Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaNové ruské jaderné zbraně: Od hypersonických střel po ponorky bez posádky

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Nové ruské jaderné zbraně: Od hypersonických střel po ponorky bez posádky

1. března prezident Putin přednesl svůj výroční projev o stavu země k Ruskému federálnímu shromáždění a odhalil při něm šest nových strategických zbraňových systémů na technické špičce doby.

Tyto pokročilé zbraně jsou podle Putina založeny na unikátních technologických úspěších. Jedním z nich je „malá, vysoko-zátěžová jaderná energetická jednotka,“ která umožňuje vývoj „systémů strategických jaderných zbraňových systémů s raketami s jaderným pohonem.“

Je to „nízkoletící, kradmá (radary neviditelná) střela nesoucí jadernou hlavici. Ta má téměř neomezený dosah, nepředvídatelnou dráhu letu a schopnost obletět dosahy obranných zbraní. Je neviditelná pro všechny existující i výhledové systémy proti střelám a všem protivzdušným obranným systémům.“ Tato střela dovede manévrovat tak dlouho, jak bude nezbytné.“ Úspěšně byla odpálena na Centrálním raketovém cvičišti koncem roku 2017.

Systém hypersonických letounových střel s vysokou přesností Kynžál. Tato střela letí hypersonickou rychlostí 10 krát větší než rychlost zvuku; přitom během všech fází své letové trajektorie umí také manévrovat, což jí rovněž umožní překonat protiletecké a proti raketové obranné systémy a donést jaderné a konvenční bojové hlavice na vzdálenost přes 2 000 kilometrů. 1. prosince 2017 byly tyto systémy nasazeny do služby ve zkušebním provozu na letištích ruského Jižního vojenského okruhu.

Mezikontinentální jaderné podmořské plavidlo, které dovede plout v ohromných hloubkách mezi kontinenty při rychlostech mnohonásobně vyšších, než jsou rychlosti nejen ponorek, těch nejpokročilejších torpéd a všech druhů povrchových plavidel, včetně některých z těch nejrychlejších. Tato plavidla mohou nést buď konvenční, nebo jaderné bojové hlavice. Inovativní jednotka s jaderným pohonem pro toto podmořské plavidlo dokončila testovací cyklus v prosinci 2017.

Systém strategických hypersonických střel Avangard – úspěšně otestovaná jednotka kluzákového křídla schopná interkontinentálních letů supersonickou rychlostí překonávající 20 Machů. Po křižující dráze letící kluzákový blok dovede létat na mezikontinentální vzdálenosti s intenzivním využíváním manévrů – jak do stran, tak nahoru a dolů, prakticky ve stavu vytváření plazmy. Teplota na jeho povrchu dosahuje 1 600 – 2 000 °C.

Supertěžká mezikontinentální balistická raketa Sarmat, o hmotnosti přes 200 tun s krátkou fází raketového vznosu, což stěžuje její zachytitelnost protiraketovými obrannými systémy. Ta je vybavena širokou škálou mohutných jaderných hlavic, včetně hypersonických a těmi nejmodernějšími prostředky vyhýbání se protiraketovým systémům. Sarmat nemá prakticky žádné omezení dosahu.

Navíc jsou ruská vojska od roku 2017 vyzbrojována laserovými zbraněmi.

„Nechci odhalovat další podrobnosti. Ještě na to nedospěl čas. Experti všech pochopí, že se ruské obranné kapacity se s takovou výzbrojí zněkolikanásobují,“ řekl Putin s dodatkem, že „ve vývoji je toho ještě daleko více,“ než můžeme odhalit, „ale i to prozatím stačí.“

Tyto odhalené zbraně už podstoupily státní zkoušky, byly předány do služby a jsou nasazeny do bojové služby ve zkušebním režimu. Těchto systémů se bude používat ke dvěma hlavním účelům:

Zničit strategické rakety potenciálního agresora v různých výškách;

Umožnit strategickým jaderným silám vést údery pomocí vzdušných, aerokosmických a podmořských nosičů. Těchto nosičů se použije k překonání raketové obrany a způsobí se nepřijatelné škody ozbrojeným silám a infrastrukturám nepřítele. Ty dovedou zasáhnout různé cíle přímo v srdci nepřátelského území, aby zničily letecká seskupení, pobřežní opevnění, velitelská ústředí, případně i soustavy satelitů a další cíle.

Zdroj: southfront.org

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+67 # Vít Henoch 2018-03-09 13:12
Tyto zbraně odradí ty, kterým zbyl dolar a euro.

Otec
+43 # Dost3 2018-03-09 14:07
A oči pro pláč.
-50 # Marvanec 2018-03-09 14:34
Jo, jo - podle těchto webů už pláčí leta letoucí a furt nic. Putinovi už nezbylo, než se ohánět super zbraněmi, protože co se ekonomického vývoje Ruska týká, tam nebylo moc co slavit. A jak vidno, u zdejšího čtenářstva mu úhybný manévr vyšel. Zná své obecenstvo dokonale.
+31 # Vaclav2 2018-03-09 17:20
pane Marvanec...
už jste se podíval do zrdcadla a položil jste si otázku "co já jsem vlastně dokázal od r. 2000?"
Vy jen kritizujete a zpochybňujete, což je to nejpohodlnější. ..
co dokázal VVP vám nebude nikdo předkládat, to si musíte najít sám... stačí číst fakta, ale to vy nepotřebujete, že?
-16 # Marvanec 2018-03-09 23:36
Podívejte se na vývoj kursu rublu. Pak uvidíte výsledky ekonomické politiky Putina.
+16 # ing. Pejčoch 2018-03-10 08:01
Marvanče, s tím vývojem kurzu je to asi takto: Putin to nebyl, kdo ho poněkud "zhroutil". Ono to souvisí s Ruskou centrální bankou (RCB) a jejím "postavení" v rothschildovské m systému (tj. soukromém) centrálních bank.

Na světě neexistuje žádná centrální banka, které by nebylo dovoleno podporovat národní ekonomiku. Ruská centrální banka je jedinou výjimkou. Je to specifická zvláštnost ruské centrální banky. Zákon byl vytvořen během 90. let za Jelzmanna (Jelcina) za dozoru americkožidovsk ých poradců. Putin se pokusil zákon změnit po r. 2000, ale pro odpor oligarchů (ruskožidovskýc h) to nevyšlo. V důsledku toho pracuje centrální banka Ruské federace pro cizí zemi (USA), a to v souladu s ruskou ústavou! Tento stát (USA a další nohsledi) uvaluje na Rusko sankce. Ruská centrální banka je povinna realizovat pokyny z USA (resp. Rothschildovské ho FEDu) – Američané si vytyčili za oficiální cíl oslabit ruskou ekonomiku. Jedním z cílů byla razantní devalvace rublu (který je de facto klonem US dollaru). Podle ruské ústavy funguje ruská centrální banka jako zahraniční agent (Federálních rezerv, londýnské City).
CBR je Rothschildovým klepetem v Rusku. Znárodnění ruské centrální banky by bylo prvním signálem a znamenalo by to konečný rozchod s Rothschildovou londýnskou City a jejím nástrojem, USA. Jejich vztah byl napjatý od doby, kdy se Putin zmocnil akcií Rothschildova/C hodorkovského Jukosu. Proto Putin váhá se znárodněním. Rovněž stále potřebuje souhlas ruskožidovských oligarchů, aby si vynutil svůj plán, silná ruka k tomu nestačí.

Forbes 11, října 2014 např. napsal: Ruská monetární politika byla doposud určována společně FEDem a Lidovou bankou Číny. To znamená, že ruská centrální banka nikdy nekontrolovala ani rubl, ani monetární politiku. Všichni věděli, že CBR je může bránit jen do limitu svých devizových rezerv, které jsou konečné.
+9 # Wiloni 2018-03-10 14:58
Ať si říká kdo chce co, tak od roku 2014 CBR pracuje na zájmy Ruska (samozřejmě v rámci možností, vyplývajících z platných zákonů, sepsaných ještě Američany).
I tyto zákony budou změněny a pokud volby dopadnou dobře, pak již v tomto nastávajícím prezidentském období.
+8 # Wiloni 2018-03-10 14:32
Proč bych měl ekonomiku země posuzovat podle kurzů měny?
Rozhodující jsou vnitřní ekonomické ukazatele a ne měnový koš.
Tam se ukazuje xíla ekonomiky, protože tam je vliv zahraniční politiky bezvýznamný.
Aby jsi pochopil, co ti píšu.
Rusům je jedno, jestli je dolar za 50, nebo 80 rublů, protože pro ně je rozhodující, za kolik si koupí chleba.
A pokud dokáže většinu zboží, které nevyrábí samo nahradit dovozem ze zemí, se kterými obchoduje mimo dolar a euro (protože tyto dvě měny jsou spolu svázané), tak je mu kurz vúči dolaru kdesi.
Pro ně je to naopak výhoda, protože mají do rozpočtu vyšší přijmi z ropy a plynu (ten se stále v Evropě obchoduje v dolarech.
To je také důvod, proč je rubl držen CB tak dole.
Přestože jeho hodnota je reálně dvojnásobná.
Rusi to nic nestojí a mají z toho zisky i v době nízkých cen energií.
Schválně ty ekonomický odborníku, proč USA neustále kritizuje Čínu za to ,že drží Juan dole?
Opět, jak je možné že to v případě Číny interpretujete jinak, než v případě Ruska.
To je nějaká soutěž o "natahovací metr"?
+3 # Dědouch11 2018-03-10 20:11
+++
+25 # Piovarči 2018-03-09 18:45
Rusko vedie úspešné vojenské operácie v Sýrii tak že USA sú tam dosť v defenzíve. Zástupná armáda Kurdov dostáva od Turka pekne zabrať

Afrin je priamo ohrozený
V Gute to ide s povstalacami dolu vodou

Ďalšie územné straty proamerických Sýrských síl

aragonit9.blogspot.sk/.../...
+14 # Jarin G. 2018-03-09 23:54
Dík za dobré zprávy. Hned se mi bude lépe spát.
Akorát ty mohutné demonstrace na Slovensku se mi nelíbí! Bojím se, že Fico ustoupí tomu tlaku! Jeden ministr ho už zradil, odstoupil!
Uvidíme zítra a věřme, že se obyčejní lidé u vás vzpamatují!
+15 # Piovarči 2018-03-10 01:14
Z Východnej Guty začali prevážať niektoré skupiny bojovníkov aj s rodinami do Idlíbu. Tak že odpor tam postupne ustane. Je to zbytočné.

K situácii na Slovensku. Je to zložité bude záležať na pozícii Moshídu tretieho koaličného partnera. Fico už je horší v očiach západných médií ako Kaddafi a Assad v Sýrii. A hlavne ho doma média tak okydali že vypadá ako mafián horší ako tí zo západu. Skrátka všetka špina západu všetky tie sračky sa u nás lejú na Ficovu hlavu. Za všetko zlé na Slovensku môže Fico a jeho mafiánska vláda a ešte sa opovažuje niečo povedať o svätuškárovi Sorošovi, ktorý je na Slovensku pokladaný za kapitalistickú modlu. Tak že sa Fico najnovšie zaradil medzi konšpirátora nášho razenia.
No uvidíme či sa mu podarí zastabilizovať situáciu. Ale útoky proti nemu a jeho vláde sú vedené veľmi agresívne najmä prozápadnou tlačou už dlhú dobu. Vyrába sa verejná mienka že Fico je za všetko zlo na Slovensku zodpovedný aj keď sa situácia i ekonomicky na Slovensku zjavne zlepšila. Fico pridal na Vianoce dôchodcom naozaj štedro. čo doteraz neurobila žiadna iná vláda. Fico zakázal amorálne zisky súkromných zdravotných poisťovní. Kapitalista hrozil Slovensku arbitrážou. Slovenská vláda ale spor vyhrala a arbitráž nebude. Aj preto treba Fica zlikvidovať
Dehonostovanie Soroša je v "demokracii" svätokrádežou. Fico siahol na túto relikviu západu na samotného Soroša a teraz ho zasypáva lavína.
V celom svete teraz protestujú ľudia proti Ficovej mafiánskej vláde.
Ľudia si dosť dobre neuvedomujú čo ich čaká v prípade výmeny vlády za tú proSorošovskú.
Sú naivní ako sme boli naivní my v 89 keď sme štrngali kľúčami.
+7 # Wiloni 2018-03-10 13:28
Ano, technika je vypilována.
Už to spustili a slováci se vezou.
Schválně, kde byli ti, kteří si revoluci nepřejí.
Sedí doma a čekají.
Copak jste neviděli, jak se proti tomu bojuje?
Copak jste nepochopili nic z toho, co se stalo v Turecku?
Proč nevyšli do ulic lidi na podporu součesné vlády?
Pokud vím, tak Fico je stále nejoblíbenější politik s podporou kolem 35%, tak kde jsou jeho stoupenci?
Nebo budete čekat, až vám po náměstí budou pobíhat Hlinkovci (podle vzoru ukrajinských Banderovců) a zlikvidují i ty poslední zbytky svobody a nezávislosti?
Na Ukrajině na převrat stačila nerozhodnost Janukoviče, liknavost většiny Ukrajinců a necelých!!! 30 000 sociálů, kteří si za pobyt na náměstí nechali platit faktickou almužnou, čímž dostali šašci z USA dost času na završení příprav k puči.
Chcete dopadnout stejně?
Protože nepočítejte s tím, že to za vás někdo vyřeší k vaší spokojenosti.
Nejde o to, jestli máte Fica rádi, nebo ne, protože tady se hraje o mnohem víc, než období do příštích voleb.
+3 # Pavel Blaheta 2018-03-10 21:29
Pio - žádné konspirační kecy Fico nevede - naše televize Prima prolomila mlčení a cenzuru a zveřejnila zprávu o tom, že Soros oficiálně a skutečně ovlivňuje politiku v Evropě, že zasahuje do svobodných a demokratických poměrů v různých zemích, zejména v těch které odmítají akceptovat ty miliony připrchlíků, které se chystají k nám přijít. Dokonce zveřejnila, kteří z našich politiků byli na výplatní pásce Sorosových nadací, kteří novináři a pracovníci v neziskovém sektoru. Mimo jiné Drtinová, Šimon Pánek, Pehe a další. Myslím, že v době v podstatě svobodného toku informací po Netu Slováci neskočí na lep Sorosovi a hnojům, kteří se nestydí za jeho prachy dělat špinavou práci. viz:
Cenzura prolomena. TV Prima jako jediná odvysílala šokující informace o Georgi Sorosovi

Česká televizní stanice Prima se jako jediná tomuto tématu věnovala a zjistila, že Soros pomocí neziskových organizací ovlivňuje zásadním způsobem politiku.
Web DCLeaks, poukazuje na poměrně kontroverzní praktiky jednoho z nejbohatších lidí na světě – miliardáře maďarského původu George Sorose.

Zveřejněné stránky ukazují na to, jak se Soros prostřednictvím některých svých projektů, především pak nadace Open Society Foundations, pokoušel ovlivnit volby v Evropě v roce 2014. Ukazují také na údajné ovlivňování politiků, kteří se Sorosem nesouhlasí nebo naopak na to, jak finančně podporuje ty, kdo s ním souzní. Takovým příkladem byla například i neúspěšná zkompromitovaná americká prezidentská kandidátka Hillary Clintonová.

Web DCLeaks rovněž zveřejnil dokumenty týkající se výdajů nadace spojených s volební tematikou v jednotlivých státech Unie.

Miliardář měl podle uniklých dokumentů rovněž tahat za nitky při volbách do Evropského parlamentu v roce 2014. V dokumentech měla být obsažena i jména několika evropských poslanců, kteří mají blízko miliardářovým ideám. Na těchto seznamech byla také jména dvou českých europoslanců – Martiny Dlabajové (ANO) a Jiřího Maštálka (KSČM).

A kdo je propojen v ČR s neziskovou organizací OSF?
Níže uvádíme ty nejzajímavější osoby, které byly v některou chvíli členy správní rady Nadace Open Society Fund Praha.

Šimon Pánek (Člověk v tísni)
Jiří Pehe (účastník Bilderbergu, bývalý poradce prezidenta Havla)
Daniela Drtinová (DVTV)
Erik Tabery (Respekt)

FTV Prima : play.iprima.cz/.../
+44 # ing. Pejčoch 2018-03-09 17:33
Rusové už zřejmě mají plné zuby soustavného brnkání na nervy ze strany USA a jejich západních spojenců. Putin mnohokráte své „partnery“ varoval, že na soustavné obkličování Ruska základnami NATO, rozšiřování počtu členů NATO, přibližování se NATO k ruským hranicím atd. bude muset Rusko odpovědět.

Již několik let je jasné, že USA budou kopat a nebudou se chtít vzdát své hegemonie. Proto je odstrašující potenciál Ruska tak důležitý. Rusko potřebuje čas na dokončení modernizace všech druhů vojsk, čas hraje pro Rusa a síla Ruska neustále roste. A poroste – stačí si např. uvědomit, kolik nových ropovodů a plynovodů bude Rusko nyní otevírat v Ázii, příjmy Ruska strmě porostou bez ohledu na příjmy z ropy a plynu v Evropě a snahu USA sabotovat Nord Stream 2! USA vyvolaná nedávná krize cen ropy a plynu, sankce atd. Rusko na kolena nesrazily, ba naopak, vedly k mobilizaci jeho vnitřních zdrojů a hledání dalších strategických spojenců (BRIKS)!

Rusko dosáhlo ve vojenství takové mety, v níž v podstatě nyní nutí nejen USA zvýšit financování vojenského rozpočtu. Jaký to paradox! Když Reagan v 80. letech vyhlásil fsvůj antasmagorický program Hvězdných válek, tak tím světu zvěstoval, že hodlá SSSR uzbrojit. S pomocí naivního Gorbačova a zejména opilce Jelcina to vedlo to k zániku SSSR. Následně vznikl jednopolární svět s jediným hegemonem - USA, které si pak téměř 30 let ve světě bezohledně dělají co chtějí bez ohledu na OSN, mezinárodní právo etc., jen aby uchránily svůj slábnoucí vliv a svůj papírový petrodolar.

Putin prezentoval, že dnem 1. března 2018 období americké dominance definitivně skončilo. Nyní jsou to USA, které budou muset na novou generaci ruských strategických zbraní reagovat a razantně zvyšovat výdaje na obranu. Podle nejen ruských expertů budou potřebovat nejméně 5-10 roků, aby vyrovnali ruský náskok. Jenomže USA již nejsou v takové hospodářské kondici, jako byly v 80. letech. Dnes si však svoji ekonomiku nemohou hojit na rabování přírodního bohatství a zdrojů Jelcinovského Ruska a zdrojů zemí bývalého východního bloku, a v podstatě na úkor celého světa. Teď se k tomu ještě přidá ekonomická válka mezi USA a EU, Čínou a dalšími zeměmi vyvolaná Trumpovým vyhlášením zavedení dovozních cel na některé komodity (ocel, aluminium).

Bezpečnost garantovaná novými ruskými strategickými zbraněmi, které jsou ve značné míře imunní vůči obranným systémům a umožňují zničení všech stanovaných cílů USA do 10-15 minut z území Ruska nebo ze světových oceánů.

Doufejme, že Putin neblafoval....
+27 # Janinna 2018-03-09 21:04
To určitě ne!
Není to tak dávno co jsme mohli číst takováto prohlášení:
"S takovým poměrem nákladů Rusko nemá šanci konfrontovat Západ ve vojenské oblasti. Fakta nelze popřít. Všichni mluví o rostoucí vojenské moci Moskvy, je to lež a hloupá propaganda Kremlu."

A co, že se tak všichni náhle probudili? Přišlo snad něco neočekávané?
Jsou v panice.
Již několik let je strategií Ruska „natáhnout“ čas - táhnout čas bylo třeba do přezbrojení ruské armády.
A dělat ze sebe důvěřivé "Ivánky".
Velká dýmová clona – v Rusku není nic takové jak se jeví.
Putin vyhodnotil, že okno možnosti napadnout Rusko Spojenými Státy musí být zavřeno do konce roku 2018.
A teď Putin oznámil přezbrojení armády na nové technologie, okno se zavřelo a napadení Ruska bude velmi, velmi bolestivé.
Okno se zavřelo, vlak ujel.
Přitom Putin o tom mluvil neustále,….ale na úrovni, aby nepřátelé Ruska mohli klidně spát.

Putin zavřel okno těsně předtím, než nastala nenulová pravděpodobnost , že Američané napadnou Rusko před dokončením přezbrojovacího cyklu
= jak se to stalo v roce 1941, kdy Stalinovi chyběl dobrý rok na přezbrojení armády a její převedení na nové standardy – přitom Stalin také „táhl“ čas ze všech sil.
Cíle bylo dosaženo, nové zbrojní systémy jdou do sériové výroby, v armádě jsou využívány…tak Putin už mohl říct pravdu.
Ruský vůdce jasně ukázal všechno - co uznal za vhodné:)), Rusko má tři druhy zbraní budoucnosti, i když zatím beze jména:)

Často slyšíme, jak dobře Putin hraje se slabými kartami.
„Jestli my hrajeme dobře se slabými kartami, tak to znamená, že oni vůbec neumějí hrát, znamená to, že nejsou tak silní, že jim něco chybí……
Doufejme, že to "něco" našich partnerů bude doplněno zdravým rozumem, úsudkem a respektem k ostatním účastníkům mezinárodních vztahů“
,
řekla ironicky hlava ruského státu.
+2 # Pavel Blaheta 2018-03-10 21:45
V tomto se asi Putin mýlí - oni nemají a nikdy nebudou mít zdravý rozum, o tom, že by USA měly respekt k ostatním účastníkům mezinárodních vztahů ani nemluvě.
Jestli jsou připraveni udeřit tak to udělají brzy - opravdu odhaduji měsíc květen 2018 jako jejich poslední šanci pokusit se vymazat potenciál Ruska ve vojenské oblasti. Myslím že o všem se bude hrát nyní v prezidentských volbách v Rusku. Oni (USA jestřábi) se mohou momentálně pouze spoléhat na své lidi v Rusku (pátá kolona), že po těch volbách vyvolají chaos a bordel, ale to se jim doufám nepodaří. A pokud se jim nepodaří zničit při této příležitosti Rusko zevnitř tak s pravděpodobnost í větší než velkou na něj zaútočí - odhad - měsíc květen až červen 2018. Symbolické by bylo pokud by to kopírovalo datum napadení Sovětského svazu Hitlerem.
-22 # balwan 2018-03-09 13:23
-30 # Marvanec 2018-03-09 13:25
Opravdu by mě zajímalo, jak testovali tu raketu na jaderný pohon. Především, jak zajistili místo dopadu. Z definice věci, po dopadu muselo dojít k radioaktivnímu zamoření z rozbitého reaktoru. Takže buď kecají nebo si zasírají zemi.
+26 # Vaclav2 2018-03-09 17:23
jak víte, že ten reaktor byl rozbitý? Proč by měl? Jak vy tak vše víte? Co se týče praktické techniky zřejmě pokulháváte.
Víte, u nás se naložila zdeformovaná hlavice s asfaltem a kusem roury jednoduše na auto, zahrabala se díra a bylo po střelbách. A jak zjisili místo dopadu? No to je otázka...nechce te tu otázku odvolat?
-7 # Marvanec 2018-03-09 23:36
Ten reaktor je součástí rakety. Takže se při dopadu rozbije. To je praktická technika...
+9 # Wiloni 2018-03-10 00:27
"Ten reaktor je součástí rakety."
A jak jsi na tuhle kravinu přišel?
U ICBM nikdy nejsou stupně pohonu součástí návratového modulu.
Počítám, že první stupeň je chemická klasika , která se po opuštění atmosféry oddělí a teprve pak dojde k zážehu druhého stupně (pravděpodobně něco podobného projektu VASIMR), od kterého s následně oddělí návratový modul s MIRV a tento druhý stupeň je nasměrován do volného prostoru. Vzhledem k použitému pohonu je pravděpodobnost návratu tohoto stupně zpět do atmosféry prakticky nulová, protože se dostane dost daleko, a bude mít dost vysokou rychlost aby ho gravitace země nepřitáhla zpět.
+1 # Pavel Blaheta 2018-03-10 21:51
Anebo je to nový pohon - když hovoří o malých jednotkách tak to nemusí být vůbec žádný štěpný reaktor - ty jsou velké a pomalé (z hlediska zisku použitelné energie). Zřejmě jde o něco nového - je možné, že se Rusům podařilo získat čistou energii vzniklou při štěpení atomů například vodíku. Něco jako anihilace - a tam žádný odpadní radioaktivní materiál nehrozí.
+3 # Wiloni 2018-03-11 01:47
Přečti si něco o Vasimru.
Atom vodíku štěpit nejde (není kam, pouze rozbít, ovšem na to je třeba více energie, něž by bylo z reakce získáno).
Atom vodíku lze pouze jadernou fúzí přeměnit na těžší prvek (Helium).
Teoreticky by se dal princip fúze u pohonu použít (princip podobný tokamaku, což je Ruská specialita).
Ale náklady by byly příliš vysoké.
Jak jsem psal nahoře.
První stupeň je chemický, druhý používá pravděpodobně variantu JRM s Vodíkem pouštěným přes jaderný reaktor.
mek.kosmo.cz/.../jrm.htm

Jak jsem psal, vzhledem k tomu, že tento motor zažehne až ve vesmíru, tak s radiací problém není.
Ale to se bavíme o něčem, co nevíme s jistotou.
Pokud jde o Avantgard, tak je to pravděpodobně oprášený projekt Spiralu (Mig 105).
Obecně, vše co Putin ohlásil se objevilo na papírech a často bylo i testováno už za dob SSSR.
Spiral už v šedesátých letech.
Jaderné raketové pohony se testují již od padesátých let a s laserovými zbraněmi sověti koketovali už v sedmdesátých letech.
A FOBS (na němž je založen koncept RS-28 Sarmat) také není žádnou novinkou.
en.wikipedia.org/.../...
Lze říci, že se v ozbrojených silách RF objevilo to, co by se objevilo už za dob SSSR, pokud by tam moc nepřevzali globalisté.
+2 # Dědouch11 2018-03-11 12:12
Zdá se, že se zajímáš a máš přehled. Díky.
-35 # Ing. Miloslav Dědek 2018-03-09 14:09
Putin by se mohl stát člověkem budoucnosti v případě, že by se zasloužil o urychlení žádoucího vývoje mocensko-politi ckého uspořádání lidstva. Materiálně-tech nická základna lidstva se zdokonaluje nevídaným tempem. Pokrok ve vědě a technice kráčí mílovými kroky. Naproti tom zcela stagnuje vývoj mocensko-politi ckého uspořádání světa. Uvedený rozpor začíná být velmi nebezpečný. Lidstvo to nemusí přežít. Je nejvyšší čas urychlit vývoj mocensko-politi ckého uspořádání světa. Jedno možné řešení tohoto naléhavého problému popisuje článek: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA - [...]/2017/12/s oucasnost-budou cnost-lidstva.h tml
+19 # .lak 2018-03-09 14:25
+21 # Vaclav2 2018-03-09 17:32
pane vážený ing...
kolikrát jsem vás prosil a nabádal, ať mluvíte k věci! Jen blá, blá...
vy žijete v zvláštním světě...jenom: "mělo by se jim to říct" "oni by měli" "je na čase, aby se to udělalo..." atd., to už používáte roky...
ještě že nepomlouváte momentálně VVP...nevidíte, že tam tím směrem kráčí a že jeho zásluhy jsou vyjimečné?
+18 # Vlastimil Matouš 2018-03-09 19:59
Ruský vojenský rozpočet je najmenej päťkrát nižší ako americký, a napriek tomu dokážu Rusi vyrobiť zbrane, ktorých podstatu už dnes dokážu pochopiť už len jadroví fyzici!!! Rusi sú skromný národ. Oni nepotrebujú mať na dvore dve autá, ale vysoká životná úroveň na Západe aj niečo stojí, a tak zrazu Západ zistil, že vo výrobe moderných nejadrových zbraní zaostáva za Ruskom 15 rokov a možná aj viac!!! (:(:(: Tu už veľkohubé slová amerických generálov nezmôžu nič, tobôž, keď tam, kde bombardovali Američania, pomáhajú obyčajným ľuďom Rusi!!! A tak sa na stranu Ruska dostávajú ďalšie a ďalšie štáty - Čína, Irán, Filipíny, Kuba, Vietnam, Venezuela, Ekvádor, Kolumbia, Severná Kórea, a ďalšie a ďalšie štáty a dokonca aj Afganistan, kde vraj Rusi dokonca pomáhajú Talibánu, proti ktorému sami bojovali v rokoch 1979-1989!
+16 # Vladimír57 2018-03-09 21:00
Nechci Tě poučovat. Ruský voj. rozpočet je asi 10 až 11x nižší. Avšak není se co divit. Vývoj bombardéru B-2 Spirit stál 23 miliard dolarů(osumdesá tá léta) cena za kus 2,2 miliardy, cena letové hodiny vychází na 130 000 usd, vyrobeno 21 kusů, jeden hapal. No a píše se, že nemůže létat v dešti?
F-35 Lightning II. Cena za kus asi 400 000 000 usd. Letoun má více problémů než zdrávo, ale je neviditelný, pokud stojí v hangáru.
A tak by se dalo pokračovat.
+7 # Che 2018-03-09 23:33
Myslim ze Putin nemel vsechno prozradit. 3 SV jednou bude a cim vetsi prekvapko bude mit SSA, tim lepe.
+14 # Piovarči 2018-03-10 01:37
Che on isto všetko neprezradil ale USA po tomto odhalení prešla chuť na rýchli útok proti Rusku
+6 # Pavel Blaheta 2018-03-10 21:59
Pio já se jen bojím, že Rusové (jejich zpravodajská služba) ví o chystaném útoku na Rusko a tak možná vytáhl všechny trumfy při snaze je zastavit. Jistě má Rusko možnosti zničit Západ i po ničivém prvním útoku ze strany USA, ale Putinovi jde určitě o to, aby si to dřív pořádně rozmysleli. Já jemu věřím, ale bohužel nevěřím v zdravý rozum těch blbů v USA.
+19 # Monika 2018-03-10 00:20
Pokud nerozumíte slovům Lavrova vysvětli vám to Šojgu !

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás