Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaV posledních 60 dnech záhadně zemřeli 4 vrcholní ruští diplomaté

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

V posledních 60 dnech záhadně zemřeli 4 vrcholní ruští diplomaté

Za záhadných okolností v posledních 60 dnech zemřeli čtyři vrcholní ruští diplomaté, když poslední z nich byl ruský velvyslanec při OSN Vitalij Čurkin. Média mainstreamu zůstávají o smrti vrcholných Putinových emisarů potichu a spíše své reportáže koncentrují na souběžné události. 

Zatímco mediální pozornost se hromadně zaměřuje na výstup Donalda Trumpa do Oválné pracovny a na různé kontroverze, jimiž se to hemží kolem prvních dnů jeho prezidentování, tak celý řetěz náhlých záhadných úmrtí vrcholných ruských diplomatů převážně mediálnímu zájmu i pozornosti veřejnosti uniká.

Kromě toho byl veřejný zájem o tato úmrtí, přinejmenším ve Spojených státech utlumen o to více, čím více negativní pozornosti tisku se souběžně s tím Trumpovi dostávalo v souvislosti s jeho údajnými úzkými vazbami na ruskou vládu, což bylo provázáno s měsíci protiruské propagandy kolem Syrského konfliktu a domněnkami o ruské roli při manipulaci amerických prezidentských voleb. 

Od konce prosince zemřeli za nejasných okolností čtyři vrcholní ruští diplomaté včetně tří velvyslanců. 

Tento znepokojivý trend začal 20. prosince, kdy byl v Ankaře při výstavě fotografií zastřelen ruský ambasador v Turecku Andrej Karlov. Atentátník, 22-letý turecký policista mimo službu, tohoto krvavého představení využil k výkřikům: „Nezapomínejte na Aleppo!“ tedy k odkazu na kontroverzní roli Ruska, jakou sehrálo při pomoci syrské vládě se znovudobytím tohoto kdysi největšího města této země z rukou USA podporovaných teroristů z Al-Kaidy. 

Karlovova smrt přišla v kriticky důležitém přelomovém okamžiku rusko-tureckých vztahů, jelikož tyto dvě země se snažily o usmíření po incidentu s tureckým sestřelením ruského bitevního tryskáče nad Sýrií v roce 2015, které poškodilo diplomatické vztahy. 

Ruský prezident Vladimir Putin Karlovovu vraždu nazval jasnou provokací zaměřenou na vykolejení syrských mírových rozhovorů. U Tureckého prezidenta Recep Tayyip Erdogana se odrážel stejný pocit, když dodal, že: „Jak Turecko, tak Rusko se nenechají tímto útokem pod falešnou vlajkou oklamat.“ 

Mediální pozornost byla však od této vraždy odvrácena, jelikož k ní došlo ve stejný den jako k vysoce závažnému teroristickému útoku v Berlíně provedenému tuniským žadatelem o azyl, který údajně vyjádřil podporu pro Daesh (arabský akronym pro teroristickou skupinu na Západě známou jako ISIS nebo ISIL). 

O několik týdnů později náhle zemřel další ruský diplomat, tentokrát v řeckých Aténách. 

Andrej Malanin, vedoucí diplomat ruské ambasády v řecké metropoli, byl 9. ledna nalezen mrtev na podlaze koupelny svého bytu. Řecká policie po nalezení jeho těla zahájila vyšetřování jeho smrti. I přes úvodní prohlášení, že Malaninova smrt vypadá „na první pohled“, že je z přirozených příčin, avšak vyšetřování, které ještě nebylo uzavřeno, zatím oficiální příčinu Malaninovy smrti ještě nezjistilo. 

V týdnech následujících jsme pak zažili smrti dvou dalších ruských velvyslanců. 

Ruský velvyslanec v Indii Alexander Kadakin zemřel 26. ledna v indické nemocnici po „krátké“ nespecifikované nemoci. Vůdci Indie se nad Kadakinovou smrti velmi rmoutili, když mu přisuzovali významnou roli, jakou sehrál při zlepšování indicko-ruských vztahů, což kulminovalo významnými dohodami mezi oběma zeměmi o spolupráci v obraně a v energetice z loňského října. 

Naposledy to byl 20. února ruský velvyslanec u Spojených národů Vitalij Čurkin, který zemřel náhle v práci v New Yorku. Ruské ministerstvo zahraničí ve svém oficiálním vyjádření neuvedlo žádné podrobnosti o okolnostech Čurkinovy smrti a jen vyjádřilo soustrast jeho přátelům a příbuzným. Avšak nejmenovaní američtí vládní činitelé Reuters řekli, že Čurkin zřejmě zemřel na infarkt, avšak přesná příčina jeho smrti zůstává neznámá

Čurkinův zástupce Pjotr Iljičev řekl, že zesnulý diplomat „celý svůj život zasvětil obraně zájmů Ruska a nacházel přímo v přední linii a na nejvíce stresujícím postě.“ A opravdu, Čurkinovi se za jeho silnou obhajobu ruské bombardovací kampaně v syrském městě Aleppo dostávalo odsouzení od řady jeho Západních kolegů, ten ale i tak zůstal ve své podpoře moskevské zahraniční politiky neoblomný. 

Ruské tiskové agentury hlásily, že zprávy o Čurkinově smrti Putina značně rozčílily

Ke smrti těchto čtyř vysoce postavených ruských diplomatů došlo v časech nejistoty v americko-ruských vztazích. Mezinárodní pozornost se výrazně soustředila na kontroverzní telefonát mezi Trumpovým národně bezpečnostním poradcem, penzionovaným generálem Michaelem Flynnem a ruským diplomatem na ruské ambasádě v USA, což nakonec vedlo k Flynnově rezignaci. 

S tím, jak kontroverze kolem Flynna následně přesměrovaly pozornost na vztahy mezi Trumpovou administrativou a ruskou vládou, tak tento řetězec úmrtí přichází v době, kdy je diplomatického citu a profesionality zvláště zapotřebí. 

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+96 # vlk samotář 2017-02-26 14:03
Ještě musíme připočítat Alexandrovce.

Asi by bylo na čase už udělat nějaká protiopatření a začít likvidovat i na druhé straně....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+81 # Richard 2017-02-26 14:37
Otázka je kdo je ta druhá strana.

Že by to byl Trump ......... o to velice vážně pochybuji.
I když nepochybuji že se právě tento dojem pokouší nebo pokusí vyvolat.
V podstatě by to mohli být dvě skupiny.
1. Skupina z USA která dosadila Obamu, Clintna Buše.
Ještě stále ovládají některé agentury....... nebo jejich části. Tyto operace naplánovali a finančně a personálně ještě zajistili za Obama. A je to nastaveno tak aby po velikém pátrání byli nalezeny Nitky které povedou do USA.......
Proč je jasné.

Ještě tu je možnost že se jedná o akce čtvrté říše. RF jednoznačně o čtvrté říši ví a je rozhodnuto ji potlačit. Tady to dalo RF JASNĚ najevo:
Ruské ministerstvo obrany buduje maketu Reichstagu pro tréninky junarmějců cz.[...]news.com/.../...
Symbolika víc než jasná včetně vzkazu......
Pokud by totiž opravdu nastal spor USA verzus RF bude pto USA nutností zajistit si Evropu jako spojence a to v celku. A právě na nutnost sjednocení vojenských sil v co největší části Evropy a zavedení pořádku v co největší části Evropy se čtvrtá říše spoléhá.
Vždycky mi bylo divné proč vedení Německa tolik podporuje přísun čmoudů do Evropy když je jasné že v nějakém bodě nasycení dojde k bouřlivé reakci.......
A k tomu přisunování USA vojsk pod vedením tenkráte ještě té zběře .

Je jasné co bylo v plánu. Ať tak nebo tak ......... dominance Německa v Evropě by byla zajištěna. Nejdříve chtělo uchvátit Německo ( čtvrtá říše ) Evropu skrze EU a její vznikající silové složky jako celek. Dnes ví že to takhle nepůjde a tak začalo mluvit o ,,dvojrychlostn í" Evropě. ( státy z nichž vznikne čtvrtá říše )

Janina měla a má pravdu. Znova jsem prošel chování, symboliku a vyjádření nejvyšších představitelů RF. Opravdu se chovají jako by pan Čurkin zemřel na bojové misi kterou zatím nemohou přiznat. A podle reakcí na sítích to velká část obyvatel RF cíti.

O nuklidu jódu zatím nic relevantního neprosáklo......
RF věnovalo NESKUTEČNOU snahu aby v nejvyšší rychlosti dokončilo soustavu radarů které teď v podstatě zcela jasně vidí v jedné polokouli země.
RF umístilo ve velkém chvatu rakety země země/voda a země vzduch na Kurilách.......

RF se chová jako by hrozilo bezprostřední napadení RF .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+68 # Wiloni 2017-02-26 15:06
Otázka není "kdo je ta druhá strana".
Tam je odpověď jasná.
Jde ale o to, že zatímco vraždou Čurkina došlo k likvidaci jen těžko nahraditelného kádru (jako jeden z mála světových diplomatů byl schopen řešit úkoly na půdě ISN i bez nutnosti konzultovat řešení s ministerstvem zahraničí a měl plnou podporu vedení svého státu), tak vraždou takové Powersové by nikdo nic nezískal, protože takového hysterického pitomce (ona prostě nemá schopnosti ani vzdáleně porovnatelné právě s Čurkinem) lze nahradit kýmkoliv.
Jinak řečeno, vraždou pitomce nikomu neublížíš.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+35 # Richard 2017-02-26 15:15
Tam je odpověď jasná.

Tím si právě nejsem jist.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+42 # Janina 2017-02-26 17:54
Také si tím nejsem jistá.
I když to vypadá, že všichni u lizu jsou proti němu, šéf bude jenom jeden nebo teď dva?

Ten Reichstag postavený pro cvičení mladých - to je důležité - obránců vlasti, tak ten nemá chybu, co se vyslání signálu do Německa a spol. týče.
A soudě podle reakcí z Německa, pochopili to velice dobře.

Co chystali nebo ještě chystají na Rusko?
Proč kolem sebe Rusko vytvořilo z PVO celou ohradu, obranný val?
Nově tímto systémem zabezpečilo i Arktidu.
Ochrana Krymu, posílení západních hranic.
Od Kaliningradu, Murmansk, Kola, na Kamčatce, nově Kurilské ostrovy, hlavně jižní.
Zamčení Ochotského moře a kontrola Beringova?

Také se vypustila informace o tom, že ruští vojáci se začali intenzivně proškolovat na nejnovějších systémech S-500, které nově budou zabezpečovat Moskvu.
ria.ru/.../1488731095.html
Když to zveřejnili, tak to znamená jediné, že ve vývoji? už musí mít daleko výkonnější systémy S-600.
P.S.
Na lžiWiki píšou, že v roce 1945 byly Kurilské ostrovy anektovány Sovětským svazem. No potěš koště.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # mlhoš 2017-02-27 11:27
Druhá strana je neďaleko Saudskej arábie
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+63 # Historik 2017-02-26 15:11
Bingo. Třeba je hlavním důvodem zastavit sbližování za každou cenu a zachovat Rusko jako úhlavního nepřítele.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+53 # jan navrátil 2017-02-26 16:07
Mám právě takové podezření,že se bude jednat o to,aby vůbec nedošlo k setkání Trumpa a Putina.
Takže bych očekával něco dalšího od CIA,hlavně rozzuřit Putina..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+49 # Richard 2017-02-26 16:24
V té souvislosti zvedavec.org/.../...

Z části je ten článek spekulace ale zcela jistě je tam několik tvrzení jenž mají zcela racionální základ a z části článek popisuje skutečné události a děje.

Naprosto jistě ( jako TY ) si myslím že Alternativa pro Německo si přijela do Moskvy pro podporu......

A nebál bych se i říci že část Němců co ještě myslí s vědomím věcí budoucích se chce ujistit o postojích, přáních a NEPŘEKROČITELNÝ CH liniích zahraniční politiky RF.
Jen v Moskvě totiž mohou jednat z jistotou soukromí, zcela jistě vědí že Moskva ví kdo je infiltroval ..............
Dokonce bych se nebál říci že část z nich trpce RF nesnáší ale jsou natolik realističtí že chápou děje jenž probíhají.
A důležitá věc. V celé Evropě jsou suroviny zplundrované. V RF je surovin dost...
A s tímto též souvisí snaha Německa podřídit si kolonii ,,Čechie" ........ já bych místo Česko použil slova :
pracovní tábor s částečnou samosprávou.

Jednoznačně jsou dosazení kurátoři Německem . Stropnický, her Herman, Sobotka .... a též vedení ČNB ..........

Pro Němce jsme jen pracovní lágr. Žereme odpad který po nich zbude a zboží podřadné kvality za cenu kvalitního dostáváme...........

Od snahy poněmčování, ovládání a vykořisťování okolních národů se nikdy Němci neodchýlili ani o píď kam historie sahá.........
A nejlepší na tom je že všechny ty století to považují za své právo a dokonce povinnost protože jejich kultura, postupy a způsob života považují za nejlepší.
Hitler neudělal nic jiného než že to řekl nahlas a všem Němcům slíbil jak dostanou co jim nepatřilo a jak na ně budou všichni makat až se pokakají.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+56 # Historik 2017-02-26 18:04
Je to pořád Drang nach Osten, jen sofistikovanějš í. Pochopili, že vlastně nepotřebují armádu a okupovat. Stačí stvořit ikonu- Havel, ovládat centrální banku- Tošovský, Singer- a tím kurz a skoupit média, jako to udělali v 90.letech.
A všechno jede bez problémů a samospádem. Skoupili průmysl za drobné, začali sem vyvážet odpadky- i doslova- a udělali si z nás nízkonákladovou montovnu. Stačí jen ovládat pár politiků, mít na ně kompro, občas jim hodit pár šupů na volby a země byla jejich. Jen někdy museli ustoupit Američanům, občas a na věci to nic nemění. Jako příklad z minula ještě uvedu jaro 1939, kdy německá okupační správa stanovila umělý kurz říšská marka-koruna 1:10
Díky tomu nás během pár měsíců doslova vykradli. Od spotřebního zboží, potravin až po průmyslové výrobky, šperky a starožitnosti. Jen za pár potištěných papírků s extrémně výhodným kurzem.
A po roce 1989 si to zopakovali.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # r.m. 2017-02-26 21:44
ale v podstatně vyšším kurzu než nacisti i sověti
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # vlk samotář 2017-02-26 16:39
Trumpa jsem neměl na mysli.

Spíš ta skupina kolem Sorose, co jim nevyšla Ukrajina a Sýrie....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Richard 2017-02-26 16:58
To jsem předpokládal. Ale samozřejmě jist jsem si nebyl.
Já jen připomínám že je tu ještě jedna mocná skupina která by na tomto mohla mít zájem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # MA3X 2017-02-26 19:41
jasně že chazaři z Izraele, Givi, Motorola, Ukrajina musí válčit, jinak bude krach a co pak s ní. Nepotřebují občanskou válku, ale válku s Ruskem
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # Sirea 2017-02-26 17:02
... aj lietadlo z Egypta do Petrohradu...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Jaris 2017-02-26 23:45
...a Putin zase nic... Jen vystroji funus s muzikou dalsiho geroje. Zacina mi to byt podezrele.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+53 # Lubinen 2017-02-26 15:15
Nic není náhodou a tohle už vůbec ne. Podle mého je to to nejpodlejší a nejhnusnějši chování nepřátel Ruska, Vladimir to ví ,že se jedná o sprosté provokace ale nechce jednat ukvapeně ale kdybych si mohl tipnout tak je jako papiňák v poslední fázy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+31 # Sirea 2017-02-26 16:14
Tá "úplne zničená" Power sa mi nezdá. Ako keby o niečom vedela...niečo hrá... Musela ho nenávidieť - prehrávala všetky vojny s ním - najmä po útoku US na sýrsku armádu "omylom..." Zvolala novinárov mimo tlačovky aby neboli u Čurkina..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+66 # Čech 2017-02-26 16:07
Čtyři ruští diplomati, Alexandrovci a další milióny nevinných lidí zahynuli v nedávné minulosti jen proto, že plány chazarských sionistů, iluminátů a neocons na globální diktaturu těchto samozvaných "elit" zvanou NWO se stále více jeví jako nereálné a pro stále více lidí jako naprosto nepřijatelné. Proto prostřednictvím Sorosových neziskovek, tajných služeb, zkorumpovaných a vydíraných politiků a prolhaných médií řádí tito psychopati a devianti jako smyslů zbavení. Čas se jim ale rychle chýlí ke konci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # cawes 2017-02-27 12:55
19 .12. 2016 v Turecku veľvyslanec Andrei Karlov
19. 12. 2016 zastrelený do hlavy šéf oddelenia odboru Latinskej Ameriky ruského ministerstva zahraničia Peter Polshikov.
25.12. 2016 v Soči lietadlo Tu-154
26.12. 2016 v Moskve, bol zabitý (infarkt) vo vedení Rosnefť Oleg Erovinkin
26. 12. 2016 v Kazachstane, bol zabitý zamestnanec ruského Generálneho konzulátu
Skrylnikov.
09. 01,2017 v Grécku bol zabitý ruský konzul Andrei Melanín.
26. 1. 2017 v New Delhi bol zabitý ruský veľvyslanec v Indii Alexander Kadakin.
20 . 02 0,2017 v New Yorku, bol zabitý ruský stály zástupca pri OSN Vitalij Čurkin
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás