AC24.cz
AC24.czZe světaCISPA: další cenzura internetu!

Sociální sítě

Nové číslo Vědomí právě v prodeji! Rockefellerové. Ovládá nejb...

Sláva, moc, peníze neboli Rockefellerovi. Mluvíme o těch, kteří nařídili mlčení, nacházíme to, co mělo zůstat skryto. Prosincové číslo časopisu Vědomí je opět plné jedinečných úkazů všeho druhu. Jedním z nich je i Daniel Stein-Kubin, a věříme, že právě rozhovor s ním si přečtete vícekrát. Pozadu zcela jistě nezůstanou ani myšlenky světoznámého lékaře a spisovatele Ruedigera Dahlkeho. V exkluzivním článku totiž nastíní nejen správný způsob hledání smyslu života. Co znamenají životní smlouvy, pohlavky a emoce objasní seriál Pansofia. A kdo otevřel zapovězená vrátka neurolingvistického programování zase nový díl ze série Psychozbraně. Čerstvá zásilka pečlivě vybraných informací je právě v prodeji v Česku i na Slovensku.http://vedomi.cz/cisla/2015-prosinec-rockefellerove-ovlada-nejbohatsi-rodina-celou-zem/

Zveřejnil(a) AC24 - Vědomí dne 11. leden 2016

Reklama

loading...

 

Podporujeme

 

CISPA: další cenzura internetu!

ACTA má pokračování. Autorský zákon ACTA vyvolal po celém světě masové demonstrace a útoky hackerů. Dnes přichází novinka. Američané předložili nový zákon s názvem CISPA (Cyber ​​Intelligence Sharing and Protection).

Někteří zákonodárci podporují tento návrh, který, pokud bude schválen, dá americké vládě možnost prohlížet osobní korespondenci kohokoliv podle vlastního uvážení.

Právní předpis CISPA (H.R. 3523) byl vytvořen pod záminkou amerického boje proti kybernetickým útokům. Zákon by umožnil Kongresu obejít existující výjimky současných zákonů o ochraně soukromí a umožnil by sledovat, cenzurovat, případně zastavit on-line komunikaci, která by byla vyhodnocena jako škodlivá, ať už vůči vládě nebo soukromým osobám.

Podpořit celosvětovou petici proti CISPA můžete zde:

www.avaaz.org

Kendall Burmanová z Centra pro demokracii a technologii pro RT řekla, že Kongres v současnosti zvažuje několik návrhů podobných „Cybersecurity" zákonů, které by mohly vejít v platnost. Skupiny, které prosazují otevřený internet, by měly být na pozoru, varovala Burmanová.

Ustanovení CISPA vyvolávají obavu, jak to nakonec reálné skončí a jaký zákon skončí na stole prezidenta Obamy. Návrh zákona CISPA by se měl dostat do Kongresu v průběhu nadcházejících týdnů.On-line advokátní skupina Electronic Frontier Foundation také ostře kritizovala návrh zákona CISPA ohledně budoucnosti internetu."

Skutečně to vytváří výjimku ve všech platných zákonech. Nejsou téměř žádné omezení, které ohraničují sbírání a používání informací. Ani následné použití informací, pokud existuje podezření státu ohrožení bezpečnosti.

Co toto všechno vlastně znamená? Dá se říci, že velmi mnoho.

Některé z největších korporací a společností jako Google, Facebook nebo Twitter budou v případě schválení zákona CISPA muset posílat důvěrné informace Pentagonu, pokud vláda USA bude mít podezření o možné hrozbě. Autoři CISPA říkají, že smyslem navrženého zákona je dosažení „zajištění sdílení některých počítačových hrozeb." Návrh zákona CISPA získal zatím podporu více než 100 členů Sněmovny reprezentantů. Ta má celkem 435 členů.

Burmanová říká: „Z reakcí na Sopa a Pipa jsme se naučili, že Kongres se snaží vydávat zákony, mající vliv na uživatele internetu, kteří by měli zvýšit pozornost. Zákony by mohly velmi závažně ovlivnit internet jako takový."

Dodává, že „lidé si toho začínají všímat."

Zdroj: www.rt.com

Komentáře   

+8 # FUCK OFF 2012-04-05 11:23
Feudálové přitahují šrouby.
+3 # anonym 2012-04-06 10:07
Posílám odkaza na celosvětovou petici proti CISPA.

www.avaaz.org/.../?vl

Potřebujeme 250.000 podpisů.
+1 # FUCK OFF 2012-04-06 11:06
Cituji anonym:
Posílám odkaza na celosvětovou petici proti CISPA.

www.avaaz.org/.../?vl

Potřebujeme 250.000 podpisů.


Tyjo to je cvrkot, co vteřina dvě, to podpis. Pěkně udělané petiční stránky.
+1 # FUCK OFF 2012-04-06 11:09
Právě teď - 131.027 podpisů. Za posledních 10 minut přibyly asi 3 tisíce.
0 # FUCK OFF 2012-04-06 12:54
Aktualizace: 155.908 podpisů.
0 # torky 2012-04-06 14:00
to by mě ajímalo jak ta petice funguje, můžeš si tam napsat co chceš a klidně 5krát za sebou a stejně to počítá hlas. :-? to nebude asi moc platné že tam píše alois , francie
0 # FUCK OFF 2012-04-06 14:24
torky:

Co myslíš, když byla revoluce v 1989, počítali se do protestujících a skandujících na Václaváku i náhodní kolemjdoucí? Nebo měla vláda protestovat - a říct, to neplatí, je mezi vámi 5 tisíc náhodných kolemjdoucích, kteří navíc nejsou občani České republiky, a proto je Revoluce neplatná! Nashledanou, rozejdete se, a přijďte až budete shromážděni všichni platně. ... ?
0 # FUCK OFF 2012-04-06 14:26
-1 # FUCK OFF 2012-04-06 14:28
Spíš se ptej, kolik čestných lidí tu petici podepsalo, né kolik hlasů je v ní neplatných. Jistě né každý poslal dva nebo tři hlasy, co myslíš... kolik asi tak lidí - chtělo - podvádět a podepsalo víckrát? Co myslíš? A co myslíš, že to o těch lidech vypovídá? Co myslíš? Myslíš, že - ačkoliv měli a mají tu možnost - to neudělali, že to o nich vypovídá, že to jsou čestní lidé?
0 # FUCK OFF 2012-04-06 14:57
188.811
+1 # torky 2012-04-07 02:46
No spousta "co myslíš" ale pořád zůstává ale. Píšeš :"pěkně udělané petiční stránky", reaguji jen na to. Chce to taky otevřít oči . Motat sem přímo demonstraci je trošku blbost , nesmíš počítat jablka a hrušky dohromady to je trochu nesmysl. Takováto "petice" může taky vypadat jen jako chytře získaných 200 tis mailových adres nachystaných k dalšímu použití :-? čemuž bych se moc nedivil v dnešní době. Nicméně je jasné že jinak to dnes holt nejde a na problém to snad upozorní o což tu primárně jde. Tak snad tio bude mít nějaký význam
0 # FUCK OFF 2012-04-14 14:10
-2 # peter 2012-04-15 00:19
Vypada to tady jako seslost komunisticke mladeze, podle komentaru. Jsou vsechny ceske deti tak debilni?
0 # FUCK OFF 2012-04-15 00:25
Cituji peter:
Vypada to tady jako seslost komunisticke mladeze, podle komentaru. Jsou vsechny ceske deti tak debilni?

Mysli, která je schopná vyprodukovat takovýto komentář by bylo líp, kdyby visela na lampě.
Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás

Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.