Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světa„Proruský“ Steinmeier zvolen německým prezidentem, Putin se raduje

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

„Proruský“ Steinmeier zvolen německým prezidentem, Putin se raduje

Bývalý ministr zahraničí Německa Frank-Walter Steinmeier byl v neděli zvolen příštím prezidentem této země. Sociální demokrat Steinmeier, který do minulého měsíce sloužil jako ministr zahraničí, získal 931 z 1239 platných hlasů zákonodárců 16 spolkových zemí Německa, čímž se stal v poválečné éře Německa 12. osobou, která zastává tuto převážně ceremoniální pozici.

18. března nahradí současného prezidenta Joachima Gaucka, 77letého bývalého pastora a prodemokratického aktivisty z Východního Německa. 


Nový německý prezident Frank-Walter Steinmeier

Jeho zvolení bylo skoro už předurčeno loni v listopadu, kdy jak se tehdy referovalo, Angela Merkel utrpěla svůj poslední politicky kiks, „když přijala, že ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier, kandidát konkurenční Sociálně demokratické strany bude příštím prezidentem země. Bylo značně pravděpodobné, že Steinmeier bude na tento převážně ceremoniální post zvolen se zdráhavou podporou kancléřčiny aliance CDU/CSU, když té se nepovedlo najít jiného vhodného kandidáta.“

Avšak údajné napětí mezi Merkelovou a tímto kandidátem se nijak neprojevilo, když předseda Bundestagu Normbert Lammert oznámil výsledky, načež všichni poslanci spustili mohutné ovace kromě pár tuctů členů anti-imigrantské Alternativy pro Německo (AfD), hlásí Reuters. Anti-imigrantská AfD, která nemá žádné zákonodárce v dolní sněmovně, ale drží křesla v 10 ze 16 německých spolkových parlamentů by se podle předpovědi měla stát po všeobecných volbách 24. září třetí nejsilnější stranou.

„Důvěřuji v něj, že naši zemi v těchto těžkých časech povede,“ řekla po hlasování kancléřka Angela Merkel, která usiluje o čtvrté znovuzvolení.

Steinmeierovo prezidentství, ať je jakkoliv ceremoniální může v Německu zažehnout příklon ke Kremlu. Na Steinmeiera, kterému za jeho dnů ministra zahraničí říkávali „proruský“, se loni snesla kritika, když řekl, že rozhodnutí NATO provádět ve východní Evropě manévry představuje „harašení zbraněmi“. Jeho sociální demokraté upřednostňují k Rusku měkčí postoj než konzervativci Merkelové.

Jak jsme už referovali loni v červnu Steinmeier kritizoval NATO za vedení válkychtivé politiky vůči Rusku, když ji podle interview s Bildem označil za „válečné štvaní“. Dodal, že „to, čeho bychom se měli dnes vyvarovat, jsou výbušné situace vyvolané válečným štvaním a napochodováním vojsk.“ Takže v době, kdy si NATO dělá starosti ze ztráty americké podpory za Trumpovy administrativy, tak utržilo další ránu, i když pokračuje ve své expanzi a obkličování Ruska.

Mezitím Kreml sdělil, že potěšený ruský prezident Vladimir Putin rychle gratuloval novému německému zvolenému prezidentovi Franku-Walter Steinmeierovi k jeho vítězství a pozval ho na návštěvu Ruska co nejdříve, jak se mu to bude hodit.

„Vladimir Putin potvrdil svůj zájem o pokračující konstruktivní dialog o mezinárodních a bilaterálních otázkách a pozval Steinmeiera k návštěvě Ruska, jakmile se mu to bude hodit,“ píše se v oficiálním tiskovém prohlášení Kremlu.

Zdroj: zerohedge.com

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+24 # josh (xy) 2017-02-13 12:42
Doufejme, dobrá zpráva pro lid EU.

+50 # Historik 2017-02-13 12:56
To se dá teď těžko odhadnout. Ale vypadá to, že to není žádný fanatik, jako třeba nedostudovaný knihkupec Schulz, který má nakročeno do kancléřství.
+21 # .lak 2017-02-13 13:12
No nevím, staříky bych nechal přeblafávat se v kavárnách aby na ně nešel průvan, ještě budou kašlat na lidi, no.
+23 # Pavel Blaheta 2017-02-13 18:30
Oj oj oj - nedostudovaný knihkupec - to může být horší než nedostudovaný malíř, kterého vůbec ani nevzali ve Vídni na Akademii. Ale asi je to v Německu tradice - do čela státu stavět nedostudované a všeho schopné lidi.
+26 # contumax 2017-02-13 13:21
Se uvidí esli je takový dobrák od kosti a je prý proruský...!!!
+28 # JJ49 2017-02-13 13:25
V poslední době je hojně užíváno pojmu "proruský", byť i v uvozovkách.
Je to podle mně zavádějící termín. Jakoby Rusko, potažmo Putin, budovalo jakousi novou hegemonii na troskách hegemona starého.
Všichni (tedy skoro všichni) víme, že naopak Rusko je zastáncem multipolárního světa, a ačkoli bylo Rusku už několikrát, z pozice světového prediktora, navrhováno, aby se stal novým světovým lídrem, Putin to odmítl!
Takže by možná bylo lepší, kdyby tito "proruští" politici, v daném případě Steinmeier a dále i třeba Trump nebo třeba Zeman, ctili pravdu a objektivitu, bez ohledu na to, je-li to proruské, či nikoli!
+13 # Sirea 2017-02-13 18:17
Asi by bolo lepšie uvádzať, že XY, nie je protiruský...Al e aj Sigmar Gabriel si sem - tam odskočí popraviť povesť do Kremľa... Zvláštna krajina...
A baba zase utekala do Varšavy dohovoriť pšenkom, aby nehájili toľko Kyjev, keďže tam odpaľujú velliteľov podľa plánu a paneláky ako domčeky z karát, už to neutajilo ani nemé OBSE... Lavrov mal nejakú ráznu reč akože Dosť!
+29 # Monika lkema 2017-02-13 13:52
EU podepsalo migrační dohodu s Libyi a prosadit ji má právě Putin a Rusko ! Jinak pro Muslimáky vidět nahou ženu která není jeho manželkou znamená smrtelným hříchem a podle jejich zákona musí spáchat sebevraždu ! Tímto apelujeme na všechny ženy v Evropě aby začaly chodit po ulici nahé ! Muslimové tak budou nuceni emigrovat jinam !Dvě dobře použita ňadra a zadek může být ničivějši než atomová bomba !
+27 # JJ49 2017-02-13 14:15
Moniko! Jsem jenom obyčejnej mužskej, takže musím říct, že by se mi tvůj návrh docela líbil.
Ovšem ve vztahu ke slimákům si nemyslím, že by jejich zákony fungovaly tak drasticky proti jeich mužské populaci!
Jo když jde o to zmrskat, nebo ukamenovat nějakou ženskou to jo, ale řezat a píchat a střílet sami sebe? To nééééé!
Určitě by nějakej imám, který má telefon na alláha, by tento problém konzultoval ve prospěch slimáků!
+20 # Pokémon 2017-02-13 14:44
Doufejme jen, že ta docela nápadná vizuální podoba Junckerovi je pouze náhodná, nikoli podobně povahová.
+14 # Partizán 2017-02-13 17:27
Čo chvíľa sa dozvieme že Ježiš Krisus nebol ukrižovaný v skutočnosti to bol Putin!

Z toho Putina už pekne ruplo v bedne podaktorým XD
Ako aj z Trumpa
Len nastáva dilema, ktorí z tých dvoch bude Antikrist to bude ťažká voľba alebo to bude raz jeden a raz druhý to už iná schíza potom :-)
+17 # zuza1 2017-02-13 18:25
On není proruský. Je to globalista a ti momentálně s Putinem jednají. Mají to nařízené od svého páníčka. Makrela patří k druhému pólu státní elity. Jestli vymění Makrelu za magora Schulze, tak se asi chystá něco razantního.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás