Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaUSA měly před 20 lety přístup k látce Novičok, jíž byl otráven Skripal

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

USA měly před 20 lety přístup k látce Novičok, jíž byl otráven Skripal

USA úzce spolupracovaly s Uzbekistánem při zničení nákazy pozemků, na nichž se zkoušela nervově paralytická látka Novičok, jíž byl ve Velké Británii otráven bývalý plukovník rozvědky Sergej Skripal a jeho dcera Julie.

Vyplývá to z článku uveřejněného v listě The New York Times v roce 1999.

...

Jeden z klíčových výrobních objektů Státního vědeckovýzkumného ústavu organické chemie a technologie se nacházel ve městě Nukusu v Uzbekistánu. Právě jeho pracovník Vil Mirzajanov tvrdil, že SSSR porušuje mezinárodní konvence a vyrábí chemické zbraně.

V roce 1999 Ministerstvo obrany USA oznámilo Kongresu, že plánuje vydělit šest milionů dolarů na program demilitarizace objektu tohoto ústavu ve městě Nukusu.

„Uzbekistánský prezident Islam Karimov, znepokojený zdravím občanů a vlivem chemických látek na životní prostředí, se rozhodl zbavit se zbraní hromadného ničení. Od té doby začala jeho vláda úzce spolupracovat s americkým obranným rezortem a zaručila mu přístup k objektům, jejichž analogy jsou v Rusku dosud nepřístupné," uvádí se v článku.

Zdroj: nytimes.com, theguardian.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+66 # Dědouch11 2018-03-14 14:16
"USA MĚLY PŘED 20 LETY PŘÍSTUP K LÁTCE NOVIČOK, JÍŽ BYL OTRÁVEN SKRIPAL"

Tím je vše vysvětleno.
+58 # Vítězslav Crha 2018-03-14 14:34
Tak to jo. Stejný scénář jako na Slovensku. Vražda jako odůvodnění vyhoštění 23 Ruských konzulárních zástupců z Anglie. Thereza Mai je pravou nikoli jenom kopíí nacistické mrchy,podporují cí chazarskou mafii. Očekávám,že si Angláni pojedou do Sírie pod její taktovkou vykopat mozky z palic. To by na ty satanisty sedělo. Je nad míru jasné, že vražda zase posloužila vrhům k účelu dehonestace RF. Takto si zápaďáci k naší nelibosti vraždí a vraždí po celá desetiletí spousty lidí pod jinou vlajkovou lodí. Hitler byl opravdu pouhá jejich cvičená opička,co za jejich finance zničila svět a západ se v koutku usmíval. Ta nenávist ke slovanům je tak do očí bijící,až to zaráží. Nechápu,jak to anglosaské plemeno může mít někdo rád. Já je s plna hrdla nenávidím a až za hrob budou mým úhlavním nepřítelem. Tedy budu každému jejich příslušníku přát jen to nejhorší, Samy si to ušili. Nechť je Chalifát zadusí navěky. K tomu jim nedopomáhej Bůh,k tomu si dopomohli samy svou tupostí.Rusku přeji,ať je zase tato levárna politicky a hospodářsky posílí.
+43 # John Maxwell 2018-03-14 15:25
Zdravím , Anglie dělá jen to co "London City" chce a na obyčejný domorodce zvysoka sére , brexit nebrexit jede pořád stejnou koloniální politiku spolu s UssA , a to je dlouhodobej plán ....
Nedá se nevšimnout stejné rétoriky která je vnucována V4 ... majdany jak na Slovensku tak u nás a vždy to je jen 1-2 % lidí , stejný rukopis a stejný scénář po léta praktikovaný koloniálními lobisty všude kde potřebovali dosáhnout svého ....
+39 # Dost3 2018-03-14 15:50
Je to stále stejný scénář, který podporují naše veřejnoprávní média, která povinně platíme za jejich polopravdy a lži.
Př. jako když řeknu sousedovi jestli mi něco ukradneš, tak Tě zastřelím, ale to, že soused předtím řekl, že mi vykrade garáž, to už nikdo neřekne.
A tak je to i s vyjádřením Kremluv případě USA útoku na Damašek.
Pročpak to asi rusové řekli?? Bezdůvodně??? Cha, cha, cha.
A tak je to s celou slavnou demagogikou.
Kapitalistická rakovina požírá planetu.
Z USA se rozšířují její metastázy do celého světa.
Zaplať Pán Bůh za Čínu a RF.
+30 # Piovarči 2018-03-14 16:20
Áno
Kapitalistická rakovina požírá planetu.
Toto je nezvratný fakt
Túto rakovinu treba zastaviť.
+26 # Janinna 2018-03-14 17:22
Ahojte chlapi:) Parazité bojují o své přežití.
Faktem je, že se Rusko formuje - právě teď proces vstoupil do otevřené fáze a jeho znamení jsou všude - nový veřejný konsenzus.
Výsledkem je klid, zdravý rozum, konstruktivita a normálnost - široce ve společnosti chápané, které jsou základem nového ruského konsenzu.
Západ nedovedl prolomit informační pole v Rusku.
Rusko v očích ruské společnosti se mění na ostrůvek normálního života, obklopeného ze všech stran nebezpečnými šílenci.
V souladu s tím, po Putinově zvolení, stačí zachování tohoto trendu a povede to k úplnému zničení světa, který anglosasové vytvořili po druhé světové válce.

Proto Británie, která použila otravu Skripala jako příčinu, se rozhodla pro zoufalý pokus zorganizovat "poslední tažení proti Rusku".
Je žádoucí Rusko vyloučit z mezinárodního společenství a prezentovat ho jako zemi používající terorismus na státní úrovni.
NATO je znepokojeno:
"Použití vojenské nervové látky je strašné a nepřijatelné ... Británie je velmi silným spojencem a tento incident způsobuje velké obavy v NATO. Aliance je v kontaktu s britským vedením v této záležitosti“
Přitom Skripal byl pro Rusko absolutně vykuchanou informační mrtvolou.
Celá "akce" té Angličanky je na úrovni levného hollywoodského seriálu, o tom nikdo pochybuje.

Pro úplnost obrazu chyběl odkaz:
"To je pro tebe od Putina, soudruhu!".
Zoufalý předvolební útok na Rusko, respektive na Putina.
+7 # Publius Scipio 2018-03-14 18:27
Bonžůruješ? Rád tě vidím :))
+9 # Publius Scipio 2018-03-15 00:28
Tam je zajímavé, jak tu látku měli ruští agenti dostat na jeho auto, údajně na kliku nebo do klimatizace. Při přešmírovanosti dnešního světa je kamera na každém rohu. Při aktivaci binární nervové látky je třeba mít na sobě to, čemu se na vojně říkalo individuální prostředky protichemické ochrany, lidově atombordel včetně tlamfutrálu(pro tiplynové masky) s patřičnými filtry nebo ještě lépe uzavřeným dýchacím okruhem, nejlépe jako malý aqualung.Jinak by to s tím, kdo s látkou manipuluje, fláklo na místě. Takto postrojený jedinec by na kamerách jistě působil výrazně podivně až bizarně a fakt by byl kumšt si jej nevšimout. Stačí se podívat na ilustrační fotografii, jak v tom člověk vypadá! Jakým autem přijel Skripal snad bobíci vědí a na kamerách ho snad jsou schopní dohledat a vysledovat jeho pohyb po městě.
+8 # Janinna 2018-03-15 00:57
Ahoj, také tě ráda vidím:))
Nebonžůruju:))
O tom novičoku jsem četla, že tímto způsobem nemohl být použit, jedině v kapslích. Ale nejsem žádný chemik.
No, hlavně, že ho Rusko vláčelo přes celou Evropu, aby zabilo nějakého nýmanda:)

Když píšeš o těch ochranných oblecích, tahle fotka možná překoná i Bílé přilby, všimni si jak jsou záchranári "zakuklení" a vedle stojící hasiči stojí s odkrytým hledím:
+2 # Publius Scipio 2018-03-15 14:58
o chemii "trochu něco málo vím". To co tvrdí vláda UK že bylo použito, je binární nervověparalyti cký přípravek. To znamená, že je ze dvou látek, které samy o sobě nic nedělají, smrtící jsou až po smíchání. Aby se to dalo dát na kliku auta, musí se to smíchat, než to na ní dáš. V tom okamžiku to musí míchat člověk v protichemické výstroji, jinak je po něm na fleku. A svléknout se může z toho až po odmoření. Zeptej se někoho, kdo byl na vojně u chemiků a ten ti povypráví, co je odmořovací linka za opruz. Jednak sestavit, jak je velká a je dlouho trvá ji projít. Je to opravdu pakárna a nejde to očůrat. Kdo to očůrá, ten zhebne!
+13 # Piovarči 2018-03-14 16:44
Sýrska armáda rozvinuloa útok na industriálne oblasti mesta Duma vo Východnej Ghute

V ten istý deň, DSP pokračovala vo svojej vojenskej operácie postupuje na militantné pozície v Harasta a vstupom do mesta Jirsin, kde bojujú. Sýrske a ruskej sily aj zintenzívniť úsilie, aby evakuovať civilistov z obliehaného oblastiach. Okolo 150 ľudí bolo evakuovaných z Douma.
southfront.org/.../syria

Situácia v Afrine je nezávideniahodná
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+34 # Monika 2018-03-14 14:51
Anglie rozhodla vyhostit do týdne přes 20 Ruských diplomatů ze své země ! Terezka se nám asi podělala prosim !
+14 # Piovarči 2018-03-14 16:22
To je obraz vojny ktorá už prebieha medzi Západom a Ruskom
"Hnev na Ghouta": Militanti Spustili Veľký Útok Proti Sýrskej Armáde V Severnom Hama

Podľa miestnych zdrojov, militantné útok je zameraný na vyťaženie Sýrskej armády ktorej časť najlepších jednotiek bola presunutá do boja vo Východnej Ghouta.
Divoký strety prebiehajú.

Fotografie militantov a ich vojenské zariadenia zapojené v "Hnev Ghouta:southfront.org/.../...
-12 # balwan 2018-03-14 14:55
+21 # Wiloni 2018-03-14 17:49
A tak se nám z komedie stává fraška.
Britská MI-6 rozehrála klasickou hru, na jejímž konci měla hrát premiérka "uraženou" holku, která ale nic moc nezmůže, maximálně přihodit pár sankcí a ukázat na Rusy, jako na ty zákeřné, jenže Terezka, která nic nechápe a tomuto scénáři absolutně nerozumí, začala hrát úplně jinou hru, kterou obehrála vlastní tajné služby, a dříve nebo později (spíše dříve) to bude vše vyneseno na povrch, protože tento stav si nemůže dovolit především GP.
Nemá smysl ji podezírat, že je do toho zapletena, ona jedná opravdu autenticky a věří tomu, co jí tajné služby řekli, že je to útok Ruska na Británii, a to je právě ten problém (stejně, jako v případě zamítnutí žádosti o leteckou podporu Kenedym při boji o "zátoku sviní").
Jak se říká, Historie se opakuje dvakrát, jednou jako tragedie, podruhé jako fraška.
My už jsme u toho druhého dílu.
+10 # Piovarči 2018-03-14 18:34
Tak tak je to fraška

Situácia vo Východnej Ghute len v trochu iných farbách

Kurdi sú už úplne hotový a asi melú z posledného
+12 # Wiloni 2018-03-14 18:38
Dnes jsem zaznamenal zprávu o odpálených kalibrech někam k Damašku, ale zatím všichni mlčí.
Těžko říci, co bylo cílem.
Snad se to brzo vyjasní.
+4 # Piovarči 2018-03-14 23:21
Zatiaľ o tom nie je žiadne info
-3 # Buzz Aldrin 2018-03-14 21:19
To je hrozné, ještě včera tu místní blb Wiloni psal, že chemické složení toho svinstva "není známo", a dneska už ho mají USA dvacet let.

Ten čas hrozně letí.
+8 # Wiloni 2018-03-14 21:39
Kde jsi to vzal?
Takže znovu, přesné chemické složení tohoto organofosfátu je tajné (netuším, čemu na tom nerozumíš).
Objevilo se několik chemických "vzorečků, podle kterých se ovšem plyn nepovedlo zrekonstruovat (tj, evidentně nejde o přesný popis chemického složení).
To, že se někdo zúčastní likvidace a ukradne si trochu pro své "potřeby" neznamená, že zná "tajemství" jeho výroby.
Ještě nějaký dotaz?
Mimochodem, pokud by ho v GB znali, tak apriori nejde o chemickou zbraň, kterou vyrábělo pouze Rusko (což je samo o sobě pitomost, protože v té doby prostě byl SSSR), ale podezřelou může být kterákoliv laboratoř na britském území.
A celá teorie Terezky tím padá.
Jenže to vám šaškům prostě nikdy nedojde.
-9 # Buzz Aldrin 2018-03-14 21:49
Blboni, ty jsi tak hloupej a ulhanej, že to snad není ani možný.

Včera jsi tu psal, že Briti to svinstvo nemohli mít šanci poznat, protože neznají jeho složení. Dneska tu máš zprávu, že jejich kámoši Amíci to mají doma už dvacet let. Ale ty se budeš dál ztrapňovat a blábolit, že vlastně nepoznají věc, kterou dávno vlastní... :-)

Vy Putinovi náckové jste skutečně intelektuální spodina lidstva a není divu, že vámi slušní a chytří lidé pohrdají. :-DDD
+7 # Wiloni 2018-03-14 22:00
Pokud ji Britové vlastní, jak tvrdíš, tak ji mohli klidně použít a obvinění je vycucané z prstu.
Fajn, pro mě vyřešeno.
Díky, přesně toto jsem od tebe potřeboval slyšet.
Tolik k tomu tvému včerejšímu "výkřiku".

"Hihi.

Ale samozřejmě ruská vina není zcela jistá, dokud ji trpajzlík Vovka osobně nepopře.."
-7 # Buzz Aldrin 2018-03-14 22:16
Takže ses obratem dostal do fáze, že obviňuješ Brity? :-DDD

Doufám, že tě trpajzlík Vovka neplatí, protože máš očividně inteligenci průměrného Rusa, tedy 97, a prokazuješ mu zde službu vskutku medvědí.
+5 # Wiloni 2018-03-15 05:40
Ne šašku.
Já Brity obviňuji od začátku.
Šlo pouze o vyvrácení lží, které začalo chrlit britské MZV, o tom, že na vině musejí být Rusové, protože danou látku nikdo jiný nemá.
Ale to je jako s těmi banderovci na Ukrajině o kterých jste tvrdili, že tam nejsou a je to všechno jen Ruská propaganda a přitom je tu teď chválíš, jak to v Oděse správně provedli.
A takové šašky si Soros platí.
+4 # Publius Scipio 2018-03-15 00:19
Vzorečky jsou na pletení nebo vyšívání. Ve fyzice, matematice a chemii se používají zásadně vzorce!

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás