Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaSkutečný motiv k závislosti není to, co si myslíte

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Skutečný motiv k závislosti není to, co si myslíte

Co když vše co víme o drogách a závislosti je špatně? Co když drogy nejsou to, co si myslíme, že jsou a drogová závislost není to, co je nám předkládáno? Co, když válka proti drogám není to, co nám předkládají politici? 

Co způsobuje závislost? Jednoduché, že? Drogy způsobují závislost. Ale možná to není tak jednoduché. Závislost je způsobená izolací. Opakem závislosti není střízlivost, je to spojení.

Drogová válka uvádí, že je důležité se fyzicky zbavit velkého množství chemikálií, protože přebírají kontrolu nad mozkem a způsobují závislost. Ale pokud drogy nejsou motivem k závislosti, pak tvrzení nedává smysl. Válka proti drogám ve skutečnosti zvyšuje všechny tyto větší motivy k závislosti.

Johann Hari v jeho knize Chasing The Scream: The First and Last Days of the War on Drugs nabízí strhující vyprávění a těžce vydobytý pohled z celého světa, jak lidstvo zápasí s problémy života a smrti u užívání drog a závislosti. 

Video, které je výše adaptované knihou Johanna Harrise (New York Times Bestseller) vysvětluje všechny složité způsoby fungování závislosti a snaží se odpovědět na některé z příslušných otázek, které většina z nás pravděpodobně neví nebo nechce vědět – Proč drogová válka začala a proč pokračuje? Proč někteří lidé užívají drogy bez problémů, zatímco jiní ne? Co opravdu způsobuje závislost? Co doopravdy způsobuje závislost? Co se stane, pokud si zvolíte radikálně odlišný přístup? 

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+30 # Lubinen 2017-02-16 11:46
Člověk si může vytvořit závislost téměř na všem , vše závisí na síle osobnosti , respektive ducha.
+2 # contumax 2017-02-16 12:19
Lubinen


1 ***

Nic se nedá z toho co píšeš přidat a ani ubrat...
+11 # Vladimír 2017-02-16 14:54
Ono to je trošku jinak,to video o tom mluví....neexis tuje jakákoliv závislost aniž by před ní nebyla touha se sjednotit s "Boží vůlí" to znamená seberealizovat se ...
Když pomineme spoustu přikrášlovaní tak nám vznikne jednoduché vysvětlení ...my všichni máme touhu po svobodě a naplnění svého života láskou tzn.být opravdoví,ne klamání,podvádě ní a manipulování někým,nebo něčím..
To vše co se děje je tu proto,abychom se probudili a už nedovolili někomu rozhodovat a naší svobodě a donutilo nás to být v srdci,ne rozumu,logika je zavádějící a přivádí nás zpět do nastavených programů..
+23 # josh (xy) 2017-02-16 12:08
hlavně dobře ohlídat zdroje ;)

+8 # Willbr 2017-02-16 12:10
Hezké video.
+8 # contumax 2017-02-16 12:41
Někdo je závislý na tom, že je nezávislý...
+10 # .lak 2017-02-16 12:57
Vzhůru do bezvědomí, střízlivý nás nedostanou. No jo ale kde se bude ještě u toho hulit sakra, partizáni očipovaní. Ovčani se z vlčí ohrádky stříhání nejenom zabíhat nebudou
to teda ne.
+5 # Lucif 2017-02-16 14:36
Taká jemne nenápadná reklama na drogy. Skutočný motív k závislosti je MÁLO PRÁCE.
+10 # cacas 2017-02-16 14:39
Skvělý přístup, a podle všeho se to netýká pouze závislosti a nesmyslně zkriminalizovan ých drog, ale kriminálního jednání obecně. V Holandsku přišli s tím, že jakékoliv kriminální jednání má svoji příčinu, většinou v zoufalé životní situaci, neschopnosti si opatřit prostředky jinou cestou, nebo v sociálním zázemí a místo aby zločince zavírali na léta pod zámek (což zjevně vůbec nefunguje, jen to věci ještě zhoršuje), učí se ty příčiny rozpoznávat a léčit. Zkrátka je rekvalifikují, začleňují do normálního života, pracují s nimi psychologové. Dnes mají věznice téměř prázdné, pronajímají je okolním zemím, přestavují na hotely ... a navzdory celosvětovému trendu jejich kriminalita strmě klesá.

EDIT: Statistika nuda je ...

Holandsko - 69 uvězněných na 100tis. obyvatel
ČR - 211 na 100tis. (dvojnásobek evropského průměru)
Rusko - 450 na 100tis.
USA - 693 na 100tis. (cca. 1% dospělé populace)
+8 # květák 2017-02-16 19:31
Naše republika je zářným příkladem jak to nejde....stále více preventivních programů,stále více uvolněných peněz ,více neziskovech zapojených do všemožných vymyšlených programů...stál e více teréních pracovníků v boji z drogami,krimina litou a sociálním vyloučením a zase ta pitomá statistika ukazuje jako roste počet drogově závislých,krimi nalita a roste počet vyloučených lokalit....prev ence úplně k hovnu...má snižovat a ne zvyšovat...je jasné ,že na neštěstí jiných se dá postavit živnost...pro mnoho preventistů...
0 # josh (xy) 2017-02-23 21:53
.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás