„Bože můj, to je vůl!“ Mediální expert Štěpánek se vysmál Jiřímu Drahošovi kvůli Číně
10. června 2019 Redakce AC24 Z domova 13635 5
Senátor Jiří Drahoš na Facebooku připomněl, že před 70 lety vyšla slavná kniha 1984 George Orwella.
 

 
Loading...

Varoval před cenzurou a vymýváním mozků, přičemž prstem ukázal na Čínu. To rozlítilo mediálního experta Petra Štěpánka.

„Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla. Před 70 lety poprvé vyšlo jedno z nejvýznamnějších děl světové literatury. George Orwell v něm varoval před nebezpečím cenzury, vymývání mozků a absolutní kontroly obyvatel. Co by asi dnes řekl na fungování Velkého bratra v zemích jako je třeba Čína?“ napsal na svém Facebooku Jiří Drahoš.

Drahoš poukazuje na světovou literární klasiku, v níž autor popisoval formy totalitního zřízení státu. Ve své době se mělo jednat o karikaturu Sovětského svazu. Dílo mělo být varováním pro západní svět.

Vladimir Putin a Si Ťin-pching na slavnostním večeru při příležitosti 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Ruskem a Čínskou lidovou republikou v lóži ve Státním akademickém Velkém divadle.

Jiný názor na současnou situaci ale v této souvislosti vyjádřil vážený mediální expert Petr Štěpánek. Ten říká, že spíš než Čínu bychom měli pozorně sledovat fungování Evropské unie.

„Bože můj, to je vůl! Kdyby se radši staral, co by Orwell řekl na fungování Evropské unie a naší země, a ne jak to vedou kdesi v Tramtárii s úplně jinou historií, tradicí a zvyklostmi,“ komentoval slova Drahoše Štěpánek, který se nedávno vrátil z cesty po Číně.

Senátor Jiří Drahoš má pravděpodobně na mysli sociální bodový systém, který je zaváděn v některých částech Čínské lidové republiky. Ten je například spojen i s velmi přísným sledováním chování čínských občanů ve veřejném prostoru za pomoci kamer.  

Drahoš ukazuje na Čínu, přehlíží ale podobné sledovací programy amerických tajných služeb, například NSA. Na obrovský sledovací program vedený proti občanům a politikům ze strany USA a jejich tajných služeb před několika lety upozornil whistleblower Edward Snowden. Ten se od té doby před americkými úřady skrývá na území Ruské federace.

„Snowden si přál, aby se pozornost věnovala jeho poselství, nikoli poslíčkovi. Mýlil se, protože svět se více zajímal o to „zabij poslíčka, zabiješ zprávu". USA se do Snowdena pustily tvrdě, nazývaly ho zrádcem, profilovaly ho jako nic neznamenajícího špionka — to ale není pravda,“ řekl na konci roku 2016 o Edwardu Snowdenovi slavný americký režisér Oliver Stone.

Bývalý americký špion dostal za svůj čin v minulosti i cenu za přínos k ochraně svobody slova.

O amerických programech na sledování lidí hovořil Sputnik během Jaltského mezinárodního ekonomického fóra i s předním ruským IT expertem Igorem Ašmanovem. Ten prohlásil, že je přesvědčen, že USA mají intenzivní sledovací programy již od konce 80. let minulého století.

„Nevím, zdali se to smí v Česku říkat. Můj osobní názor je takový, že Američané to (sledování – red.) dělají již od konce 80. let pomocí systému Echelon a všechny evropské činitele mají dávno „zmáknuté“. Všechny. Jen se na ně podívejte, jak jsou všichni servilní. Oni jen plní příkazy. Kdo tahá do Evropy migranty proti vůli evropských národů? – Evropští činitelé,“ řekl tehdy Ašmanov na otázku o čínských programech sledování mobilních zařízení ve spojení s kauzou Huawei.

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RK
Rudolf Kavan
10. června 2019

Jiří Drahoš: „Válka je mír". George Bush pred napadenim Iraku kvuli neexistujicim "zbranim hromadneho niceni" rekl: "We will extend the peace" (Rozsirime mir).

Od 70 let Cina zadnou valku nevedla, kdezto USA vedly valky nepretrzite. Hlavnim nebezpecim neni Cina ale americti neoconi.

 


10
MK
Milan Klusák
10. června 2019
Pan Dr.Ahoš má ještě hodně práce se sebou, páč z vědce se stát politikem chce být ještě větším volem. Páč čím větší vůl, tím větší politik. Viď třeba Sobotka, Kalous, Bělobrádek, a jiné sluníčkové kotrby. ale i Babiš tam patří, síce není vůl, ale je slizkej had!
00
KB
Karel Babace
10. června 2019
On byl vůl i na akademii.
00
JJ
Jiri Jiri
11. června 2019
Drahoš - Druhoš
10
VC
Vítězslav Crha
11. června 2019
Jednou jsem četl zajímavý článech o psychoneurozách jinak zdravých lidí a bylo tam také napsáno, že kdo při mírném úsměvu má polohu úst mimo horizontální polohu, má duševní problém a v drtivé většině zkoumaných takto postižených lidí se to i vědecky potvrdilo. Drahoš je takový opisoválek, který si bez servítků přivlastnil práce kolegů a na tom postavil svoji kariéru. Takto pokřivenou osovu pak není problém přitáhnout do pokřiveného kolektivu rádoby-politiků a pak jej procpávat všemožně do vysokých funkcí. Proč asi? Protože se takto psychicky slabý jedinec výýýýborně ovládá.
10
RK
Rudolf Kavan
10. června 2019

Jiří Drahoš: „Válka je mír". George Bush pred napadenim Iraku kvuli neexistujicim "zbranim hromadneho niceni" rekl: "We will extend the peace" (Rozsirime mir).

Od 70 let Cina zadnou valku nevedla, kdezto USA vedly valky nepretrzite. Hlavnim nebezpecim neni Cina ale americti neoconi.

 

+ 1