Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaZápadní civilizace opět posunula hranice: Oscara za krátkometrážní dokument získala „Al-Káida“

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Západní civilizace opět posunula hranice: Oscara za krátkometrážní dokument získala „Al-Káida“

Teroristická organizace Al-Káida tento týden získala Oscara. Zdá se to být šílené, nemožné? Špatný vtip? Osobně mě v dnešním světě mnoho nepřekvapí, ale západní civilizace nám přesto i tentokrát posunula hranice. V USA udělili Oscara za nejlepší krátkometrážní dokument skupině White Helmets (Bílé přilby), což není v podstatě nic jiného než Al-Káida, jak se dnes říká, po faceliftu. Ale od začátku. 

Eiffelovka v Paříži zhasla na jejich počest, byli diskutováni jako vhodní kandidáti na Nobelovu cenu míru a nakonec dostali zmiňovanou prestižní filmovou cenu. 

Kdo jsou White Helmets? 

Takzvaná nezisková organizace ze Sýrie, avšak založena a financována západními zeměmi, které přispěly vice než stovkou milionů dolarů k jejímu vzniku a následnému fungování (společně s USA především Velká Británie, Nizozemí, Katar, Japonsko, s výraznou pomocí Turecka), udajní hrdinové, co zachraňují děti ze sutin domů po bombardování. Přestože v popisu své činnosti mají, že jsou absolutně nestranní, působí výhradně v oblastech ovládaných hard-core islamistickými "rebely" - ve východním Aleppu (respektive působili do jeho osvobození) a v provincii Idlib, kde operují dodnes. Nikoliv tedy na místech kontrolovaných vládou či Kurdy. Především pak tyto bílé přilby najdete tam, kde je též velká koncentrace černých vlaječek extremistické organizace Jabhat Al-Nusra (po "rebrandingu" nesoucí název Jabhat Fateh Al-Sham), syrské odnože Al-Káida, která je zařazena na seznam teroristických skupin v mnoha zemích včetně USA. 

Zde vzniká první stop. Jak můžou vůbec technicky působit White Helmets ve válce nestranně, pokud fungují jen na území, bok boku s Al-Nusrou, jež má svoji ideologii stavěnou nejhrubější formě sunnitského extremismu, wahhábismu? V jejich praxi v Sýrii jsou to rozsáhlá mučení, represe, čistky hraničící s genocidou příslušníků ostatních konfesí (např. Alawitů a šítských muslimů, druzů, křesťanů, ale i sekulárně smýšlejících sunnitů). Už tento první fakt je značně alarmující. Podtrhující je I to, že základna White Helmets ve východním Aleppu byla dokonce hned vedle velitelství odnože Al-Káidy. Ta jim ve východním Aleppu defakto poskytovala prostory. 

Jdeme dál

White Helmets si přisvojili jméno Syrská civilní obrana (Syrian Civil Defense). Není to příliš čestné i vzhledem k tomu že taková organizace již existuje v Sýrii desítky let, skuečně zachraňuje lidské životy, a jejíž členové se stali subjekty teroru a poprav zmiňované Al-Nusry. 

Na fotkách v facebookových/twitterových profilech a propagačních materiálech jsou White Helmets pěkně navonění, umytí muži s pravidelnými rysy a klidným pohledem. Avšak mnozí z těchto hrdinů se v mžiku na jiných záběrech proměňují v nelítostné fanatické mudžahedíny, pózujícími se zbraněmi, kulomety, mačetami a těly "bezvěrců", která následně "odklízí" do odpadu. Své trofejní foto si umisťují na týtéž profily. 

Natáčejí dramatická propagační videa - výbuch, moment ticha, řev malých dětí, dým a chaos – střih a napětí - úplně jako z Hollywoodu. Marketing a PR mají dokonalý. Není divu, natáčení dokumentu o "hrdinských skutcích" z východního Aleppa se ujal celý rozsáhlý štáb západních specialistů v čele s britským režisérem Jamesem Le Mesurierem. "Hrdinové" těchto trailerů jsou ale i jiných videích. Členové bílých přileb natáčejí rozhovory s "žurnalisty" Al-Nusry,  či s jejich "umírněnějšími" kolegy Nour Al-Din al Zinki, kteří ale též nemají problém se stínáním hlav civilistům. Pokojně diskutují nutnost vraždění infidelů. Titéž "hrdinové" s bílými přilbami a se samopaly v rukou tančí a fanaticky provolávají "Allahu Akbhar" . Radují se opět společně s bojovníky Al-Nusry při oslavách raketového ostřelování západního Aleppa, kde na denní bázi rukami teroristů umíraly desítky civilistů. Přihlíží popravám vládních vojáků a civilistů, a bezprostředně po exekucích sbírají těla a hází je do připravených jam.   

Ve východním Aleppu prý zachránili aspoň 78 tisíc životů. Toto nikým neověřené smyšlené číslo se stalo jedním z hlavních argumentů jejich propagace západními politickými představiteli jako je Samantha Power či Mark Toner.

Pro ilustraci, ve východním Aleppu se po evakuaci a osvobození vládními vojsky v prosinci 2016 ukázalo, že žilo méně než 100.000 lidí - takže ta skupinka dobrovolníků s helmami zřejmě zachránila z trosek domů veškerou populaci východního Aleppa. 

Fungují online na sociálních sítích, mají sofistikovanou propagaci. Z vládou obleženého východního Aleppa pravidelně na internetu vydávali tweety, nahrávali vesele video za videem, což ukazuje že připojení měli slušné ať už byli kdekoliv, přestože ve východním Aleppu díky bombám "brutálního syrského režimu" údajně ani elektřina nefungovala. 

Svoji kredibilitu, kromě zmiňovaných nesčetných úniků informací v podobě extremistických videí, fotek či prohlášení o jejich pravých skutcích do veřejného prostoru, si White Helmets výrazněji pochroumali díky takzvané "Mannequin Challenge", ve které zinscenovali záchranu řvoucího muže ze sutin, která byla v světových mainstreamových médiích (CNN, Foxnews, Aljazeera...) prezentována jako opravdová. Kromě tohoto, mnoho dalších z oficiálních akčních zachraňovacích videí bylo prokázáno úplnými podvrhy, včetně takových, jež vůbec nebyly z Aleppa, ale např. z východního Turecka. Další ranou byl pak zákaz vstupu na území USA lídru organizace White Helmets, Raedu Al-Salehu, pro podezření z terorismu. 

Toto všechno však nijak nezabránilo v naprosto schizofrenní politice USA, v pokračování grandiózní finanční a morální podpory této organizace, jež vyústila v jejich mnohačetná ocenění, včetně Oscara. 

To, že na oficiálních stránkách White Helmets, nebo kdekoliv v tisku nebylo vyřčeno žádné distancování se od výše zmíněných zrůdností a podvrhů, svědčí o tom, že tato organizace nelituje činů svých členů ani v nejmenším. 

Ono samozřejmě vše dává svůj smysl - White Helmets nejsou v podstatě ničím jiným než dalším z mechanismů informační války za západní korporátní zájmy, protažená ruka propagandy sloužící k démonizaci syrské armády a vlády a Ruska, k ospravedlnění pokračující západní vojenské intervence v Sýrii. 

Něco se ale opět změnilo. Vysoce postavení politici a všichni další protagonisti zapojeni do rozsáhlého excesu s White Helmets dovedeném do absurdna dosáhli nového morálního dna. Je ještě možné vůbec klesnout hlouběji? Utrpení lidí je s lehkostí prodáváno jakoby to byl hollywoodský film, zneužito ve prospěch, pro zisk. Vrazi jsou prohlášeni hrdiny hodnými Nobelovy ceny míru. Jsou kryti penězi, zbraněmi a PR mašinerií. Vše je prodáno tak okatě a nestydatě, vyšponováno do výšin politiky a showbyznysu, aniž by se tomu někdo ve vyšších kruzích postavil do cesty, zpochybnil, odsoudil, zastavil. Skutečné oběti teroristů v Sýrii, nejen z východního Aleppa, jsou nedůležité a pro západní mainstreamová média neatraktivní, nadbytečné a škodlivé. Pojem "svědomí" již může pomalu, s klidem zmizet ze slovníku takzvané vyspělé západní společnosti. 

Štěpán Romášek

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-52 # Matko Kotov 2017-03-02 18:27
Prva! Usa je super
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+53 # Piovarči 2017-03-02 18:46
Neuveriteľné Oskara, Nobelovú cenu a čo ešte nedostali za cenu. Skrátka za každú cenu z toho bordelu vytrieskať západné hodnoty
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # r.m. 2017-03-02 21:08
Já bych raděj zůstal na západě, respektive i poněkud západněji než jsem, ale pořád ve střední Evropě. Nechtěl bych mít třeba bouračku někde u Michaloviec.
Mladá známá tam s autem udělala hodiny a poněkud se rozflákala. Fotky z té nemocnice jsou jak z Ukrajiny.
Dva dny jí nebyli schopní ani sehnat nic na sebe. nechali jí na posteli 48 hodin nahatou.
To šílený zdravotnictví co tam máte. Kdo z mladých může, utíká studovat medicínu alespoň do Čech. často mi vypráví, co všechno se tam na fakultách už neučí, protože nemají nikoho, kdo by u nás běžné techniky a postupy uměl.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Piovarči 2017-03-03 02:01
No do tejto biedy nás dostal západ. Zdravotné poisťovne v súkromných rukách si musia konkurovať a vytvárať zisk tak nie sú peniaze poriadne na nič.
To sa niekomu podniká na povinných zdravotných odvodoch a tak je to zo všetkým.
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Otecko Kotov 2017-03-02 19:25
Tak šup do kuchyně Máti, bo druhá poletí už facka. Petko přijel z Džanda-školení a je hladovej, jako dycky po fušce s Džandou..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # forbes 2017-03-02 20:33
[...]e, je to težké žít s tím, že jsi privitiv,...neb o ti to vůbec díky stupni IQ nedochází?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # r.m. 2017-03-02 21:45
on mal keď hnal tých bolševikov aj dvacaťseděm ))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+31 # josh (xy) 2017-03-02 21:07
...si dovolím jménem diskutujících, předat ti také jednoho....a gratuluji!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Lubinen 2017-03-03 12:18
Cituji Matko Kotov:
Prva! Usa je super

Satanský zvrácenosti se ti líbí .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+76 # Historik 2017-03-02 18:48
Oskar má více skandálů. Bílé helmy a jejich odkopání a rozkrytí proběhlo už dávno. Kdo chtěl, věděl, co jsou zač.
Když může Oskara vyhrát film o homosexuálním černochovy, proč by dalšího nemohli udělit Al-Kajdě.
Barack taky dostal Nobelovu cenu míru a nikdo se nedivil.
Pro rok 2018 bych doporučil všem amer.filmovým tvůrcům natočit film o nezletilé, postižené, černošké muslimce jménem Hillary, která bojuje za svá práva v hnusném mužském světě a štěstí nalezne, teprve když potká mexickou imigrantku a feministku, do které se zamiluje a stane se lesbičkou.
Film má potenciál i na "dvojku", kdy se obě snaží adoptovat týrané dítě ze Sýrie, či Krymu.
Myslím, že podobné téma, by aspirovalo nejméně na 10 Oskarů.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+32 # .lak 2017-03-02 19:27
Proč ne. Když by udělali první úspěšnou sbírku na nasycení bohatých. A nechali si z osvěty uříznout mléčné žlázy, zašít anály aby nedefekovaly a rty aby neslyntaly. To by byl teprve story design.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # Historik 2017-03-02 19:40
Jo, to mi připomíná, tu mexickou imigrantku by mohla hrát preventivně uříznutá žláza Angelina Jolie. To by zajistilo podporu farmaceutického průmyslu a tím financování filmu. Před filmem by mohla běžet osvětová reklama o ženské obřízce a amputování prsů, jako prevence rakoviny+ samozřejmě kontakt na příslušné kliniky.
Finanční výtěžnost jistá.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # Lucif 2017-03-02 19:27
Nedivme sa. Ide o "výkvet" tohoto dekadentného systému.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+47 # Janina 2017-03-02 20:10
Někdy si říkám, že ta žumpa nemá dno.
Je to jako se koukat do pokřiveného zrcadla. Obludárium.
Zločinecké Bílé přilby jsou hrdinové i s jejich krizovými herci. A jak se chudáci naběhali s těmi dětmi, které vytahovali ze sutin, jejda a nebylo to náhodou jedno a to samé dítě? stále dokola.
Věřím tomu, že čété k této význačné události připraví extra pořad a hlavní host bude nějaký Člověk v plísni, který nám vše a dopodrobna vysvětlí, aby jsme všichni byli v obraze.
Oskarový film blábol o homosexuálním černochovi - škoda, že nebyl ještě autista a ještě lépe s handicapem, to by teprve bylo to nej, nej a hodinový aplaus ve stoje.
Jenže to vidíme všude, v každé oblasti, kam naše oko dohlédne.

Stále nám vnucují a podsouvají, že hnusoba je to co se lidem líbí, čemu máme tleskat, co máme chtít a co máme oslavovat.
Nemelodická hudba,
odporné filmy - když krev z obrazovky Vám stříká i do obýváku,
přiblblé komedie, kde celá rádoby sranda stojí na ponižování a zesměšňování,
vyloženě ošklivé a pokřivené pohádky - ne, že dobro vítězí nad zlem a je odměněno, ale čím větší vyčůránek s ostrými lokty, tím větší hrdina,
architektura - čím ošklivější tím lepší, třešinka na dortu je knihovna-chobot nice,
malířství - tečka na plátně nebo pár cákanců je vrcholem malířského umění a nikdo se neodváží říct, že by to namalovalo i dítě ve školce.
Berou lidem smysl pro krásu.
Ano dekadence.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # Jarin G. 2017-03-02 20:48
A Jani, neviděla jste včera na CFP video z baletu v Národním divadle? Článek se jmenuje: ODVÁŽNÝ BALET, KDE VYSTUPUJE SPOUSTA NAHÝCH LIDÍ. "Nejkrásnější" jsou nahá těhotná žena a nazí staří lidé. Asi chceme ty Oskary trumfnout. Kdyby to bylo na nějaké alternativní scéně, no budiž, ale v Národním?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Janina 2017-03-02 21:38
No teda, pokud jste to viděl, tak jste hrdina:))
Já tak statečná nejsem. Takže odpověď zní ne, neviděla.
Přijde mi, že i díváním se na něco co se mi vnitřně protiví, se můžu "ušpinit".
Vždy se mi vybaví slova Puškina - ušpinit si duši.
Nejsem žádný puritán, ale od určitého věku by si měli jak ženy tak muži určité partie těla zahalovat.
Možná i povinně.
A opravdu nemám nic proti nahému lidskému tělu, jenže musí být na co koukat.
Jenže do Národního ani to ne.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Jarin G. 2017-03-02 21:53
Nechci být za hrdinu, ani já to celé neviděl. Posouval jsem to skoky, abych viděl, zda je to stejně ubohé po celou dobu a bylo. Lidi do divadla chodí ve společenském obleku a tohle jim tam předvádí. Příště přijdou taky nazí ;) Já bych i z toho ND odešel po 5 minutách, kdybych se tam, omylem, dostal. Kdybych chtěl očumovat nahotinky, tak určitě půjdu jinam, než do ND!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # contumax 2017-03-03 07:27
Janina

Smysl pro krásno je na vyhubení...

Podívejte se na ruskou Popelku z roku 1944, budete se divit co je to za krásu, vynikající kulisy, výprava i herci, kamera no nádhera...!!!

Leží to na uložto...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Janina 2017-03-03 11:25
Musím se přiznat, že tu neznám. Například vždy potěší Mrazík, znova a znova, neomrzí se.
Ale proč chodit za hranice i my jsme uměli točit krásné pohádky, veselohry nebo filmy.
Jenže to bylo předtím než jsme si vyzvonili fujtajbl.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # contumax 2017-03-03 18:28
Janina

Toť pravda, vím, viděl jsem spousty našich krásných filmů i pohádek ale Rusové jsou nenapodobitelní a mě prostě ruský pohádky berou u srdce...

Možná jsem potomek Rusů, člověk nikdy neví...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Vladimír57 2017-03-02 21:58
Jarine G. nepíšeš náhodou o tomhle. Je možné, že se to bude mnohým přiblblům líbit. Osobně bych od ND čekal víc, ale také je možné, že jsem ve svém vývoji zaostal a nedokážu pochopit "hloubku" tohoto divadelního kusu, nebo hnusu!? Výraz ubohost, bude dostatečným hodnocením.
jenpromuze.cz/.../...
To je dílo !!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Jarin G. 2017-03-02 23:04
Jo, jo to je ono. Ty vago, jestli tohle je balet a dokonce umění, tak já jsem fakt čínský bůžek srandy. Já na balet nejsem, ale i ty chvilky zhlédnuté při posunování, mi nepřijdou jako něco, co by patřilo na jakákoliv seriózní divadelní prkna. Vsadil bych se ale, že příznivci Venci Flašky z pražské kavárny jsou ale nadšeni. A co teprve 100 hoven. Není nad paradoxy a absurdity. Čím větší nesmysl, tím větší hloubka a větší umění. Alespoň se oni tak musí tvářit, že pochopili hloubku abstraktních myšlenek těchto děl.:o)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Janaz 2017-03-03 16:38
Preboha, chvíľu som to pozerala a nevedela som, či sa mám smiať, alebo grcať! Tí úbožiaci boli smiešni až trápni, prevracanie a knísanie, hompáľanie ceckami a čurákmi. Keby toto videli Česi, ktorí sa skladali na ND, umelci, ktorí ho projektovali a zdobili, vyhnali by tých nahatých [...]ov aj s očumovačmi tak, ako Ježiš vyhnal kšeftárov z chrámu! Hanba!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # stefan777 2017-03-04 07:43
Kdyby jste si precetli doslov pod videen, snad by jste pochopili, ze to neni zaznam z ND.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # spektatorator 2017-03-03 10:17
(pro nechápavé - ironie) Oskara dostali plným právem. Považte:
1. Vynikající herecké výkony herců ve scénářích.
2. Skvělá kamera a super střih.
3. Super černá komedie.
4. Kvalitní propagace filmu k divákům.
5. Skvělé kostýmy.
6. Úžasné kulisy.
7. Povedené filmové scénáře.
8.Dobře povedené vedlejší role.
9. Vynikající práce maskérů.
atd atd. -- znalci holly ass voodoo doplní...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jaroslav Kukla 2017-03-04 11:44
Najlepsich Oskarov odovzdavali Krajicek a Hlavacek...
Holly a Bolly woods su hovno ptoti ich humoru!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # maximon 2017-03-02 19:48
Já jsem rád, že se nakonec pravda odhalila. Celej západní havlovo systém byl postavenej na falešnejch základech. Vládnou tam jen peníze a primitivismus. Všichni jsou zvrácený, usmívaj se když trpí a mračí se, když by měli mít radost. Západ a jeho hodnoty stojí a stály vždycky ZA hovno.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Věra Štimová 2017-03-02 20:01
Oskaři a Nobelova cena je přece nyní už vždy přislíbená tomu, kdo plní rozkazy těch, kteří se bojí vyjít na světlo, tak za sebe posílají loutky a těm se náležitě odmění. Sláva, pýcha, nabubřelost, přezíravost a pitomost je znakem moci chtivých loutek zaprodavších i svou Duši ďáblu, jenom aby měli Oskara a peníze.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # contumax 2017-03-02 20:02
Zdá se, že západ zapadá čím dál tím víc do svých vlastních pastí...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Jesus 2017-03-02 20:31
dalsi pruvodni znak upadku civilizace.
je to fraska stejne jako udelovani Nobelovky

akce vyvolava reakci ..
fakt zacinam byt zvedavy jak velke to bude....reakce na slunicka multikulti hnuj v masmediich ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # weissbach 2017-03-02 20:32
To je hnus, velebnosti...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # r.m. 2017-03-02 21:47
African gang beats up security guard in Stockholm subway. youtu.be/mDP0Ml8Vr3c
je to hnus, ale pokrokově pozitivní jak nám tvrdí sluníčkoví postmodernisti
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # .lak 2017-03-02 22:40
V lásce se prý žádné meze nekladou a oni ji přeci mají, alah je síla, (tam se vidí a realizují) nic jiného to prý neznamená. A teď budete tvrdit že k povýšeným z věcí na hodnotu a užitnost hospodářských zvířat budou cítit vřelý vztah. Jasně asi jako k paštunské koze, do času.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Tomáš Thiemel 2017-03-04 17:23
Zdá se mi to, nebo pán na první fotografii je členem "White Helmets" týmu? (Prohlédněte si pořádně holčičku)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás