Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaKosmický teleskop Kepler poslal podivné snímky Země, ta se jeví jako paprsek

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Kosmický teleskop Kepler poslal podivné snímky Země, ta se jeví jako paprsek

Obrázek Země, který nám poslal v prosinci 2017, ukazuje naši planetu obalenou do neuvěřitelného světla, spíš jako by to byla supernova.

Kosmická laboratoř Kepler totiž obvykle snímá daleko vzdálenější odlesky světla, aby objevila možné planety podobné Zemi.

A tak lze vzhledem k blízkosti Země vysvětlit, že ta ohromující vertikální bílá linie vyzařující přímo z planety je jen důsledkem mohutné citlivosti jeho receptorů ke světlu.

Observatoř se drží relativně blízko k Zemi v jejím závěsu a zrcadlí svou oběžnou drahou náš oběh kolem slunce.

Její provozní náklady se odhadují na asi 18 milionů ročně. Její současnou misí je K2, co potrvá do roku 2019, o rok déle, než jí původně mělo vystačit palivo.

Ke Keplerovi se letos mezi hvězdami přidá TESS (Transitin Exoplanet Surveying Satellite – Satelit ke sledování přecházejících exoplanet), která je dost podobná této Observatoři, a ta bude hledat a zkoumat exoplanety v hvězdných soustavách blízkých našemu domovu.

Trvání její mise je stanoveno na dva roky. V roce 2019 odstartuje nový teleskop. James Webb Telescope je mezinárodní observatoří, o které se předpokládá, že bude příštím Hubblových kosmickým teleskopem.

Ta má vícečetné úkoly včetně možné schopnosti sledovat, jak se formují nové galaxie, což je schopnost mimo možnosti současných už v kosmu umístěných teleskopů. I ta bude pokračovat v misi hledání exoplanet a zkoumání různých kosmologických těles.

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

-10 # balwan 2018-03-12 12:03
-5 # Vít Henoch 2018-03-12 12:14
Země nyní svítí. Jak jsme říkali, pokud byste se na jejím povrchu vyvraždili, Země to přezije. Ta planeta je Mou Ženou, umírala, protože nejdříve jsem zemřel Já. Můj vnuk s rodinou Mne však oživil, a tak jsem mohl zase být se svou Ženou. Říkáte jí Matka příroda, nezatáhli jste ji naštěstí do svých církví, proto s vámi, kteří milují přírodu, dokázala přežít.

Otec Petros
+5 # .lak 2018-03-12 21:06
To je tak když se to s nočním viděním přežene. Extrémní světelnost. Taky jsem měl dalekohled než mi ho ukradli že nebylo očima vidět na pár metrů ve tmě a když jsem byl na rybách tak jsem mohl pozorovat na půl kilometru vzdáleném břehu zřetelně šmajdáky.
+2 # julius 2018-03-13 06:11
Ja zachvilku budu mit hlavicku ubacanou :-D To jsou kydy. Ten snimek je jedna vec a brepty u toho veci druhou. Nerika to vubec nic. Muze jit o jakekoliv zareni ci odraz od jakehokoliv predmetu ci telesa. Ohledne nasi planety zeme je pochopitelne ze slunce v urcitych uhled odrazi paprsky od nasi atmosfery stejne jako s eodrazeji od mesice. Je to stejne jako se divit ze zrcadlo odrazi vasi tvar. BUCH BUCH do hlavicek divme s eprirozenym zakonitostem fyziky :-D

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás