Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaTajný test jaderné zbraně v Arktidě? Putinova armáda může stát za zvýšenou radioaktivitou v Evropě, píše The Sun

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Tajný test jaderné zbraně v Arktidě? Putinova armáda může stát za zvýšenou radioaktivitou v Evropě, píše The Sun

Od začátku roku v řadě evropských zemí byl zaznamenán prudký růst radioaktivity, píše The Sun. Vědci se snaží přijít na zdroj tohoto jevu. Britský bulvární list už ale přišel s verzí, podle které za příčinou radiace stojí „tajný test“ jaderných zbraní v Arktidě, který údajně provedla Ruská armáda.

Vědci zaznamenali v atmosféře Norska, Finska, Polska, Česka, Německa, Francie a Španělska stopy radioaktivního izotopu jodu 131.

Od začátku roku v řadě evropských zemí byl zaznamenán prudký růst radioaktivity, píše The Sun. Vědci se snaží přijít na zdroj tohoto jevu. Britský bulvární list už ale přišel s verzí, podle které za příčinou radiace stojí „tajný test“ jaderných zbraní v Arktidě, který údajně provedla Ruská armáda.

Vědci zaznamenali v atmosféře Norska, Finska, Polska, Česka, Německa, Francie a Španělska stopy radioaktivního izotopu jodu 131.

Šéf odboru havarijní pohotovosti norské správy ochrany před radioaktivními hrozbami Astrid Liland prohlašuje, že naměřená úroveň radiace je příliš nízká, aby mohla ohrozit lidské zdraví. Právě proto podle ní Norové nevyhlásili poplach.

Experti zatím nejsou schopni identifikovat zdroj radioaktivity. Mohlo například dojít k úniku z jaderného reaktoru nebo zdravotnického zařízení, kde se radioaktivní izotop používá pro léčku rakoviny štítné žlázy a hypertyreózy. Dalším zdrojem hrozby však mohou být ruské jaderné ponorky, usuzuje britský bulvár.

List upozorňuje na verzi, podle které k růstu radioaktivity mohlo dojít kvůli tomu, že „Putinova armáda provedla tajný test jaderné zbraně v Arktidě." Tato „znepokojivá tvrzení" se objevila na pozadí zpráv o tom, že do Británie byl vyslán americký špionážní letoun Boeing WC-135C.

Tento letoun se většinou využívá pro hledání stop testu jaderných zbraní a monitorování radioaktivity po člověkem způsobených katastrofách, jak tomu bylo v případě havárie na jaderné elektrárně v Černobylu. Jeden z těchto letounů se nalézá v blízkosti Severní Korey, která v posledních sedmi letech provedla „skandální testy raket".

Přestože tato letadla občas prolétávají evropským vzdušným prostorem, zřídka kdy se objeví na území Spojeného království. Kromě toho, jak upozorňuje list, Pentagon zatím nijak nekomentoval tuto zprávu. Některé zdroje předpokládají, že WC-135C dostal za úkol sledovat prudký nárůst radioaktivity v Evropě. Rovněž se píše i o rostoucím znepokojení ve vojenském vedení Spojených států ohledně toho, že Rusko „testuje svůj jaderný potenciál před budoucím konfliktem."

Mnozí poukazují na to, že radioaktivita „dokazuje" obnovení jaderných zkoušek na ruském souostroví Nová země. Jiní zpochybňují toto tvrzení a upozorňují, že nejsou údaje o seizmické aktivitě. Nicméně podle The Sun nasazení letounu WC-135C na britské letecké základně dodává váhu verzi o jaderných zkouškách.

Zdroj: snews.com

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+110 # Marie Stránská 2017-02-22 20:51
Říkala jsem si, kdy s touhle povídačkou vyjdou ven a ejhle, je to tady.

Tento průser raději hodí na Putina, než přijmou zodpovědnost za své chování, které je naprosto neslýchané, viz: lajkit.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+51 # Josef Švejk 2017-02-23 00:04
Radiaci měřím pravidelně. Mám citlivý dozimetr schopný měřit alfa, beta i gama záření, pořídil jsem si ho, protože našim médiím nevěřím ani kolik je hodin. Nezaznamenal jsem sebemenší nárůst radiace. (Vladimír Stwora)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+35 # Piovarči 2017-02-23 00:48
Výborne Švejku tak keby sa niečo hnulo z normálu všetkých včas informuj lebo v tomto svete už nie je isté nič:-)

Táto mapa ukazuje vojenskú situáciu vo východnej Ukrajine 22. februára 2017:

Dňa 22. februára sýrskej armády a národných obranných síl oslobodila oblasť Jund al-Aksá od Hay'at Tahrir al-Sham teroristov v západnej krajine mesta Aleppo .

Sýrska armáda je Tiger sily , opierajúci sa o ruských Aerospace síl, ktoré oslobodili dedinu Al-Mazboura z teroristickej skupiny ISIS v provincii Aleppo
southfront.org/.../...
Po oslobodení v oblasti Jund Al-Aqsa , provládne sily pokračovali operácie proti teroristickej koalície Hay'at Tahrir al-Sham [vedenej Jabhat Fatah al-Sham (predtým Jabhat al-Nusrat, sýrskej vetvy al-Kájdy )] v západnej krajine sýrskeho mesta Aleppo.

Táto mapa ukazuje vojenskú situáciu v sýrskej provincii Raqqah 22. februára 2017.

Situácia v Mosule viacmenej stagnuje

aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # josh (xy) 2017-02-23 10:24
...takle je to správně ;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # vlk samotář 2017-02-23 13:04
:-))))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Richard 2017-02-23 01:26
Tím chceš říci že izotop jódu nebyl?

Tohle napsali při vyvracení údajného hoaxu astrnetu:
Jako první naměřili zvýšenou hodnotu jódu 131 na stanici v norském Svanhovdu už v polovině ledna. Poté se částice šířily do finského Laponska, střední Evropy a dále na západ.“ manipulatori.cz/.../

Necháme stranou že ti [...]ní blbci zcela ignorují že to jak, kdy a v jaké souvislosti to napsal.....

Zvědavce založil v září 1999 československý emigrant Vladimír Stwora, který žije v Torontu; neovlivni.cz/.../

Jakou souvislost má měření člověka žijícího v Torontu s měřením v Evropě?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # Peter Hansen 2017-02-23 09:39
trochu mimo temu, IDU ZAVRIET BO BASY STETINU

svet.sme.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Brundibál 2017-02-23 15:23
Celej vtip je v té časové souvislosti. Předpokládejme, že ten mráček byl z tý franc. JE, kde se údajně nic nestalo, jen jim bouchly saze v komínu. To byla první informace mainstreamu, pak se ozvaly norové, že něco jim tam lítá ve vzduchu. Pokud má jod131 poločas rozpadu cca 8 dní, tak kdokoliv teď někde běhá v ČR s dozimetrem a řve o hoaxech, tak je asi padlej na hlavu, protože je už dávno po akci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # vlk samotář 2017-02-23 13:03
Jaký máš dozimetr a jaký bys doporučil koupit a kde, mohu-li se zeptat o radu?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Amrus 2017-02-23 14:30
Neexistuje dozimetr, kterým by jsi mohl ze země měřit radioaktivní látky v atmosféře! To lze jen z letadla.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # pip69 2017-02-23 19:36
Na hubici vysavače dej kávový filtr a nech ho běžet 24 hodin a pak měř radiaci na něm. Samo,že venku na čistèm horském vzduchu a ne na Václaváku kde se ti ucpe hmyzem z Afriky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Richard 2017-02-23 01:30
Jako první naměřili zvýšenou hodnotu jódu 131 na stanici v norském Svanhovdu už v polovině ledna. Všechna ostatní měření po Evropě našla až se zpožděním a v nižší koncentraci.

Ukrajina to být nemůže protože nic nenaměřili pobaltské státy, Bělorusko a hlavně Finsko. Tedy Finsko ano ale se zpožděním a nižší množství.

zde máte mapu google.cz/.../...

Únik radiace velice precizně změří dnes satelity. Dá še říci že pokud by to bylo vypuštěno najednou bude satelit vidět výrazný ,,flek v okruhu několika kilometrů.

Usa převelela letadla která jsou toto schopná velmi precizně měřit včetně vedlejších faktorů. Dost přesně v některých případech určí i místo zdroje.
Tyto letadla NEMOHOU nad území RF.
Původně hlásili že je to zanedbatelné, bezvýznamné a nemá cenu to ani zkoumat...........

Tak proč ty letadla na měření???? Proč letí tak daleko tak drahá technika která může určit původní zdroj a při tom nemůže nad území RF???????????????

Podle mne hledají místo odkud po ,,,,pšouklo"""" a VĚDÍ že není na území RF:

Je tam jen moře a nic jiného....... prostě jen severské státy ( tam, vidí a ví co se tam děje ), území RF ( kam tyto letouny nemohou ) a moře ....... dodaleka, doširoka.......

Směr díky naměřeným hodnotám je jasný.........
Severosevero východ ( ze severu s malou falší od východu )

Co tam tak může být z čeho by ten izotop utekl........
Družice obyčejně nesnímkují bez důvodu v jedno tahu. Snímkují v případě míru tak jednou za hodinu ...............

S měřicí stanicí v podstatě sousedí ruský Murmansk a vlastně celý poloostrov KOLA kde má RF loděnice a tak.

Jenže z tohoto místa ( poloostrov Kola a jeho okolí ) to být nemůže. Díky přístavu, loděnicím na výrobu a opravu ponorek a proto že odtut ponorky vyplouvají
amíci toto místo satelitem snímají v podstatě nepřetržitě.
Pokud by amíci věděli přesně od kud to je tak by neposílali ta letadla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A také proto že ty letouny by stejně nad území RF nemohli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pořadí v jakém státy jód naměřili.
Sestupná koncentrace jódu..........
Vyločení území Rf díky US satelitům a tím že přilétli letadla....

Máme tedy směr odkud to přišlo. Sever s malou falší od východu........ ..........

Zádná atomová loď tam není.........TE DY PONORKA.........

Ruská nebo US + V.B ...........????????

O ponorce RF s úspěchem pochybuji............

............. neruská ponorka takhle blízko RF? Šmírování přístavu, technologie nebo připlouvání nebo odplouvání??????

Co by asi tak USA dělalo kdyby jim kdokoli zničil atomovou ponorku s atomovými raketami na kohosi mířící?????
Ovšem kdyby se kamsi přikradla, pomalu ,,zaparkovala" a čekala na rozkazy........ ...a celou cestu se na místo plížila nízkou rychlostí s absencí jakékoli komunikace z důvodu utajení......

Vědělo by velení kde je?????????

Nebo:
RF ví že tam ,,něco " je. .......... Ví že to má reaktor........ .. vypustí relevantní nuklid a čeká.........
Velení té tiché věci začne šílet ........ co se děje? Rozbilo se ,,,TO"".
Jakýkoli kontakt čekající RF řekne KDE to je..........

Odpusťte mi trochu spekulací...... ..... ale celé mne to zaujalo......
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Peter Hansen 2017-02-23 09:38
Trochu mimo temu, IDU VAM DAT DO BASY STETINU:

svet.sme.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Adolf Hitler 2017-02-23 10:35
Cituji Marie Stránská:
Říkala jsem si, kdy s touhle povídačkou vyjdou ven a ejhle, je to tady.

Tento průser raději hodí na Putina, než přijmou zodpovědnost za své chování, které je naprosto neslýchané, viz: lajkit.cz/.../...

To se dalo čekat....Amerik a je nejblíže epicentrumu,tak že polovině americkým bělochům zčernaly péra a černochům i upadly....to zatajili!!!!!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Cyril 2017-02-22 20:57
Já měl za to, že je to pozůstatek z vánoc, kdy santa mohammed [...]ěnko měl díru ve výfuku svých atomových saní. Za vším hledej muslima. Tečka.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Vladimír57 2017-02-23 00:22
A nemohla se v nějakém oslím fjordu posrouchat usponorka, když to naměřili, jako první noráci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+45 # Anunaki 2017-02-22 20:59
Takže jsme se dozvěděli, že důkazem toho, že Rusové udělali jaderný test, je fakt, že z USA přiletěl letoun WC-135C.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+64 # pája 2017-02-22 21:08
Zvláštní, že ten jaderný výbuch nezaznamenaly seismografy. Když bouchne atomovka, tak se to okolo docela silně klepe, ale ono nic. Nepodělal něco někdo v Evropě a teď to hází jako vždy na Rusa ? Pokud s tím přijde bulvár, tak to ja na sto pro pravda.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+44 # Jarin G. 2017-02-22 21:45
Jsou dvě možnosti (ironie). Buď to byl jaderný test, ale s odpruženou detonací, směřovanou pouze nahoru, tak aby nebyly zaznamenány žádné seismické otřesy ;-). A nebo druhá možnost, že když tam byl na inspekci Putin, tak si pšoukl (s prominutím) a protože on je nadán nadpřirozenými schopnostmi, jak nám tvrdí "Západ", tak tu máme ten spad ;-). A to teda můžeme být rádi, že u toho pšouku skončil... Jinak The Sun je bulvární svinstvo na úrovní Blesku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # chromolibden 2017-02-23 09:26
Přesně tak Jaro odpružená detonace!To je ono.Oni totiž teďka rusové používají atomové střely na pružinkách.To ale zatím tuší jen The Sun.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Jarin G. 2017-02-23 11:09
A to The Sun netuší, že už mají Rusové připraveny atomovky pokryté husím peřím, aby nebyly zachytitelné radary! A na zmatení nepřítele budou za letu vydávat zvuky, napodobující kejhání. Jo a zásadně budou odpalovány v hejnu, v čele s vůdčí atomovku, osatní se budou řadit do klínu ;o)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+51 # cepop 2017-02-22 21:17
Opet ten zlej Putin,Britanie ma v tom jasno !Jak inak !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+37 # JoeJoe 2017-02-22 21:17
Kdo z teto famy chce tezit ??? Proc tak narychlo anglosasove vystupuji z eurohujerstvi brexitem ??? Ze by uz konecne anglosasove s germany dostali odvahu vymazat z povrchu zemskeho tolik nenavidene Slovany ( tedy i nas)??? Skoda,ze Trapnicky komediant je tupec, ktery je tak skvely strateg, ktery misto aby myslel o krok vpred, udela 2 kroky vzad a posle cast armady pod kridla ss bundeswehr. To je asi takove, jako kdyz pise Gates (Mengele) o pandemii chripky umele vytvorene. Tim dal jasne vzkaz populaci ke snizeni stavu. On s tim ma velke zkusenosti. Staci rict Indie a Gatesovo nadace. Ze by do chemtrails primichali do koktejlu trochu jodu ???
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Josef Švejk 2017-02-22 21:32
Milé AC24, citací bulváru se sami stáváte bulvárem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+32 # Vasiľ 2017-02-22 21:39
Radujte sa radiacia z Fukushimi už dorazila až sem bola to iba otazka času kedy sa to prejaví aj u nás.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-14 # TEXT 2017-02-22 21:42
... aeronet.cz/.../...

Kliknite si ...!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # Josef Švejk 2017-02-22 22:01
Nekliknu, klikni si sám!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # .lak 2017-02-23 10:06
Pre priaťjelouv:
Niejebnijem, jebni si ju sám.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Anunaki 2017-02-22 21:43
Jinak námět pro ty co se doma nudí. Možná by stálo za to najít na netu jaký byl pohyb větru nad Evropou v osudné dny. Sice zjistit odkud vítr foukal..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # bob 2017-02-22 22:20
Nech sa paci:

Slovensky hydrometeorolog icky ustav, vietor prudil sponad Atlantiku a Gronska.

Ale preco namerali najvyssiu uroven radiacie na Ukrajine?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # bob 2017-02-22 22:20
tak teda este raz

link: shmu.sk/.../?page=2049&id=806

Pardon za nepozornost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # erika 2017-02-23 09:42
Čítala som, že na Ukrajine použili strely s ochudobneným uránom.
Kto im asi dodal to svinstvo a kto ich na to nahuckal? Kto z osi Brusel- Berlín- Washington?
Ukrajina je vôbec časovaná bomba.
Dvom zo šiestich blokov Záporožskej elektrárne vypršala predpokladaná životnosť, ďalšie by podľa papierov mali zavrieť postupne do roku 2025.
Čo je však horšie, začali tam používať americké palivové tyče od Westinghousu, ktoré slabo doliehajú a už viackrát spôsobili problémy.
USA nepotrebujú vojnu v Európe, stačí, keď sa nasáčkujú do jej atómových elektrární...
Samozrejme za všetko je vinné Rusko. To ono na amerických lietadlách bez výsostných znakov práši na obyvateľstvo jedy a spôsobuje všetko, od volebných machinácií po vojenské prevraty...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Che 2017-02-22 22:33
Citace:
# Anunaki 2017-02-22 20:43
.............Sice zjistit odkud vítr foukal..
Neco takoveho se zkoumat nebude, to by se treba zjistilo, ze na Ukrajine nove tyce pro reaktory od Westinghausen nejsou tak kvalitni.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Lubinen 2017-02-23 07:42
Jedna se o únik po havárii Francouzský jaderný elektrárny na pobřeží severního moře.Jinak bulvár a ještě navíc sluníčkářskej to už je vrchol ,,objektivity'' .pokud dobře překládám The Sun.Těm bych nikdy nevěřil natož abych si je koupil.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # TEXT 2017-02-22 21:44 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Lucif 2017-02-22 22:10
Toto jednoznačne vedie ako najväčšia sprostosť mesiaca :).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+38 # john.malik 2017-02-22 22:15
Lavrov mluví s Putinem a říka: Vladimíre, Hillary je těhotná, Putin se otočí a říká: a obviní z toho jenom mě nebo celé Rusko. Toto mluví úplné za vše:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-12 # limopivo 2017-02-22 22:55
Tak, The Sun ma stejnou odbornou uroven jako AC24. Taky na slovo vzate odborne zpravodajstvi. Blbiny pisi i jini nez vas web.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Helena 2017-02-23 11:10
Můžete mi poradit, kde se dá nyní sehnat ta jodová profylaxe? Prošla jsem eshopy lékáren a všude je daný produkt nedostupný. Kupovali jste teď někde?Děkuju za pomoc
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Josef Švejk 2017-02-23 16:38
Kupte si jódovou tinkturu a každé ráno si dejte panáka. To vás bohatě vyprofylaxuje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Pepazdepa 2017-02-23 11:18
Neriešte kraviny, pravda je takáto:
orgo-net.blogspot.sk/.../...

Kto kradol ruský plyn, nameral izotop jódu .... úniky z podzemných zásobníkov....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Piovarči 2017-02-23 17:05
No toto sa mi zdá najmenej pravdepodobné aby tesnosť plynového potrubia merali radioaktívnym jódom?

Zajímavá zpráva ruského Ministerstva zdravotnictví, vydaná dnes pro vnitřní potřeby Kremlu, konstatuje, že v důsledku nedbalého provedení testů úniků z potrubí přírodního plynu, které byly nutné z důvodu devastujících zemětřesení postihnuvších Itálii 18. ledna (viz Wikipedie: Zemětřesení ve střední Itálii v lednu 2017), byly milióny občanů Evropské unie vystaveny vážnému zdravotnímu riziku: více než polovina evropského kontinentu byla zasažena smrtící radioaktivní částicí jódu 131 (viz článek Detekce stopových množství radioaktivního jódu v Evropě v lednu 2017).
Podle protokolů o jaderných nehodách podepsaných mezi Norskem a ruskou Státní korporací pro jadernou energii Rosatom v roce 2015 (viz článek Norsko a Rusko podepsaly dohodu o jaderných nehodách) oznámil norský energetický gigant Statoil ruskému Ministerstvu obrany, že se připravuje k provedení několika testů úniku přírodního plynu pomocí jódu 131, jelikož jsou znepokojeni tím, že některá z potrubí v Norsku by mohla být přerušena/naruš ena z důvodu zemětřesení o síle 4,7, které postihlo oblast Sogn of Fjordane 9. října 2016.

No a prečo to potom nepovedali Nóri hneď?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Piovarči 2017-02-23 19:30
Teraz Peťo insajder na českom Slobodnom vysielači práši že to spôsobili cudzie UFO lode:-) Ja sa poseriem:-DDDDD D. Vraj neskoro štartovali motory na obrovských vrátach kozmickej lode, ktorá vypúšťala menšie stroje a tie mali potom niejaký problém a museli vypustiť nejaké produkty spaľovania aby nehavarovali... lebo vraj nezafungovala rekuperácia:-)
Čo si tí ľudia nevymyslia. ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jasni 2017-02-24 08:51
Je spousta dohadu co se děje :D tady jsem našla jeden článek, který to vysvětluje trochu jinač :D
orgo-net.blogspot.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás