AC24.cz

AC24.czZe světaOhromující 700 let stará gigantická jeskyně využívaná Templářským rytíři objevena v díře na britském venkově

Sociální sítě

Reklama

Ohromující 700 let stará gigantická jeskyně využívaná Templářským rytíři objevena v díře na britském venkově

Jeskyni za farmářovým polem v Shropshire využíval středověký řád bojující v křížových výpravách a její ohromující obrázky zachytil fotograf Michale Scott.

Řád templářů, celým názvem Chudí rytíři Krista a Šalomounova chrámu, byl jeden z nejmocnějších křesťanských rytířských řádů středověku. S jeho mocí a velikostí se mohl rovnat pouze jen Řád johanitů nebo Řád německých rytířů. Obecně se používají pojmenování Rytíři templu, templářští rytíři či jen templáři.

Ohromující labyrint osvětlený svíčkami

Panuje přesvědčení, že jeskyně byla vybudována jako místo kultovních obřadů

Jeskyně je necelý metr pod zemí

Obsahuje síť chodeb, která je „naprosto nedotčená“ 

Východ z jeskyně, kterým před 700 lety procházeli Templářští rytíři

Díra vedoucí do jeskyně vypadá jako králičí díra

Údajně byla svého času využívána kultem černé magie

Jeskyně je u Shropshire ve vesnici Albrighton

Templářští rytíři byli aktivní od roku 1119 až do časů po roce 1300, i když přesná data jsou předmětem sporů

Do zdí jeskyní je vytesána spousta písma

K osvětlení vnitřku jeskyně se používá svíček

Není přesně známo, kdy byla tato jeskyně vytesána, ale panuje přesvědčení, že to bylo před asi 700 lety – ač někteří si myslí, že k tomu došlo daleko později až v 17. století

Zdroj: mirror.co.uk

Loading...

Komentáře   

-23 # ramz 2017-03-09 07:46
a to tam tie sviecky stale horeli?? co 700 rokov - 7000 a zalozili ju Slavieni!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # Richard 2017-03-09 08:21
Hm........... Ty jsi to asi vůbec nečetl, viď?
Po přečtení je každému jasné že tam svíčky byly dány jen na vykreslení atmosféry pro fotografování.

Jinak, templáři byli velmi zajímavou kapitolou v historii. Ke konci své existence provozovali v podstatě bankovní služby a to hlavně transfer hotovosti. A díky čestnosti a spolehlivosti byli velmi důvěryhodní.
Jenže, jejich bohatství a moc byla velká . A proto byli nakonec zahubeni . Ze strachu a chamtivosti. Těžko říci co by bylo kdyby to ustáli protože se dokázali postavit i papeži.
Pověsti sice mluví o různých rituálech a tak ale to se zakládá na pověstech které tenkráte rozšířili ničitele řádu aby měli oficiální důvod je zničit.
Byli to neskuteční bojovníci ( něco jako dnes elita elit ) a dokázali zvrátit bitvu kdy byli v oslabení 1 ku 12. A to naprosto hladce.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+43 # Dascha 2017-03-09 09:10
Ano, Richarde, byli zničeni, umučeni, upáleni na rozkaz krále Francie a papeže, protože král i Vatikán potřebovali jejich peníze.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # spektatorator 2017-03-09 09:32
Dle knihy Sad roste sám? od týmu autorů VP SSSR (vnitřní prediktor Souborné sociálně spravedlivé Rusi) byli Templáři pod přímým vedením Globálního prediktora a jeho projektu "biblická koncepce zotročení lidstva ve jménu Boha". Kroky krále Filipa V. Sličného a jeho papeže (papež byl králem Franice držen v Avignonu) vedly k nevědomému zkřížení daných plánů a k rozsypání oné koncepce. Muselo pak dojít k restartu, což trvalo až do objevení Ameriky (GP byl pak vzteklý, neb řádění konqvistadorů a katolických misionářů vedlo ke ztrátě unikátních řídících technologii dříve, než se jich GP zmocnil...). Po tu dobu byla Římskokatolická církev de facto mimo vliv GP a tak se děly věci jako odvolání křížových výprav do svaté země. Omluva papeže atd. Přečtěte si to. Templáři rozhodně nebyli patrně kladní hrdinové... A byli zlikvidováni jinými záporáky...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # Aleš V 2017-03-09 10:50
DĚLNÍKOVA MODLITBA

Dobrý Bože, již 27 let žiji v žumpě. Pracuji od nevidím do nevidím a výdělek mi stačí na otrávené žrádlo, nájem a bezcennou spotřební veteš. Vše je zde zasviněné a já nemám čas se nějak realizovat. Já vím, že zde musím získat zkušenosti, ale tolik let v této prasárně je víc než dost na to, abych se dávno změnil.
Odstraň z mého života vyžírky, parazity, megalomany, řiťolezy, křiváky i za cenu, že bych zůstal sám se svou rodinou. Nežádám víc, než svůj domov, zdravé jídlo, zdraví a čisté prostředí.
Je zde spousta verbeže a další pobyt s ní je pro mne kontraproduktiv ní. Je jich moc a jednou mě zlikvidují. Nebo předělají a já odejdu do hrobu omezenější, než když jsem se narodil. Zřejmě zde mají své místo, ale já to Tvoje ohavné panoptikum již poznávat nechci.
Chci svůj život naplnit, ne nikomu sloužit a klesnout na úroveň dobytka. Najdi mi lepší místo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Piovarči 2017-03-10 23:25

Iste ste videli film ARN natočený podla skutočných historických udalostí

Alebo tento vynikajúci film Templár
Strava - zbraň proti chorobám

Vedci skúmali dobové dokumenty a preukázali, že práve strava týmto mníchom a zároveň vojakom pomáhala žiť oveľa dlhšie, než bol vtedajší priemerný vek, ktorý sa pohyboval medzi 25. až 45. rokmi. V stredoveku bola podľa štúdie strava bohatá na tuky a kalórie. Bohatší ľudia jedli veľa mäsa a najrozšírenejšo u chorobou vtedy bola dna, obezita, cukrovka a vysoká úroveň cholesterolu a triglyceridov. "Strava templárov, ktorá bola veľmi moderná, akási predchodkyňa stredomorskej diéty, bola zbraňou proti všetkým týmto chorobám," tvrdí Franceschi.

"Templári jedli mäso len dvakrát týždenne, trikrát týždenne mali zeleninu ako hlavný chod, často konzumovali ryby a pili vodu s pomarančovou šťavou. Do vína, ktoré napokon pili veľmi striedmo, zase pridávali dužinu z aloe, ktorá má antiseptické a fungicídne účinky, veľmi dôležité v krajinách s horúcim púštnym podnebím,"
topky.sk/.../...

Počas dvoch storočí existencie rádu padlo v boji asi 20 tisíc templárov.
V septembri 2001 sa stal veľký objav: Barbara Frale(37)z Viterba pri štúdiu dokumentov v TVA v Anjelskom hrade v Ríme narazila na súbor pergamenov Processus contra Templarious, ktoré boli v 17. stor. chybou archivára označené ako bezcenný dokument. Bol to presný protokol najtajnejšieho výsluchu veľmajstra a jeho spoločníkov z r. 1308. 25.10.2007 pri príležitosti 700. výročia likvidácie templárov, Vatikán usporiadal tlačovku, kde oznámil publikovanie procesu s vernou reprodukciou originálnych pergamenov. Knihu predstavil archivár VAT kardinál R. Farina, prefekt TVA biskup S. Pagano a bádateľka B. Frale. Dokumenty vyšli vo vydavateľstve Scrinium v očíslovanom náklade 799 výtlačkov
Pergameny boli napísané v r. 1312. Dokazujú, že Klement V. nepokladal templárov za heretikov a neexkomunikoval ich. Na nátlak Filipa IV. zrušil ich rád, čím boli vystavení moci kráľa, ktorý ju zneužil a odsúdil ich bez dôkazov. Veľmajster a ostatní sa po mučení priznali k divným rituálom, ktorými skúšali odvahu členov v prípade moslimského zajatia vo Svätej Zemi. 700 rokov panoval názor, že templári zomreli odsúdení, nájdený dokument, ktorý sa pokladal za stratený, ich zbavuje viny pápežom, vidno aj jeho márnu snahu o záchranu ich životov. Motívy tejto kauzy boli teda politické, nie náboženské.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Janina 2017-03-09 15:17
Podle mě spektatoratore pravdu píšete a schytal jste za to samé mínusy. Ne, že by na tom záleželo.
Zajímavá kniha, velmi poučná.
Zařadila bych jí do povinné školní četby, místo Harryho Pottera.
Už i ten její název člověka přinutí přemýšlet, že? Sad roste sám?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # contumax 2017-03-09 18:22
Spektator

Pravda pravdoucí...!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Mickeyaah 2017-03-09 11:14
Jistě, oficiálně byli před světem zrušení. Nicméně v době, kdy se rozhodlo o pronásledování a o vraždění králem Filipem IV. Sličných a tehdejším papežem. Bylo zabito a popraveno pouhých pár tisíc členů. Ncméně, řád dosahoval počtu cca 2 miliónu členů. Jedni emigrovali, jiní si pouze změnili jména. Řád existuje ještě dnes. Pod jiným jménem, každopádně, moudrost a vědění pravdy si přenesli s sebou
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # contumax 2017-03-09 17:41
Mickeyaah

Přesně tohle jsem chtěl napsat, že existovali nadále až do dnes...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Vladimír57 2017-03-09 16:23
Vzhledem k tomu, že byli pod ochranou papežů, bych je za tak dobrou "partu" neměl. Dnes se můžeme dočíst i o svobodných zednářích, jak moc prospívají světu. Je možné, že to jsou jejich nástupci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # contumax 2017-03-09 17:37
Richard a Dasha

Templáři byli řízeni Vatikánem, to je jasný akorát o tom nevěděli, to jen ti zasvěcení...!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # vlk samotář 2017-03-09 09:35
Zajisté!:-))

I rytíři z Blaníku tam stále jsou, jak psali na Deníku...:

-"Špatná zpráva!
(Nezaregistrovaný uživatel 19.10.2011 reagovat)

Nám už nikdo nepomůže!
Posledně jsem šel na procházku kolem Blaníku a najednou se země zatřásla a ve skále vznikla prasklina. Hledím dovnitř, tma jak v ři** a najednou slyším někde z té hloubky: - "Bratři rytíři! Nějak se to za ty roky zaseklo a jestli to neotevře někdo zvenku, tak se ven nedostaneme!".
V tu chvíli mi došlo co se asi stalo, a tak jsem do té škvíry (patrně do jiné dimenze) zařval: "Jsem tady venku! Zkuste to ještě jednou, nebo řekněte co mám dělat!".
Po chvíli se země otřásla znovu a škvíra nadobro zmizela.:-((((..."

denik.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Santner 2017-03-09 10:23
Blanické rytíře prodávají vietnamští obchodníci v českém pohraničí německým turistům pod pultem. Ti je používají doma jako ochránce před musulmanskými nájezdníky. Krajně nedostatkové zboží. Podle České obchodní inspekce se objevily i padělky, ale v důsledku sporů mezi Janem Žižkou a táborskými Adamity nedošlo včas k registraci obchodní značky, takže k zadržení padělků není potřebný právní základ.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # .lak 2017-03-09 11:34
Více stát(d)níků, méně pracovníků. Hopsá
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # GICO 2017-03-09 10:24
Zdravim Vas pratele,asi tri clanky zde resite zpravu o ptaci chripce a ze rusove zavrely hranice a nejen to dva dny nazad jsem videl na ruske tv komentar ja nejake ohromne kureci farmy ktere u nich nechal hygienik zavrit a vse vybit.Ptaci chripka ohromne pocty,tak to s tou zavrenou hranici je pravda,ze to neni jen krok jak ublizit evrope,ale asi na tom bude i pravda. A ted dobrou vec,vcera byl DEN ZEN tak mile zeny a divky vse Nejlepsi preji..Jen chci uvest ten Nas zapadni smer..Tady vsechny zavody skoly volno ,radujou se slavi prazdnik a zenske stastne od ucha k uchu..To by Nas asi zabilo taky si udelat svatek zen oficialne ,ze??Tady kazdy politik citoval basne zenam,policajti kazde ridicce kytku a jeste v americe a ve vsech hlavnich mestech evropy rusky hosi rozdavali kytky zenskym..tomu rikam propaganda KYTKOU ...!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # .lak 2017-03-09 11:48
Ženy, víno, sojuz, teda zpěv.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Janina 2017-03-09 12:13
Díky GICO za přání.
I zde jsem potkávala hodně mužů s květinou, což mě potěšilo. Je vidět, že ne všichni berou tento svátek jako komunistický přežitek.
Jinak jsem si poslechla Putinovo přání ženám.
Ani nevím jak to popsat, on je prostě nenapodobitelný.
Krásné, lidské, upřímné. Slova, která každou ženu potěší i ta citovaná báseň.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Dascha 2017-03-09 11:29
Jak vidím podle těch mínusů, tak " hoši " z bandy Džejkopa Džandy mají plné ruce práce! Tak zdra bando, doufám, že si ten Jidášský groš plně zasloužíte!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Willbr 2017-03-09 11:33
Nu což, oni měli Rytíře, Němci měli Rytíře, jen my stále máme Řitíře.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # JJ49 2017-03-09 12:01
My jsme neměli rytíře jako byli tito, ale měli jsme Husity, což byla zbraň daleko účinnější, před kterou se třásli darebáci celé evropy!
Jenomže jsme od té doby naprosto zblbli a dopracovali jsme to tak daleko, že máme za ministra války komedianta, který místo palcátu drží v ruce lebku a medituje zda být, či nebýt. Zatím to vychází na tu druhou možnost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # XYZ 2017-03-09 11:36
paráda ..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Janina 2017-03-09 11:54
Opět vloženo dvakrát
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # .lak 2017-03-09 12:17
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Věra Štimová 2017-03-09 12:55
Řády, papežové ani organizace jako církve, nic takového Ježíš ani nezakládal, ani nehlásal vznik nějaké organizace. Svatý Petr, který je považován za prvního papeže nebyl papežem, ale apoštolem s vůdcovskými rysy. Nezaložil žádnou církev a ti, kteří bojovali za Ježíšovu Pravdu nepotřebovali žádné Šalamounovy poklady a bohatství. To, co Ježíš tady zanechal, jsou záznamy o Jeho narození a zázracích, kterými uzdravoval a křísil mrtvé. Očití svědkové z řad apoštolů to jeho učení zaznamenali a rozhodně to není to, co je v ekumenických Biblích. Duch Svatý, který je vedl nikdy nehledal poklady a nezabýval se penězoměnstvím. Navím penězoměnce Ježíš vyhodil z chrámu svého Otce. Kdo ví, jestli pak farizejové si to s ním pak nevyřídili tak, jak je popsáno. Apoštolové, jak oslovuje Panna Maria v Medžugorije ty vizionáře, mají s hopnost vidět jak Matku, tak Otce a Ježíše. Je jich velmi málo a mají svoje rodiny. Z těch si Otec vybírá prvorozené ke službě zase apoštolské. To, co ty organizace zvané církve dělají, to nikdy nebylo od Otce, to byly prostě organizace na zotročení lidí skrze jejich víru v biblickou pravdu. Jsou to nebezpečné spolky a chodit tam, znamená poslouchat člověka a jeho názory, ti, co poslouchají Ducha Svatého tyhle organizace nepotřebují, mají a znají Otce, Matku, Ducha Svatého a Jeho Syna.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # blu 2017-03-09 14:59
moc , moc hezké dílo podzemní
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2011–2016 AC24, s.r.o. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás

Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.