Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaLubomír Man: Rusové otrávit Skripala rozhodně nemohli

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Lubomír Man: Rusové otrávit Skripala rozhodně nemohli

Důvod je jednoduchý. Nejsou na hlavu padlí. Sergej Skripal, jak známo, předával při svém pobytu v Anglii britské M16 tajné informace o ruských špionech, a Moskva ho za to v roce 2004 odsoudila na 13 let do vězení.

Ale po šesti letech, to je v roce 2010, dostal Skripal milost a Moskva ho vyměnila za ruské špiony uvězněné v USA. Skripal se tedy ocitl znovu v Anglii – a to, co snad ještě lidem z M16 dosud nedopověděl, měl možnost dopovědět jim nyní.

V tu chvíli byl Skripal pro Rusy odbytá záležitost, která se už nedala ani vylepšit a ani zkazit, nic víc Britům už Skripal prozradit nemohl, takže tomuto agentovi, jak napsal bývalý pracovník ruských zvláštních služeb Ljubimov v Kosomolské pravdě, přestali Rusové věnovat jakoukoli pozornost. „Byl poslán na Západ v rámci výměny. To znamená, že je pro nás naprosto nezajímavý“.

Předpokládat tedy, že Rusové (na čele s Putinem samozřejmě), se v této pro ně de facto už uzavřené situaci jednoho krásného dne roztřásli hněvem, přisahali Skripalovi pomstu a poslali do Anglie emisary s vražedným nervovým plynem, kterým pak tito v obchodním středisku v Salisbury obstříkli prostor, ve kterém se Skripal s dcerou pohybovali, je historka tak absurdní, že jí mohla uvěřit jedině britská premiérka Mayová a americký zahraniční ministr Tillerson. Ti už totiž o vině Ruska mluví jako o téměř hotové věci, a premérka Mayová dala v posledních hodinách Rusku dokonce cosi jako ultimatum:

„Pokud Moskva nevysvětlí, jak se dostala nervová látka do Britanie, bude to britská vláda považovat za užití síly na jejím území.“

„Je to cirkusové představení v britském parlamentu“ řekla mluvčí ruské diplomacie Zacharovová.“ Politická informační kampaň, založená na provokaci.“

Doplňme, že po předpokládaném plynovém útoku na otce a dceru Skripalových v obchodním středisku, vyšli ti ještě v pořádku ven na vzduch, procházeli se blízkým parkem, ale v jednu chvíli se jim udělalo nevolno, posadili se na lavičku – a po pár minutách už na nosítkách směřovali do nemocnice v Salisbury, kde se ve vážném stavu, otec ve stavu vážnějším než jeho 33 letá dcera, nalézají doposud.

Položme si nyní tuto základní otázku: jsou ruští politici tak tupí, že by si nedokázali spočítat, že když budou jednat tak, jak je jim Mayovou a Tillersonem připisováno, půjde celá západní politika a celý západní mediální svět následně tou nejprimitivnější a pro ně též nejvýhodnější cestou a předloží lidstvu celou aféru takto co nejpřehledněji: SKRIPAL ZRADIL A RUSOVÉ SE MU ZA TO POMSTILI TÍM, ŽE HO OTRÁVILI.

Jistě, takováto historka o ukojení zrady vraždou zrádce by obstála v akčním filmu o gangsterech v Chicagu, ale co pohledává ve světě nejvyšší mezinárodní politiky, v níž se co nejúzkostlivěji dbá na to neudělat jediný chybný krok, protože světová veřejnost právě tohle co nejbedlivěji sleduje a hodnotí? A potřísnit si ruce vraždou se přece logicky rovná sebevraždě.

Takže bráno z tohoto hlediska a při uplatnění logiky i při zodpovězení otázky Cui bono, můžeme vinu Ruska na Skripalově otrávení s dobrým svědomím vyloučit.

Ale pozor! Položme si znovu otázku Cui bono a posuďme, komu tedy Skripalovo otrávení skutečně slouží? A vraťme se v té souvislosti zpět k Mayové a Tillersonovi, kteří naplněni vírou, že lidé na Západě jsou svými médií už natolik zpitomělí a tudíž neschopní položit si ani jednu ze shora uvedených otázek, si zcela samozřejmě dovolují obviňovat z pokusu zabít Skripala Rusy a mezi řádky spojovat tento zločin přímo s prezidentem Putinem.

Proč? Protože nejen poněkud nejasný obraz Ruska, ale i obraz konkrétního živého člověka, který na čele toho Ruska stojí, je dobré a výhodné před tváří světa pošpinit.

Takže ještě jednou se zeptejme Cui bono - a odpověď k nám přijde sama.

(A že mě tak napadá cosi mimo shora uvedený velký prostor. Uplatňuje se Cui bono v míře dostatečné na Slovensku? A když ano, kampak ukazuje? Komu ony vraždy dvou lidí v současné chvíli slouží? Vy nevíte?)

Lubomír Man

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-49 # Buzz Aldrin 2018-03-13 17:01
Hihi.

Ale samozřejmě ruská vina není zcela jistá, dokud ji trpajzlík Vovka osobně nepopře.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+52 # Wiloni 2018-03-13 17:16
Na základě čeho určili, že šlo o organofosfát "novičok".
Teď se předveď frajere.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-44 # Buzz Aldrin 2018-03-13 17:21
Na základě expertízy ve vojenské laboratoři Porton Down.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # Wiloni 2018-03-13 19:23
Chemické složení A230-A234 není známo.
Takže znovu ty šašku, na základě čeho určili, že jde o Novičok?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # r.m. 2018-03-13 19:39
náš moonwalker bere info jen z prověřených zdrojů, hele )))
Generál Pavelmetál z USA. Dostal nejvyšší armádní ocenění pro cizince
blesk.cz/.../...
Jako elitní funkcionář NATO zvládl prý na výbornou hrozbu Ruska i boj s Islámským státem.
Vzhledem k stavu "boje" z výše zmíněnými bubáky si náš pan bývalý člen KSČ metál spíš vyleštil na klikách kanceláří toho Souručenství mírotvorců.
-
Hele Wiloni, když zadám A230-A234 do guglu, nabídne mi soupis cyklotras kolem Prahy a mapku jak do OBI od Černokostelecký výpadovky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Dědouch11 2018-03-14 13:09
Ahoj. Když si do Google zadáš "bojová látka A230", na 6. pozici, ti vyskočí link na časopis "Vojenské rozhledy:
VR 4_2008.indd - Vojenské rozhledy
vojenskerozhledy.cz/.../...
bojových chemických látek (BCHL) se zvýšenými bojovými vlastnostmi, zejména pak optimální těkavostí a perzistencí, ztížením ..... chlor(fluor)for moxim chlorid dichlor(fluor)n itrosomethan stabilní intermediát -40 - (-10) °C. O-chlor(fluorka rbiminoyl-O-[(2 -chlor-1,2-dial kyl)ethyl]fosfo rofluoridát. A230. A232. A234. Allenova ...

Klikem na link, stáhneš soubor PDF...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-17 # Buzz Aldrin 2018-03-13 21:52
To se, kamaráde, dovzdělej, složení je známo desítky let, Američané mají i jednoho z vědců (Vil Sultanovič Mirzajanov), který ta svinstva vyvíjel.

Ale ty zase ani nevíš, co plácáš, viď...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # vlk samotář 2018-03-14 01:05
Takže tu látku měli jak Amíci, tak Britové, a mohli ji použít všichni, že?:-))))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # Buzz Aldrin 2018-03-14 05:42
Hihi.

Ale samozřejmě ruská vina není zcela jistá, dokud ji trpajzlík Vovka osobně nepopře.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+62 # ing. Pejčoch 2018-03-13 18:40
Několik fakt, která obsahují až podezřele mnoho otázek k zamyšlení:
1. Britská přísně tajná laboratoř na výrobu chemických zbraní v Porton Down leží pouhých šest kilometrů od místa v Salisbury, kde se stal minulou neděli Skripal a jeho dcera obětí útoku. Porton Down je přesně ta laboratoř, kde byla první „bezpečná“ (pro skladování) dvousložková látka VX v 50. letech 20. stol. poprvé syntetizována. Jistě jen náhoda…

2. „Je to mnohem nebezpečnější a propracovanější látka než (britská) VX a hůře se zjišťuje,“ uvedl o A-230 (Novičok) pro BBC expert na farmakologii profesor Gary Stephens z univerzity v Readingu. Britům a jejich spojencům je Rusy vyvinutá látka Novičok (Novinka) velmi dobře známa nejméně 25 let, jen se hůře „zjišťuje“…

3. Vila Mirzajanov, který byl do programu vývoje Novičoku zapojen a jako první o něm promluvil již v roce 1992, byl za to uvězněn (porušil přísně tajné tajemství) a nyní žije spokojeně v USA.

4. USA se v roce 1999 podílely na dekontaminaci jednoho z největších polygonů na testování nervových látek na území bývalého SSSR v Uzbekistánu u Aralského moře. Byla jim to dobou také velmi dobře známa – jinak by nemohli dekontaminovat, že…

5. Jen pár hodin poté, co byl Skripal s dcerou přepraven do nemocnice v Salisbury, vypustili britští politici a média příběh o tom, že se pár stal obětí vražedného spiknutí zosnovaného Kremlem. Hergot, ti byli ale rychlí, až jasnozřiví – nebo, že by o tom věděli?

6. Britská premiérka Mayová svolala do Downing Street poradu špiček bezpečnostních resortů a její ministr zahraničí Johnson v úterý oznámil parlamentu, že na Rusko budou muset být uvaleny další sankce, „když“ se potvrdí, že Moskva stojí za tímto travičským incidentem. V Londýně přitom denně umírají desítky lidí, jejichž úmrtí není objasněno – a nic se neděje, žádné porady na nejvyšší úrovni….

7. Podle tvrzení bývalého vysoce postaveného zaměstnance tajných služeb, Skripal po svém stěhování do VB dodával informace službám rozvědky západních zemí. Ovšem informátor novin dodal, že Skripal byl užitečný pouze krátkou dobu. Pak už zatěžoval jenom britský rozpočet… Jeho renta musela být asi často valorizována….

8. Použití nervově paralytické látky je považováno za špinavou metodu zabíjení, která se používá v situacích, kdy je zájem vyvolat pozornost veřejnosti.

9. Z pozice Ruska by načasování podobného spiknutí právě na tuto dobu bylo přímo absurdní. Proč by měl být bývalý ruský agent, který téměř desetiletí žije v Anglii tiše a nerušeně, pomstěn agenty Kremlu právě v předvečer ruských prezidentských voleb? To ale nedává smysl...

10. Osvědčená otázka všech detektivů „komu ku prospěchu“ poukazuje spíše na pochybné zapojení britského státu. Rychlá a příslušně směrovaná reakce médií a politiků na pravděpodobnou otravu Skripala silně nasvědčuje tomu, že máme co do činění opět s organizovanou propagandistick ou akcí.

11. Nuže, a nyní si to srovnejte s vraždou novináře na Slovensku – co vše „způsobila". Rukopis je velmi, velmi podobný. Jen nejde o Rusko, ale o Fica.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Dědouch11 2018-03-13 19:42
+++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # r.m. 2018-03-13 20:56
pokadil je kontaminovaný holub ze základny?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # doneck.luhansk 2018-03-13 18:28
Jenom ať je válka s Ruskem ! Na jejich stranu by se určitě připojila Čína, ale i bez té by Rusko případnou válku s kýmkoliv, třeba i s celým podělaným NATO, vyhrálo. Nikdo ani netuší, jakými moderními zbraněmi Rusko disponuje a navíc má prakticky neomezené surovinové zdroje. Takže všichni provokatéři, jen na Rusko a to vám nakope vaše špinavé řitě !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Dědouch11 2018-03-13 19:42
Za mě, ať raději válka s RF není.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # doneck.luhansk 2018-03-13 18:29
A propo Buzzerante Aldrine, kdy konečně začneš pomáhat splácet tuhle sekyrku : www.usdebtclock.org/ Heheheheheheheh ehehe !!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-10 # Buzz Aldrin 2018-03-13 22:27
Proč by to USA měly splatit, to z nich nikdo nikdy nedostane. Ale klidně se jdi přihlásit, pokud jsi jedním z věřitelů, jistě dokážeš vymoci pohledávku z jaderné supervelmoci. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # vlk samotář 2018-03-14 01:10
Jen aby a chvíli nemuseli prodávat i tyto zbraně, aby měli na chod státu...:-))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Buzz Aldrin 2018-03-14 06:05
Měl bys odhlásit internet, je to emerické zlo! Ke štěští ti přece postačí ukrajinský boršč, ne?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # r.m. 2018-03-14 11:13
Řádně zdemokratizovan ý palbou do vlastních řad.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+39 # Janinna 2018-03-13 18:34
Zdá se, že Angláni si stále nemohou zvyknout, že Světový šampionát ve fotbale bude v Rusku.
Vyžadují vysvětlení otravy bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery.
A premiérka Terka už řekla, že viník už byl nalezen.
Žádné důkazy, žádné prokázané skutečnosti.
Ale není pochyb o tom = ruka Kremlu, to je ono.
Reakce ruského ministerstva zahraničních věcí:
"pohádky", "provokace" a "cirkusová show" jsou slova oficiálního zástupce Marie Zacharové.
Současně navrhla, aby Londýn řekl, co se stalo s Litvinenkem, Berezovským a Perepeličným. A dalšími, kteří záhadně zemřeli na britské půdě a jejichž úmrtí nebylo jasně vyšetřováno.
Odpověď od Downing Street je nepravděpodobná . Na to ani nereaguje.
A tady je výsledek, ale jiný výsledek by měl být = Bojkot britské delegace, a dokonce možná i národního týmu Anglie na světovém poháru ve fotbale v Rusku.

Takhle je třeba s nimi, s tou hydrou, jednat:
Z dějin gasudarstva Ruského.
Jednoho dne na afghánské hranici kozácký kapitán zadržel se svojí družinou skupinu pašeráků, mezi nimiž byli dva britští oficíři.
Jak bylo obvyklé, za překročení hranice, pašování a ozbrojeného odporu pašeráky zastřelili, ale co se týkalo Britů došli k závěru potřeby jiného trestu.
Kozák- kapitán, po úvaze, přijal rozhodnutí je potrestat podle kozácké tradice a pak pustit.
Rozhodl se je bičovat.
Zbičovaní Britové místo toho, aby s hanbou zalezli, byli pobouřeni tímto násilím a podali raport a stížnosti na ruskou družinu a ta stížnost se dostala až ke královně Viktorii.
Královna Viktorie poslala Alexandru III. protestní nótu, ve které v podobě ultimáta, pod hrozbou vyhlášení války požadovala potrestání kapitána s kozáky a omluvu za urážku britské koruny.

Ruský imperátor nařídil:
1. Žádné omluvy trůnu Anglie nedoručovat.
2. Dotčenému kapitánovi poslat jménem cara telegram:
"Blahopřeji vám, kdybyste je pověsil, byl byste generálem. Alexander“.
3. Tento telegram zveřejnit ve všech ruských novinách.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # r.m. 2018-03-13 20:52
Zabili, nezabili. Zrázení za peníze je opět o něco méně populární a sankce by stejně vyhlásili, jen s jinou záminkou. Co se dopadu na události vůkol týká, je totožnost pachatelů ne příliš podstatná.
Jestli je zabili severoatlantští mírotvorci, o to méně spolupracovníků získají, jestli rusko, tak platí totéž.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás