Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPaul Craig Roberts: Třetí světová válka se přibližuje

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Paul Craig Roberts: Třetí světová válka se přibližuje

Ve snaze dokázat Američanům dobrou vůli, nechali jim Rusové v Sýrii jeden plácek, který nyní Washington využívá ke znovurozpoutání války.

Nešťastné rozhodnutí Rusů válku v Sýrii nedokončit, přineslo ten výsledek, že námezdní vojáci z řad cizinců, označování presstitukami za „bojovníky svobody“, se v jedné enklávě Sýrie udrželi. Nu a aby Washington zas udržel syrskou válku v chodu, hledá nyní cesty, jak těmto svým žoldnéřům pomoci.

​A Trumpův režim ji našel. Ve tvrzení, že Sýrie používá v boji chemické zbraně.

​Není to nic nového. Tutéž lež uváděl jako motiv pro rozpoutání války proti Sýrii už Obama, a nehledě na fakt, že ji Rusko tehdy přesvědčivě vyvrátilo, máme zde dnes tvrzení o syrských chemických zbraních znovu.

​Jestliže mi paměť dosud slouží, poslali Rusové své chemické zbraně USA pro jejich potřebu destrukčních prací. Vůbec nepochybuji o tom, že Washington tyto chemické zbraně ještě vlastní – a s falešným označením jejich syrského původu je využije pro svůj další útok pod falešnou vlajkou. A to prostě tak, že z jejich použití obviní Asada. Řečeno jinak: Washington vytvoří „situaci“, vinu za ni vrhne na Asada a Putina, a buď s požehnáním Kongresu, anebo třeba i bez něj, zahájí proti Sýrii inervenci, označenou jako pomoc „bojovníkům svobody“.

​J. Mattis, ministr obrany USA, bez ohledu na skutečnost, že Sýrie chemické zbraně nevyrábí, a ani je nemá a ani je pro své vyčisťovací operace proti žoldákům nepotřebuje, prohlásil, že syrská armáda používá plynný chlor „proti svým vlastním lidem“.

​I tahle lež zde už za Obamy byla a Mattis ji nyní rozšířil o pověst, že syrská armáda zasahuje plynným chlorem též nemocnice, i když přímé důazy o tom prý v ruce ještě nemá. A přidal obvinění Ruska z toho, že se syrského zabíjení civilistů spoluúčastní. Docela jako by na chvíli zapomněl, že tohle je obor, ve kterém USA nemají soupeře.

​Stephen Lendman píše, že ředitel CIA (nyní už americký ministr obrany po čerstvě propuštěném Tillersonovi – pozn. red.), naznačil, že americký útok proti syrské armádě je už jen otázkou času, protože – jak vysvětlil – nehodlá už prezident Trump útoky s použitím plynu dále tolerovat.

​Samozřejmě, použití plynu v Sýrii je bajka, pokud jím ovšem Washington nezásobil své žoldáky.

​Ale fakta nejsou pro Washington důležitá. Důležité pro něj jsou však žádosti Izraele, aby už konečně zlikvidoval Sýrii a Irán a tím též smetl z povrchu země hnutí Hizballáh, které mu dosud brání zmocnit se jižního Libanonu a jeho bohatých vodních zdrojů.

​Nepochybně má Washington na mušce i další cíle. Ropné společnosti USA např. chtějí mít v Sýrii pod palcem umístění ropovodů i plynovodů, jsou zde šílení neokonzervativci se svou ideou světové hegemonie, je zde vojenskobezpečnostní komplex, vyžadující mít pro zdůvodnění svého masivního rozpočtu své nepřátele a konflikty, ale přece jen izraelské dychtění rozšířit své hranice až k vodním zdrojům je to nejpodstatnější, co udržuje středovýchodní konflikt v pohybu.

​Uvědomuje si Rusko všechny tyto skutečnosti? Anebo je v něm stále přítomna naděje, že přece jen získá přízeň Západu a jeho součástí se nakonec i stane?

​Je-li tomu tak, směřuje svět k nukleární válce.

​Pokaždé, co Rusko nedokončí svou práci, jako např. v Sýrii či na Ukrajině, nedočká se od Washingtonu přívětivější tváře, ale pocítí jen jeho zvýšený tlak na další svůj prospěch v konfliktu, který sám Washington inicioval. A tento tlak nepovolí, dokud nebude ve své spanilé jízdě zastaven. Což je ovšem cosi, co se Rusko nezdá ochotno učinit, čehož důsledkem je pokračující pohyb světa k Matrixu.

​Všimli si už Rusové, že doslova každý v Trumpově režimu Rusku hrozí? Mattis, Tillerson, Nikki Haleyová, všichni vládní mluvčí, anglická premiérka, anglický ministr zahraničí - ale Rusové stále hovoří o svých západních partnerech a o tom, jak moc o spolupráci se Západem stojí.

​Neexistuje jediná možnost, jak by Britanie mohla přežít nukleární válku, ale britská premérka si dovolí dávat Rusku v záležitosti špióna Skripala své ultimatum.

​Celý Západ je, jak píše Chossudovsky, duševně nemocný, a západní politici a presstitutky ženou svět do zániku.

​A vojenskobezpečnostní komplex tlak ruky, ve které svírá Trumpův režim, dál zesiluje. Ministr zahraničí Tillerson byl zbaven úřadu a nahradil jej ředitel CIA Pompeo. A úřad CIA převzala Gina Haspelová, ta, která dohlížela na tajné mučení vězňů, jehož se CIA dopouštěla v Thajsku.

Paul Craig Roberts

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+56 # Wiloni 2018-03-19 11:48
Urputná snaha PCR "přesvědčit" Rusy, aby zmáčkli to tlačítko první, a tím vznikl casus belli pro NATO k napadení Ruska, je fakt už žalostná.
Pokud by si Rusové neuvědomovali, co USA chystá, tak to nebudou, dnes už zcela bez servítek, tlumočit přes media celému světu.
Na Putinovi taky není vidět žádná snaha o "získání přízně" západu, to padlo v roce 2008, kdy USA "otestovalo" Rusy přes Gruzii.
A o pátou kolonu se nyní může, díky velmi silnému mandátu, postarat v následujícím funkčním období.
Díky kauze Skripal mají ruští oligarchové v Británii (sponzoři páté kolony a tzv. opozice v Rusku) svázané ruce a jsou bez zdrojů.
A pokud jde o prohlášení Trumpa, tak tam je v první řadě třeba pochopit, komu jsou určovány a co se jimi snaží docílit.
Pak by spoustu lidí pochopilo, že od něj hrozí Rusům to nejmenší riziko.
To by PCR, jako člen americké státní elity chápat měl (i když patří k těm, kteří si válku s Ruskem nepřejí, protože chtějí na této planetě ještě nějakou dobu žít).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # Pavel Blaheta 2018-03-19 11:57
Wiloni - Jesti Kongres rozhodne o zřízení bezletové zóny nad Sýrií, zajišťovanou americkými letadly, tak to Trump bude muset provést. Je šéfem exekutivy. Takže ano, i od Trumpa hrozí Rusku nebezpečí - i když zprostředkovaně . A opravdu se svět blíží k třetí světové a má pravdu Roberts v tom, že Rusko každým krokem, kterým "uhne" Západu (viz i ta Ukrajina) tak se o další krok přibližuje k třetí světové válce. Já chápu, že Putin není car a všemocný "gosudar", a že je pod vlivem ruských oligarchů, stejně jako Trump pod vlivem amerických. Ale tam ani jedni ani druzí neumí dohlédnout na to jaké dopady budou mít jejich rozhodnutí. Bohužel a Bůh s námi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # Wiloni 2018-03-19 12:07
Pokud vím, tak Trump je vrchní velitel a kongres mu v této oblasti nemůže nic nařídit, pouze doporučit, nebo schválit jeho požadavek o použití armády.
Takže to opravdu záleží na tom, jak se rozhodne Trump.
Co si přejí senátoři ho zajímat vůbec nemusí.
Nehledě na to, že má již čím dál více pák na to, aby donutil tyto lidi dělat to, co potřebuje on.
Pokud se podařilo válce zabránit v roce 2014 (Ukrajina) a zabránilo velkému konfliktu v roce 2017 (letiště Šajrat), pak dnes už riziko není tak velké.
Pokud se přeci jen část armády SSA rozhodne pro útok na Sýrii, tak je to bude stát námořní síly v oblasti.
Zkus počítat.
Pokud SSA ztratí dvanáct lodí třídy Arleigh Burke, aniž by dosáhli nějaký významnější úspěch, tak se do pokračování konfliktu rozhodně nepoženou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Pavel Blaheta 2018-03-19 14:45
Naopak já to vidím jako eskalaci konfliktu a ani Trump tomu nemůže zabránit - Ty hovoříš o Senátu a já o Kongresu USA a tak je to trochu jiná situace. Došlo tam vloni k nějakému předávání pravomocí právě do rukou toho Kongresu. Stále si myslím, že to USA nevzdá a bude se snažit Assada sesadit. A použijí k tomu všechny prostředky. A vytvoření bezletové zony pod velením amerických sil je tak lákavé. osvědčilo se to v Iráku, také v Libyi, proč by to nemohli zkusit i v Sýrii? Myslím, že se o to pokusí - vsadíme se? Jinak nyní je pondělí 19.3. - 14,35 a já se nikde nemohu dopátrat kolik občanů Ruska vlastně přišlo k volbám. Kolik procent z nich volilo Putina již víme, ale mne zajímá kolik procent voličů se dostavilo k volbám - to je taky velmi moc vypovídající údaj a ten nikde není - nevíte proč?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Sirea 2018-03-20 19:21
Kongres obmedzuje Trumpa v rozhodovaní o sankciách. Iná vec je, že Trump odovzdal velenie Pentagonu - ale asi nie do posledného okamihu?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Piovarči 2018-03-19 17:24
Všimli si už Rusové, že doslova každý v Trumpově režimu Rusku hrozí? Mattis, Tillerson, Nikki Haleyová, všichni vládní mluvčí, anglická premiérka, anglický ministr zahraničí - ale Rusové stále hovoří o svých západních partnerech a o tom, jak moc o spolupráci se Západem stojí.

Tak je to stále horšie a horšie. Ekonomické správy na TA3 sú len o zvolení Putina a zlej ceste pre Rusko, ktoré vraj bude ekonomicky stále viac trpieť a vykrváca v Sýrii. Toto sa dozvieme v relácii o svetovej ekonomike.
Ale to že USA dlh presiahol už 21 biliard dolárov to sa v tej pravidelnej ekonomickej relácii nedozvieme.

Svet skutočne speje k vojne. Crajg má pravdu.
Celý Západ je, jak píše Chossudovsky, duševně nemocný, a západní politici a presstitutky ženou svět do zániku.

Armáda už obsadila takmer 80 percent územia Východnej Ghuty.
Kurdi prišli o svoje územia v oblasti Afrinu

Nestálo im to za to mali sa radšej nechať chrániť armádov.
southfront.org/.../
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # HR 2018-03-20 00:21
Vo vzduchu maju ruske stihace prevahu, takze ziadnu nadvladu ci bezletovu zonu neurobia, na to treba aj PVO a tu tam sionfasisti nemaju...!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Sirea 2018-03-20 19:20
Ruské sily predsa neodišli zo Sýrie - len lietadlá, aj to neprezradili, koľko, asi na výmenu.Úlohy VKS na isté obdobie sa totiž vtedy skončili, zostávalo čistiť územie - a bola to aj diplomatická otázka... A nedávno sa vrátili, súdim, že teraz sa posilňujú.
Natrafila som na neoverenú správu v diskusii, že do Stredozemného mora mieria US aj RF lode... Nedá sa to niekde nájsť - ako lietadlové lety?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+47 # Monika 2018-03-19 11:50
Hnízdo švábů v Syrii potřebuje bez milosti zlikvidovat i když bude celí západ řvát a kvičet pokud jim Rusko ne předvede vyditelně svoji sílu tyto fašistický zrůdičky jsi budou věčně dovolovat víc a víc ! A Rusko na to dnes má i příslušné zbraně takže bez milosti i použit ! Plno obyčejných lidi vám bude vděčni po celém světě !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # julius 2018-03-19 12:15
Koukam jak houba se snazi nam tu valku vnutit. uz si mnul ruce jak zase budou na valce zisky a ono stale nic. Ten musi ale zurit. neZiskovky nestaci vymyslet ataky na vsechno a na Rusko tez.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Piovarči 2018-03-19 17:36
Neziskovky by mali začať demonštrovať proti zvoleniu Putina aj u nás na Slovensku. Mali by ho zvrhnúť tak ako chcú povaliť Slovenskú vládu. Fico už demisiu podal teraz už len aby to spravil Putin a môžu si začať deliť a štvrtiť stále ešte prebohaté Rusko
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-12 # balwan 2018-03-19 13:12 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # LubinenKremlBot 2018-03-19 14:16
Jak ta zahrát satanistko T. Nemay?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Che 2018-03-20 15:43
Drive jsem si myslel, ze lidstvo neprezije rok 3000, z duvodu genove manipulace. Dnes ale pochybuji ze prezije rok 2100. Craig ma pravdu. Nenazraanost dnesniho zapadniho systemu je tak velika, ze ji muze "resit" jen valka, nebot obycejni lide nejsou nikde schopni tu svoloc 5 kolony odstranit. A ze se jaderna valka 3.SV blizi, to jsem zde jiz nekolikrat napsal.
Pochybuji ale, ze ma Rusko dostatek modernich raket na zpopelneni SSA. A jake ma domluvy s Cinou, to tez neni znamo. A zda Cina taky produkuje rakety, o tom se taky nepise.
SSA dluh 21 bilionu neni zatim rozhodujici, mohou tisknout dale. Problem to bude az zacne hyperinflace. Celkovy dluh SSA je pres 60 bilionu, kdyz se zapocitaji privatni a jine dluhy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Sirea 2018-03-20 19:12
Tretiu svetovú neprežije nikto. Putin povedal v poslednej reči FZ - bolo by aj po Rusku. Ale načo by nám bol svet bez Ruska? To bolo UPOZORNENIE!
A RF má dosť rakiet aj na NajSAMdemokraci u - veď je to už od 60. r. systém Perimeter alebo v USA nazývaná Mŕtva ruka! Teda ešte aj po zlikvidovaní velenia sa zapne systém a zasiahne všetky väčšie US mestá. Ale teraz majú aj nové zbrane, ktorých účinok Usákovo ešte nepozná - tým viac sa bojí.
Kolujú správy o 600 raketách pre Sýriu. Hm, ale to by znamenalo 10 lietadlových lodí (+sprievodné) alebo 7+ iné bojové ? (Len tak tipujem.) Lietadlá nad Sýriu nepoletia!
Ale amíci NIKDY nebojovali so silným protivníkom -. veď sa zľakli aj S. Kórey - a teraz by sa zapojila aj Čína! Vojaci nemajú silné reči , majú viac rozumu než politici. Je to odstrašujúca propaganda!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás