Jenom letos zemřelo na Mount Everestu 10 lidí. Téměř všichni před pár dny, protože je vrchol sezóny na nejvyšší hoře světa. (Foto: Scrollin)

Fotografie ukazuje, co se děje na vrcholu, dlouhá fronta horolezců stojící v dopravní zácpě, aby si pořídili selfie na vrcholu 8.848 metrů a mohli si odškrtnout tento bod ze svého seznamu.

Výstup na Everest se zdá být uskutečnitelný pro každého, kdo zaplatí dost peněz. Perverzním znakem tohoto statusu je, že dva lidé zemřeli při uvíznutí v dopravních zácpách a nikdo s tím nic neudělal.

Co chcete dělat v zóně smrti nad 8.000 metrů, kde jste zaneprázdněni sami sebou, kvůli nedostatku kyslíku a pomalu umíráte?

Co se stane s mrtvými? Zůstanou ležet nebo jsou hozeni dolů, pokud jsou překážkou.

Cesta k vrcholu je poseta vlevo a vpravo těly nesčetných horolezců, kteří obvykle zůstanou pohřbeni pod ledem a sněhem, kde zemřou.

Přeprava do údolí je příliš časově náročná a příliš nebezpečná a záchranné helikoptéry nemohou létat v této nadmořské výšce.

Už je šokující, co zažíváte na Mount Everestu, smrt neustále na mysli. Za co? Abychom mohli ukázat selfie každému doma, že jste tam byli?

Šokující je množství odpadu na Mount Everestu. Každý výstup vyžaduje tuny materiálu, který se přenáší do základních táborů.

Po použití zůstávají stany, spací pytle, potraviny, plynové a kyslíkové láhve, oděvy a lidské exkrementy, …Vše jako odpadky.

Horolezci se chlubí tím, že milují především přírodu. Většina z nich jsou jen pokrytci a egoisté, kteří se nestarají o špínu, kterou po sobě zanechávají.

Proto nepálské orgány stanovily pravidlo, každý horolezec musí přinést zpět nejméně 8 kilogramů odpadků. Jsou také organizovány tour na sběr odpadků a jejich snesení do údolí.

Velmi špatné jsou lidské výkaly a moč, protože krajina slouží jako záchod. Kromě toho, v této výšce se věci se nerozkládají a nemizí.

To znečišťuje ledovce, které zásobují obce kolem hory pitnou vodou. Proto také onemocní horolezci když si z tajícího sněhu dělají v táborech čaj. 

Co se děje na Mount Everestu, odráží celou perverzi naší společnosti, plnou JÁ, JÁ a JÁ!

Na vrcholku je natáčeno selfie, mrtví zůstávají ležet vedle, horolezci vylézají nad mrtvoly mrtvých „sou-horolezců“, aby se dostali na vrchol, a pak nechají obrovskou skládku odpadků když znovu sestoupí.

Z 5.000, kteří se pokusili vylézt na nejvyšší horu světa zemřelo 306 lidí. Poslední dva 24.května. Kevin Hynes z Irska a Druba Bista z Nepálu, oba kvůli výškové nemoci.

Den předtím rakouský Ernst Landgraf (65) zemřel na nadměrnou námahu na 8.600 metrech, když dosáhl vrcholu a už sestupoval.

Kromě života, jaká je cena za to stoupnout si na vrchol Mount Everestu? Nejméně 40.000 euro ale luxusní varianta přes 100.000 euro.

Zdroj: pz.cz