Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaLavrov: Rusko nemůže zakázat USA dodávky zbraní na Ukrajinu, ale…

Sociální sítě

Reklama

Lavrov: Rusko nemůže zakázat USA dodávky zbraní na Ukrajinu, ale…

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl na TV Rusko-1, že Evropa "neveřejně" protestuje proti dodávce amerických smrtících zbraní Kyjevu.

Evropa "tiše a neveřejně" protestuje proti dodávce amerických smrtících zbraní Ukrajině. Rusko z dodávek zbraní vyvodí závěry," komentoval Sergej Lavrov rozhodnutí Washingtonu dodat Kyjevu "pokročilé obranné zbraně", včetně protitankových raketových systémů Javelin.

"Nemůžeme Američanům zakázat, aby něco dodávali, ale jistě z toho vyvodíme závěry. Zástupci Doněcka a Luhanska to s obavami sledují. Myslím, že i to musíme mít na paměti," řekl v televizi Rusko-1.

Sergej Lavrov poznamenal, že země EU nechtějí pomáhat Spojeným státům ve vyzbrojování Ukrajiny. "Evropa nemluví, ale tiše a neveřejně to odmítá. Podle našich údajů v rozhovorech se Spojenými státy vyjadřují nesouhlas k naléhání Washingtonu, aby se Evropa připojila k těmto dodávkám zbraní," pokračoval ruský ministr zahraničí.

"Spojené státy se rozhodly poskytnout Ukrajině pro zvýšení obranných schopností systémy Javelin. Souvisí to s naším úsilím pomoci Ukrajině vybudovat dlouhodobě obrannou kapacitu, bránit její svrchovanost a územní celistvost a odvrátit další agresi," řekla mluvčí ministerstva zahraničí Heather Nauertová.

FGM-148 Javelin je přenosný protitankový raketový komplet středního dosahu s pasivním samonaváděcím zařízením typu „vystřel a zapomeň“ (Fire and forget) odpalovaný z ramene či vozidel. Střela se dá použít jako protitanková, dokonce je účinná i proti vrtulníkům.

Naopak se nedá využít k ničení budov, jelikož je naváděna teplem, tzn. že může najít nejslabší místo v pancéřování obrněných vozidel. Účinný dostřel: minimální 65 m, maximální 2500 m.

Lavrov dále poznamenal, že „Spojené státy se snaží získat pomoc od těch zemí, kde jsou silné rusofobní tendence, jde o pobaltské sousedy Ruska a také o Polsko“.

„Ale velké, solidní evropské země chápou nebezpečí takových akcí a snaží se rozumně dohodnout se svými sousedy. Přesto Američané spolu s Kanaďany již tyto dodávky realizují. A to je politováníhodné," zdůraznil ruský diplomat.

Zdroj: kp.com, pz.cz

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+62 # Che 2018-02-13 22:03
Az nekdo sestreli dopravni letadlo v Evrope, tak to se bude EU divit odkud jsou rakety a bude to zatloukat to jako sestreleni MH17.

3 SV se blizi neodvratne.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+32 # Pavel Blaheta 2018-02-13 22:38
Bohužel asi ano, ale já doufám, že to nějak ještě zvládnem. Tedy ne tu 3WW, ale že nebude.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Popo 2018-02-13 23:44
Ale no tak priatelia nezúfajte, pár ročný pobyt osamote v korunách stromov zavesený v hamake to istí. Prezradím vám, skúsenosti z toho vám aj pred tou vojnou budú naozaj večou istotou ako list vlastníctva na čokolvek. Na peniaze už dopredu radšej zabudnite, cez vojnu sú vam absolutne na nič (v Sarajeve by vám tí čo to peklo s humanitárným bombardovaným prežili vedeli o tom vela porozprávať) a z vlastnej skúsenosti viem že ani tá riť sa s nimi poriadne vytrieť nedá - zlatý lopúch...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+43 # Jarek Kozela 2018-02-13 23:48
Američani nic jiného neumí dělat, než zbraně a to ještě blbé a nespolehlivé. Kde došel ford, nejhorší auto v evropě. Kolega to měl a nebyl schopen s tím pravidelně dojíždět do zaměstná. "Fordem tam, vlakem zpátky", to je realita. Jinak je mi jasné, že Sergej má "něco nachystáno v rukávu". Tento diplomat světového formátu taková slova nepouští do prostoru jen tak, aby se jen jako vykecal.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # LubinenKremlBot 2018-02-14 09:44
Ano souhlasím s těmi ,kteří tvrdí o Velkém Vladimirovi ,že má s těma sionfašounama nekonečnou trpělivost ale on ví proč a také i díky tomu ,že voliči přestali věřit v tak velké míře chazarmeinstrem u , se nezvolila Hitlery a u nás Dragoss , což společně se silnou Boží rukou nad Velkou Rusy v rukách Vladimira, oddaluje horkou fázy probíhající 3.větové.Naše členství ve fašoun NATO naši pozici zhoršuje ,je třeba vystůpiť !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Popo 2018-02-14 11:01
Cituji Jarek Kozela:
Američani nic jiného neumí dělat, než zbraně
Priatelu pravda je taká že keby si to tvrdil o Rusoch, mal by si v tom na 100% pravdu. Na rozdiel od USA sú Ruské zbrane na zahraničných trhoch jednou z mála z tých úspešných vývozných komodit ktorá má v sebe aj nejakú pridanú hodnotu...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # r.m. 2018-02-14 11:24
ignoruj te prosím to hovado
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Popo 2018-02-14 11:39
Pravda bola a preto ju takmer nikto nemá rád...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # r.m. 2018-02-14 11:24
kdybys to nenapsal s tolika pravopisnýma chybama bylo by to skutečně lepší,jinak s tebou souhlasím
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # r.m. 2018-02-14 11:21
Stejně provokovala Británie Polsko k protiněmeckým akcím. A když konečně vyprovokovali ozbrojený střet, vykašlali se na ně, nechali je vykrvácet.
-
Pokud se podíváme do historie, od Napoleonských válek se vždy odehrrávala bitva mezi kontinentální Evropou a mořským Impériem. Dříve Británie, dnes USA s britským štěkátkem u nohy.
myslím, že to je pravý důvod Brexitu, připravují si opět svou "splendit isolation" před FEDoChazary plánovaným konfliktem v Evropě.
Dějiny se skutečně opakují.Hybatel je stejný a to pyramida privátní federální banky,která je na jejím vrcholu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # vlk samotář 2018-02-14 15:30
Věnujte prosím pozornost tomuto odkazu, a jestli vám to něco připomíná, tak si uvědomte, že ta perioda se neustále opakuje.

www.youtube.com/.../

Nekonečné strkání zápaďáků svého rypáku k nám do Čech ve snaze nás zotročit a vykrást,.... a po staletí neustálé likvidace našeho národa se s pravidelnou přesností opakuje.

To, jak vyhrožovali v neděli u Hlodafce někteří diskutéři do éteru, jak nás Brusel zničí, pokud se budeme snažit vymanit z otrokářské sféry jejich vlivu, a jak následně ve večerní diskuzi jeden host za Ralisty tvrdil, že by se nám při Czexitu mohli začít mstít, je pravda, protože první drancování naší země začalo po popravě 27 Českých pánů, další za okupace Hitlerem, který nám po okupaci ukradl víc "uranu" jak Sověti, ale nesmí se o tom mluvit,.... potom následoval převrat v roce 1989, když se západ postupně opět zmocnil naší země, kde to doklepl Lisabonem, což nebylo nic jiného, než "Mnichov 2", a garantuji vám, že jestli dojde na lámání chleba ohledně invazistů z Afriky a jejich násilného rozdělování, jak to plánují podle Orbána na červen tohoto roku a my se jim opět postavíme, tak díky tomu, že nám zničili za čtvrt století naši armádu, budou tady opět ty anglosaské svině spolu s germány řádit jak po Bílé hoře, protože oni se o své kolonie inteligentních a schopných otoků, kteří na ně za levno dělají, hned tak nevzdají, protože by zanedlouho pošli hladem, když by na ně neměl kdo dělat.

Ty černé huby dělat nikdo nenaučí a vlastizrádce Telička, co by novodobý Valdštejn, spolu s Kavárnou, půjde opět proti našemu národu, protože z našeho členství v EU profituje jeho firma na zprostředkovává ní dotací!

Kdy už jim ale dojde, že cokoliv co nám provedou, tak za to sami zaplatí mnohonásobně víc?

Za popravu 27 pánů, se rozpadlo Rakousko - Uhersko.
Za napadení Švédy, kdy nás vyrabovali a ukradli nám Satanovu bibli, zanedlouho Švédsko zanikne pod invazí muslimů.

Za příkoří ve druhé světové válce, kdy nás zradili naši spojenci a Německo obsadilo, jsou dnes tyto země samy na pokraji občanské války.

Za okupaci v roce 1968 se rozpadl Sovětský svaz.
A každý kdo na nás vztáhne svoji vražednou a zlodějskou pracku i v budoucnosti, dopadne stejně!

Jestli ale chtějí pokračovat dál, ať to zkusí!
My máme slíbenou ochranu od "vyšší inteligence", za kterou jsme museli sice zaplatit "krvavou daň", ale na rozdíl od pozemských smluv, které se nikdy nedodrží, takhle platí navěky a je nevypověditelná , protože ji garantuje sám ten, kdo ji s námi uzavřel...!

www.czech-press.cz/.../

Dřív bránili naše hranice Chodové se svým věrným psem. Taky tak později dopadli...
Ale dnes, když to vypadá, že nás chrání už jen Zeman se svým věrným "Ovčáčkem", jsou tu i jiné síly - nadpřirozené!
A ty tady byly od dávných věků, jen dlouhou doby dřímaly, než se nám je podařilo probudit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Dědouch11 2018-02-14 17:39
+++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás