Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaNový vyhledávací nástroj Googlu k využití CIA a Světové banky jako zdroj ‘faktů’

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Nový vyhledávací nástroj Googlu k využití CIA a Světové banky jako zdroj ‘faktů’

Google si vytváří obrovskou šanci zobrazit výsledky v tzv. dominantním vyhledávači. Ten přijde s novou dovedností, která se nazývá „znalostní graf“, což znamená odklon od tradiční praxe sesazování vzájemně si odpovídajících klíčových slov na webových stránkách.

Podle článku na Blog TipsZnalostních grafech Googlu okamžité odpovědi neboli „fakta“ z předem vyhledaných zdrojů jako je CIA Factbook, Wikipedia a Světová banka budou poskytnuty ve výsledku hledání i spolu s organickými výsledky:

Místo aby se použilo typické vyhledávací síly na konkrétní otázku, tato nová dovednost vytáhne „fakta“ z míst jako Wikipedia, půjde-li o historické informace, CIA World Factbook, půjde-li o geopolitické otázky, Světová banka u ekonomických faktů, Freebase u informací o lidech, a na další předdefinované zdroje.

Tento krok Googlu vypadá vskutku podobně Orwellovu ministerstvu pravdy v tom, že vyhledání výsledků čili „odpovědi a fakta” už nebudou založeny na shromážděné databázi či algoritmu vyhodnocování popularity obsahu, nýbrž to bude vybráno jako to správné Googlem.

Mnozí jistě mohou argumentovat, že Wikipedia odvádí dost dobrou práci svým formátem otevřeného zdroje k vystavování základních faktů. Ovšem CIA a Světová banka jsou organizacemi s agendou, k níž občas patří i bránit pravdě, a činí z nich autoritu nad fakty, to jim udělí ohromnou moc k utváření znalostí veřejnosti.

Google rovněž vysvětluje, jak budou data sbírána za využití znalostního grafu:

Do Gogolova znalostního grafu bude využito i Googlem vlastněné Freebase. Freebase je masivní databází, která podle Singularity Hub už „má data o více než 24 milionech lidech, místech a věcech.“

Google pak zkombinuje svou Freebase s algoritmem Metaweb, aby připojil všechno a každého. K účelu zlepšeného hledání by to možná mohlo být i úžasné, ale je to přesně ten typ softwaru, který může snadno vybudovat a zorganizovat profil o všech uživatelích internetu.

Podívejte se na video, jak jsou data o vás už připojena k bodům níže:

Upgradujte si prosím svůj prohlížeč

Takže kromě spoléhání se na CIA a Světovou banku k nucenému krmení uživatele internetu „fakty“, budou rovněž konstruovat a vystavovat, jak si kterákoliv osoba v tomto novém hledání počíná.

Prosíme, přidejte se ke komentářům níže se svými nápady, jak si myslíte, že to ovlivní organické hledání informací.

 

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+1 # Jan Kulíšek 2012-05-21 13:38
Myslím si, že spousta lidí se stane víc stádovými, bude jim stačit pouze ta jedna jednoduše nalezená informace. Na google najdou vše co je napadne a proto ani nepomyslí na jakoukoliv neúplnost nebo chybu v datech.

Podle mě to bude znamenat snížení objektivity informací, které lidé dobrovolně příjmají.
+1 # Jan Kulíšek 2012-05-21 13:44
K tomu videu - Vypadá to moc hezky, takovéhle chytřejší vyhledávání, jenže to podle mě sníží návštvěvnost mnoha stránkám. A dokud nebudu denně trávit hodiny googlením informací tak na metaweb nepřejdu, jelikož o tom nevím dostatek.
+1 # FUCK OFF 2012-05-22 06:06
Důležitější než záznamy historie jsou současné události. Soustřeďte se prosím na tohle a nenechte se vyrušovat tím či oním nápadem na filtr informací o historii. Pokud to přinese nějaké další asociace, není to na škodu. Není až tak důležitý co provedla CIA loni a předloni, je důležitý co provede nebo neprovede dnes a zítra.
+1 # FUCK OFF 2012-05-22 06:15
Pochybuji, že to nějaká diskuze zastaví. Google jednoduše začne poskytovat výtah ze sebou tvořené pomyslné wiki. Otázka je, co taková google quickwiki odpoví na dotazy typu Chemtrails nebo John Virapen.
0 # FUCK OFF 2012-05-22 06:52
Navíc přátelé, pokud budete každé události okamžitě přiřazovat konspirační pozadí CIA nebo kdovíkoho, tak z toho nakonec akorát budete mít bolehlav.

Google přichází s propracovanější m spojováním dat - asociováním do logických celků, jejichž hlavní výsledky nabídne v podobě rychlých odkazů, a hnedle je z toho konspirace..

Nemá cenu tady fňukat - tyhle CIA a všechny armády světa a všechny příkoří na chudých je tu proto, že to vám všem dokupy vlastně vyhovuje, a že tomu dáváte každé 4 roky své ANO do urny. Je úplně fuk kterou pravicovou vládu volíte - všimli jste si, že tyto vlády umožnily existenci nadkasty lidí, kteří se zmocní obřích majetků a k jejich ochraně si vybudují armádu, k jejich ochraně si filtrují informace, k jejich ochraně vám přes média nalévají sračky do hlav. Vy sami, naprostá většina z vás, je spokojená s tím, jak se o vás vaši "pastýři" starají. Jak Vám Klaus z hradu káže o utahování opasků, a sám se nacpává nadívanými kachnami. Jak vám rozprodal zemi, zprivatizoval jiným jako je on, jemu podobným, který si ty věci přivlastní za cenu toho, že VY budete vědět, co dělat - protože vám to někdo řekne, nebo nalinkuje, předepíše.

Jste ovce ze své vlastní volby, a vyhovuje vám to.

Na jedné straně ti, kteří chtějí moc a na druhé straně ti, kteří jim ji dávají. Svět funguje zcela logicky, a je to proto, že hlupák se radši nechá obstarávat chytřejším, a chytřejší si zas za to pro sebe přivlastní všechno, co jen jde. Je to symbióza, která trvá, která je takto nastavená, a jejíž zrušení je těm "nahoře" k smíchu, protože ví, že jste sami od sebe neschopní, a že zas příjdete A BUDETE ŽEBRAT, ABY VÁS VOJEBÁVALI A STARALI SE O VÁS.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás