Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaU amerických katolíků se projevují příznaky znechucení z papeže Františka

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

U amerických katolíků se projevují příznaky znechucení z papeže Františka

Pětiletka Františkova pontifikátu je ve znamení „projevů rostoucího znechucení“ s pontifikem, jaké se podle v úterý zveřejněné zprávy Pew Research Center projevují mezi americkými katolíky.

Ač velká většina amerických katolíků na tohoto argentinského papeže pohlíží příznivě, tak je tu trend rostoucí odtažitosti vůči Františkovi, kdy rostoucí počet jich říká, že na Františka pohlíží nepříznivě, protože je „přehnaně liberální a naivní,“ odhaluje Pew.

Během posledních čtyř let se počet katolíků, kteří s papežem nesouhlasí, více než zdvojnásobil ze 4 procent v roce 2014 na 9 procent v roce 2018.

Mezitím procento amerických katolíků, kteří se za stejné období hlásí k „příznivému“ pohledu na papeže Františka, spadlo o jedno procento, což je propad z 85 procent v roce 2014 na 84 procent dnes.

Počet amerických katolíků, kteří si myslí, že papež František představuje pro římskokatolickou církev významnou pozitivní změnu oproti svým předchůdcům papeži Benediktovi XVI. a Janu Pavlu II. spadl za tři roky 2015 až 2018 podle zjištění Pew o jedenáct procent. V roce 2015 podstatná část katolíků (69 procent) říkala, že Františkův pontifikát představuje „významnou změnu k lepšímu“, zatímco v roce 2018 počet vyjadřujících takovýto názor spadl na jen něco přes polovinu (58 procent).

Během tohoto tříletého období se počet amerických katolíků, kteří vyjadřují protikladný názor – že František představuje „významnou změnu k horšímu“ – více než zdvojnásobil, z pouhých 3 procent v roce 2015 na 7 procent v současnosti.

Podíl amerických katolíků, kteří papeže Františka popisují jako „přehnaně liberálního“, vystřelil nahoru z 19 procent v roce 2015 na 34 procent v roce 2018, přičemž počet těch, co ho považují za „naivního“, vyrostl za stejné období z 15 procent na 24 procent.

Američtí katolíci při hodnocení práce, jakou papež odvádí, mu všeobecně dávali horší známky, než to dělali předtím během jeho pontifikátu.

Např. ohledně toho, zda je efektivní při šíření katolické víry, počet těch, co říkají, že pontifik odvádí „výbornou“ nebo aspoň „dobrou“ práci, spadl z 84 procent v roce 2015 na dnešních 70 procent. Počet těch, co dávají za jeho práci v této oblasti známku „dostatečnou“ nebo „nedostatečnou“ vyrostl za stejné období z 10 na 25 procent.

Něco podobného se projevuje i ohledně mínění lidí o tom, jak si papež vede ohledně tradiční morálky, kdy počet těch, co hodnotí jeho práci výbornou nebo dobrou spadl o deset procent, z 80 procent na 70 procent, a ti, co ho hodnotili dostatečnou nebo nedostatečnou se v posledních třech letech v počtu zdvojnásobili z 13 procent na 26 procent.

Rozdělíme-li americké katolíky podle politického přesvědčení, tak ty rozdíly začnou být ještě zřetelnější, kdy katoličtí Republikáni na papeže v nepříznivém světle pohlíží daleko více, než na papeže pohlíží Demokraté.

Většina amerických katolických Republikánů (55 procent) např. dnes na papeže pohlíží jako na „příliš liberálního“, zatímco toto procento před jen třemi lety nebylo ani poloviční, když bylo na pouhých 23 procentech. Ve stejné demografické skupině se počet těch, co považují Františka za „naivního“ také zdvojnásobil z 16 procent v roce 2015 na 32 procent v současnosti.

Avšak i mezi katolickými Demokraty je trend vyjadřovat se k papežovi se zklamáním. Počet těch, kdo na Františka pohlíží jako na „příliš liberálního“, vzrostl od roku 2015 z 16 na 19 procent a podíl těch, co na něj pohlíží jako na „naivního“ rovněž za stejné období vzrostl ze 14 na 18 procent.

Thomas D. Williams

Zdroj: breitbart.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+57 # olinka215 2018-03-10 21:46
Ty příznaky se neprojevují jen u amerických katolíků,ale u všech,napříč kontinenty.
Spousta jich už dávno pochopila, že je to pověstný vlk v rouchu beránčím, že je tím, kdo jim přináší zkázu a smrt.
Jeho postoj k sexuálním úchylkám,pedofi lii kněží a muslimům, nemá za dobu existence církve obdobu
+2 # Piovarči 2018-03-12 10:59
Postup armády je skutočne príliš rýchli:
Východná Gutha je rozdelená a nepotrvá dlho a obe vrecká budú likvidované
Bude to otázka dní....
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+27 # Che 2018-03-10 22:08
Citace:
U AMERICKÝCH KATOLÍKŮ SE PROJEVUJÍ PŘÍZNAKY ZNECHUCENÍ Z PAPEŽE FRANTIŠKA
Jen u americkych katoliku? U vsech na svete!!

Kacir, ktery se dostal k mocj pucem!
quintus-sertorius.net/.../...

Jediny [...], co tvrdi, ze papez Frantisek je clovekem budoucnosti, je Ing. Moloslav Dedek, jinak nikoho neznam, kdo by byl z toho kacire nadseny.
+4 # Vít Henoch 2018-03-10 23:03
Nyní je pro Nebe nepřijatelné vůbec vyslovit slovo bůh a myslet tím Otce na Nebesích. Po této příležitosti si vyzkoušet vedení akciovky s ručením omezeným, stejně si vyzkoušet bláboly této akciovky, snad už nikdo z lidí v této akciovce nepracuje ať už jako farář, kněz nebo kostelník. Tato instituce je z hlediska spásy vhodná pouze pro stádo těch, které pase František. Pochopte prosím, že Otec nemá nic společného se stádem. Otec znamená otec lidí, kteří se narodili ze své Matky v Duši v Nebi a potom se narodili na Zemi ženě, jejichž otcem je muž. Lgbt není v rodinách lidí. Lbgt je právě na pastvě tam, kde je pastýř František. Ta procenta ukazují na množství pasoucích se stád v Americe a množství lidí, kteří odešli hledat svého opravdového Otce i Matku.

Otec
+38 # Monika 2018-03-11 01:16
Papež na kterého byl vydán v Argentině zatykač za prodej děti a pedofilii ! To již mluví samo za sebe ! I Putin o něm řekl že to není člověk boží a on mluví vždy pravdu !Fuj tajbl tohle usadit ve Vatikánu plno lidi po celém světě se odvraci a je zněho zhuseno !
-4 # balwan 2018-03-11 07:55
+32 # diamond 2018-03-11 08:37
Manželka chtěla včera večer sledovat udílení Českých lvů. Po dvou větách Sommerové televizi přepnula a já šel vyhrabat nějaký film a nahrát jej na flešku...
Škoda, že tu není zatím nějaký článek o hnoji, produkovaném vybranými elitními umnělci ku příležitosti PŘIDĚLOVÁNÍ českých lvů (protože o nic jiného, než o přidělování vybraným a zasloužilým hércům, hérečkám, scénáristům, režižérům, osvětlovačům, klapkám a svačinářkám nejde). Jako pověstná zlatá nit, se celou trapárnou táhla spíše smrdutá stoka pomluv, urážek, výhrůžek na hraně zákona a spousta dalšího neřádstva - to je zřejmé ze všech komentářů, to nemusel člověk sledovat. To jen proto, že si prezident dovolil zkritizovat chování a práci ČT, novinářů a některých trapných figurek přináležejících do tzv. pražské kafilérny.
Celý proces udílení je jen dalším důkazem naprostého odtržení tzv. kulturního světa, lepší společnosti, komediantů a jiné břečky od denní reality, od problémů lidí, nucených se živit v těchto dobách. Jednou už zkusili "burcovat" a národ je následoval. Jenže by si různí Svěráci, Hřebejci, Kolářové, Štěpánové a další měli uvědomit, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš. Proto jsou jejich snahy o ovlivnění národa nejen směšné, ale i urážející a po zásluze odsuzované. Zase je o něco zřetelnější, kdo se podílí na rozdělování společnosti.
+13 # LubinenKremlBot 2018-03-11 09:51
Ze 4% na 9 % na to že se chová jako antikrist to je zoufale málo.A Dia pod to co jsi napsal se mohu jen podepsat a podívaj sa tv Barandov na J.Soukupa o hospodaření ČT , to je hodně silná káva.
+13 # diamond 2018-03-11 12:49
I to je důvod, proč se figury kolem ČT čílí. Píchlo se do vosího hnízda. Renomé ČT neustále klesá, autorita je nulová a ti, pro něž je ČT hlásnou troubou jejich názorů a nástrojem propagandy a moci, jsou postaveni před realitu tzv. vyšumění. Jejich kecy a slovní exhibování jsou pro obecný lid tolik co šumění vzdáleného vodopádu.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás