia

Všimnite si len tú vodorovnú lavicovitú vrstevnatosť usadenín kremencov a kremenných pieskov to celkom vyvracia teóriu obrých stromov:-)

Napokon pôsobia tam teraz zo speleológmi aj Slovenskí geológovia :

https://tech.sme.sk/c/6798130/slovensky-geolog-o-venezuele-neraz-nam-islo-o-zivot.html


00
EP
Eduard Piovarči
8. listopadu 2019

Slovenský geológ roman Aubrecht dokonca hovorí o svojom zranení na stolovej hore:

Jaskyniari a ich záchranárske techniky ma zachránili, keď som po páde z menšieho klzkého balvanu utrpel zlomeninu ramena. Doposiaľ som im za to veľmi vďačný. Ak by som mal niekedy ísť na expedíciu napríklad na Mars, tak jedine s jaskyniarmi...

Tak že dajte na jaskyniarov pán Zelenka oni sa síce venujú geológii amatérsky ale niečo o nej predsa len vedia:-)

Ale kúpele sú tam skvostné:

Súvisiaci obrázok

Čítajte viac: https://tech.sme.sk/c/6798130/slovensky-geolog-o-venezuele-neraz-nam-islo-o-zivot.html


00
EP
Eduard Piovarči
8. listopadu 2019

Tak pán Zelenka čo mi na to poviete

Súvisiaci obrázok

tá idea je scestná ako plochozem. Vodný tok na stolovej hore.


00
EP
Eduard Piovarči
7. listopadu 2019

Veľmi podnetný článok

Súvisiaci obrázok

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt DMT

Doporučujem prečítať tento článoček v Zeme a veku Mohikán duše od Rostasa - rozhovor so Stanislavom Grofom. Tam je to absolútne krásne podané:

https://issuu.com/zemavek/docs/1606

https://aragonit11.blogspot.com/2019/10/vylomenie-kradez-dveri-uzaveru-jaskyne.html


00
EP
Eduard Piovarči
8. listopadu 2019

Zastaviť to šialenstvo na tejto zemi môže DMT

Súvisiaci obrázok

Súvisiaci obrázok

Súvisiaci obrázok

Súvisiaci obrázok

Súvisiaci obrázok

amazon.co.uk

 

 


10
EP
Eduard Piovarči
8. listopadu 2019

Ešte k tým stolovým horám:

Obr. 2

Povrch stolovej hory Akopán v masíve Chimantá je rozbrázdený kaňonmi a skalnými mestami. Foto – Daniel Gruľa

Vytvorili novú teóriu vzniku jaskýň v stolových horách

Vedci na celom svete si veľmi dlho kládli otázku, ako mohli v stolových horách vzniknúť jaskyne, ak ich tvorí nerozpustný kremenec. Panoval predpoklad, že musia byť veľmi malé a že sa museli vytvárať po desiatky miliónov rokov, pretože kremenec je „jeden z najtvrdších materiálov, aké v sedimentárnych horninách môžu existovať“, charakterizoval jeho pevnostné vlastnosti Aubrecht.

Lenže v roku 2002 objavil tím slovenských a českých speleológov na Roraime prvú dlhú horizontálnu jaskyňu. Dali jej meno Kryštálové oči. Ďalší výskum ukázal, že na rôznych stolových horách sa podobných jaskýň, dokonca ešte väčších, nachádza oveľa viac.

„Jedna chodba v jaskyni Charles Brewer na stolovej hore Churí patrí medzi desať najväčších prírodných podzemných priestorov na svete. Dokázalo by tam letieť lietadlo,“ opísal rozmery jaskyne Aubrecht.

Takéto nálezy predstavovali problém. Nebolo zrejmé, ako je možné, že v stolových horách sú obrovské jaskyne, ak je kremenec taký nerozpustný. Záhadu rozlúštili slovenskí vedci. Myslia si, že jaskyne nevznikli postupnou eróziou a zvetrávaním tvrdého kremenca, a navrhli novú teóriu ich vzniku.

„Našli sme tam aj rozpadajúci sa piesok a pieskovec. Znamená to, spevnené sú len časti hôr. Vyzerá to tak, ako keby hory boli zhora napustené impregnačným materiálom, v tomto prípade roztokmi oxidu kremičitého (SiO2). Tie cez celú horu neprenikli a voľné priestory nechali nespevnené. Keď sa do nich cez trhliny dostala voda, dokázala z nich sypký materiál vymyť. Asi takto vznikli jaskyne v stolových horách,“ opísal objav Aubrecht.

Na porovnanie, na Slovensku máme väčšinou vápencové jaskyne. Vznikajú väčšinou rozpúšťaním materiálu. Jaskyne v pieskovcoch, čo sa u nás vyskytujú, sú len puklinového pôvodu a nemajú veľké rozmery.

Obr. 4

Jaskyňa Charlesa Brewera. Súčasť jedného z najdlhších jaskynných systémov v pieskovcoch na svete. Foto – Marek Audy

všetko sú to jaskyniari ktorých dobre poznám - kámoši vidíte tam tú horizontálnu vrstevnatosť usadených kremencovách pieskov?

https://dennikn.sk/343734/premoceni-slovenski-vedci-odhaluju-tropoch-venezuely-zahady-stolovych-hor/


00
EP
Eduard Piovarči
8. listopadu 2019

Stolové hory vznikli asi inak, ako sme si mysleli

Teória o vzniku jaskýň v stolových horách mení pohľad na to, ako vznikli samotné hory. Pôvodne si vedci mysleli, že všade naokolo bol tvrdý materiál, ktorý podľahol výraznej geologickej činnosti, ktorá ho rozsekala. Keď bol takto oslabený, odniesla ho voda a odkryla hory.

„My sme prišli s novou teóriou, podľa ktorej tam, kde stolové hory nie sú, nebol tvrdý a spevnený povrch nikdy. Myslíme si, že iba časť povrchu sa naimpregnovala a stvrdla. Takto vznikli stolové hory. Do mäkkého okolia sa zahryzla erózia a voda ho odniesla,“ povedal Aubrecht.

Obr. 5

Kremencové jaskyne ukrývajú unikátny mikrobiálny život, aký nebol doteraz pozorovaný nikde inde na svete. Na rozdiel od vápencových jaskýň na Slovensku sú tieto speleotémy tvorené opálom, ktorý enkrustuje telá heterotrofných cyanobaktérií. Foto – Ján Schlögl

Mladí obyvatelia jaskýň

Ak jaskyne v tepuis nevznikli zvetrávaním tvrdého kremenca, ktoré by trvalo desiatky miliónov rokov, ale vymytím sypkých materiálov, znamená to, že by mohli byť pomerne mladé. Túto predstavu potvrdzujú aj nálezy v jaskyniach, ktoré neobývajú žiadne „praveké dinosaury“.

Vedci v nich našli speleotémy, akési kvaple. Na ich tvorbe sa podieľali mikroorganizmy, tvorené sú opálom. Merajú niekoľko centimetrov, dorásť môžu až do dĺžky jedného metra, zriedkavo viac. Inde vo svete sú milimetrové. Ich vek je niekoľko stotisíc rokov, teda nie desiatky miliónov.

Jaskynný hmyz, čo tam objavili, žil aj mimo jaskyne. Evolúcia evidentne nemala dosť času na to, aby tieto živočíchy dokonale pripravila na život v temnom jaskynnom prostredí. Je to ďalší dôkaz toho, že jaskyne nie sú extrémne staré v rádoch desiatok miliónov rokov.

Tak že žiadne kilometrové stromy vo Venezuele nikdy nestáli:-)


00
EP
Eduard Piovarči
8. listopadu 2019

Už keď sme pri tých stolových horách

Súvisiaci obrázok

Pár obrázkov nezaškodí

Súvisiaci obrázok

Foto aj s domorodou indiánkou:-)

Súvisiaci obrázok

Nepôjdeme sa tam pozrieť čo poviete?

Súvisiaci obrázok

Sú tam aj takéto pažravé mäsožravé rastliny

Súvisiaci obrázok

Skrátka je to tam suprové.... navrhujem výpravu

Súvisiaci obrázok

do strateného sveta

Súvisiaci obrázok

Tak ako tam robili výpravy naši poprední jaskyniari - Braňo Šmída RNDr. Hochmuth a spol.

Súvisiaci obrázok

Tu je podrobnejší popis geológie stolových hôr a jaskýň a ako vznikli...

http://geopaleo.fns.uniba.sk/aubrecht/publication/papers/other/10-Tepuis.pdf

 


00