Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaRusko varovalo USA před využitím obvinění proti Asadovi jako záminky pro útoky

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Rusko varovalo USA před využitím obvinění proti Asadovi jako záminky pro útoky

Rusko varuje USA před pokusy využití nepodložených obvinění z chemických útoků jako záminky pro útoky na objekty syrské vlády, oznámilo ruské velvyslanectví v USA na Facebooku.

Prohlásilo, že USA i nadále využívají bezdůvodných tvrzení o použití Damaškem otravných látek jako nástroje protisyrského geopolitického inženýrství.

„Projevem zvláštního cynismu se stala nejnovější prohlášení představitelů administrativy o jejich záměru uvalit na Rusko odpovědnost za údajné použití Damaškem chemických zbraní. A to přitom, že v samotné administrativě uznávají, že žádné důkazy neexistují. Nebyly ani dříve. Fejkové zprávy úplně zdiskreditovaných „bílých přileb" a jiných pseudohumanitárních nevládních organizací, které vydržuje Západ, lze pokládat jen za lacinou frašku, nikoli za důkazy," podotýká se ve zprávě.

„Chtěli bychom varovat USA před pokušením jejich využití jako záminky pro zasazení raketových úderů na syrské vládní objekty," prohlásilo ruské velvyslanectví.

Zdroj: snews.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+89 # Dost3 2018-03-02 12:47
Myslím, že projekce nových zbraňových systémů byla, pro militantní USA roztažené svýmí 189 základnami po celém světě, více než dostatečným upozorněním, aby své schizofrenické myšlenky na ovládnutí a ekonomického vyrabování dalšího státu, nechaly plynout do ztracena.
+47 # Vladimír57 2018-03-02 15:14
Těch základen jsi jim dost ubral.
parlamentnilisty.cz/.../...
+29 # Piovarči 2018-03-02 18:55
Viac ako 700 základní to už je priveľa. Rusko sa ale dostáva do sedla a USA sa v ňom zasa ledva držia. Irán zakázal obchodovanie v dolároch spustí sa to vo svete postupne ako lvína
cz.sputniknews.com/.../...
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+20 # Jarin G. 2018-03-02 22:50
Pio a Vládíku. Pravdu díte! Pochvala za uvedení správných čísel.
+11 # Piovarči 2018-03-02 23:57
Nech už idú do psej matere s tým vraždením po svete
Tu sa biju dve USA proxy armády medzi sebou

Takúto chásku USA podporujú
Na Marec 2, Seno'at Tahrir al-Sham (HTS) bojovníkov pokračovali v predstihu proti Sýrii je Liberation Front (SLF) a zachytil obcí Batabo, Kafr Nasih, al-Jinah, Babka a Ibin v západnej Aleppo vidieku, podľa HTS-spojené tlačová agentúra Vvúa.
southfront.org/.../syria
+32 # ing. Pejčoch 2018-03-02 18:17
V mainstreamových českých sdělovacích prostředcích je jakési podivuhodné ticho. Presstituti mlčí. Přitom odezva na Putinova slova (a videoprezentace zvláště) je ve světě je značná! Světové veřejné mínění kvasí, ba přímo bouří! Už počet zahraničních novinářů, kteří se akreditovali (několik set, celkem i s ruskými 705 novinářů), svědčí o tom, že Putinův projev byl očekáván s velkým napětím.
Rusové už mají plné zuby soustavného brnkání na nervy ze strany USA a jejich západních spojenců. Putin mnohokráte své „partnery“ varoval, „ať neblbnou“, že na obkličování Ruska základnami NATO, rozšiřování počtu členů NATO, přibližování se NATO k ruským hranicím atd. bude muset Rusko odpovědět. Nenaslouchali ani slovům ministra Lavrova, budou teď muset naslouchat výmluvnému mlčení ministra Šojgu.
Již několik let je jasné, že chcípající americká kobyla bude kopat a riziko světové války narůstá. Proto je odstrašující potenciál Ruska tak důležitý. Rusko potřebuje čas na dokončení modernizace všech druhů vojsk, čas hraje pro Rusa a síla Ruska neustále roste. A poroste – stačí si např. uvědomit, kolik nových produktovodů bude Rusko nyní otevírat v Ázii, jeho příjmy strmě porostou bez ohledu na příjmy z ropy a plynu v Evropě! Ta uměle vyvolaná krize cen ropy a plynu, sankce atd. Rusko na kolena rozhodně nesrazily, ba naopak, vedly k mobilizaci jeho vnitřních zdrojů!
Skryté „výhrůžky“ (ano, lze to tak chápat) závody ve zbrojení jsou pro mne důkazem, že Rusko dosáhlo ve vojenství takové mety, v níž v podstatě otevřeně nyní nutí USáky zvýšit financování vojenského rozpočtu USA. Jaký to paradox! Když Reagan v 80. letech vyhlásil fantasmagorický program Hvězdných válek, tak tím světu divadelně oznámil, že hodlá SSSR uzbrojit. SSSR tehdy reagoval další spirálou zbrojení a, …, a nezvládl to. S pomocí Gorbačova a Jelcina to vedlo to k jeho zániku. Následně vznikl jednopolární svět s hegemonem USA, které si pak po 20 let ve světě dělali co chtěli… Právo sem, právo tam, s kupami mrtvol a rozvrácenými státy, jen aby uchránili svůj vliv a svůj slábnoucí petrodolar.
Tak se mi zdá, že dnem 1. března 2018 období americké dominance definitivně skončilo. Nyní jsou to USáci, kteří budou muset na ruské kroky ve vojenství reagovat a razantně navyšovat výdaje USA na obranu. Podle ruských expertů ovšem budou potřebovat nejméně 5-10 roků, aby vyrovnali ruský náskok (a Rusové na ně rozhodně čekat nebudou). Jenomže USA již nejsou v takové hospodářské kondici, jako byly v 80. letech. Dnes si však svoji ekonomiku nemohou hojit na rabování Jelcinovského Ruska a zdrojů zemí bývalého východního bloku, a v podstatě na úkor celého světa. Bezpečnost garantovaná novými ruskými strategickými zbraněmi, které jsou ve značné míře imunní vůči USáckým obranným systémům a umožňují zničení všech stanovaných cílů USA do 10-15 minut z území Ruska nebo ze světových oceánů může taky znamenat, že k ekonomickému tlaku na USA se může v pohodě přidat i Čína! A to by byl pro USA další těžký průser.
Ty Putinovy videoukázky a komentáře ohledně nových strategických zbraní do značné míry vysvětlují i jistou Putinovu dosavadní verbální opatrnost. Vysvětluje to i chování a jednání ruského vedení, které se nenechalo vyprovokovat k neuváženým reakcím na USácké a jiné provokace
+81 # r0b1n 2018-03-02 12:48
Postupom casu uz Rusom dochadza trpezlivost.
Cudujem sa, ze im tak dlho vydrzala.
-43 # Buzz Aldrin 2018-03-02 13:07
Prostě Rusáci:

technet.idnes.cz/.../...
+66 # kojak 2018-03-02 13:22
Vláda USA může legálně zabít kohokoliv chtějí - od chudáků až po prezidenty. Mají dopředu zaplacené odpustky. Jenom se vždycky kolem toho musí udělat propaganda, že to byla svině, co si zasloužila smrt. Vychází jim to
+83 # olinka215 2018-03-02 13:32
Máte pravdu, vychází a už příliš dlouho. Ale Rusko evidentně, po dlouhé době pochopilo, že se vstřícností nikam nedojde a že pořád platí: Na hrubý pytel, hrubá záplata.... A přesně v tom duchu také upravilo svoji rétoriku směrem k SSA. Teď jde o to, aby nezůstalo jen u slov,ale pokud si amíci opět dovolí lhát celému světu do očí, tak je potřeba přistoupit k činům. Tím pochopitelně nemyslím vyvolat světový konflikt,ale spolu se svými spojenci urgovat OSN,aby konečně začala plnit svoji funkci a řekla, že SSA válčí v Sýrii neoprávněně, zrovna tak, jako už více než 200 let, po celém světě
Hezká utopie, viďte?
+29 # Piovarči 2018-03-02 18:45
V USA už vyzývajú Trumpa aby stiahol USA armádu zo Sýrie
Prezident Donald Trump by měl oznámit vítězství v Sýrii a co nejdříve vrátit americké vojáky domů. Vyzval k tomu vědecký pracovník Cato Institutu, bývalý pomocník prezidenta Ronalda Reagana, Doug Bandow ve svém článku pro The National Interest.
Autor píše, že USA měly řešit v Sýrii příliš mnoho úkolů, z nichž některé byly již původně neúnosné. Patří k nim boj s frontou Islámský stát, zadržování ambicí Turecka, podpora demokratické opozice, spolupráce s Kurdy, boj s režimem Bašára Asada. Navíc měly zasahovat do vztahů mezi početnými ozbrojenými útvary, které válčily mezi sebou, z nichž se některé dají pokládat za teroristické.

A podařilo-li se USA jistým způsobem přilákat na svou stranu Kurdy a rozdrtit oddíly IS, pak ostatní problémy nezvládly. Bašár Asad zůstal u moci, občanská válka v Sýrii pokračuje, sousední státy se zase nevzdaly svých geopolitických zájmů.

Doug Bandow poznamenal, že se USA v poslední době vůbec nedaří překonání velkých problémů a dosažení vytčených cílů. Jako příklad uvedl případy zásahu Američanů do záležitostí zemí Asie, Balkánu, Afriky a Blízkého východu.

Analytik přitom poznamenal, že se Washington nemá obávat ruské přítomnosti v Sýrii. Spolupráce Moskvy a Damašku byla za studené války aktivnější, ale neohrožovala zájmy USA.
Doug Bandow proto dospívá k závěru, že USA musí říct, že dosáhly v Sýrii vítězství nad IS, že další cíle si nevytyčily, a pak stáhnout své vojáky z této blízkovýchodní země.
cz.sputniknews.com/.../...
aragonit9.blogspot.sk/.../...
-16 # balwan 2018-03-02 15:30
+32 # vlk samotář 2018-03-02 15:53
Kdo to ještě neviděl???

U nás to vysílat nebudou.

cum.sk/.../...
+32 # Monika 2018-03-02 16:00
Olinko215 : moc krásné ! Oni jsi přejou aby se kolem okupovaném území Syrie přilétla ukázat SU-57 a zanechala pár drobečků ! Rusku by jim mělo to letadýlko ukázat v akci !
+32 # Dagmarenka 2018-03-02 16:30
Moniko, Rusko už ukázalo amíkům SU 57. Podle ruského tisku, byly tyto letouny úspěšně nasazeny v boji v Sýrii.
+21 # Piovarči 2018-03-02 19:17
Štvrť Harasta je už pekne ohryzená

armáda postupuje

celkom to teda ide. Nie síce tak rýchlo ako by sa to hodilo
2 Marca Sýrska Arabská Armáda (DSP) zabrala 60% okrsku Harasta potom, čo zachytil niekoľko pozícií južne od Mohamad mešity vo východnej časti Harasta, a v okolí al-Ajami, podľa Sýrskych pro-vládnych zdrojov.
Z jeho boku, Ahrar al-Sham, Seno'at Tahrir al-Sham (HTS) a USA-cúval Faylaq al-Rahman začala proti-útok proti DSP v Harasta a zachytili niekoľko budov vo vnútri Polície obytnom komplexe v jeho severnej časti.
Tri ozbrojené skupiny tvrdili, že ich bojovníci zničil dve T-72 bojové tanky, raketomet a prevádzkovej miestnosti DSP 4th Pancierové Divízie počas ich postupu dopredu.
V reakcii na counter-útok, warplanes ruských Leteckých Síl a Sýrskou Arabskou Air Force (SyAAF) uskutočnili sériu náletov na pozície ozbrojených skupín v severnej časti Harasta, podľa Sýrsých pro-vládnych zdrojov.
southfront.org/.../
+33 # olinka215 2018-03-02 16:31
Ahoj vlku a Moni=))
Ten Drahoš je takový odporný křivák, že vůbec není na škodu si připomínat, před čím jsme unikli, byť o vlas a asi jen na čas. Když si vzpomenu, že měl drzost veřejně lhát, že má na migranty stejný názor, jako náš pan prezident, tak se ve mně, ještě dneska, vaří krev.
Dokud důra Merkelová sestavovala vládu, tak byl relativní klid a jen se jí to povedlo, už zase diktuje celé Evropě! NĚMCI = ZHOUBA EVROPY
Moni=))
Tady se proslýchá, že Rusko už svoje nové stroje v Sýrii má a myslím si, že je jen otázka času, kdy je předvede v plné parádě. Na druhou stranu musí být opatrné, protože je zřejmé, že podlí a zákeřní amíci vyzbrojili zbytky IS protiletadlovým i zbraněmi a že by, těm šmejdům, nic neudělalo větší radost, než kdyby se jim povedlo SU-57 sundat
+29 # Vladimír57 2018-03-02 16:49
Olinko, ahoj.
Nepochybuj, sundat Rusům SU-57 je dnes v Sýrii ůkol číslo 1.
+19 # Wiloni 2018-03-02 18:58
Tak to bude dost problém, protože už tam zase nejsou (vrátili se zpět do Ruska).
+15 # Jarin G. 2018-03-02 22:58
Ano Wile, proběhla zkouška bojového nasazení v Ghútě, spokojenost s výsledky a pak návrat domů!
Lepší test než někde na nějakém cvičišti v Rusku!
+11 # Piovarči 2018-03-03 00:01
Však keď bude treba zasa priletia.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás