Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světa„Do jižního Libanonu opět přichází válka“ – Lindsey Graham varuje, že Izrael plánuje invazi

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

„Do jižního Libanonu opět přichází válka“ – Lindsey Graham varuje, že Izrael plánuje invazi

Podél izraelsko-libanonské hranice to vypadá na opětovné zopakování roku 2006.

Přinejmenším to v úterý řekl reportérům senátor Lindsey Graham na tiskové konferenci s demokratickým senátorem Chrisem Coonsem, spolu s nímž sponzoroval návrh imigračního zákona k podpoře oběma stranami, který ale nezískal dost podpory jejich kolegů zákonodárců. Tato tisková konference byla svolána, aby sdělili podrobnosti o cestě delegace z obou stran na Střední východ z minulého týdne.

Graham z Jižní Karolíny reportérům řekl, že izraelští činitelé dali minulý týden zákonodárcům na návštěvě jasné na srozuměnou, že IDF potřebují v Jižním Libanonu vojenskou akci, když si tam Hezbollah pokračuje ve stavbě továrny na řízené střely budované v tomto regionu – kdy tuto továrnu údajně financuje podle Bloombergu Írán.

„Říkali nám, aniž by dali jasný termín, že bude-li tato hrozba pokračovat a oni si tam budou pořád dělat ty rakety, které dovedou zasáhnout jejich letiště a způsobit státu Izrael ještě spoustu dalších škod, tak se do toho budou muset pustit,“ řekl Graham.

Íránské rozhodnutí pomoci s financování této továrny je přímým důsledkem nedostatečné americké strategie k zamezování íránskému vlivu v tomto regionu. Tak je to, když prezident Trump a američtí vojenští velitelé, co mají na starosti bitvu proti ISIS, opakovaně říkali, že boj s agenty Íránu není součástí koaliční agendy.

A když je to tak, „tak Trumpa zkoušejí, co si mohou dovolit,“ řekl Graham.

Graham řekl, že hlavním požadavkem Izraele na setkání s vůdci této země bylo „munici, munici, munici, munici“ a diplomatickou podporu, až Izrael zaútočí na civilní cíle v Libanonu, v nichž věří, že Hezbollah sídlí.

Izraelská hrozba by se neměla brát na lehkou váhu. Zprávy z tohoto regionu z posledního roku odhalily skrytou kampaň Izraele vedenou v partnerství s jejich bývalým nepřítelem Saúdskou Arábií na vytlačení íránského vlivu z tohoto regionu včetně nepřímých hrozeb vojenskou silou.

Proslulý se stal loňský pokus Saúdské Arábie přinutit libanonského ministerského předsedu Haririho k rezignaci, kdy pak zažili, že svou rezignaci po návratu do Bejrútu odložil.

Izraelský šéf vlády Benjamin Netanyahu plánuje příští týden návštěvu Bílého domu, i když jeho administrativa zase zabředla do skandálu a policejní síly této země doporučují, aby byl obžalován.

* * *

Libanonský prezident Michel Aoun v reakci na Grahamovy komentáře odsoudil opakované porušování libanonské suverenity izraelským režimem, kdy řekl, že Bejrút je připraven bránit se jakýmkoliv izraelským hrozbám nebo násilí. „Libanon touží udržovat stabilitu a klid v Jižním Libanonu, je ale zrovna tak připraven bránit se, pokud Izrael provede nějaký útok,“ řekl v pondělí v Bejrútu Aoun na schůzce s náměstkem generálního tajemníka OSN Jean-Pierre Lacroixem.

Mezitím Hezbollah, který pomohl Libanonské armádě ubránit tuto zemi při dvou krvavých izraelských válkách v letech 2000 a 2006, slíbil, že bude bránit práva své vlasti na průzkum ložisek ropy a plynu ve východním Středomoří u jeho hranic proti jakékoliv nové Izraelské agresi, co to má znemožnit.

Zdroj: zerohedge.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

-4 # balwan 2018-03-01 09:10
+25 # fabulist detergent 2018-03-01 09:53
nevyznam sa do tych vztahov a nesledujem ten cely vychod,, no je to zvlastne ze o libanone sa nejak nepisalo, a zrazu ked v syrii to nema uz tak urodnu podu, tak uz sa riesi dalsi biznis pre zbrojovky inde. moj laicky nazor...ten stredny vychod je vo vojne odnepameti.
+28 # Vladimír57 2018-03-01 10:07
Může jít o snahu předběhnout Rusko. Rusko s Libanonem jednalo o využití přístavu jako vojenské základny.
+15 # Janinna 2018-03-01 19:11
Zdravím Vladimíre, vždy jde o peníze, lépe řečeno o ropu - už jsem to četla před pár dny, tak když dohledám, dám odkaz.
Když si to spojíme se článkem co tady by nedávno, že Rusko a Libanon podepíší dohodu o vojenské spolupráci, že Izrael uvažuje o napadení jižního Libanonu a teď i potřebu Američanů se k tomu vyjadřovat....t ak s tím nutně musíme svázat jednu "novinku", o které se moc nepíše.
A to je, že ve výsostných vodách Libanonu - ne Izraele, ale Libanonu, v moři, byly nalezena obrovská naleziště ropy nebo plynu, už si pořádně nepamatuji, ale spíš to byla ropa.
"Investoři", hlavní hráči - všichni "mají zájem", včetně Ruska.
Nejspíš Libanon od Ruska dostal nabídku, která se neodmítá.
A v nejbližších dnech se dozvíme, že Amerika usoudila, že v Libanonu je pošlapávána demokracie.
A to přeci je nutno napravit, zkušenosti s tím mají.
+8 # Vladimír57 2018-03-01 19:28
Jani, taky Vás zdravím. Je velice pravděpodobné, že jde o ropu a zaklínací formule o demokracii lze použít na vše, zvláště, když na ni máte patent.
+7 # Janinna 2018-03-01 23:00
:)) přesně jste to vystihl s tou zaklínací formulí.
Používají ji na vše co není "po jejich" a druhá formulka jsou lidská práva.
Tak vám řeknu, že když tohle od nich slyším, tak mi to už přijde jakoby říkali sprostá slova.
+24 # Monika 2018-03-01 10:59
Blba Bibiho by měli již zavřít za praní peněz bráni úplatků a dalších podvodů co se dopouštěl na Izraelském lidu i zločiny zabíjení Palestinců a okupaci Golán ! Vyvolávání nepokojů a bombardování Syrie a teď se mu trpaslíkovi ještě zachce válčit s Libanonem !
+20 # Jarin G. 2018-03-01 12:45
k Palestině:

a k tomu ostatnímu:
+22 # dastin 2018-03-01 11:46
Chazari si najdou vzdy nejaky duvod, nekoho napadnout a za vsetko moze kalusok..... :) nebo Vladik Putinu? vlastne jestli za to nemuze "holokoust", tedy my vsichni ostatni.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás