„Cena šla nahoru, kvalita dolu, ale za dobré vztahy s USA nám to stojí,“ podivuje se nad nákupem vrtulníků Šlechtová
11. května 2019 Redakce AC24 Z domova 7405 3
Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO) se chystá dotázat svého nástupce Lubomíra Metnara na detaily nákupu víceúčelových bojových vrtulníků od Spojených států. (Foto: FAS)
 

 
Loading...

Podle informací, které na svém webu zveřejnil Kongres Spojených států, americké ministerstvo zahraničí povolilo  prodej 16 vrtulníků do České republiky za 23 miliard korun. Tato čísla překvapila mnoho politiků a expertů, protože původně mělo české ministerstvo obrany v plánu pořídit pouze 12 vrtulníků za cenu 12 miliard.

Karla Šlechtová považuje takový nákup za směšný a je přesvědčena, že české ministerstvo obrany se vzdává svých vlastních zájmů ve prospěch vztahů se Spojenými státy.

„Přijde mi až směšné, že se přes čtyři roky řešil nákup tzv. „víceúčelových“, tedy bitevních, civilních i zdravotních vrtulníků s detailní specifikací. A nyní ministerstvo obrany ustupuje ze svých požadavků. Původní požadavek ministerstva byl na 12 vrtulníků, předpokládám, že se časem dozvíme, jaké politické dohody padly i na jednání prezidenta USA Trumpa a Andreje Babiše,“ řekla poslankyně v rozhovoru pro Blesk Zprávy.

Šlechtová vyjádřila názor, že proces strategické transakce byl záměrně zpožděn, aby byly provedeny změny v množství a hodnotě zakázky.

„Ta cena nám nějak neustále roste a roste. O 10 miliard více než loni a kvalita nesplňuje původní specifikaci vrtulníků armády. Kvalita dolů, cena nahoru. Ale za ty dobré vztahy s USA nám to jistě stojí,“ uvedla Šlechtová k této situaci na své facebookové stránce.

Podle informací Petra Sýkory z tiskového oddělení má ministerstvo obrany v plánu nahradit zastaralé ruské Mi-24 víceúčelovými stroji, které lze použít pro mnohem širší spektrum úkolů. A to jak ve vojenských operacích, tak i v „civilu.“

 

Vážení čtenáři, přispět na provoz vašeho nezávislého zpravodajství můžete na:

2000597440 / 2010
IBAN: CZ1120100000002000597440
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


glossy diamond
11. května 2019
A co takhle nějaké winchesterovky z americké občanské války? Za ty dobré vztahy nám to přece stojí...
40
EP
Eduard Piovarči
11. května 2019

Nákupom Amerických zbraní len posilujeme Americkú ekonomiku a zbedačujeme našich ľudí ale to je ciel tých čo posluhujú USA

Takzvané výpalné


30
RR
radim rulik
27. května 2019
podřadný otrok a kolonie musí zdarma krmit pedofilní psychopaty uSSSSSSSSS, aby vůbec přežili :)
00
glossy diamond
11. května 2019
A co takhle nějaké winchesterovky z americké občanské války? Za ty dobré vztahy nám to přece stojí...
+ 4