„Existuje tam někdo“ – Profesorka představuje pozoruhodný důkaz vědomí rostlin
7. listopadu 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 46895 19
Monica Cagliano je třicet sedmiletá ekoložka působící na University of Western Australia, která provedla několik pokusů s rostlinami, které naznačují, že rostliny jsou vědomé, žijí, myslí, cítí a jsou emocionální bytostmi. (Foto: Youtube)

 

 
 
 
 

Pokud jde o téma vědomí, je to něco, čím disponují všechny formy života. Včetně rostlin, existuje pro to mnoho přesvědčivých důkazů. Vědomí se například projevuje na skutečnosti, že lidské myšlenky a záměry mohou změnit fyzickou materiální realitu na vzdálených místech, na kvantové a lidské úrovni.

Například článek publikovaný v Physic Essay vysvětluje a ukazuje experiment, jak je lidský záměr pomocí mediátorů schopen ovlivnit kvantové vlny, tudíž ovlivnit i fyzickou realitu.

Dobré je uvést, že si myslím, že vědomí může existovat bez biologie, která není pro vědomí nezbytná, ale spíše funguje jako nádoba pro vědomí. Například zážitky blízké smrti jsou skvělým, možná nejlepším, příkladem toho, že vědomí není závislé na biologii.

Pro ty, kteří si myslí, že vědomí je závislé na fungování mozku je těžší připustit, že rostliny mají taky vědomí, protože to zpochybňuje jejich myšlenku.

Velice zajímavá je kniha napsaná hypnoterapeutkou Delores Cannon. Hypnoticky/regresně pracovala s tisíce lidmi, se kterými procházela jejich minulé životy na této a jiných planetách a různých formách života jako stromy, zvířata a rostliny. Jak by mohl mít člověk přístup k těmto zážitkům? Kde jsou uloženy? To jsou velice zajímavé otázky, na která klasická věda nedokáže lineárním způsobem odpovědět. Regresní sezení jsou legitimní v tom, že pacient sdílí tyto zkušenosti v hypnotickém stavu. Samozřejmě je těžké ověřit, zda jsou tyto zkušenosti skutečné nebo ne, ale konzistence tisíců provedených regresních terapií je zajímavá. A mnoho dětí také sdílí své zážitky, které můžeme ověřit s ohledem na jejich minulé životy.

Pokud jde o rostliny, každý člověk, který s nimi přišel do bližšího kontaktu, například na své zahrádce, vnímá, že žijí, myslí, dýchají a jsou vědomé bytosti. Grover Cleveland Backster Jr., byl vyšetřovacím specialistou pro CIA, a stal se známým svými experimenty s rostlinami pomocí detektoru lži. Prostřednictví svého výzkumu došel k závěru, že rostliny cítí bolest a mají mimosmyslové vnímání. Autor Michael Polan popisuje dobře své experimenty v dílu, které napsal pro New Yorker několik let dozadu, týkající se inteligence rostlin:

Cleveland připojil galvanometr k listu Dračince, pokojové rostliny, kterou měl ve své kanceláři. Ke svému údivu Backster zjistil, že jednoduše díky představě, že bude zapálena, mohl probudit jehlu polygrafického zařízení a zaznamenat nárůst elektrické aktivity naznačující, že rostlina pociťuje stres. „Mohla rostlina číst jeho mysl?“ ptají se autoři. „Backster se cítil jakoby utíkal ulicí a křičel do světa, že rostliny mohou myslet.“

Backster a jeho spolupracovníci pokračovali ve zkoumání rostlin na polygrafických přístrojích, a to na desítkách rostlin, včetně salátů, cibule, pomerančů a banánů. Tvrdí, že rostliny reagovaly na myšlenky (dobré nebo špatné) lidí v těsné blízkosti a i v případě velké vzdálenosti. V jednom experimentu navrženém k testování paměti rostlin Backster zjistil, že rostlina, která byla svědkem vraždy (udusáním) jiné rostliny, mohla stanovit vraha ze sestavy šesti podezřelých a mohl zaznamenat nárůst elektrické aktivity, když byl před ní přiveden vrah. Backsterovy rostliny také projevovaly silnou averzi k násilí mezi druhy. Některé měly stresující reakci, když bylo například před nimi rozbito vejce, nebo když byly živé krevety upuštěny do vroucí vody.

Jeho (Backsterova) práce byla publikována v International Journal of Parapsychology.

Práce Monicy Gagliano, třicet sedmileté zvířecí ekoložky na University of Western Australia, ukazuje experiment, který provedla s rostlinou Citlivka stydlivá, rychle se pohybující rostlinou, což lze spatřit pouhým okem.

Gagliano zalévala padesát šest těchto rostlin a měla systém, který je každých 5 sekund upustil z 15 centimetrů. Když jsou v nebezpečí, jejich plán je stočit se a zavřít své listy. Rostliny to provedly v několika opakováních, ale pak si uvědomily, že tohle spuštění není doopravdy škodlivé, takže při dalších upuštění již zůstávaly otevřené. Nejednalo se o únavu, když s nimi bylo otřeseno znovu se uzavřely, a navíc si rostliny udržely tuto znalost, protože Gagliano se o měsíc později pokusila o to stejné a dostala stejný výsledek.

Gagliano řekla, představovala jsem si tyhle případy z pohledu rostliny. „Víte, chcete být naladěni na něco nového, co přichází. Pak jsem se vrátila k jejich spouštění a nedostala jsem žádnou odpověď.“ Gagliano uvedla, že po týdnu znovu zkoušela své rostliny a zjistila, že dále ignorují podnět upuštění, což indikuje, že si to pamatují.

Je zřejmé, že se tyto znalosti učí, pamatují a aplikují. To vše jsou faktory spojené s vědomím a myslí. Musí tam být něco nebo někdo, kdo je za toto učení zodpovědný.

Fascinující. Mozek a neurony se nezdají být nutným požadavkem na faktory spojené s vědomím. Takže proč se domnívat, že potřebujeme mozek a neurony, abychom byli při vědomí? Proč nevidíme jiné možnosti?

To nabízí i zajímavý pohled v kontextu života mimo naši planetu, který může existovat v jiné podobně, než na kterou ji často limituje naše dosavadní poznání. To jsou naše lidské předpoklady a omezené představy. Limitujeme naši připravenost vidět „věci“ pouze na určité možnosti/způsoby.

Ve videu, konkrétně v druhé polovině projevu Gagliano popisuje další experiment, který naznačuje, že tam někdo existuje. Prováděla podobný experiment jako Pavlov s jeho psy a přináší několik zajímavých bodů.

Arjun Walia

Zdroj: zivotjakoumeni.cz

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


AZ
Antonín Zelenka
7. listopadu 2019
10
EP
Eduard Piovarči
7. listopadu 2019
toto mi príde absolútne scestné
00
AZ
Antonín Zelenka
8. listopadu 2019

Myslíte? Could Basalt Structures Really Be GIANT TREE Stumps?Join The Technicians kecá a zavádza, to je scestné. Ešte stále myslíte?


10
EP
Eduard Piovarči
8. listopadu 2019

Stolové hory by nutne museli mať štruktúru skamenelých stromov ale to nemajú. Pôsobili tam dlhodobo naši jaskyniari a dobre poznajú geológickú stavbu stolových hôr.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt stolové hory vo Venezuele geologia

Všimnite si len tú vodorovnú lavicovitú vrstevnatosť usadenín kremencov a kremenných pieskov to celkom vyvracia teóriu obrých stromov:-)

Napokon pôsobia tam teraz zo speleológmi aj Slovenskí geológovia :

https://tech.sme.sk/c/6798130/slovensky-geolog-o-venezuele-neraz-nam-islo-o-zivot.html


00
EP
Eduard Piovarči
8. listopadu 2019

Slovenský geológ roman Aubrecht dokonca hovorí o svojom zranení na stolovej hore:

Jaskyniari a ich záchranárske techniky ma zachránili, keď som po páde z menšieho klzkého balvanu utrpel zlomeninu ramena. Doposiaľ som im za to veľmi vďačný. Ak by som mal niekedy ísť na expedíciu napríklad na Mars, tak jedine s jaskyniarmi...

Tak že dajte na jaskyniarov pán Zelenka oni sa síce venujú geológii amatérsky ale niečo o nej predsa len vedia:-)

Ale kúpele sú tam skvostné:

Súvisiaci obrázok

Čítajte viac: https://tech.sme.sk/c/6798130/slovensky-geolog-o-venezuele-neraz-nam-islo-o-zivot.html


00
EP
Eduard Piovarči
8. listopadu 2019

Tak pán Zelenka čo mi na to poviete

Súvisiaci obrázok

tá idea je scestná ako plochozem. Vodný tok na stolovej hore.


00
EP
Eduard Piovarči
12. listopadu 2019

A toto ma dojalo najviac...

Nuž čo, pekné pníčky?

 

A teraz si spomínate, z čoho sme začínali náš rozhovor?

 

Vychádzali sme z predpokladu, že ste už videli lesy a prechádzali sa v nich. A čo tak ich výška 30 metrov? Vari existuje aj iná možnosť? A nám sa tak aj páčia, kocháme sa ich krásou, počas víkendov opekáme v nich šašlíky. Na takéto lesy sme si zvykli, iné nám ani netreba.

Potom sa ukázalo, že v USA sa uchoval starý les, o ktorom sa toľko hovorí v rozprávkach: gigantické, 100 metrové sekvoje. Práve takýchto obrov nám kreslí naša fantázia, keď počujeme slovné spojenie ROZPRÁVKOVÝ LES.

Za sekvojami v Kalifornii naša obrazotvornosť dáva bodku (prizma núti). V opačnom prípade by ochrancovia rozumu poplávali k hraniciam, keďže rozmer Diablovej Veže ukazuje na strom vysoký 6 km. Ale farby by sa začali zhusťovať a mohlo by sa vyjasniť, že Diablova Veža je iba mladý stromček oproti iným stromom, ktoré boli na planéte spílené:

Napríklad hora v Cape Towne (Afrika). Jej rozmery sú naozaj úctyhodné. Priemer plató (3 km) umocníme na 20 a dostanem výšku afrického stromu – 60 km! To je 10x vyššie ako Diablova veža, a preto náš rozum nijako neuvidí v Cape Towne peň. Viete si predstaviť, aké veľké museli byť čo i len vetvičky takéhoto stromu?

 

Iba na jedinej takej vetvičke by sa bez problémov dala umiestniť celá mestská štvrť aj s obchodnými centrami, školami a parkami. Ospravedlňujem sa za nevhodný príklad, ale nevidím iný spôsob ako naložiť súčasné myslenie na prastarý obraz sveta.

60 kilometrov! A kam ešte vyššie? Ale predstavte si, že ani toto nie je limit! Kto pozorne čítal predchádzajúci článok, ten si pamätá, že na ostrove Bujan rástol Dub nebývalých rozmerov, na skamenenom pni ktorého sa držala obloha. Tento Dub nedával pokoja Puškinovi, preto zo zaplietal do svojich „rozprávok“ pri každej vhodnej príležitosti. Nikto nevie, aký rozmer má tento peň, ale to, že dub mal výšku niekoľko stoviek kilometrov je isté – bol niekoľko ráz vyšší ako africký strom v Cape Towne. A Dub v Antarktíde bol tým najvyšším stromom na planéte!

Antarktída najväčší peň na planéte:-)

 


00
EP
Eduard Piovarči
12. listopadu 2019

Skameneliny stromov vo vrstevnatosti usadených hornín a sedimentov:

Obrázok

Tieto skameneliny poukazujú na to že stojace stromy museli byť prykryté moutnými usadeninami rýchlo

Obrázok

Ale toto je zaujímavá záhada drôty a kov v kriedových vápencoch

45 1

Потоковый накопитель

Volajú to hrob posádky

45 2

45 3

Alebo nejaký paleolitický koncentrák?

http://shipilov.com/realtime/375-zagadki-pafosa-sto-millionov-let-do-nashej-ery.html


00
EP
Eduard Piovarči
7. listopadu 2019

Veľmi podnetný článok

Súvisiaci obrázok

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt DMT

Doporučujem prečítať tento článoček v Zeme a veku Mohikán duše od Rostasa - rozhovor so Stanislavom Grofom. Tam je to absolútne krásne podané:

https://issuu.com/zemavek/docs/1606

https://aragonit11.blogspot.com/2019/10/vylomenie-kradez-dveri-uzaveru-jaskyne.html


00
EP
Eduard Piovarči
8. listopadu 2019

Zastaviť to šialenstvo na tejto zemi môže DMT

Súvisiaci obrázok

Súvisiaci obrázok

Súvisiaci obrázok

Súvisiaci obrázok

Súvisiaci obrázok

amazon.co.uk

 

 


10
EP
Eduard Piovarči
8. listopadu 2019

Ešte k tým stolovým horám:

Obr. 2

Povrch stolovej hory Akopán v masíve Chimantá je rozbrázdený kaňonmi a skalnými mestami. Foto – Daniel Gruľa

Vytvorili novú teóriu vzniku jaskýň v stolových horách

Vedci na celom svete si veľmi dlho kládli otázku, ako mohli v stolových horách vzniknúť jaskyne, ak ich tvorí nerozpustný kremenec. Panoval predpoklad, že musia byť veľmi malé a že sa museli vytvárať po desiatky miliónov rokov, pretože kremenec je „jeden z najtvrdších materiálov, aké v sedimentárnych horninách môžu existovať“, charakterizoval jeho pevnostné vlastnosti Aubrecht.

Lenže v roku 2002 objavil tím slovenských a českých speleológov na Roraime prvú dlhú horizontálnu jaskyňu. Dali jej meno Kryštálové oči. Ďalší výskum ukázal, že na rôznych stolových horách sa podobných jaskýň, dokonca ešte väčších, nachádza oveľa viac.

„Jedna chodba v jaskyni Charles Brewer na stolovej hore Churí patrí medzi desať najväčších prírodných podzemných priestorov na svete. Dokázalo by tam letieť lietadlo,“ opísal rozmery jaskyne Aubrecht.

Takéto nálezy predstavovali problém. Nebolo zrejmé, ako je možné, že v stolových horách sú obrovské jaskyne, ak je kremenec taký nerozpustný. Záhadu rozlúštili slovenskí vedci. Myslia si, že jaskyne nevznikli postupnou eróziou a zvetrávaním tvrdého kremenca, a navrhli novú teóriu ich vzniku.

„Našli sme tam aj rozpadajúci sa piesok a pieskovec. Znamená to, spevnené sú len časti hôr. Vyzerá to tak, ako keby hory boli zhora napustené impregnačným materiálom, v tomto prípade roztokmi oxidu kremičitého (SiO2). Tie cez celú horu neprenikli a voľné priestory nechali nespevnené. Keď sa do nich cez trhliny dostala voda, dokázala z nich sypký materiál vymyť. Asi takto vznikli jaskyne v stolových horách,“ opísal objav Aubrecht.

Na porovnanie, na Slovensku máme väčšinou vápencové jaskyne. Vznikajú väčšinou rozpúšťaním materiálu. Jaskyne v pieskovcoch, čo sa u nás vyskytujú, sú len puklinového pôvodu a nemajú veľké rozmery.

Obr. 4

Jaskyňa Charlesa Brewera. Súčasť jedného z najdlhších jaskynných systémov v pieskovcoch na svete. Foto – Marek Audy

všetko sú to jaskyniari ktorých dobre poznám - kámoši vidíte tam tú horizontálnu vrstevnatosť usadených kremencovách pieskov?

https://dennikn.sk/343734/premoceni-slovenski-vedci-odhaluju-tropoch-venezuely-zahady-stolovych-hor/


00
EP
Eduard Piovarči
8. listopadu 2019

Stolové hory vznikli asi inak, ako sme si mysleli

Teória o vzniku jaskýň v stolových horách mení pohľad na to, ako vznikli samotné hory. Pôvodne si vedci mysleli, že všade naokolo bol tvrdý materiál, ktorý podľahol výraznej geologickej činnosti, ktorá ho rozsekala. Keď bol takto oslabený, odniesla ho voda a odkryla hory.

„My sme prišli s novou teóriou, podľa ktorej tam, kde stolové hory nie sú, nebol tvrdý a spevnený povrch nikdy. Myslíme si, že iba časť povrchu sa naimpregnovala a stvrdla. Takto vznikli stolové hory. Do mäkkého okolia sa zahryzla erózia a voda ho odniesla,“ povedal Aubrecht.

Obr. 5

Kremencové jaskyne ukrývajú unikátny mikrobiálny život, aký nebol doteraz pozorovaný nikde inde na svete. Na rozdiel od vápencových jaskýň na Slovensku sú tieto speleotémy tvorené opálom, ktorý enkrustuje telá heterotrofných cyanobaktérií. Foto – Ján Schlögl

Mladí obyvatelia jaskýň

Ak jaskyne v tepuis nevznikli zvetrávaním tvrdého kremenca, ktoré by trvalo desiatky miliónov rokov, ale vymytím sypkých materiálov, znamená to, že by mohli byť pomerne mladé. Túto predstavu potvrdzujú aj nálezy v jaskyniach, ktoré neobývajú žiadne „praveké dinosaury“.

Vedci v nich našli speleotémy, akési kvaple. Na ich tvorbe sa podieľali mikroorganizmy, tvorené sú opálom. Merajú niekoľko centimetrov, dorásť môžu až do dĺžky jedného metra, zriedkavo viac. Inde vo svete sú milimetrové. Ich vek je niekoľko stotisíc rokov, teda nie desiatky miliónov.

Jaskynný hmyz, čo tam objavili, žil aj mimo jaskyne. Evolúcia evidentne nemala dosť času na to, aby tieto živočíchy dokonale pripravila na život v temnom jaskynnom prostredí. Je to ďalší dôkaz toho, že jaskyne nie sú extrémne staré v rádoch desiatok miliónov rokov.

Tak že žiadne kilometrové stromy vo Venezuele nikdy nestáli:-)


00
EP
Eduard Piovarči
8. listopadu 2019

Už keď sme pri tých stolových horách

Súvisiaci obrázok

Pár obrázkov nezaškodí

Súvisiaci obrázok

Foto aj s domorodou indiánkou:-)

Súvisiaci obrázok

Nepôjdeme sa tam pozrieť čo poviete?

Súvisiaci obrázok

Sú tam aj takéto pažravé mäsožravé rastliny

Súvisiaci obrázok

Skrátka je to tam suprové.... navrhujem výpravu

Súvisiaci obrázok

do strateného sveta

Súvisiaci obrázok

Tak ako tam robili výpravy naši poprední jaskyniari - Braňo Šmída RNDr. Hochmuth a spol.

Súvisiaci obrázok

Tu je podrobnejší popis geológie stolových hôr a jaskýň a ako vznikli...

http://geopaleo.fns.uniba.sk/aubrecht/publication/papers/other/10-Tepuis.pdf

 


00
EP
Eduard Piovarči
12. listopadu 2019

Pán Zelenka čakám na vašu reakciu ohľadom Stolových hôr a tej scestnej teórie o tom že sú stolové hory pozostatkami kilometre vysokých stromov

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt stolové hory ako pozostatky obrovských stromov

toto sa podobá na obrovský peň stromu, ale strom to nikdy nebol....

AUSTRÁLIA

Počas letu si zahráme hru:

 

NÁJDI 10 ROZDIELOV!

Hoci rozdiely sú iba dva:

 

MATERIÁL A ROZMER!

KANADA

TALIANSKO

NAMÍBIA

CAPE TOWN

GRÓNSKO

ARGENTÍNA

USA

RUSKO

ETIÓPIA

VENEZUELA

Ide len o pokus vytvoriť ďalšiu scestnú blbosť podobnú plochozemi

 


00
AZ
Antonín Zelenka
12. listopadu 2019

Koncepčný objekt prijatý na diaľku v mysli

 

 

V skutočnosti, keď vidíme, nemôžeme počuť a naopak. Podobne myseľ, ktorá vníma (pociťuje) dotykové objekty, nemôže (si vziať (na zreteľ) konceptuálny obraz) konceptuálne ilustrovať a naopak. Je to preto, že myseľ nemôže brať dva objekty súčasne. Táto znalosť je dôležitá.

 

Napríklad, keď si spomeniete na jedného z vašich blízkych priateľov, jeho alebo jej obraz sa objaví vo vašej mysli, akoby ste sa na neho dívali z desiatich (asi z troch), dvadsiatich stôp (asi šiestich metrov) alebo nejakej vzdialenosti v jednom smere. Ak je vaša myseľ čistá a plne ostražitá, zvyčajne sú tieto obrázky zreteľnejšie než kedykoľvek predtým. Obrázky, ktoré sa objavujú vo dverách mysle, sú ako snímanie a zobrazovanie predmetov, ktoré sú zaostrované z bližšieho / vzdialenejšieho dosahu (dohľadu a jeho rozsahu), pomocou objektívu s transfokáciou (optickým priblížením) fotoaparátu.

 

Napríklad ste mohli niekoľko hodín vzrušujúco hrať a sledovať počítačové hry alebo televízne seriály; možno sa neskôr tieto obrazy mohli živo (zreteľne) objaviť vo vašej mysli (v tú noc, keď ste si zavreli oči tesne predtým, než ste zaspali). Niektorí tiež hovoria o svojich skúsenostiach so zobrazovaním (videním – vidom) obrázkov (počas) tej noci. Zažívali si akoby sledovali obrázky a hry v skutočnosti. Vo svojej mysli mohli vidieť a sledovať farebné obrazy (s určitými tvarmi a formami) opäť v troch rozmeroch so zatvorenými očami.

 

Rovnako ako fotoaparát, myseľ sa zameriava na koncepčný objekt jedným smerom.

 

Skrytá realita – esej, názornosť prvá


00
EP
Eduard Piovarči
13. listopadu 2019

Je to krásny Avatarský strom. Ide len o to či by drevo ústálo tú gravitačnú silu. Najodolnejšie stromy vzdorujúce gravitácii su sekvoje. Skameneliny takých obrovských stromov sa doposial nenašlinenašli. A tie Stolové hory sú vonkoncom nie pne týchto veľkých stromov. V nejakých paralelných svetoch možno také stromy existujú, alebo na planétach kde má drevo stromu silu ocele, alebo tam kde je menšia gravitácia môžu byť väčšie aj stromy.

Tak schválne akú má štruktúru skamenelé drevo:

Súvisiaci obrázok

Súvisiaci obrázok

Súvisiaci obrázok

Súvisiaci obrázok

Súvisiaci obrázok

Súvisiaci obrázok

Najväčšie stromy na planéte sú Sekvoje dožijú sa aj 2700 rokov

Strom - Sarv-e-Abarkooh (zdroj: http://searchoflife.com) má 4000 rokov

Súvisiaci obrázok

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Skamenelé stromy

Súvisiaci obrázok

A toto sú levitujúce vrchy

Súvisiaci obrázok

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Skamenelé stromy a drevorubači sekvojí

Redwood Photograph - 22 Loggers In Redwood Undercut -- 1884 by Daniel Hagerman

A Drevorúbači sekvojí...


00
AZ
Antonín Zelenka
13. listopadu 2019

Že nielen astrofyzici našli okraj vesmíru, ale aj technológovia našli okraj hmoty? Čudujú sa zisteniam.

 

 

Ľudia, ktorí veria, že Zem je guľatá, často tvrdia, že je to „gravitácia“, ktorá zázračne a nevysvetliteľne udržuje celú nižšiu vrstvu atmosféry v dokonalej synchronizácii so zemou až do akejsi neurčitej výšky, v ktorej sa táto stále rýchlejšie rotujúca atmosféra zmení na nerotujúcu, nepríťažlivú, „ne-atmosféru“ nekonečného vákua vesmíru.

 

Ak by sa s narastajúcou nadmorskou výškou postupne zvyšovala rýchlosť rotácie atmosféry, znamenalo by to, že v istej zlomovej nadmorskej výške, kde sa najrýchlejšia vrstva priťahovanej rotujúcej atmosféry stretáva s nepriťahovanou nerotujúcou ne-atmosférou nekonečného vesmírneho vákua, by sa zvyšujúca rýchlosť musela náhle zastaviť! Skorumpovaná veda sa nikdy nezmienila, v akej nadmorskej výške sa táto nereálna scéna údajne odohráva, vieme ju však krásne filozoficky vyvrátiť a to jednoducho tým, že vákuum nemôže existovať v prepojení s ne-vákuom, a zároveň si zachovať všetky svoje vlastnosti, nehovoriac o katastrofálnom účinku, ktorý by mal tento prechod na „vesmírnu raketu“.

 

Nie je možné, aby rakety alebo iné typy motorov s prúdovým pohonom fungovali v údajnej ne-atmosfére vesmírneho vákua, pretože bez vzduchu/atmosféry nemá čo stroje poháňať. Namiesto toho by sa rakety a raketoplány začali nekontrolovateľne otáčať okolo svojej vlastnej osi v rôznych smeroch ako gyroskop. Tak by nebolo možné letieť na Mesiac alebo akýmkoľvek iným smerom, predovšetkým ak by „gravitácia“ bola skutočná a neustále by vás priťahovala smerom k najbližšiemu najhustejšiemu telesu.

 

Paranormálne materiály

 

 

Korupcia narúša prístup k verejným službám a vedie k nezákonnému obohacovaniu osôb, čo vyvoláva napätie v spoločenskej štruktúre. Korupcia vedie ku všeobecnej strate dôvery vo verejné inštitúcie. Vedie k narastaniu pocitu bezvládia a ľahostajnosti, ktoré ohrozujú základy demokracie. Korupcia podkopáva presadzovanie práva a vytvára priestor pre rozvoj organizovaného zločinu.

 

Korupcia vedie k mrhaniu prostriedkov určených na verejné služby alebo práce (napr. prostredníctvom projektov pre infraštruktúru, ktoré ponúkajú veľa možností pre korupciu). Zneisťuje investorov a spôsobuje, že predovšetkým dlhodobé investície sú presmerované niekam inde. Narúša súťaženie, bráni transparentnosti, a tak vedie k neefektívnemu prerozdeľovaniu zdrojov (napr. obchodníci sa neorientujú na rozvoj ponuky najlepšie a najprimeranejšie ohodnotených produktov, ale radšej na rozvoj a udržanie použiteľných politických kontaktov). Likviduje zdravú ekonomiku, pretože nevyhráva subjekt, ktorý je ekonomicky najzdatnejší, ale subjekt, ktorý síce neponúka najkvalitnejšie služby a produkty, ale na svoje aktivity zneužíva korupciu. Dochádza tak k deformácii trhového mechanizmu. Predražuje služby, ktoré verejná správa poskytuje občanom. Dôsledkom toho občania platia vyššie dane, resp. za ich dane im štát a verejné inštitúcie poskytujú služby v menšom rozsahu, či nižšej kvalite.

 

V4-ková spoločnosť, ktorá podpláca zahraničného verejného činiteľa, sa dopúšťa skutku, ktorý je trestný aj podľa V4-kového práva. Niektoré vlády a medzinárodné organizácie ako aj V4-ková banka zverejňujú zoznam spoločností, ktoré sa podieľali na korupcii. Tieto spoločnosti môžu byť vylúčené z verejných služieb a medzinárodných projektov. Ak sa stane všeobecne známe, že spoločnosť sa podieľala na korupčnom správaní, dobré meno spoločnosti môže korupcia vážne poškodiť v očiach obchodných partnerov a verejnosti. Mnohoročné úsilie a vybudovanie dobrého mena môže zničiť jediný korupčný škandál. Spoločnosť, ktorá podpláca iných, podnecuje korupciu vo svojom vlastnom okruhu. Osoby, ktoré podplácajú verejných činiteľov v mene spoločnosti, môžu byť samé v pokušení zneužiť informácie, peniaze, vplyv pre svoje potreby a nechať sa podplatiť.


00
EP
Eduard Piovarči
14. listopadu 2019
Najväčšou formou korupcie na planéte je Lobizmus tým je korupcia legalizovaná samotnými chamtivými "demokratmi".
00
AZ
Antonín Zelenka
13. listopadu 2019

Petícia proti výrubu lesa na Donovaloch

 

 

Lesy na Donovaloch v blízkom, ale aj širšom okolí predstavujú jedinečné prírodné bohatstvo. Sú nenahraditeľným prírodným prostredím, v ktorom pravidelne oddychujú, športujú a rekreujú sa tisíce obyvateľov a návštevníkov a poskytujú jedinečnú mikroklímu pre nás všetkých.

 

Ide o lesy v ochrannom pásme NAPANT-u (Národný park Nízke Tatry), kde platí II. stupeň ochrany prírody, sú domovom množstva chránených živočíchov, rastlín a biotopov európskeho aj národného významu.


00