„Evropa bude bílá“: polské vedení schválilo velký krajně pravicový pochod ve Varšavě
11. listopadu 2018 Redakce AC24 Ze světa 21704 0
Od roku 2009 se oslavy polské nezávislosti mění, stále více se projevují krajně pravicové organizace z celé Evropy. Některé z nich se otevřené označují za fašistické či nacistické. I v tomto roce se očekává velká účast na oslavách dne nezávislosti.

 

 
 
 

Oficiální vládní místa schválila provedení společného pochodu s krajně pravicovými organizacemi k polskému dnu nezávislosti, informuje televizní stanice RT.

Pochod v minulém roce přilákal 60 000 lidí, což bylo největší krajně pravicové shromáždění na světě. Během akce byly k vidění plakáty s nápisy „Bílá Evropa" a „Běženci ven!".

Primátor Varšavy se na poslední chvíli pokusil pochod zastavit, soud ale jeho rozhodnutí odmítl, čímž umožnil, aby se pochod konal — nehledě na pět měsíců jednání, které nepřinesly žádný výsledek v klíčových záležitostech mezi státem a zástupci provedení pochodu.

Poslední kolo jednání probíhalo v pátek v noci. Demonstranti byli zastoupeni Robertem Bakiewiczem z organizace Radical Camp — antisemitské organizace, jejíž kořeny sahají do třicátých let k organizaci založené na principech italského fašismu.

Polské vedení nejen že ustoupilo z požadavku provedení pochodu za podmínky, že nebudou k vidění žádné podobné nápisy, ale nyní premiér i prezident souhlasili s tím, že se pochodu zúčastní.

Ke všemu ještě policisté Varšavy nyní stávkují a prohlásili, že nedokáží zajistit bezpečnost během této události.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor