Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaSituace ve Fukušimě je už natolik smrtonosná, že tam nepřežijí ani roboti

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Situace ve Fukušimě je už natolik smrtonosná, že tam nepřežijí ani roboti

Úroveň radiace je uvnitř reaktoru č. 2 ve Fukušimě tak nebezpečně vysoká, že v něm nemohou přežít ani roboti.

Dálkově ovládaný robot vyslaný do reaktoru musel být kvůli poruše způsobené extrémní úrovní radiace vytažen. Podle zpráv je úroveň radiace na 650 sivertech za hodinu – tj. téměř 10 násobek největší výše zaznamenané po vzniku toho protavení.

Ibtimes.com hlásí:

„Doufal jsem, že předchozí výsledky jsou špatně,“ řekl vládní zdroj The Japan Times.

„Ale je to jisté, uvnitř reaktoru je oblast vysoké intenzity radiace.“

Elektrárenská společnost Tokyo Electri Power Company (Tepco) pověřená vyčištěním této elektrárny v pondělí řekla, že našla důkazy úlomků jaderného paliva v jednom z reaktorů, které by mohly být příčinou tak ničivé intenzity radiace.

Tato společnost vede projekt čištění a záchrany už od roku 2011, kdy zemětřesní z 9.1 spolu s tsunami způsobilo největší jadernou katastrofu od ukrajinské exploze v Černobylu roku 1986.

Tato katastrofa na elektrárně způsobila výpadek proudu, čímž se zastavil chladicí systém, takže se roztavily tři z jejích šesti reaktorů.

Pokračující radiace způsobila, že zóna přes 300 čtverečních mil (772 km2) kolem elektrárny je neobyvatelná. V prosinci tato společnost zdvojnásobila své odhady nákladů na vyčištění Fukušimy na 188 miliard $ (4 779 miliard Kč). – HDP České republiky za rok 2015 asi 4 550 miliard Kč.

Tepco uvedlo, že doufá, že v nadcházejících dnech vyšle druhého robota, aby provedl důkladnější přezkoumání a přeměření intenzity radiace. Plné odstavení této elektrárny bude nejspíš trvat desítky let.

Loading...

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+21 # Venda 2017-02-13 11:30
No a teď ještě jak to vypadá v tý Francii. Ale snad je to tam ok.
+28 # Vítězslav Crha 2017-02-13 17:27
Už jsem na toto téma mluvil na jiných webech. Jde o to,že pokud se jaderné štěpné tyče dostanou volně do půdy vznikne efekt vypálené země. Bohu žel je to tak. Budou zasaženy spodní vody a dále pak většina moří. Proto by se mělo udělat vše,aby se to nějakým způsobem zastavilo. Aby se zastavily všechny tyto nebezpečné smrtonosné zbraně na výrobu energie a opravdu se přešlo na volnou energii. Všichni víme,že to funguje a že to NASA používá ve velkém. USA to poškodí téměř současně s Japonskem a k tomu všechny země, které jsou ve vztahu s Atlantikem. Všechny ostrovy a podobně. Zasáhne to všechno lidstvo,protože tento průšvih o kterém se nemluví nám do budoucna uzavře cesty na dovolenou k mořím,ale to je to na posledním místě. Nákup mořských plodů je už teď nemyslitelný pro ty kteří myslí a ví. Nezbude jim nic jiného,než vyšší mocí toto zažehnat. Není jiná možnost protože to nechali dozrát až sem. Je to největší katastrofa všech dob,jenom si to nikdo neuvědomuje. Počkejte všichni za rok dva. Pak budou vidět ty obrovské nedozírné následky. Nechci strašit,ale je to tak.
+12 # .lak 2017-02-13 17:38
Voda se v oceánech proudy mění po staletích a teprve potom se asi čeká pohroma. I tak si asi představovali že se to ututlá ale ty radionuklidy mají větší životnost. Na bikini se nesmí 80 000 let? Pro planetu je to zlomeček času ale lidstvo ty jejich inženýringy ziskofců přechodit nemusí.
+7 # Josef Švejk 2017-02-13 19:58
Roční dávka na Bikini je 1,84 milisievertu. To není o moc víc, než kolik dostanou za rok práce ve velkých výškách letušky (asi 1,5 až 1,7 mSv). V newyorkském Central Parku je to jeden milisievert za rok.
+3 # Piovarči 2017-02-14 12:31
Ale iste by si sa tam nepresťahoval:- )
+25 # .lak 2017-02-13 11:33
Vyfoťte s tou HDP al Capouna trubky. dydlace
Moje domněnka je že šmejdi co tohle zavinili zabránit tomuhle vývoji nechtěli ale byl to záměr ale nečekali takový průser.
+31 # Che 2017-02-13 12:08
V Cernobylu alespon bylo vse zabetonovano, ale ve Fokusime na vsechno kaslou - dodavatel Westinghausen nedela nic. Japonci jsou nejspise po Hirosime a Nagasaki proti radiaci imunni.
+21 # Richard 2017-02-13 12:48
teď budu uvažovat o tom nejhorším scénáři.


Jestliže zamoří půlku polokoule tak zcela jistě sníží počet obyvatel.

Jednak lidé prostě začnou chcípat a jednak zničí potravinovou základnu.
Nejhorší není to co to dělá s rybami a tak. Nejhorší následky budou pro plankton. To je MEGAPRÚSER!!!!! ! ( cestující zmutovaný plankton který v sobě má nachytané svinstvo....)

Kdo bude ze hry:
Japonsko. Udržet nejde, zdroje nemá a díky zdrojům se přiklání k RF.............
Korea ...... obě .......... hladomor a zasažení svinstvem jisté..........
Čína ............ hladomor a zasažení části jisté........ ( a ještě pude zatrhnout dovoz protože bude nebezpečný)

Mám pokračovat????????????

A ještě RF .......... Kurily ......... rybolov ....

Jestli to dopadne zle tak depopulizace jistá a kdo je nejdále?

Mě to totiž opravdu vychází že buď to jsou neuvěřitelní blbci, nekompetentní hovada a nikdy nepoužívali atomovou elektrárnu nebo .........
+17 # John Maxwell 2017-02-13 16:40
Nebo .... to bylo plánované , osobně si myslím, že sem jim to žvanění a lhaní vymklo a důsledky budou mnohem horší než si placení "vjedci" vůbec dokázali uvědomit.Ono je i možné, že měli plán opravy, ale ona JE dělá něco s čím absolutně nepočítali a příroda jakbysmet.
+8 # Piovarči 2017-02-13 22:53
Ale úložisko palivových článkov nad reaktormi kde to Japonci videli na Marse?
Inak OSN a nejaká zdravotná organizácia pri ňom nás už varovali že rakovina bude v budúcnosti stále viac na vzostupe. Skrátka nás na to dopredu pripravujú. Prostredie okolo nás je stále toxickejšie. Chematrail, GMO, otrávené očkovacie látky, nekvalitné potraviny, herbicidy atď. Neváhali použiť tieto zbrane pri likvinácii WTC, nešetrili vlastných. Nebudú šetriť nikoho. Fukušima ale je zrejme niečo čo im prerástlo cez hlavu s čím v takom rozsahu zrejme nerátali....
Robot čistič oslepen radiací z Fukušimy
13.02.2017 11:18
Práce robota skončila ve čtvrtek předčasně.

Stažení robota, který pouze připravoval cestu pro dalšího robotického specialistu, způsobila vysoká radiace v reaktoru č. 2 havarované jaderné elektrárny ve Fukušimě. Byla příliš vysoká.
Problémy způsobené radiací totiž po pár hodinách měly obě kamery, sdělil provozovatel TEPCO.
Poté měl další robot s odolnější výbavou zmapovat rozsah škod.
Počátkem týdne naměřila čidla nejvyšší hodnoty radiace od havárie před šesti lety.Lidé naměřili v reaktoru 2530 sievertů za hodinu. Už šest sievertů je pro lidi smrtelné.
Více zde: cernobyl-fukusima.webnode.cz/. ../...
A takéto optimisticko zneli titulky článkov v roku 2011:
Následky Fukušimy zmizí za pár měsíců, zůstanou hlavně psychické
Lidé evakuovaní z ohrožené zóny kolem poškozené jaderné elektrárny Fukušima možná budou muset zůstat mimo domov řadu měsíců, podle odborníků však lze jejich návrat urychlit a usnadnit. Řada radioaktivních prvků, které z reaktorů unikly, má totiž velmi krátký poločas rozpadu, a navíc lze ke zmírnění jejich dopadu použít určité chemikálie, například pruskou modř, která se váže na cesium. Shoduje se na tom řada evropských vědců.
tyden.cz/.../...
Ono sa zdá že sa im to po šiestich rokoch opäť vymyká spod kontróly.
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+6 # .lak 2017-02-14 00:24
Pio nějak se nám vjedci mění na vysoké kněží z dob faraonů se studnicemi vědomostí v "chrámech a asi chtějí dosáhnout řetězu který je tak silný jako nejslabší článek, ne?
+6 # Piovarči 2017-02-14 01:08
Veda slúži tým čo ju platia. Je jedným z nástrojov ziskuchtivosti
-1 # deep 2017-02-14 07:09
Proboha to myslíš vážně? Jakože fakt si myslíš že to tam nechávaj prostě jen tak ležet? a .... že by zrovna Japonci co za týden postaví 100km dálnice :D. Jen to asi nebude stejně rychlé jak sběr psích hoven v parku
tepco.co.jp/.../...
+3 # Piovarči 2017-02-14 12:47
6 rokov je dosť na pozbieranie tých naskladnených palivových tyčí. Už mali dávno sériovo vyrábať špecializované roboty pre likvidáciu tejto havárie
+7 # Pokémon 2017-02-13 12:19
Teď nevím, měl jsem za to, že robot je věc neživá. Tak vida, už i tohle není pravdou. Kam, až nás ti demagogové chtějí dostat?
+14 # .lak 2017-02-13 12:29
Živé může být i skládací kolo když ho nerozlámeš, to je o kecech ale nemohou to ovládat protože ani mobil v mikrovlnce nebude žít, a tam je radiace tisícinásobná.
+9 # spektatorátor 2017-02-13 16:24
Víte, po bitvě každý generálem. Já si třeba myslím, že Fukušima by nemusela vůbec havarovat, kdyby ihned po zemětřesení, než se přihnala vlna tsunami, že by stačilo tu elektrárnu úplně vypnout... a to mohlo být dávno udělané pravidlo pro všechny elektrárny v Japonsku. Nicméně buržousti musejí hrabat a byly by to ztráty z prostojů...
+13 # Vítězslav Crha 2017-02-13 17:30
Vypnutí jaderné elektrárny je proces odstavování a vzhledem k tomu,jak je Fuška obrovská,tak to je tak na 2 týdny. To není knoflík od koupelny.
+14 # .lak 2017-02-13 18:02
Moderátory by měli zastavit štěpný proces takřka okamžitě a tedy dá se považovat s otazníky co to tam vyváděli satanisti třeba s dvoutunovou průmyslovou kamerou, kdo to kdy viděl? http://[...].eu/pravdepodobnost-ze-fukusima-muze-definitivne-ukoncit-veskery-pozemsky-zivot-stale-roste/
medicelo.cz/.../...
-4 # deep 2017-02-14 07:15
Nesmysli
+11 # Lucif 2017-02-13 19:03
Každý mikročip má svoju toleranciu voči ionizujúcej radiácii. Napr. gamma fotón nesie energiu nad 100 keV, čiže tam kde narazí je to ako keby tá (veľmi malá) oblasť bola pod napätím 100kV. Čím je elektrický obvod menší, tým viac devastačný účinok radiácia naňho má.
V tak vysokej radiácii (600Sv/h) by dlhšie prežilo len čiste analógové zariadenie. Napr. kompletne analógový žeriav/manipulá tor ovládaný káblom na diaľku.
+1 # Dědouch1 2017-02-14 18:27
Elektronická zařízení, nebo složitější elektrické obvody se oživují. A to není žádný nový termín.
+19 # josh (xy) 2017-02-13 12:27
Tepco uvedlo, že doufá, že v nadcházejících dnech vyšle druhého robota, aby provedl důkladnější přezkoumání a přeměření intenzity radiace....ale to je strašně málo, to nikomu nepomůže, už je to kolik let a tak rozesraný, žee třeba jednat. Díky tomuto palivu, neměla být nikdy v těchto končinách umožněna výstavba takového druhu elektráren. Díky tak obroskému možnému zamoření této planety, měla být tato výstavba konzultována na celosvětové úrovni. Je pravdou, že otřesy mohou být všude, ale tady to bylo s předpokladem skutečnosti.
+6 # Josef Švejk 2017-02-13 13:54
Pokud chce někdo z vás informace o Fukušimě, které mají hlavu a patu, doporučuji místo nesmyslných článků z AC24 obrátit se například na OSLA:
www.osel.cz/.../
+7 # Monika lkema 2017-02-13 14:29
Už je to tu asi 2krát za měsic to samé a zajímavé že v Japonsku se o tom nepíše ani Ť ! Snad by se již lidé urychleně stěhovali a opouštěli Japonsko kdyby to vypadalo jak se to popisuje !A hlavně také pres 500. 000 vojáčku ze 93 základen vJaponsku i s rodinami prosím !
+11 # Brundibál 2017-02-13 14:48
Řekl bych, že serou strachy. Protože jestli se jim to palivo propálí někam do prdele, tak vzhledem ke spodním vodám a blízkosti moře budou mít dost velký problém.
+10 # josh (xy) 2017-02-13 15:07
Ne jen oni, my všichni !
+4 # Piovarči 2017-02-14 01:25
6 rokov po udalosti a takéto problémy? Taká vysoká radiácia a ani netušia ako to tam vypadá preto že robotom v takej radiácii odchádza elektronika? To ako že je nič mimoriadne a vôbec nič sa nedeje?
V akom banánistane to žijeme?
+5 # contumax 2017-02-13 18:15
Jó kdyby v nadpisu článku bylo napsáno : Že v Fikišumě situace je už tak vážná, že to nepřežijou ani bioroboti - lidé, tak bych to vzal jako fakt...
+5 # .lak 2017-02-14 00:23

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás