Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaMilitanti zneužili příměří ve východní Ghoutě, aby zahájili ofenzivu proti vládním silám

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Militanti zneužili příměří ve východní Ghoutě, aby zahájili ofenzivu proti vládním silám

Skupiny militantů operujících ve Východní Ghoutě rozvrátili první pětihodinové zastavení palby v tomto regionu a místo toho jej zneužili k zahájení ofenzivy proti vládním silám, uvedlo 27. února ruské Centrum pro usmíření (RCR).

„Během humanitární přestávky pokračovaly ozbrojené skupiny militantů v útocích proti pozicím vládních sil v blízkosti sídlišť Khazram a Nawabiya a po 13 hodině zahájili ofenzivu proti dalším místům.

Tyto aktivity doprovázela intenzivní dělostřelba i střelba z malých zbraní,“ řekl médiím šéf RCR generálmajor Jurij Jevtušenko.

„Militanti nedovolili nikomu odejít,“ řekl, aby zdůraznil, jak je vojenská situace v poli „komplikovaná“.

Podle generálmajora Jevtušenka vedli militanti dělostřelbu každých asi 30 minut během humanitární přestávky. Vyzval tyto militantní skupiny, aby dodržovaly zastavení palby a nebránili lidem v odchodu do bezpečných oblastí.

Denní humanitární přestávky ve Východní Ghoutě vyhlásilo ruské ministerstvo obrany 26. února. K první takové přestávce došlo 27. února. Cílem těchto snah je umožnit, aby se z oblasti bojů evakuovalo tolik civilistů, kolik je jen možné.

Minulý týden zahájila Syrská arabská armáda se svými spojenci vojenskou operaci proti militantům operujícím ve Východní Ghoutě.

Zdejší článek o operaci ve Východní Ghoutě: https://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12250-syrska-armada-operace-ghouta

Fotky humanitárního koridoru otevřeného vládními silami pro civilisty ve Východní Ghoutě:

Zdroj: southfront.org

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+65 # Jarin G. 2018-02-27 23:50
Pro upřesnění článku:
Reportáž přímo ze Sýrie, video z "Вести в 17:00 от 27.02.18"
reportáž z Ghúty od cca "2:00" min. videa (od 1:35 komentář ze studia).
Teroristi začali odstřelovat humanitární koridory a domy, nedovolili vyvést civilisty z Ghúty do Damašku (vojenský korespondent Anton Stěpaněnko)
youtu.be/VvxaT9qhfj8

Doplněno 28.2. (dobrá zpráva!!!)
Islamistické bandy v Sýrii sa likvidujú navzájom
Islamistické protiasadovské bandy v Sýrii postupne ako sa zhoršuje ich situácia a stenčujú sa zdroje poskytované Američanmi čoraz viac zvyšujú vzájomné súperenie. Informáciu o tom, ako sa do seba tvrdo pustila Dzebchat Tahrir Syria (bývalí, Ahrar ash Sham a Nuriddin az Zinki), ktorí zaútočili proti členom bandy Haiyyat Tahrir As Sham (bývala Dzebhat an Nusra/Al Kaida) v provincii Idlib, priniesol portál RusVesna. .........
hlavnespravy.sk/.../1327920

A na závěr "třešnička" na dortu:
Ruskí vojaci s humanitárnou pomocou prišli do mesta vo východnej Ghute
Sýrskym vládnym vojskám sa podarilo vyhnať protiasadovské proamerické bandy z mestečka Khan ash-Shih. Do mesta Rusi dopravili humanitárnu pomoc a v meste začali svoju činnosť aj ruskí lekári. .......
hlavnespravy.sk/.../1327908

Dopl.2:
Magor se opět vyblil!!!
Boris Johnson: Británia by mala zvažovať letecké útoky v Sýrii
hlavnespravy.sk/.../1328114
+58 # Piovarči 2018-02-28 00:18
Iba keď tam majú zo sebou civilistov môžu kvičať že Rusko zabíja civilov. To isté robili v Aleppe nedovolili civilistom opustiť mesto. Ale aj tak mesto padlo a padne aj Východná Guta je to len otázka času. Iba potom bude v Damašku kľud. Uvidíme zajtra aké budú pokroky v oblasti štvrte Harasta.

V lednu zvýšila ruská centrální banka (CBR) své zlaté rezervy o téměř 20 tun a dosáhla tak svého historického rekordu 1 857 tun, čímž předběhla i Čínu. Ale proč Rusko potřebuje tolik zlata a jak to pomáhá vládě vyrovnat se s měnovými riziky?
cz.sputniknews.com/.../...
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+43 # Popo 2018-02-28 13:46
A nech, šak včuleky tiež som len to hovädo človek tak i já si v tejto veci "ripnem". Pio vieš (kedykolvek a dobrovolne sa k tomu rád priznávam) že gramatiku naozaj moc nemusím ale toto ni tuCituji Piovarči:
Iba keď tam majú zo sebou civilistov...
buchlo ti mi to do toho ešte nevylúpnutého očka už aj mne tak ťažkému to analfabetovy. Pre budúce bacha ti na to, slovenčina to má z koho z čoho & s kým s čím. Priatelu neďakuj, len si na to spomeň a tak ako každý iný majitel tejto informácie užívaj si ju len k spokojnosti svojej...
+18 # Vítězslav Crha 2018-02-28 20:13
Už jste slyšeli,jak Rusové vytloukli US elity v Sírii? Odnesli to také spousty žoldáků z Velké Británie,Franci e,spousty lidí z Blackwater,a další podporovači US fašismu. OSN je v šoku. To co tam za pár minut předvedlo SU 57 je neuvěřitelné. Nato je v šoku a lapá po dechu. Naprosto viditelně RF ukázala všem kreténům co se jim lepí na hranice,že jsou to pro ně pouze dotěrný konári. Bezpracedentní přesný nálet na pozice USA a VB byl přesný a bez kompromisů. Od dnešního dne se začínají psát nové dějiny pro ty,co by chtěli války a těm co jim ze strachu lezou do prdky až po límec. Následuje okamžité resumé pro Merklici,že si může vzít ty černý nevzdělance kdo chce na základě vlastního uvážení. Macronovi praskla v trenkách guma a taktéž začíná měnit názory. Tak takovéto zprávy se mi moc a moc líbí. Vše bude brzy zveřejněno.
+13 # Jarin G. 2018-02-28 23:10
Skvělá zpráva, Víťo! Díky.
Prosím, dej odkaz, kde o tom píšou, já jsem na nic nenarazil a rád bych se dověděl více!!! Děkuji za informaci.
+6 # Jarin G. 2018-03-01 10:49
Už jsem našel 1. informace!!!
Média: Su-57 udeřily ve Východní Ghútě a pomstily členy Vagnerovy skupiny

eurasia24.cz/.../...
+35 # Janinna 2018-02-28 17:15
Ve východní Ghutě existují i jiní spojenci džihádistů, nejenom USA, jsou to britské speciální síly Jejího Veličenstva a důstojníci francouzské kontrarozvědky.
Východní Ghutě "vládne" rodina Allouche, která má hodně majetku v Londýně, ano ve Velké Británii.
Británie a Francie nedělají tajemství z podpory rodiny Allushů a podporují její nepřátelství vůči Sýrii a zejména jejímu prezidentovi Bashar Assadovi.
Už v roce 2012 Zahran Alloush se mnohokrát chlubil, že se zmocní Damašku a zničí všechny Alawity a šíity, všechny kromě sunnitů.
Rodina Alluschů obdržela zbraně ze Saúdské Arábie přes Jordán.
Když v roce 2015 Zahran opustil tento svět, hlavou rodiny a vládcem východní Ghuty se v roce 2016 stal jeho synovec Mohamed Allush.

Mohamed Allush je také "pěkná persona".
Při příjezdu do Ženevy na jednání o mírovém urovnání v Sýrii, Mohamed Allush trval na tom, aby všechny obrazy a sochy ve švýcarském hotelu byly zakryté látkou.

Po mírových jednáních "umírněný" Mohamed Allush z Ženevy oslovil své "přívržence" a vyzval je, aby se připravovali na zabití všech vojáků "svině" protivníka.
Na konferenci v Soči bylo přítomno 90% Syřanů, nikoliv však rodina Allushů.
www.iarex.ru/.../56054.html
Skutečností je, že ve východní Ghutě jsou popravy, lidé jsou drženi v klecích a homosexuálové jsou konfrontováni s kameny.
Všechny tyto výkřiky ze Západu, že humanitární konvoje nejsou zachovány a že syrská vláda armáda ruku v ruce s Ruskem nemilosrdně zabíjí civilisty, téměř jakoby používala napalm a chemické zbraně - je jenom výraz naprosté bezmoci.
+13 # r.m. 2018-02-28 20:02
dobrá poznámka
+12 # Lucif 2018-02-28 19:45
Pio, tie štatistky o zlatých rezervách sú také cinknuté ako čisté západné športovkyne. Čína má určite cez 10000 ton zlata a Rusko minimálne 5000 ton a krákať o tom do éteru nebudú, pretože by to dvihlo cenu, no a kto by nechcel nakupovať nízko. USA má tak 50 ton, z niekoľkých posledných vykrádačiek na Ukrajine a v Líbyi, ktoré vždy poukladajú na vrch kopky železného šrotu ak príde nejaký Nemec na audit (ak ho tam vôbec pustia).
+13 # Dědouch11 2018-02-28 12:44
+++
-44 # Ing. Miloslav Dědek 2018-02-28 00:23
Rada bezpečnosti OSN jednomyslně schválila rezoluci 2401. Dalo se očekávat, že dodržování této rezoluce o příměří ve válce v Sýrii bude problematické. Faktem je, že autorita OSN je nedostatečná. Je na čase nahradit OSN organizací, kterou budou všechny státy světa uznávat a plně respektovat. Jedna možnost vzniku takové organizace je uvedena v článku: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA - [...]/2017/12/s oucasnost-budou cnost-lidstva.h tml
V případě, že se vám zdá popisovaný politický vývoj lidstva nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE - [...]/2014/01/t eorie-vsevyvoje .html , což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému.
+19 # .lak 2018-02-28 10:19
+12 # Che 2018-02-28 20:52
Dědku, co si mysli ctenari o tvem omletem vyblitku, to vidis na poctu minusu co vzdy dostanes.
-12 # balwan 2018-02-28 08:09
+72 # diamond 2018-02-28 08:49
No, a stejně se nakonec dozvíme z ČT, že podle SOHR panují v oblasti urputné boje, při nichž byla zničena díky ruským náletům a vládní dělostřelbě další nemocnice, poslední škola v tomto okrsku a poškozena pekárna, zásobující statečné militanty, bojující proti krutému Assadovi. Nejhorší zpráva ovšem bude, když zbloudilá ruská bomba zasáhne švédský stůl amerických poradců a zničí nakrájený anglický rostbíf. Hladovějící poradci budou nuceni provést evakuaci, aby nebyli ohroženy jejich životy.
+34 # John Maxwell 2018-02-28 11:59
Tak tak ...
Však je to stejný scénář jako s Aleppem ... dokud bude UssA spolu s OSN ruku v ruce chránit a vyrábět teroristy nic se nezmění ...
+31 # r.m. 2018-02-28 15:20
Síť zdravotnických zařízení podle údajů o počtu zničených, bychom mohli zločinnému sekulárnímu režimu jen závidět.
Tolik nemocnic k vybombardování nemají ani nejvyspělejší evropské státy.
Debilita propagandistů je nekonečná, takový je snad lepší nemít.
+20 # Wiloni 2018-02-28 19:52
Jen pro zajímavost.
Ve východní Ghoutě jsou pouze dvě nemocnice na území pod kontrolou "rebelů".
To jen pro případ, až nás budou informovat o sedmé, tentokrát již opravdu poslední nemocnici, ve které také zahynul poslední pediatr a poslední koťátko.
Samozřejmě že za použití sarinu ze Severní Koree, dodané přes samotného Putina, který ho předal osobně Asadovi a ten ho osobně přelil do jedné z bomb.
+15 # r.m. 2018-02-28 20:01
Sarin ze Severní Koreje přes Rusko rovnou Asadovi do kanclu? To je červená čára tak tlustá, že se dá rozjet válka rovnou proti všem))
+32 # r.m. 2018-02-28 14:54
Za války v 80. letech se Izraelci snažili dobýt právě předměstí Damašku, aby mohli Asadovu otci předložit ultimátum ohledně "občanské" války v Libanonu.
Východní Ghúta teď má stejnou hodnotu.
Nic jiného než strategické potřeby Izrahellitů nebrání pomateným utěrkářům v odchodu jinam a záchraně civilistů.
P.S. v odchodu možná brání i nedostatek obligátních US vrtulníků)))
Mýtus o hybridní válce
exanpro.cz/.../...
Je zvláštní, když nyní někdo s překvapením mluví o jedné straně, že vede hybridní válku, když to samé prováděly a provádějí i jiné mocnosti v celé řadě zemí. Pro srozumitelnější vyjádření uvádíme, že například američtí výkonní politici ministerstva obrany a ministerstva zahraničí běžně uzavírají kontrakty s bezpečnostními firmami, potažmo „soukromými armádami“, které využívají pro působení tam, kde není vhodná přítomnost (anebo alespoň velká přítomnost) pravidelných ozbrojených sil USA.
+9 # Monika 2018-03-01 06:20
Již při prvním bojovém nasazeni SU-57ve východní Ghutě bylo zničeno velké množství teroristů bojové techniky ale hlavně na jemných USA bojovníků i vojáků NATO především z Německa a Francie ! Čas hovorů vypršel přichází čas odplaty ! 2.000 zabitých bojovníků a přinuceni k míru ! Macron i Merkelová ujišťuje o spolupráci Putinovi ! Bohužel není známo kolik vojáků poputuje do Německa aFrancie v igelitu ! (http://-tru. Info/66987-prin ucenie-k-miru-S U -57 Ruské zdroje !
+5 # Jarin G. 2018-03-01 12:15
Díky za skvělou, pozitivní informaci, Moni!
Jen tak dál Rusové a Amíci budou donuceni táhnout do p.dele!!! Jinak jim nebudou stačit ty pověstné černé igelitové pytle.
Promiň za tu hrubost, ale psát, ať táhnou domů mi bylo málo!
+3 # Monika 2018-03-02 01:01
JarinG: ráda tě opět vidim a děkuji za krásné obrázky které jsem dáváš ! Posledni dobou se nemohu na web dostat pořád to přeskakuje je to plné reklam obrazovka z černá ale pouze na tomto webu jinak na jiných to jde v pořádku !

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás