Vůdkyně Syrské národní rady žádající intervenci NATO se toho piklení elitářů také účastní. Přítomnost vůdkyně Syrské přechodné národní rady Bassám Kodmani na konferenci Bilderberg 2012 jasně ukazuje, že to piklední mocenských handlířů elity prodiskutuje i své úsilí o svržení prezidenta Bašára al-Assáda a instalaci k NATO-přátelské administrativy do této násilnostmi postižené země. Kodmani má funkci šéfové zahraničních věcí u Syrské národní rady SNC, což je koalice opozičních skupin sídlící v tureckém Istanbulu.

Během zasedání Bilderbergu, bude ve společnosti takových jako bývalý ministr zahraničí obviněný z válečných zločinů Henry Kissinger, válečný jestřáb Richard Perle a Thomas E. Donilon, Obamův národně bezpečnostní poradce z Bílého domu.

Kissinger, který dohlížel během svého funkčního období v Bílém domě na početné války, je zaníceným advokátem tzv. „humanitárních“ intervencí. Před loňským svržením plukovníka Kaddáfího prosazoval pozemní invazi USA do Libye.

Během loňské konference Bilderbergů ve Svatém Mořici ve Švýcarsku diskutovali její členové o rozšíření Libyjské války. O čtyři měsíce později byl Kaddáfí zabit a země byla pod kontrolou NATO podporovaných povstalců z Národní přechodné rady Libye.

Kodmani je miláčkem establišmentu, co napsala hostující úvodník pro New York Times s názvem svržení Assáda. V posledních měsících zaujímá čím dál tvrdší pozici pro intervenci NATO. V lednu volala po „větší militarizaci místního odporu nebo po cizí intervenci.“ Kodmani rovněž apeluje na to, aby Sýrie zformovala alianci s Izraelem.

Nepřátelství mezinárodní komunity k Sýrii se v posledních týdnech vystupňovalo, zvláště po víkendovém masakru v Houle, z něhož byly obviněny Assádovy síly i přes skutečnost, že očití svědkové v Houle tvrdili naopak, že to byli rebelové, kdo může za ten masakr, v němž bylo povražděno 108 lidí – převážně žen a dětí.

Ve čtvrtek řekla ministryně zahraničí Hillary Clinton, že masakr v Houle bude využit k vybudování mezinárodního konsensu s vojenskou intervencí. „Každý den, který uplyne, tuto argumentaci posiluje,“ řekla při promluvě k dánským universitním studentům.

To následovalo poté, co velvyslankyně USA Susan Rice přijala po schůzi Rady bezpečnosti OSN daleko tvrdší postoj. „Členové této Rady a členové mezinárodní komunity se nadále drží tohoto názoru, že se má uvážit, zda jsou připraveni zahájit akce i mimo Annanův plán a zmocnění od Rady,“ řekla Rice.

Ministr obrany USA Leon Panetta opakovaně prohlašoval, že Obamova administrativa nebude od Kongresu vyžadovat autorizaci k vojenskému útoku na Sýrii, neboť tato považuje za nejvyšší autoritu NATO a OSN.

Už loni v červnu vyjádřil prezident Obama arogantní nepřátelství vůči znění zákona, když odmítla potřebu získat autorizaci od Kongresu k provedení vojenské intervence Spojených států do Libye, když hrubě odbyl kritiku a poznamenal: „Na otázku ústavnosti vůbec se nemusím ohlížet.“

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

]]>