Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaFinální fáze stavby ropovodu Dakota Acces byla schválena

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Finální fáze stavby ropovodu Dakota Acces byla schválena

Armádní sbor inženýrů dal finální povolení nutné k dokončení výstavby kontroverzního potrubí Dakota Acces, což zasadilo tvrdou ránu kmenu Standing Rock Sioux. 

Prezident Donald Trump vydal exekutivní příkaz k rychlému přezkoumání projektu. V soudním podání Armádního sboru se píše, že by to umožnilo dostavbu konečných 1,5 míle z celkových 1,7 mil potrubí, které by tunelově vedlo pod řekou Missouri, severně od rezervace Standing Rock Sioux.

Tento tah je šokující pro domorodé kmeny Američanů a enviromentální aktivisty a severo-dakotský kmen Standing Rock Sioux od kterého se očekává, že se pokusí zmírnit toto rozhodnutí u soudu.

Press TV píše:

V soudním podání Armádního sboru z úterý se píše, že by to umožnilo dostavbu konečných 1,5 míle z celkových 1,7 mil potrubí, které by tunelově vedlo pod řekou Missouri, severně od rezervace Standing Rock Sioux.

Armáda zavrhla svůj enviromentální dopad na životní prostředí i navzdory veřejným upozorněním a připomínkám k projektu, které probíhali od 18. ledna do 20. února.

V dopisu Kongresu napsal zástupce náměstka oddělení armády Paul Cramer, že „v souladu se směřováním“ memoranda prezidenta Trumpa, se jeho agentura vzdá „své politiky čekání 14 ní po schválení v Kongres, před udělením povolení.“

Řekl, že povolení bude poskytnuto „ne dříve než za 24 hodin“ po doručení dopisu, který byl datován na 7. února.

Toto rozhodnutí vytváří půd pro napětí v místě vrtů, kde již více než rok táboří a protestují domorodé kmeny a ochránci životního prostředí. 

Napětí přišlo také poté, co Trump, během jeho prvního týdne v úřadu, vydal exekutivní příkaz pro urychlení projektu. 

Vedeni Standing Rock Sioux, varovalo více než 100 kmenů, že tento ropovod zničí jejich posvátná místa a kontaminuje jejich zdroje vody. 

Protestní hnutí přilákalo vysokou podporu od některých politiků a celebrit po celé zemi. 

V návaznosti na úterní rozhodnutí se Standing Rock Sioux nechalo slyšet, že zapříčiní ukončení provoz potrubí, pokud bude jeho výstavba dokončena. 

„Jako domorodí obyvatelé, jsme byli znovu sraženi k zemi, ale znovu povstaneme nahoru.“ Napsal kmen ve svém prohlášení. „Povstaneme proti chamtivosti a korupci, která sužuje naše národy již od počátku. Vyzýváme domorodé národy Spojených států, aby se sjednotili a znovu bojovali.“

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+21 # Monika lkema 2017-02-14 15:13
Prosté a výstižné kdyz se jedná o ropovod tak lidé jdou na stranu natož nějaké indiánské kmeny ! Kolik vlastně těch milionu USA vyvraždili a kdo bude brát ohled na dalši ? USA potřebuji ropovod a né indiány na té samé půdě ! Mé srdce pohřběte W. K . Výborný film o Indiánech !
+8 # Historik 2017-02-14 16:02
parlamentnilisty.cz/.../...
Ono je to s těmi Indiány trochu jinak, od 5. odstavce.
+2 # chromolibden 2017-02-15 07:51
Tohle je vynikající seriál o osídlování a decimování:
www.csfd.cz/.../prehled

Kdo by měl zájem tak tady jsou linky na stažení:

webshare.cz/.../...
webshare.cz/.../...
webshare.cz/.../...
-16 # Apollo 11 2017-02-14 15:38
Výběr zpráv na tomto kolaborantském serveru je skutečně úsměvný. Úsměvnější už je snad jen "čeština", jakou pologramotní vlastizrádci z redakce předvádějí.

Ale tak pro místní konspirační ovce dobrý.
+16 # Historik 2017-02-14 15:51
To je ideální přezdívka. Legračnější si vybrat nelze. Ne s takovými "názory".
+16 # r.m. 2017-02-14 16:24
Apolo 11 - to je ten, co nikam nedoletěl a málem při tom zmrznul.
+15 # Historik 2017-02-14 16:37
:-)) A možná to mají společné. Zamrzlý palubní počítač. Zkusím mu poradit, aby se přejmenoval na Kozoroh 1. PS- dneska na obloze ani čárka.
-14 # Apollo 11 2017-02-14 17:24
Octuješ, ovečko?
+8 # Historik 2017-02-14 18:27
Houstone, máme problém....., Kubrick se včera opil a nedorazil na natáčení. Kontrola systémů v pořádku. Ovce na palubě. Konec.
-5 # Apollo 11 2017-02-14 19:52
Neblábol, hloupá ovečko.
+2 # er.em. 2017-02-15 04:00
Už snad 10 let tak krásný počasí v únoru nebylo. Ale neraduj se předčasně - oiseumetsat.org/.../index.htm
Severní třetina Alžírska má už druhej den mraky jak ležící zebra a stovky kiometrů dlouhý chemtraily, předevčírem i do mřížky.
Zřejmě se něco bude dít.
+19 # r.m. 2017-02-14 16:16
a to to mají vozit náklaďákama, kvůli rozpadlým kostrám stejně nepůvodního obyvatelstva?
-----
a naše nepůvodní obyvatelstvo vzkazuje:
Chcete polskou cenu mobilních dat? Odjeďte do Polska, odpověděl náměstek ministra Mládka čtenářům

Lubomír Bokštefl
Na dotaz, proč Češi neplatí stejnou cenu dat jako Poláci, kteří platí výrazně méně, odpověděl podle svých vlastních slov drze. "Chcete služby jako v Polsku – odjeďte do Polska," napsal náměstek Jana Mládka. Nízké ceny v Polsku podle něj navíc také nejsou pro všechny.

Že jsou v Česku data v mobilu dražší, je i tím, že "konkurenční prostředí u nás není tak moc silné, aby tlačilo ceny dolů". Zároveň podle něj ale bude ještě dlouho trvat, než do Česka přijde čtvrtý velký operátor.
Navíc Čechům vzkázal, že mají najít odvahu, aby začali s operátory o cenách více jednat. "Řada soukromých uživatelů využívá lepších cen. Nebojí si je vyjednat," napsal v jedné z odpovědí.
...názor stejně hnusný jako jeho tlama
+16 # contumax 2017-02-14 16:55
r. m.

Co se dá čekat od buzíků... jedině zhovadilost, jedině " ďábelskou logiku " ...!!!
+3 # Wygwaz 2017-02-15 07:11
Martin Koller neví která bije... Ziju s kanadskýma domorodcema 4 roky.. Kdyby rozuměl jejich cestě života tak by tyhle [...]iny nikdy z huby nevypustil..kůž e zvykaj eskymaci.. ne všechny kmeny.. Právě že dokázali vyrábět kůže bez pomoci chemikálií.. Nevím kdo ti dal tyhle informace ale jsou to totální kecy.. Z toho článku posuzuji že ví o indianech úplný hovno.. Mohl bych klidně pokračovat a napsat spoustu jiných příkladů ale to by bylo má dlouho..
+2 # contumax 2017-02-15 09:42
Wygwas

1 ***

Martin Koller patří do jejich stáda, nachází se na jiném břehu...

Nevěřím mu ani popel...!!!

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás