Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaCivilisté ve východní Ghoutě formují ozbrojené skupiny, aby povstali proti militantům

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Civilisté ve východní Ghoutě formují ozbrojené skupiny, aby povstali proti militantům

2. března řekl mluvčí ruského Centra pro usmíření mezi svářícími se stranami v Sýrii generálmajor Vladimir Zolotuchin, že místní aktivisté v kapse Východní Ghouta formují malé ozbrojené skupiny k boji s militanty, kteří jim zakazují tuto oblast opustit.

„Přichází informace, že určití občanští aktivisté formují malé ozbrojené skupiny plánující prolomit blokádu militantů, aby se dostali do oblastí kontrolovaných vládou,“ řekl podle TASS generálmajor Zolotuchin.

Generálmajor Zolotuchin rovněž odhalil, že 1. března ve Východní Ghoutě už vypukly střety mezi civilisty a militanty, při nichž byli zabiti čtyři civilisté a tři militanti.

Zolotuchin rovněž uvedl, že toto centrum také obdrželo nové zprávy o příšerných postupech, jakých militanti vůči civilistům používají, a o hrozných humanitárních podmínkách ve Východní Ghoutě.

„Dostáváme zprávy o těžké humanitární situaci ve Východní Ghoutě, o nedostatku potravin a léků stejně jako o četných stížnostech na perzekuce ze strany militantů,“ řekl generálmajor Zolotuchin.

Tento mluvčí ruského Centra pro usmíření rovněž oznámil, že 2. března se podařilo z kapsy ve Východní Ghoutě úspěšně evakuovat dvě děti, chlapce a dívku. Generálmajor Zolotuchin řekl, že militanti po těchto dětech během jejich útěku stříleli, ale Syrské arabské armádě (SAA) se podařilo je ochránit.

„Teď už s těmi dětmi pracují lékaři a psychologové,“ uvedl generálmajor Zolotuchin.

Od 27. února platí pro kapsu Východní Ghouta na rozkaz ruského prezidenta Vladimira Putina každodenní humanitární přestávka od 9:00 do 14:00 hodin místního času, ale prozatím se militantům dařilo desetitisícům civilistů znemožňovat, aby tuto kapsu opustili.

Zdroj: southfront.org

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

-11 # Awe 2018-03-06 11:34
kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

[...]/
-5 # balwan 2018-03-06 15:26

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás