Amnesty International vydala satelitní obrázky „kráterů“ v Sýrii s citací, že jde: „o zvýšené používání těžkých zbraní i v těsné blízkosti obytných čtvrtí.“ BBC hlásí s citací Amnesty: „Obrázky z Anadanu odhalují více než 600 dopadovýh kráterů pravděpodobně od dělostřelby z těžkých bojů mezi syrskými ozbrojenými silami a ozbrojenými skupinami opozice.“ Dále: „Změna nejhustěji obydlených syrských měst na bitevní pole bude mít devastující důsledky pro civilní obyvatelstvo.

Tyto hrůzy se už v Sýrii přímo vrší,“ varoval Chistoph Koettl, manažer nouzových reakcí Amnesty International USA, aniž by uznal, že toho zabíjení civilistů se dopouští právě spíš k NATO-USA náležící Svobodná syrská armáda (FSA) než vláda.

Digital Globe podle Amnesty International „V Anadanu v sousedství Aleppa bylo podle Amnesty International identifikováno více než 600 dopadových kráterů pravděpodobně od dělostřelby, ty jsou zde reprezentovány žlutými body.“

„Jak syrské ozbrojené síly, tak bojovníci opozice musí dodržovat mezinárodní humanitární zákony, které přísně zakazují použití taktik a zbraní, které nezvládají rozeznávání mezi vojenskými a civilními cíli,“ dodal.

Historie nestrannosti Amnesty utrpěla smrtelnou ránu už v roce 1991, když uvedli, že iráčtí vojáci v Kuvajtu vyhazovali kojence z inkubátorů a ponechávali je na pospas smrti na podlaze neonatálních oddělení nemocnic. Tohle údajně v roce 1991 zpečetilo úder na Irák. Fáma, že Kuvajstká vláda dala Amnesty 500 000 dolarů za potvrzení těchto vylhaných smyšlenek dosud neodezněla – a pokud vím, až do dneška nebyla ani dementována.

Pověst Amnesty dále utrpěla další ránu, když loni zorganizovala před Syrskou ambasádou v Londýně demonstraci spolu s CAABU (Výbor pro arabsko-britské porozumění), v níž volala po svržení suverénní syrské vlády. Tento plán načrtla ambasáda USA  v Damašku už prosinci 2005. Tato akce údajně spadá pod definici podněcování terorismu stanovenou Radou bezpečnosti OSN 4. května 2012 (SC/10636).

Syrská vláda činí to, co by dělala kterákoliv vláda, aby zemi ubránila, když čelí útoku teroristů, z nichž je velká část ze zahraničí a mnozí z nich mají rovněž britský akcent, jak tvrdí nedávno únoscům uniknuvší britští a holandští žurnalisté.

Ale zpátky k těm 600 kráterům. I povstalci mají zjevně raketové granáty a rovněž se chlubili ukořistěnými tanky s těžkou výzbrojí. Ovšem ať je tam tam hodně kráterů nebo málo, i oni jsou určitě odpovědní za mnohé a určitě nebudou mít čisté ruce.

Navíc si nejsem schopen vzpomenout na to, že by se Amnesty pouštěla od britských a amerických vojáků za zabíjení, znásilňování a vyvražďování celých rodin Iráčanů a Afghánců, kteří buď jednoduše chtěli jen svou zemi zpět, nebo to byly i naprosto nevinné oběti.

Není žádných pochyb, že teď je to všechno směřováno vaším novým šéfem, bývalým vrcholným pomocníkem Hilary Clinton, který vypadá, že nenávidí většinu ne-Západního obyvatelstva světa, zvláště toho na Středním východě či vycházejícího z muslimské tradice.

Amnesty se hodně odchýlila od svých vznosných, při zakládání stanovených cílů.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: globalresearch.ca

]]>