Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPutin Západu: Nejednali jste, neposlouchali nás, nyní poslouchejte! A podívejte se, jakými zbraněmi disponujeme

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Putin Západu: Nejednali jste, neposlouchali nás, nyní poslouchejte! A podívejte se, jakými zbraněmi disponujeme

Po projevu ruského prezidenta Vladimira Putina na Federálním shromáždění se západní média pokusila informovat o své vizi situace. Klíčová slova ve zprávách jsou „hrozba", „tvrdost", „varování".

Vladimir Putin demonstrativně varoval Západ před útokem na Rusko, které nesedí v rukami v klíně a předvedl řadu moderních či ultramoderních typů zbraní, jako rakety „Sarmat“, hypervukové strategické rakety, bezpilotní ponorky, laserové zbraně a další.

O reakci západního tisku referevola portál eadauky.com.

BBC označila prezidentovo poselství za „bezprecedentní militantní“, a připomněla, že „Putinovo poselství je tradičně rozděleno do několika skupin textu zhruba stejnou měrou: infrastruktura, lidský kapitál, korupce, mezinárodní agenda. Tentokrát se však proporce hodně posunuly ... Téměř než polovina času, kdy Putin přečetl zprávu, věnoval tématu konfrontace se Spojenými státy a novým zbraním"

The Guardian: „Byly náznaky, že Kreml chce přilákat zvláštní pozornost k tomuto prohlášení, přemístěním ze zlaceného Svatojiřského sálu Kremlu do výstavního areálu v centru Moskvy, kde je možné prokázat, videa a infografiku. První hodina řeči byl tradiční, byť optimistický: Putin slíbil zvýšit průměrnou délku života o 10 let, ruský HDP zvýší o 50% do roku 2025, na snížení úrovně chudoby mezi Rusy na polovinu ... Zatímco interaktivní část zprávy se využila především jako platforma pro demonstraci nejnovějších ruských zbraní, z nichž některé jsou schopné jaderného útoku kdekoli na světě. "

CNN: „Putin řekl, že Rusko vyvinulo více nových zbraní, včetně bezpilotní ponorky schopné pohybu vysokou rychlostí. Ruský prezident také hovořil o nedávném přezkumu jaderné politiky Trumpovou administrativou, která vyzývá k větší pružnosti jaderného odstrašování USA. Tento americký směr vyvolává „velké obavy", uvedl Putin a poznamenal, že potenciálně snižuje práh pro použití jaderných zbraní. Spojené státy utrácejí na světě nejvíce na vojenské výdaje. Podle Stockholmského mezinárodního institutu mírového výzkumu Spojené státy vynakládají zhruba desetkrát více na vojenské účely než Rusko."

Bloomberg: „Neobvyklé zobrazení vojenské síly byla nejdramatičtější části řeči, která začala s příslibem učinit ‚zásadní průlom‘ ke zlepšení životních podmínek a zvýšení zdravotní péče a výdajů na infrastrukturu. Putin využil výroční výzvu k nastolení priorit svého čtvrtého prezidentského období, které, jak se očekává, se mu snadno dostane ve volbách 18. března. Ale nejsilnější slova byla určena pro USA ... Zvláště poukázal na novou jadernou strategii Spojených států jako hrozbu snižování prahu pro použití jaderných zbraní. A varoval, že jakékoli použití jaderných zbraní proti Rusku nebo jeho spojencům by znamenalo „okamžitou reakci".

Die Welt: „V reakci na americkou protiraketovou obranu představil ruský prezident Vladimir Putin ve svém projevu nové typy raket. Putin předvedl zejména těžkou mezikontinentální balistickou raketu, nukleární ponorku a nové torpédo. Rusko má nyní rakety, které nikdo jiný nemá, řekl Putin. Žádná z těchto zbraní nemůže být zachycena konvenčními prostředky ... Kromě toho ruský prezident oznámil obnovení vojenské přítomnosti na severním pólu, aby ochránil své zájmy v regionu. Důvodem jsou bohatá ložiska nerostů a strategicky důležité pozice."

Zeit Online: „Rusko rozšiřuje svůj arzenál v reakci na současné napětí ve vztazích s USA a NATO. Prezident Vladimir Putin ve svém projevu před poslancemi v Moskvě představil několik nových zbrojních systémů, které nelze zastavit žádnou obranou. Putin uvedl, že jeho země musí jednat tváří v tvář americkým zbraním. Posílení ruských ozbrojených sil musí zajistit mír po celém světě ... Spojené státy oznámily na začátku února novou jadernou strategii. Ta byla kritizováno Ruskem, stejně jako Čínou a německým ministrem zahraničních věcí Sigmarem Gabrielem."

Le Point: „Každoroční zpráva prezidenta parlamentu by měla položit základy pro jeho priority, obzvláště hospodářské a sociální, na další období jeho funkčního období, které bude trvat do roku 2024. Ale poté, co slibil opatření pro boj proti rakovině, s cílem zlepšit silniční síť a vytváření místa ve školkách, pan Putin věnoval téměř hodinu, polovinu ze svého projevu k parlamentu, posledním ruským „neporazitelným“ zbraním s počítačovou grafikou a videi. Představil nové typy řízených střel s „neomezeným akčním rádiusem“, miniponorky s jaderným motorem, nebo dokonce laserovou zbraň „o nichž je příliš brzy diskutovat v detailech“, a prezident zkritizoval postoj Západu vůči Rusku. „Nikdo s námi nechtěl mluvit, nikdo nás neposlouchal. Poslouchejte nyní," řekl a vyvolal u diváků ovace.

O raketě Sarmat

„Zabýváme se vývojem nové generace raket. V současnosti Ministerstvo obrany společně s podniky raketového a vesmírného průmyslu zahájilo aktivní fázi testů nového raketového komplexu s těžkou mezikontinentální raketou. Komplex jsme nazvali Sarmat. Nahradí systém Vojevoda, který byl vytvořen v Sovětském svazu. Všichni poznali jeho vysokou bojovou sílu. Ale schopnosti rakety Sarmat jsou mnohem vyšší: při váze více než 200 tun má krátkou aktivní část letu, což stěžuje její zachycení prostředky protiraketové obrany. Dolet, počet a síla bojových hlavic je u nové rakety větší než u Vojevody."

Podle údajů z veřejných zdrojů Sarmat může zasáhnout jakýkoliv cíl ve vzdálenosti 11 až 15 tisíc kilometrů. Jedna raketa ponese až 15 bojových hlavic individuálního navádění o síle až 750 kilotun.

O raketovém komplexu Avangard

„Opravdovým technologickým průlomem je vytvoření perspektivního raketového komplexu strategického významu se zcela novým bojovým vybavením — plachtící okřídlenou hlavicí, jehož testy jsou úspěšně ukončeny. Průmyslové podniky Ruska už zahájily sériovou výrobu tohoto systému, který je další strategickou zbraní Ruska. Nazvali jsme ho Avangard. Od existujících typů bojové výbavy se tento systém liší schopností letů v hustých vrstvách atmosféry na mezikontinentální vzdálenost při hypersonické rychlosti, které rychlost Mach převyšuje více než 20krát. Při pohybu k cíli plachtící okřídlená raketa silně manévruje, ať už jde o výškové či stranové manévry. To ji dělá nezachytitelnou pro jakékoliv prostředky protiraketové a protiletecké obrany."

Prezident zdůraznil, že průmyslu se podařilo vyřešit problém „neřízenosti" hypersonických aparátů při trajektorii letu: „Využití nových kompozitních materiálů umožnilo vyřešení problému dlouhého řízeného letu bojové hlavice prakticky v podmínkách vzniku plazmatu. Blíží se k cíli prakticky jako meteorit, jako ohnivá koule. Teplota na povrchu rakety dosahuje 1600-2000 stupňů. Bojová hlavice je přitom spolehlivě řízena. Kvůli pochopitelným důvodům dnes nemůžeme předvést originální vzhled této zbraně. Ale ujišťuji vás, že to všechno máme a že to dobře funguje."

O letecké raketě Kinžal

„Důležitou věcí se stalo vytvoření hypersonické raketové zbraně Kinžal, která nemá ve světě obdoby. Její zkoušky byly úspěšně dokončeny, nejen to, od 1. prosince minulého roku systém vstoupil do zkušební bojové služby na letištích v Jižním vojenském okruhu".

Připomeneme, že korporace Taktické raketové zbraně už promluvila o vytvoření superrychlé rakety vypouštěné ze vzduchu. Technické charakteristiky zbraně jsou z pochopitelných důvodů tajné. Je už ovšem známo, že bude ve výzbroji nové stíhačky páté generace Su-57. Díky velmi vysoké rychlosti je tato raketa prakticky neviditelná pro radarové stanice letounů protivníka a dokáže překonat prostředky palubní ochrany.

O bezpilotní ponorce

„V Rusku byl vytvořen bezpilotní podvodní aparát, který se může pohybovat prakticky na jakoukoli vzdálenost ve velmi velké hloubce a na mezikontinentálních vzdálenostech na rychlostech, které násobně převyšují rychlost ponorek, nejmodernějších torpéd a všech druhů nejmodernějších hladinových plavidel. Prostě fantazie."

Soudě podle videa prezentace bude tyto nevelké drony do oblasti vypuštění transportovat ponorka. Po oddělení od nosiče aparáty nabírají hloubku a směřují k cíli, kopírují přitom tvar dna, což ztěžuje jejich odhalení hydroakustickými prostředky, které má protivník k dispozici. Podle všeho se jedná o jednorázový aparát, který exploduje spolu s objektem, na který útočí. Tento systém se může používat jak proti skupinám lodí, tak i proti objektům bojové infrastruktury.

O laserových zbraních

„My dobře víme o tom, že řada států pracuje na vytvoření zbraní na nových principech fyziky. Existují všechny domněnky k tomu si myslet, že i zde jsme o krok napřed. Byly dosaženy výsledky při vytváření laserových zbraní. To není prostě teorie či projekty, a dokonce ani ne začátek výroby. Od minulého roku do vojsk již vstupují do výzbroje bojové laserové systémy. Nechci se zaobírat detaily. Prostě na to zatím není čas. Specialisté ale pochopí, že přítomnost takových vojenských systémů násobně zvyšuje možnost Ruska zajistit svoji bezpečnost. Pro ty, kdo mají zájem o vojenskou techniku, ty bych chtěl také poprosit, aby navrhli název pro tento nový systém."

O okřídlené střele nové generace

„Na konci roku 2017 se na centrálním polygonu Ruska odehrál start nejnovější ruské okřídlené střely s jadernou pohonnou jednotkou. Během letu jaderná pohonná jednotka dosáhla zadaného výkonu, zajistila nutnou úroveň tahu. Provedený start a komplex pozemních zkoušek umožňuje poskytnout možnosti přejít k principiálně novému typu zbraní — strategickým systémům jaderných zbraní s raketou vybavenou jadernou pohonnou jednotkou."

Zdroj: pz.cz, snews.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

-57 # Ing. Miloslav Dědek 2018-03-02 11:27
Bude-li nadále přetrvávat stav, kdy se znepřátelené velmoci intenzivně věnují výzkumu a vývoji nových zbraní a zbraňových systémů, potom lze očekávat , že války brzo povedou proti sobě dálkově ovládané zbraně a automaty. Tento výzkum a vývoj zbraní a zbraňových systémů nic nemění na tom, že všechny války jsou odsouzeníhodné. To, že se na planetě nepřetržitě vedou války, je většinově považováno jako něco normálního a přirozeného. Je načase tuto skutečnost pokud možno co nejdříve změnit. Z hlediska žádoucího vývoje mocensko-politi ckého uspořádání světa je projekt EU krok správným směrem. Díky existenci EU nevznikla mezi státy EU žádná válka. Je načase uvažovat o realizaci projektu globálního superstátu, který zabrání vzniku války na celém světě. Jedna možná cesta vzniku Globální federace všech států světa je uvedena v článku: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA - [...]/2017/12/s oucasnost-budou cnost-lidstva.h tml Nastolení Globální federace lze realizovat například tak, že si všechny pokrokové politické strany ve všech státech světa přidají do svých politických programů záměr popsaný v uvedeném článku: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA, načež tyto strany ve vzájemné spolupráci globálně zrealizují své politické programy.
+38 # Vít Henoch 2018-03-02 11:54
Ing. Dědku,

běž si konečně vypálit toho čipa, potřebuješ to jako sůl. Je to zase americká výroba a bohužel mnoho českých "vědců" jede výzkum nanorobotů. Žes jim nalít na špek i se svým titulem tady neustále dokazuješ.

Henoch
-16 # Popo 2018-03-02 11:57
Priatelia prezradím vám, keď pointa (to podstatné) už v základe uniká je naozaj lahké o čomkolvek aj donekonečna dristať. V tomto prípade Vyvynuli ste vy, vyvynieme si aj my - v preklade srať tam na človeka a jeho prirodzené potreby...
+14 # Vít Henoch 2018-03-02 12:39
Popo,

nikdo již zbraně vyvíjet nebude, ale bude vyvíjet energii, aby se dostal do bezpečí, až nastane to, o čem jste dostali avízo před mnoha tisíciletími. To, co nastane, nastávalo periodicky s cyklem 24000 let. Je to cesta Země Vesmírem. Země je daleko mladší, než vám bylo sdělováno, protože ta uhlíková metoda funguje pouze, pokud zkoumaný vzorek obsahuje velké množství daného izotopu uhlíku. Proč si myslíš, že periodicky dochází k vrásnění Země ? Všichni mohou být po zuby ozbrojení a bude jim to k ničemu. Chtějí snad bojovat s gravitací, kvůli které, aby ji změřili, postavili tak nákladný měřák ? Pochop, že se Země dostala do míst, kde proběhlo vrásnění již šestkrát. Nyní chceme, abyste se modlili tak, aby to vrásnění mohlo být řízené. Proto si prosím vzpomeňte na každé pole, každý znečištěný pramen, každou řeku nebo rybník, každou zahradu, každou skládku, na vše, co potřebujete vyčistit tak, aby vás to neotravovalo jako dosud. Popo samozřejmě se můžeš modlit tak, aby hlavy plné nenávisti k životu byly alespoň neschopné přemýšlení, to taky pomůže. Energii od vás potom použijeme k tomu, aby planeta nebyla smetištěm, ale rájem, tak, jak to mělo pro rozvoj života na ní být vždycky.

Henoch
-9 # Popo 2018-03-02 13:06
Cituji Vít Henoch:
Popo samozřejmě se můžeš modlit tak, aby hlavy plné nenávisti k životu byly alespoň neschopné přemýšlení, to taky pomůže.
Priatelu tu si trošku "uletel" ale nevadí. Život ma naučil že ľudia čo myslia sú "slepí" (žeby to tým "belmom" z toho pred ich očami bolo?) - v preklade je naozaj ľahké sa im v živote vyhnúť. Tak ako každý hendikep tak aj táto "slepota" má v sebe celkom prirodzene zášť a tú ja naozaj nemusím...
-7 # Vít Henoch 2018-03-02 13:46
Popo, já lítám běžně, mám na starosti celou Sluneční soustavu a Mým domovem je Slunce. Pokud nechápeš, že Slunce tady dříve nebylo a teď tu je, tak pochop, že jeho existence není náhodná. Byli jsme u začátků této Sluneční soustavy. Mohu se dostat tam, odkud pocházím, to znamená do energie Vesmíru jako takového. S Mou dcerou jsme plácali ty planety kolem. Zatím jsme neměli Duše, tak jsme to dělali jenom svou energií. Živá energie je něco, co ve Vesmíru prostě existuje, ať chcete nebo ne. Pokud hmota vybouchne, My vždy přežijeme. Jenomže se nám ty koule nechtěj plácat pořád znovu. Proto vás upozorňujeme na to, jaká jsou pravidla života, abyste o něj nepřišli

Henoch
+23 # chromolibden 2018-03-02 19:27
"Popo, já lítám běžně, mám na starosti celou Sluneční soustavu a Mým domovem je Slunce."

Přes ulici od našeho domu bydlí jistý Miloš S. Kdysi to byl inteligentní kluk a byla s ním fakt sranda. Jelikož to ale v minulosti přeháněl se svými experimenty se všemi možnými jemu dostupnými psychotropními látkami včetně trávy a alkoholu, jí dnes povinně ten zelený a červený prášek. Také pravidelně povinně navštěvuje svého psychiatra. Po tom co strávil půl roku v léčebně, je jeho jedinou prioritou jen záchod a jídlo. Rozvinula se u něj nebezpečná forma schizofrenie.

Ale proč ti to píšu. Než rozmlátil celý dům krumpáčem a vlastního jezevčíka ubil lopatou, jelikož měl důvodné podezdření ,že proti němu ten [...] něco peče, procházel si obdobím, které mi silně připomíná tvoje příspěvky. Také létal na slunce a dokonce mohdy mezi galaxiemi. Setkal se osobně se stvořilem a následně se považoval za anděla. O svých zážitcích a přesvědčeních o jejich pravdivosti mluvil naprosto vážně.Takže bacha na to.
-23 # Ing. Miloslav Dědek 2018-03-02 12:05
Pane Henochu,
přípravy na válku, války, vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny, vojensko-průmys lové komplexy atd. jsou prokletím naší doby. Jsou to hračky globální finanční elity, tj. tzv. "lidí velkých peněz". Uvedené hry těmto lidem vynáší astronomické příjmy, přičemž je těmto lidem zcela lhostejné kolik lidí v jejich hrách zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot.
Stávající mocensko-politi ckého uspořádání lidstva, které umožňuje lidem velkých peněz provozovat jejich odsouzeníhodné hry, je nutné pokud možno rychle změnit. Jednu možnou cestu potřebné změny stávajícího mocensko-politi ckého uspořádání lidstva popisuje článek SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA - [...]/2017/12/s oucasnost-budou cnost-lidstva.h tml
V případě, že se vám zdá politický vývoj lidstva popisovaný v uvedeném článku nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE - [...]/2014/01/t eorie-vsevyvoje .html , což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému.
-5 # Vít Henoch 2018-03-02 12:20
Dědku Ing.,

chápu, že se deset minut procházet pod vedením vysokého napětí, aby sis konečně vypálil čip, který ti vlastně diktuje ty rádoby humánní příspěvky, je asi nad tvé síly. Pak nezbývá, než ti pomoci jinak.

Henoch
-17 # Ing. Miloslav Dědek 2018-03-02 14:45
Pane Henochu,
každou pomoc vítám. Jak bude vypadat ta Vaše pomoc?
-4 # Vít Henoch 2018-03-02 16:22
Neboj se, nebude to bolet. Ale ty pindy umělé inteligence už nebudeš muset psát.

Henoch
+23 # Piovarči 2018-03-02 16:03
Popo ak vieš poraď vyšetrovatelom vidíš ako sa trápia s tými vrahmi a nie anie ich lapiť. Slniečkárske Slovensko je na nohách a chce povaliť vládu pre zabitie dvoch maldých ľudí a čo bude ak nám začnú pištolníci strielať v školách deti ako sa to deje v Amerike a tam kvôli tomu nejdú zhodiť vládu a zastrelil tam šialenec 17 mladých ľudí a nič sa nedeje. Tu zastrelili dvoch mladých ľudí a celý západný svet je na nohách a chce to u nás vyšetrovať a hlavne chcú aby odstúpila celá vláda. A to si neviem predstaviť keby sa tu udial nejaký väčší teroristický útok na civilistov čo by sa dialo
aragonit9.blogspot.sk/.../...
0 # Popo 2018-03-02 20:53
Cituji Piovarči:
Popo ak vieš poraď vyšetrovatelom...
Preboha načo by som sa im do toho montoval? Mám za to že montovanie sa do veci iných je výsostne parketa len pre tých čo sa nad každou sprostosťou hlboko zamýšlajú - pre blbcov. Priatelu ak by si ten svet okolo seba na úkor toho hlúpeho zamýšlania sa nad vecami iných viac pozoroval, neušlo by ti že oni to s velmi velkou pravdepodobnosť ou už majú vyšetrené. Nech ti indíciou je - "Kaviareň" dosť zprudka zahamovala svoje ataky na vládu (viď aj tie dnešné "manifestácie") a na druhú stranu, vláda zase vehementne naháňá nejakých zahraničných partnerov do vyšetovania kôli serioznosti svojích vyhlásení. V tej zostave čo tam bačuje im v tejto veci neočakávané relevantné vyhlásenia len velmi ťažko niekto "nepartajný" uverí. Náhody neexistujú...
+40 # ing. Pejčoch 2018-03-02 18:09
V mainstreamových českých sdělovacích prostředcích je jakési podivuhodné ticho. Presstituti mlčí. Přitom odezva na Putinova slova (a videoprezentace zvláště) je ve světě je značná! Světové veřejné mínění kvasí, ba přímo bouří! Už počet zahraničních novinářů, kteří se akreditovali (několik set, celkem i s ruskými 705 novinářů), svědčí o tom, že Putinův projev byl očekáván s velkým napětím.
Rusové už mají plné zuby soustavného brnkání na nervy ze strany USA a jejich západních spojenců. Putin mnohokráte své „partnery“ varoval, „ať neblbnou“, že na obkličování Ruska základnami NATO, rozšiřování počtu členů NATO, přibližování se NATO k ruským hranicím atd. bude muset Rusko odpovědět. Nenaslouchali ani slovům ministra Lavrova, budou teď muset naslouchat výmluvnému mlčení ministra Šojgu.
Již několik let je jasné, že chcípající americká kobyla bude kopat a riziko světové války narůstá. Proto je odstrašující potenciál Ruska tak důležitý. Rusko potřebuje čas na dokončení modernizace všech druhů vojsk, čas hraje pro Rusa a síla Ruska neustále roste. A poroste – stačí si např. uvědomit, kolik nových produktovodů bude Rusko nyní otevírat v Ázii, jeho příjmy strmě porostou bez ohledu na příjmy z ropy a plynu v Evropě! Ta uměle vyvolaná krize cen ropy a plynu, sankce atd. Rusko na kolena rozhodně nesrazily, ba naopak, vedly k mobilizaci jeho vnitřních zdrojů!
Skryté „výhrůžky“ (ano, lze to tak chápat) závody ve zbrojení jsou pro mne důkazem, že Rusko dosáhlo ve vojenství takové mety, v níž v podstatě otevřeně nyní nutí USáky zvýšit financování vojenského rozpočtu USA. Jaký to paradox! Když Reagan v 80. letech vyhlásil fantasmagorický program Hvězdných válek, tak tím světu divadelně oznámil, že hodlá SSSR uzbrojit. SSSR tehdy reagoval další spirálou zbrojení a, …, a nezvládl to. S pomocí Gorbačova a Jelcina to vedlo to k jeho zániku. Následně vznikl jednopolární svět s hegemonem USA, které si pak po 20 let ve světě dělali co chtěli… Právo sem, právo tam, s kupami mrtvol a rozvrácenými státy, jen aby uchránili svůj vliv a svůj slábnoucí petrodolar.
Tak se mi zdá, že dnem 1. března 2018 období americké dominance definitivně skončilo. Nyní jsou to USáci, kteří budou muset na ruské kroky ve vojenství reagovat a razantně navyšovat výdaje USA na obranu. Podle ruských expertů ovšem budou potřebovat nejméně 5-10 roků, aby vyrovnali ruský náskok (a Rusové na ně rozhodně čekat nebudou). Jenomže USA již nejsou v takové hospodářské kondici, jako byly v 80. letech. Dnes si však svoji ekonomiku nemohou hojit na rabování Jelcinovského Ruska a zdrojů zemí bývalého východního bloku, a v podstatě na úkor celého světa. Bezpečnost garantovaná novými ruskými strategickými zbraněmi, které jsou ve značné míře imunní vůči USáckým obranným systémům a umožňují zničení všech stanovaných cílů USA do 10-15 minut z území Ruska nebo ze světových oceánů může taky znamenat, že k ekonomickému tlaku na USA se může v pohodě přidat i Čína! A to by byl pro USA další těžký průser.
Ty Putinovy videoukázky a komentáře ohledně nových strategických zbraní do značné míry vysvětlují i jistou Putinovu dosavadní verbální opatrnost. Vysvětluje to i chování a jednání ruského vedení, které se nenechalo vyprovokovat k neuváženým reakcím na USácké a jiné provokace
+10 # Jaris 2018-03-03 08:39
Obranna valka je , Dedku, nutnost. Clovek musi branit svou zem a sve lidi pred dobyvatelem..
+18 # blu 2018-03-02 11:46
.... мы все еще разрабатываем машину времени и телепорт
+71 # Monika 2018-03-02 11:50
Jako vždy vynikájici Rusko valky nikdy ne začínají ale ukončují ! Odvážný a hrdinný národ který touží pouze žit v míru ! Putin tímto tahem ukončil západní nadřazenost a poslal Anglii a hlavně USA do doby kamenné ! Výborně Rusko šach mat Putina !
+46 # Dost3 2018-03-02 12:41


Obrázek sice s jiným než současným obsazením aktérů u šachovnic, ale stále principiálně aktuální v současnosti.

www.imagehosting.cz/.../

Citace:
BBC označila prezidentovo poselství za „bezprecedentní militantní“,
Tak to mne opravdu pobavilo.
Hlavně ty mírumilovné USA základny, které staví všude okolo RF a americká mírová vojenská angažmá v cizích zemích, kde mírumilovně vraždily civilní obyvatelstvo včetně žen a dětí. (stačí si najít statistiky civilních obětí ve Vietnamu, Iráku, San Salvadoru, Jugoslávii, Nikaragui, aj. zemí, kam USA exportovali "svobodu a demokracii" prostřednictvím olova, špinavých J-bomb, chemikálií (známý "výživný"Agent Orange) a jiných "demokratických .
prvků.
Kdo má mocné zbraně a neútočí s nimi ten by měl být dobrým spojencem a ochráncem.
+19 # Dědouch11 2018-03-02 12:52
Zatím (bohužel) jen šach.
+24 # Piovarči 2018-03-02 16:07
Rus je zasa zlý lebo zbrojí. Keby nezbrojil tak by mu už dávno vyhlásili vojnu
+19 # chromolibden 2018-03-02 21:13
Rus zbrojí především, aby zůstal suverenní zemí se svým vlastním pánem. Tak to prostě bohužel chodí, ne jinak tomu je i s KLDR.
+13 # chromolibden 2018-03-02 21:14
Cituji chromolibden:
Afghánistán posrali. Neměli se nechat vyprovokovat hrátkama CIA. Stálo jich to spoustu životů a k ničemu to nebylo.


Afghánistán posrali. Neměli se nechat vyprovokovat hrátkama CIA. Stálo jich to spoustu životů a k ničemu to nebylo.

Kissinger řekl jasně "Chtěli jsme, aby rusové měli vlastní Vietnam". Což se částečně naplnilo. A nejen to, proběhla zde i snaha o destabilizaci SSSR pomocí radikalizace odtodoxní části islámu v bývalých sovětských republikách.
+11 # Janinna 2018-03-02 23:36
Ahoj chromolibden, v srpnu 1979 zahájila americká vláda financování protivládních mudžáhidů, Spojené státy a Saudská Arábie začaly masivně financovat a vyzbrojovat skupiny mudžáhidů i zahraničních dobrovolníků z celého islámského světa.

Jak to vlastně začalo?
Operace Raduga - tato akce spočívala v tajném převozu čtyř bývalých afgánských ministrů do Sovětského svazu, kde měli čekat, jestli se jejich asistence nebude v budoucnu hodit záměrům Kremlu. Operaci uskutečnila jednotka speciálního určení KGB Zenit, která již v té době několik měsíců působila na letišti Bagram nedaleko Kábulu.
Na život samotného Núr Muhammada Tarákího (afgánský prezident) dostali Sověti jen mlhavé záruky.
10. října byla v kábulských novinách uveřejněna informace o smrti bývalého prezidenta po těžké nemoci.
KGB se brzy dozvěděla, že Tarákí byl ve skutečnosti o dva dny dříve udušen ve své cele - údajně polštářem.

Zpráva o Tarákího smrti těžce dolehla na nemocného Brežněva.
Člověk, kterého před několika málo dny objímal a sliboval mu veškerou pomoc, byl zavražděn.
Kromě silné emocionální reakce generálního tajemníka KSSS, byla tato vražda silným impulzem pro celé politbyro, aby se zamyslelo nad tím, jestli se mu situace v Afghánistánu nevymyká z rukou.

Když Tarákí prvně žádal o sovětskou vojenskou pomoc v březnu 1979 - (Kosygin a Tarákí, telefonický rozhovor, uskutečněný 18. března 1979, Archiv Bukovského) - Sověti striktně odmítli.
Obávali se tehdy o budoucnost SALT II a celého procesu détente, avšak na podzim 1979 se mezinárodní situace natolik změnila, že intervence mohla být považována za jedno z možných řešení afghánské krize.
Navíc Amín, který byl kvůli povstání ve velmi obtížné situaci, se mohl kdykoliv odvrátit od Sovětského svazu a hledat pomoc u Západu nebo islamistů v Íránu.
+4 # chromolibden 2018-03-03 08:25
Cusa, jo jo. Dik za upresneni situace. Cetl jsem o cele situaci nekolikrat jak v pred listopadovych knihach tak i v knize od Olivera Stone.

Kazdopadne nemeli tam chodit, emoce musi zustat stranou. Dnes je to jeden z argunentu propagandy zapadu onzle komunismu a zlem Rusku.
+3 # Janinna 2018-03-04 01:44
:)) ale jo, s tím souhlasím, neměli.
0 # Sirea 2018-03-04 22:24
Amín už mal kontakty so Sí aj ej...
+72 # olinka215 2018-03-02 12:07
Jsem přesvědčená o tom, že zbraně, které prezident Putin předvedl, nejsou ani zdaleka všechno, čím Rusko disponuje. K tomu,aby západu vyrazily dech, ale naprosto postačily. Soudě podle komentářů, na něco takového nebyl západ připraven a tak, v duchu svých tradic, okamžitě spustil řev o agresivním Rusku.
Jeho řev musí být pro Rusy rajskou hudbou.Tak dlouho Rusko šikanoval, urážel a brzdil,až se mu konečně, v plné míře dostává toho, co si zaslouží. Rusko západ přehrálo na všech frontách a nezbývá, než popřát prezidentovi Putinovi pevné zdraví, silné nervy a chladnou hlavu v dalším prezidentském období, o kterém nepochybuji, že vyhraje
-23 # acidjoe 2018-03-02 12:19
Souhlasím, nicméně takové zbraně má bohužel i USA.
+38 # olinka215 2018-03-02 13:23
To jistě má,ale jde o to, jak jsou kvalitní a spolehlivé)))
To co americké zbraně předváděly - hořící motory letadel, jejich časté pády, či nefunkční "chlouba námořnictva Zumwalt, či totální propadák F35=)) To vše jsou jasné známky toho, že jsou amíci prostě zvyklí dělat ramena a vlny za každou cenu a vždycky
+29 # Dědouch11 2018-03-02 14:27
"To jistě má,ale..."
Olinko, já si tím tak jist nejsem.
Už dávno platí, že SSa prezentuje sny a sliby vojenských vývojářů a vjedců, jako hotovou věc a parametry těch "novinek", ještě zveličí.
Rus ale drží hubu, u toho co ukáže, skutečné možnosti neprozradí (viz třeba útok z Kaspického moře a spadlé brady amerických generálů), resp. poníží a opravdové trumfy tají.
+22 # olinka215 2018-03-02 16:13
Ahoj Vláďo=)))
já si myslím, že opravdu mají víc, než ukazují, zrovna tak to dělá i Rusko.Nikdo nikdy neukázal, čím doopravdy disponuje=)))
Teď byl vhodný čas k tomu,aby Rusko předvedlo část toho, co má a vůbec nepochybuju o tom, že má vše řádně odzkoušené a připravené přesně tak, jak říká. Je to dáno tím, že prezident Putin nelže, tak jako to běžně dělají jeho oponenti.
Vzpomněla jsem si jak Rusové "uzemnili" v Černém moři Donalda Cooka a amíci se z toho šoku do dneška nevzpamatovali= ))) Četla jsem, že za tím stála technologie Keshe Magrav
+13 # Jarin G. 2018-03-02 22:13
Ahoj Oli a Vláďo.
Pro mě je hlavní poselství V.V. Putina to, že nastal čas se postarat o ruské lidi, mladé i staré, o jejich životní úroveň, o kvalitu života v Rusku atd. atp. A kdo tohle by chtěl mařit, tahat Rusko do nekonečných válečných konfliktů, tak ten ať se podívá, čím je Rusko připraveno svůj stát a národ bránit!!! A, nedej bože, co by to znamenalo RF napadnout. Stalinův průliv by se stal skutečností a konec světa zřejmě taky! Do toha asi Amíci jen tak nepůjdou!
V.V. Putin mnohokrát "NABÍZEL" vstřícná řešení pro své partnery, vždy byl odkopnut. Tak teď přikročil k jednání na stejné úrovni. Již žádné ústupky!
Dnešní příklad:
...Rusko varuje USA pred pokusmi využitia nepodložených obvinení z chemických útokov ako zámienky pre útoky na objekty sýrskej vlády, oznámilo ruské veľvyslanectvo v USA
hlavnespravy.sk/.../1330808
A trochu humoru je také třeba:
"Z Ameriky na Rusko letí
jadrová raketa, opačným smerom z Ruska na Ameriku tiež letí raketa. Na polceste
sa stretnú a zastavia sa na kus reči. Ruská raketa vytiahne balalajku, butylku
vodky, pirôžky, podebatujú, pripijú si najprv na stretnutie, potom na
víťazstvo, potom na svetový mier...
Po chvíľke americká raketa hovorí: "Už cítim, že mám v hlavici, nedoletím
do cieľa..."
Ruská raketa ju priateľsky objíme a ponúkne sa: "Poď, pôjdeme, odprevadím
ťa domov..."
P.S.: a k těm skvělým uSSa zbraním malý příklad:
USA uznali, že nemusia zvládnuť náklady na F-35
Cena amerického stíhača F-35 je príliš vysoká a v budúcnosti sa tieto náklady môžu stať pre vojenský rozpočet príliš vysoké, povedal viceadmirál Matt Winter......
hlavnespravy.sk/.../1330402
A na závěr krátké video z krymských oslav, včetně ohňostroje a hymny. Nadšení a radost ruských lidí mě až dojímalo. To vlastenectví z nich jen vyzařuje!
(u nás jen když hokejisti něco velkého vyhráli)
youtu.be/62XcKueKXwg
+12 # olinka215 2018-03-02 23:49
Ahoj Járo=)))
Máš naprostou pravdu, lidé jsou u Putina na prvním místě ,nicméně si stále myslím, že Putinovo poselství směřovalo především k ochraně Ruska. O tom, čím disponuje, pohovořil zcela záměrně, s cílem odradit od nepřátelského útoku. Rusko prostě amíky děsí víc a víc, jim už dochází nápady a tak melou jako zaseklá deska pořád to samé a to bez ohledu na to, že jsou pro smích
+3 # Jarin G. 2018-03-03 20:42
Jasně Oli a souhlas!
+2 # chromolibden 2018-03-02 22:47
Acidjoe


Nazdare pane,
rekl bych to nejradeji tak "ať jdou už všichni do prdele s tema zbraně" . Za socialismu se nam cpalo do hlav, ze se moc zbroji a jak dosahnout trvaleho miru. Ted resi jenom kdo komu vyhlasi valku. Dokud lidi nedostanou rozum, mir nikdy nebude a nelze dosahnout ani neustalym zbrojenim. Mozna az jim nekdo v hlave vygumuje touhu po moci, bude na svete lip. Ovsem my se toho nedozijem.

Mej se chlape :)
+45 # John Maxwell 2018-03-02 12:12
Tak když to shrnu co to pro rádoby demokracii alá "UssA a NATO" znamená ... je to nadílka facek přes celou hubu.
A důsledky ? Jak politické tak ekonomické ...
RF s rozpočtem na zbrojní průmysl 10x menším než UssA a dokážou vyvíjet technologie tedy za desetinu toho co západ a jak preferují západní média s technologiemi je UssA na štíru ... to dokazuje kde se zastavil čas ...
Kdopak bude nakupovat předražený Us šrot ,když si nebude jistý spolehlivostí a účinností ...
-1 # Popo 2018-03-02 12:14
Cituji John Maxwell:
RF s rozpočtem na zbrojní průmysl 10x menším než UssA a dokážou vyvíjet technologie tedy za desetinu toho co západ

Priatelu v tom je práve ten velký rozdiel medzi tým možem (viem) a musím (myslím si). Žialbohu chápať to je dané len praktikom ktorý z velmi vysoka serú na to kto si čo myslí a ked idú, idú si svoje. V preklade holá prax na rozdiel od toho domyšlaného balastu nepustí - praktik to vie & blbec si len myslí. V tomto konkretnom prípade toho že to do botky platí je len krásnym príkladom Rus s jeho novou technologiou a cenou za ňu...
+36 # John Maxwell 2018-03-02 12:30
Vezmeme li v potaz technologie obou zemí a jejich dosavadní výsledky ,tak je každému jasné kde je potenciál a s kým je lepší spolupracovat , kdo celou dobu mlží ... padající letadla, nefunkční lodě ,stopka vlastnímu vývoji technologii a vědě zkovávajíc se za množstevní řev o ničem ... hrající si na vojáky s nulovým výsledkem ... jo jo střílet a bombardovat velbloudy by jim šlo a sousto jaké je medvěd to už je jiná liga ...
-31 # Marvanec 2018-03-02 12:56
Dosavadní výsledky jsou jednoznačné. Rusko ekonomicky nic moc, jejich zázračné zbraně lze spočítat na prstech jedné ruky - tím myslím počet vyrobených kusů. Nesmíš tolik věřit propagandě - i když je to ta ruská.
+25 # Janaz 2018-03-02 15:21
Blbeček trolíček, a skadiaľ čerpáš info o počte vyrobemých kusov? Či sa ti Rusi spovedajú? Si trápny, chudáčik. Aj tie kusy, ktoré predviedli Rusi v Sýrii, nedávajú amíkom spávať, inak by už dávno rozpútali vojnu s Ruskom, ty blbeček. Na tebe dobre vidno, akých idiotov produkuje amícky militarizmus.
+11 # Jarin G. 2018-03-02 22:38
Jani! Nepaprč sa! Vždyť je to jen místní blbeček, do zadku uSSa lezoucí tvoreček!
+14 # John Maxwell 2018-03-02 17:40
Marvanec špatně Vás pražskou úderku 5 kolony platí, měl bys Sorosovi fondy víc podojit za to lejno co k tomu máš ... neni důležité množství jako kvalita a spolehlivost za desetinu ceny , proto si muže RF dovolit nakupovat zlato , investovat do vlastního průmyslu atd. ... a západ ? ... se topí v dluzích , všichni vládnou všem ,všichni jsou experti a blahobyt ? ... skutek utek úderníku, kde nic není ani čert nebere ...
+2 # Marvanec 2018-03-03 10:15
Pověz mi, kolik Rusů odešlo do západní Evropy a do USA a kolik lidí naopak do Ruska z těchto zemí přišlo. Pak se budeme bavit dál.
Vy si odmítáte připustit realitu - Rusko je stále poměrně chudé. Netěší mě to, ale je to tak. A nikdo se tam nehrne.
+4 # chromolibden 2018-03-03 16:30
Na druhou stranu znám američany žijící u nás, kteří se no slavného USA už nemíní vrátit. Zatím to tady totiž stále není policejní stát jako u nich.
+20 # Piovarči 2018-03-02 17:40
SU 57 je v Sýrii dokonca sa píše že 4 kusy. Táto situácia zrejme urýchli aj dodávky týchto strojov Ruskému letectvu

Sýrska Arabská Armáda, Tiger Síly a iné provláde frakcie nedávno oslobodili základňu protivzdušnej obrany vo východnej časti Východnéj Ghouty regiónu, v blízkosti Damasku.
Podľa pro-vládnych zdrojov, vládne sily majú obsadených niekoľko tovární a farmy, ako aj kontrolu nad Autayah-Shifuni yah cestou v oblasti.
+37 # Dědouch11 2018-03-02 12:58
"Kdopak bude nakupovat předražený Us šrot ,když si nebude jistý spolehlivostí a účinností ..."

Karla Šlechtová, třeba. :o(
-26 # Marvanec 2018-03-02 13:09
Jen doufám, že tu úžasnou raketu na jaderný pohon budou zkoušet jen nad svým územím. Pohon bude asi založen na štěpení uranu nebo plutonia, za vzniku vysokých teplot, které ohřejí plyn, který pak pohání raketu. Z definice věci to bude plné radioaktivního materiálu, který je velmi aktivní.
Tak ať si to hází na hlavu sami sobě.
+27 # Vladimír57 2018-03-02 15:06
V případě, že tato raketa ponese nukleární nálož o síle 50, 70, nebo třeba 100 kilotun je jaderný pohon rakety nepodstatný. Z podstaty věci je tvá starost zbytečná a zkoušky už proběhly.
-28 # Marvanec 2018-03-02 12:55
Taky by bylo záhodno věnovat pozornost první části jeho projevu. Opět slíbil, jak bude blaze. Ale skoro 20 let je u moci a blaze stále není. Proč by tomu mělo být nyní jinak?

A ke zbrojení - myslet si, že si kvůli tomu ostatní sednou na zadek je bláhové. Jen se přizpůsobí. Kochat se nadějí, že se Ruska leknou je holý nesmysl.
+21 # Piovarči 2018-03-02 18:08
Nemusia sa lakať stačí aby mali rešpekt len o to ide, aby si nemysleli že by mohli beztrestne napadnúť Rusko aj teraz napríklad v Sýrii. Tam je situácia poriadne vyhrotená a tak musel gasudar ukázať že má adekvátne prostriedky na prípadnú odvetu
+13 # chromolibden 2018-03-02 21:30
Rusko bylo za vlády Jelcina na pokraji hladomoru. Příchod Putina podstatně pozvedl životní úroveň rusů. Byl si tam někdy? Obyčejní lidé nedají na Putina dopustit.

A to nemusím být rusofil, abych navštívil Rusko. Ono je to občas dobré vycestovat, některé předsudky by to mohlo ovlivnit :)
-1 # Marvanec 2018-03-03 10:17
Jo, byl jsem tam několikrát. Byl jste někdy mimo velká města? Ano, Putin se zasloužil hodně o zlepšení situace v Rusku, o tom žádná. Ale zdaleka nemají na životní úroveň například u nás. Teda pokud nemyslíte Moskvu...
+5 # chromolibden 2018-03-03 10:45
Moskva je stát ve státě. Stejně jako u nás je to Praha. Životní úroveň rusů na venkově je opravdu nižší než u nás, nicméně oni se spokojí s málem. Narozdíl od američanů mi lidé tam neopřijdou pokrytečtí a nenažraní. Samozřejmě to nejsou všichni. Nicméně je podle mě ubohé házet na Rusko stále špínu, vytvářet z něj našeho nepřítele, hrozbu a tamní lidi neustále ukazovat jako největší primitivy, mafiány a pitomce. Jejich společnost funguje jinak, jak řekl jeden můj kamarád, když Putin vydá nařízení, že má chodec absolutní přednost, tak to opravdu platí ze dne na den. Hold každý národ vyžaduje svůj vlastní systém. A ten náš nemá právo ho kritizovat, jelikož má tolik vlastních nedostatků a chyb už ve svém základu, že by se mě sám stydět.
+3 # Dědouch11 2018-03-03 13:34
++++++++
-13 # balwan 2018-03-02 13:23
+39 # Bujón 2018-03-02 14:39
Projev podle současného ruského úsloví - "Kdo nechce mluvit s Lavrovem, ten si promluví se Šojgu" :-)
Šanci měli.
-9 # LUF 2018-03-02 22:37
Putin byl agentem KGB, dnes je agentem CIA. Má za úkol šířit tyhle bludy aby měly USA důvod k útoku
+9 # chromolibden 2018-03-02 22:58
Takze za prve LUFE, tvuj prispevek je prilis nizko na to, aby byl schopen kohokoliv provokovat. Priste ho umisti vys. A za druhe, je zcela jasne, ze Putin je agent CIA, zasveceni vedi, ze pracuje pod krycim jmenem W4C.
+3 # Piovarči 2018-03-03 22:47
Lufe práve že si teraz USA nedovolia zaútočiť a budú mať potrebný rešpekt

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás