Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaUSA po ruském vetu v OSN eskalují své hrozby vůči Íránu

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

USA po ruském vetu v OSN eskalují své hrozby vůči Íránu

Spojené státy eskalují mezinárodní napětí kolem Íránu, kdy hrozí jednostrannými akcemi proti této islámské republice poté, co v pondělí Rusko vetovalo postup Rady bezpečnosti Spojených národů obviňující Teherán, že umožňuje, aby do rukou jemenské skupiny Houthiů padaly zbraně.

„Pokud bude Rusko pokračovat v krytí Íránu, tak bude zapotřebí, aby USA se svými partnery přijímaly svá vlastní opatření.

Když nemůžeme přijmout akce v této radě, tak budeme muset přijmout své vlastní akce,“ uvedla americká velvyslankyně při OSN Nikki Haley během své návštěvy Honduraské metropole Tegucigalpa.

Heley nekonkretizovala, jaký typ akcí má na mysli, ruské veto bylo pro Spojené státy těžkou ranou, když ty už řadu měsíců lobbovaly za pohnání Íránu k odpovědnosti v OSN, přičemž zároveň hrozili, že budou pokračovat v amerických sankcích, pokud se nenapraví ty „hrozné chyby v jaderné dohodě s Íránem.“

„Toho hlasování jasně nevytváří žádné rozhodnutí o jaderné dohodě. Můžeme jen říci, že to ničemu nepomohlo,“ řekla Haley. „To jen potvrdilo spoustu toho, co jsme si už dávno mysleli, čímž se Íránu otevírá cesta pro jeho nebezpečné a ilegální chování.“

Prezident Trump v lednu varoval evropské spojence, bude třeba provést nápravu jaderné dohody do 12. května.

Prezident Donald Trump minulý měsíc varoval evropské spojence, že do poloviny května musí provést nápravné práce na vylepšení této dohody. Británie tedy po konzultacích se Spojenými státy a s Francií podala návrh neúspěšné rezoluce OSN.

Původní koncept tohoto textu pozměnil roční povinnost cílených sankcí proti režimu ve spojitosti s Jemenem – a chtěl zahrnout i odsouzení Íránu za porušování zbrojního embarga na vůdce Houthiů a také přidat závazek této rady zahájit kvůli tomu akce, uvádí Reuters.

Rusko zpochybnilo nálezy lednové zprávy OSN, která dospěla k závěru, že Írán zásobuje skupinu Hothiů zbraněmi v rámci zástupné války mezi Saúdy podporovanými jemenskými silami a íránskými spojenci rebely Houthiů v rámci toho, co vypadá jako další pokus o změnu režimu v regionu.

V polovině ledna tvrdili rebelové Houthiů přes svá vojenská média, že zasáhly dva cíle uvnitř Saúdské Arábie, na které vystřelili balistické rakety. Některé zdroje Houthiů rovněž referovaly o zničení saúdské vojenské základy v Njranu, která leží v jihozápadní Saúdské Arábii blízko hranic s Jemenem.

Mezitím Saúdská Arábie zpochybňovala, že rakety zasáhly své cíle, kdy saúdská státní televize Ekhbariya hlásila, že saúdská protiraketová obrana sestřelila jednu raketu u regionálního letiště Jizan, což je rušný transportní uzel na jihu Saúdské Arábie, ale není jasné, co se stalo s druhou ohlášenou raketou.

Poté v pondělí hlasovala Rada bezpečnosti o návrhu íránské mise v OSN, která obviňuje Spojené státy s Británií ze zneužívání svých privilegií „k prosazování vlastní politické agendy a ze svalování viny za vše, co se v Jemenu děje, na Írán.“

Írán je mezi tím čím dále frustrovanější z toho, jak se vykrucují z jaderné dohody, kdy náměstek ministra zahraničí Abbas Raghchi minulý čtvrtek řekl posluchačům v Londýně, že když s nimi nezahájí business západní banky, tak se asi do konečného termínu 12. května z jaderné dohody stáhnou.

Většina toho je kvůli té atmosféře nejistoty, kterou kolem JCPOA prezident Trump vytvořil, která ve skutečnosti brání, aby všechny ty velké společnosti a banky s Íránem spolupracovaly, a to je porušení dohody vedené Spojenými státy, řekl Abbas Araghchi

Araghchi rovněž prezidenta Trumpa kritizoval za nárůst jeho rétoriky o jaderné dohodě: Víte pokaždé, když prezident Trump pronese o JCOPOA veřejné prohlášení, kdy říká, že to je špatná dohoda, že to je nejhorší dohoda, co kdy byla, říká, to musím napravit, to změním, tak vlastně všechna tato prohlášení, tato veřejná prohlášení jsou porušením této dohody. Porušení litery této dohody, nikoliv ducha, litery. Stačí se podívat na paragraf 28, který jasně říká, všichni účastníci JCPOA se zdrží všeho, co mohlo podvracet úspěšnou realizaci JCPOA, a to včetně veřejných prohlášení jejich potrhlých činitelů.

„Bude-li ta samá politika zmatku a nejistoty ohledně této dohody pokračovat, tak společnosti a banky s Íránem spolupracovat nebudou a my nemůžeme dodržovat dohodu, která pro nás nemá žádný přínos,“ řekl Araqchi posluchačům v mozkovém trustu Chatham House sídlícím v Londýně. „Taková jsou fakta.“

Zdroj: zerohedge.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+68 # Janinna 2018-03-02 20:44
Je sice fakt, že včerejší Putinův projev byl začátkem změny chodu světových dějin - vychýlené kyvadlo se začne vracet zpět.
Neznamená to ale, že pomatení jestřábi budou brzdit své rozběhnuté plány.
Pokud se na to podíváme optikou neokonzervativc ů, tak svůj lačný pohled zaměří na následující země:

1. Afghánistán (masivní expanze je již slibována) = nejméně kontroverzní - jenže v Afghánistánu se odpor proti USA stupňuje, což povede k většímu množství návratu v igelitových pytlích.

2. Sýrii (hrozba americko-izrael sko-saudského útoku, útok na íránské síly a Hizballáh v Sýrii) = velmi lákavé, ale je to riziko - američtí vojáci by stanuli tváří v tvář Íráncům a Hizballáhu, kterým se splní jejich dlouhodobý sen.
Konflikt s Íránci nebo Hizballáhem je velmi, velmi strašidelná možnost. Můžou se zeptat Izraelců:))
Jsou tak nestydatí, že tvrdí , že to byli oni, a nikoli Rusko, kteří porazili Daesh / IGIL / Al-Nusra, a tak dále = jak by mohli porazit sami sebe, že?
Je to naprosto neskutečné - celá planeta dobře ví, co se přesně stalo v Sýrii, ale strýček Sam prohlašuje, že černá je bílá, voda je suchá a pravda je lež.
A nejobludnější věcí je, že vědí, že to každý ví, ale vůbec jim to nevadí - jsou stále tak přesvědčeni o své beztrestnosti.

3. Rusko (zakázání systému SWIFT, krádež ruských aktiv v USA, útok na ruské síly v Sýrii) = alternativa SWIFT je vytvořena, Putin je nepředvídatelný mistr strategie, a kluci kolem něj jsou velmi, velmi chytří. Do přímého střetu po včerejšku samože nepůjdou, maximálně se zmůžou provést nějakou prasárnu cizíma rukama.

4. Írán (Revize jaderné dohody, útok na íránské síly v Sýrii) = k revizi dohody určitě dojde vzhledem k tomu, že USA zohledňují výhradně zájmy Izraele.
Přímý útok, viz bod 2 - nepravděpodobné.

5. Donbass (podpora plnohodnotné války na Novorossii) = ukronacisti jsou znovu vyzbrojováni, reorganizováni, přeskupují se a na východě hromadí síly.
Nyní Spojené státy a několik evropských zemí zasílá ukronacistům různé druhy zbraní. To není novinka, protože to dělají roky. Skutečný význam je politický: dodávky "smrtonosných" zbraní - jako by nějaká zbraň nebyla smrtelná:(
Možná i zde bude po včerejšku vystavena stopka, a také by do toho zapadla stopka dodávky plynu na Ukrajinu.

6. Severní Korea (přímá a otevřená vojenská agrese, letecká a námořní blokáda) = silná rétorika, pingpongové výhrůžky.
Vzpomínka na zvěrstva amerických jednotek během války na Korejském poloostrově je stále velmi živá.
Hlavním cílem by se stalo Japonsko - tam je spousta amerických základen.
Faktem zůstává - Severní Korea (ve skutečnosti i většina z Jižní Koreje) otevřeně nenávidí Japonce.

7. Venezuela (vojenská intervence "k obraně demokracie, lidských práv, svobody a civilizace") = násilí ve Venezuele je zjevně v zájmu USA, ale přímá vojenská intervence - pravděpodobně ne. Ve Venezuele je zakořeněná touha odolat „Yankees“ a je tak velká, že jakýkoli vojenský zásah by okamžitě zahájil strašnou partyzánskou válku.

Samozřejmě, Spojené státy ohrožují mnohem větší počet zemí, ale těchto sedm se již stalo dobrými kandidáty na agresi USA - kromě Ruska.
polismi.ru/.../...
+37 # smrťák 2018-03-02 21:29
Ahoj..:o)
Vtip ti řeknu k tomu:
Přijde maličký Pepíček do lékárny a optá se: "Doblý deň. Vy ste ten obchoď, kde se plodává jibí tuk, ktelý já musím papat?"
Ano chlapečku. To jsme my.
Vy kulvy!!

P.S. Jen pro doplnění,.....t en lékárník je "Putin".
+42 # Jarin G. 2018-03-02 23:21
Ahoj, abys neřekl, že jsem se nezastavil, jeden vtípek.
Novinář zpovídá stoletého Kavkazana:
"Jaké máte plány do budoucna?"
"Na jaře se budu ženit."
"Ve vašem věku?!"
"Já ani nechci, ale musím, žena je těhotná a táta jinak nedá..."

a zimní obrázek, aby to nebylo takové prázdné:
+31 # smrťák 2018-03-02 23:45
Ahoj..:o)
sranda
Já na tebe navážu:
Radio Jerevan spolu s TV jeli natáčet setkání dvou kavkazanů bratrů po 60. létech.
Když přijeli na tržnici ve městě, ten bratr, co je pozval se ihned rozeběhl k jednomu trhovci a začal ho objímat.
Prej dojemná situace, štáb slzel dojetím.
A to jste ho poznal hned, jen tak po tolika létech?
Ne. Ale kabát má furt stejný..:o)
anebo:
Proč brečíš? ptali se stodvacetiletého.
Ale fotr mě zmlátil, že jsem přišel domu po osmé a napraný.

A pro Tvé oko znalce Sibiřanek.

K tomu obrázku:
Do nebe nepůjdu.
Chci do pekla.
Je tam teplo, rum
a všechny ženské..:o))
+30 # Vladimír57 2018-03-03 04:51
Smrťáku, Ty dacane, píšeš o Sibiřankách, ale moc bych nedal za to, že fotka je z nějaké akce na Tvé chajdě.
Nezávidím, ale slintám.
+13 # vlk samotář 2018-03-03 15:53
Jo!
To si taky dva na život a na smrt nejlepší kamarádi mysleli, že v pekle je to lepší, tak se rozhodli po autonehodě, kterou nepřežili, že raději půjdou tam.

Jeden hned sbalil krásnou čertici a odnesl si ji na pokoj, zatím co druhý pálil k baru a hned do sebe ládoval ten nejdražší chlast, který si na Zemi nikdy nemohl dovolit.

Po nějakém čase, když vystřízlivěl z opice, se sejde s kamarádem, který seděl u stolu v baru a brečel, a ptá se ho, proč je tak nešťastný?

-"Tak si s nějakou zajdi na pokoj, a hned pochopíš!".. jen odpověděl zoufale kamarád a pokračoval v pláči.

Kamarád si tedy vzal pod paži nádhernou čertici s černými kudrnatými vlasy až po pás, která měla přímo výstavní kozy a štíhlý pas, a už s ní mířil na pokoj.
Po chvíli ale vyběhl s vytřeštěnýma očima ven a opřený o zábradlí v prvním patře zařval na kamaráda v baru - "Ty vole! ONA JI NEMÁ..!!!"..

-"Vidíš! A to je to peklo..!"... pokračoval dál v pláči kamarád..
+29 # Piovarči 2018-03-03 00:17
No jeden obrázok a vtip lepší ako ten druhý ale ten chlapečk s tým rybím olejom nemal chybu smrťáku:-DDDDDD

A ešte jedna turistická mapa:

aragonit9.blogspot.sk/.../...
+29 # Janinna 2018-03-03 00:28
Ahojte všichni:)) tak to se vám kluci povedlo, ještě teď se musím smát:))
Ano Pio, všechny jsou dobrý, ale ten rybí tuk, tak ten nemá chybu:)
+17 # Dědouch11 2018-03-03 10:11
Až potud, úžasná diskuze, úžasných lidí.
Díky!
A pod Janinou (když se přeskočím :D),by bylo namístě smrťákovo, z komentáře článku budoucího:
"..zas je tu ten blbec".
-10 # balwan 2018-03-02 23:13
+35 # Monika 2018-03-03 00:51
No jo USA potřebuje urychleně válčičku padá jim burza i dolárek ! Pokud nebude valčička bude bankrot a oni poletí velkou rychlosti na hnůj ! A milá USA se bude rvát sama doma okus žvance aby přežila dalši dny !
+13 # vlk samotář 2018-03-03 16:00
USA už nepomůže nic.
Barevní je přečíslovali už dávno a černí za pár let.
Potom to tam dopadne jako dnes v JAR, a proto potřeboval Soros nacpat co nejvíc muslimů a černochů do Evropy, aby tady vznikla dřív občanská válka, jak v USA,.... a kalkuluje s tím, že třetina Evropanů, prchajících před válečným konfliktem, by pomohla opět zvrátit početní stav v USA, zatím co další prchající z válčící Evropy by mohli posílit Izrael a s Evropou bude konec.

To ale nedopustíme, i kdyby měli Bruselští viset na kandelábrech pro velezradu!

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás