Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světa„Ruské vměšování“ do referenda o Brexitu vyčísleno na celkem 0,005% veškerých diskusí na Twitteru

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

„Ruské vměšování“ do referenda o Brexitu vyčísleno na celkem 0,005% veškerých diskusí na Twitteru

Projekt nulifikace Brexitu utrpěl včera těžkou ránu, jelikož Twitter odhalil čísla za tou vytrubovanou povídačkou o „ruském vměšování“ protlačovanou kampanisty za Setrvání a médii establishmentu.

Zatímco BBC, Sky News, Daily Mail, Buzzfeed a další šálili se svou povídačkou, tak komentáře šéfa britské politiky Twitteru Nicka Picklese vykreslují úplně jiný obrázek, než je to ten energicky protlačovaný ruský vliv, který nám ta kampaň původně valila do hlavy.

„Můžeme už aktualizovat údaje od komise pro širší vyšetřování, která zjistila jen velice maličký počet podezřelých účtů spojených s Twitterem vypátraných Agenturou výzkumu Internetu,“ řekl Pickles vybrané Komisi Dolní sněmovny na slyšení o „falešných zprávách“ ve čtvrtek ve Washingtonu D.C.

„Během kampaně o referendu bylo aktivních čtyřicet devět takových účtů, což nepředstavuje ani 0,005% celkového počtu účtů, které o tomto referendu tweetovaly.“

„Tyto účty dohromady vystavily 942 tweetů, které nepředstavovaly ani 0,02% celkových tweetů vystavených během kampaně o tomto referendu. Tyto tweety byly přeposlány 461 krát a dostaly 637 lajků.“

Tyto zprávy nejspíš rozčílí kampanisty za Setrvání, kteří doufají, že výsledek referenda přičtou na vrub „zahraničnímu spiknutí“. Tyto zprávy přichází ve stejnou dobu, kdy bylo odhaleno, že maďarsko-americký miliardář George Soros pokračuje v kampani za setrvání Spojeného království v Evropské unii i přes výsledky referenda – takže kampaň za Setrvání má své vlastní zahraniční spiknutí.

Ve skutečnosti mnohé Sorosem financované organizace tu povídačku o zahraničním spiknutí šířily, stejně jako to dělala ve Spojených státech politická levice proti prezidentu Trumpovi a jeho zvolení.

Sorosem podporovaná skupina Naděje, ne nenávist zrovna před týdnem vydala článek nadepsaný: „Internetoví roboti, falešné zprávy a ruský vliv v referendu o Brexitu: Podívejte se na důkazy“.

Dr. Joe Mulhall – který popisoval pravicové aktivisty jako „bojovníky“ – citoval studii tvrdící, že „156 252 ruských účtů kázalo o Brexitu a je zjištěno, že vystavily během 48 hodin kolem té volby 45 000 zpráv týkajících se referenda o EU.“

Ovšem třicet dva tisíc těchto tweetů byla vysláno až po tomto referendu samotném, kdy Fakulta sociálních a politických věd Edinburghu uvádí, že jen „776 tweetů bylo před 23. červnem 2016 22:00 britského času.“

Tento nepatrný zlomeček v porovnání s ohromným rozsahem skoro 62 milionů tweetů vyslaných podle studií během kampaně přichází jako těžká rána pro Naděje ne nenávist a další organizace usilující o nulitu výsledků referenda.

Tito kampanisté dostali už loni pořádnou ránu, když bylo odhaleno, že s Ruskem spojené účty utratili před referendem na reklamu na Facebooku 73 penny (tj. 1,01 $). Mluvčí Tweetteru k prohlášení Nicka Picklese dodal:

Jak jsme uvedli už v našich dopisech této Komisi, naše vyšetřování probíhala, aniž by se omezovala na informace vyžadované touto Komisí nebo Volební komisí. Tyto tweety byly celkem retweetnuty 461 krát a dostaly 637 lajků. V průměru to představuje méně než 10 lajků na účet a méně než 13 retweetů na účet během kampaně, kdy většina účtů dostala dva nebo méně lajků a retweetů. To je velice nízká úroveň zapojení.

Před komisí ve Washingtonu D.C. se rovněž objevila globální šéfová veřejné politiky YouTube Juniper Downs a panelu poslanců řekla, že společnost „provedla důkladné vyšetřování týkající se referenda o Brexitu a nezjistila žádné doklady o Ruském vměšování.“

Vyšetřování ruského vlivu na Brexit vede poslanec Damian Collins, během referenda kampanista za Setrvání, který vytáhl členy Vybrané komise Dolní sněmovny na banket do Washingtonu D.C., aby vedli interview s lidmi, kteří, aby mohli snadněji vypovídat před komisí, tak použili video-rozhovor.

Collins před tímto referendem protlačoval nyní už vyvrácenou složku poskládanou tehdejším kancléřem pokladu (ministrem financí) Georgem Osbornem, která tvrdila, že každá britská domácnost bude odchodem Británie z Evropské unie negativně postižena škodami o výši 4 300 GBP.

Navíc nedávné studie ukázaly, že dopad Brexitu, kdyby byl bez dohody, která zajistí s Evropou vztahy volného obchodu, by mohl stát na jednu domácnost jen 260 GBP, o čemž však kampanisté za odchod říkají, že se to veřejnosti bohatě vrátí v jiných oblastech jako přes vzestup platů, konec odvádění každoročního tributu Evropské unii a přes příliv investic ze zemí mimo Evropskou unii.

Skutečnost, že poslanec, který během kampaně za referendum protlačovat falešné zprávy sponzorované vládou, teď vede parlamentní vyšetřování falešných zpráv, je sama důvodem ke kladení otázek.

Collins rovněž citoval analýzy George Sorose z období před referendem, přičemž jej nazýval „veteránem trhů“.

Zdroj: breitbart.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+20 # Janinna 2018-02-12 00:43
Nezajímá mě fiktivní vměšování Ruska do kterýchkoliv referend nebo voleb.
Spíš by mě zajímaly nějaké podrobnosti o té letecké katastrofě v Moskvě.
Velká soustrast s rodinami pozůstalých.
Dvě minuty po startu letadlo zmizelo z radarů. Zvláštní, letadlo s Alexandrovci před havárií také zmizelo na dvě minuty z radarů.
Obávám se, že čím blíže budou prezidentské volby v Rusku, tím více událostí se stane.
Zrada studentů Uljanovska, pak zrada úředníků, teroristický útok v Petrohradě, sportovci odcestovali ponížit svou vlast na olympijské hry a ruská média se je snažila ze všech sil ospravedlnit.
Teroristický útok pindosů ve snaze vzít jako rukojmí pilota Roman Filipova ..
Nyní tato ztráta ... nebuďme překvapeni, pokud útok zařídil pindos za pomoci stejných zrádců ...
Nebo Mosad.
Plus všechna opozice v čele se Zjuganov-Grudin in-Sobčak zcela otevřeně vystupuje a vyzývá k nepokojům v ulicích proti vládě.
Plus krvavé provokace amerických teroristů a jejich stoupenců proti LDNR a všem obyvatelům Ukrajiny.
Tímto způsobem, nepřátelé Ruska dělají vše, dělají co mohou, jak naštvat obyvatele Ruska a začít připravovat Majdan v Rusku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # John Maxwell 2018-02-12 00:50
Ahoj Jani ...
Naprostý souhlas .... "nepřátelé Ruska dělají vše, dělají co mohou, jak naštvat obyvatele Ruska a začít připravovat Majdan v Rusku" toto naprosto vystihuje vše ... mají strach a poslední šanci pokud volby vyhraje Putin budou čístky všude ve všech resortech po celé zemi bude to konec 5 kolony v RF.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Janinna 2018-02-12 00:57
Ahoj Johne, Putin volby vyhraje stopro:)), spíš se budou snažit prezidentské volby nějakým způsobem zpochybnit, pokud nebude mít opravdu silný mandát.
Proto je důležité, aby Putin vyhrál drtivě. A právě všechny tyto události "náladám" ve společnosti moc nepřidají.
Ano, se silným mandátem Putina, podpory zdola, nastanou páté koloně a všem podpindostníkům v Rusku velmi krušné časy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # John Maxwell 2018-02-12 10:18
Ono když se člověk koukne s nadhledem na stav všech západních zemí tak není ani jedna která by neměla existenční problémy .... čiže demokracie se hroutí a to všude ...
Ono pověstné rádoby experty omílané "lidi si pamatují jen 14 dní" je nesmyslem a ukázaly to i volby hlavy státu ,vždyť ani od zaprodance Havla nikdo nevěděl co čekat i když národu sliboval zlaté tele a jak se později ukázalo to tele změnilo majitele hodně rychle a národ nezapomíná a porovnává.
A stejně jako v 89 bylo vsazeno na studenty tak to mělo dopadnout i tentokrát ,udržet si moc u koryt ... a teď se odkopává celý ancábl vlastizrádců a zaprodanců za Sorosovi stříbrňáky se vybudovalo centrum havloidní kafilérky a těch je potřeba se všude zbavit a práce to jednoduchá nebude a hlavně pomalá ...chobotnice je prolezlá společností až hrůza ... a to ve všech státech na všech úrovních řizení ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Popo 2018-02-12 10:45
Súhlas...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Popo 2018-02-12 10:50
Cituji Sokrates:
Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých, a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce, a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.
Tiež súhlas...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # John Maxwell 2018-02-12 11:00
S tim se musí jen souhlasit ...proto je demokracie přežitek a z historie to jasně dokazuje na Římské říši a jejím zániku ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Láda 2018-02-12 08:13
tak, tak, neustále stejný, dokola se opakující scénář. / Lybie, Sýrie, Ukrajina, a mnoho dalších států / pod vlajkou "vývozu americké demokracie" alá uplácení americkým dolarem, které rotačky v USSA nestačí tisknout.
Samo, že i v Rusku se najdou charaktery, které se nechají zlákat ke zradě tímto "platidlem". Pokud se podaří Putinovi zabezpečit spravedlivé sčítání hlasů ve volbách, nemám o osud Ruska strach. Tam nějaká nasazená frnda s velkým poprsím nemůže porazit hrdost rusů a přimět je k tomu, aby volili pozlátko před rozumem!!! Pokud zvítězí drtivě Putin, budou mít volbu naše děti za 20-30 let, /až to tu bude samej č.mou. d., a teplá kavárenská stoka bude rozvodněná po čechách / vybrat si mezi životem ve zkorumpované, amorální, bezpáteřní homosexuální společnosti, kde na prvním místě jsou peníze a pseudemokracie čmoudů nebo v Rusku, kde snad bude spravedlnost a čest na vyšším levlu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Dagmarenka 2018-02-12 09:18
Janino, také o tom všem přemýšlím. Máte pravdu,těch událostí do voleb bude přibývat. Tak mě napadá, poslal někdo od nás soustrastný telegram k tomu neštěstí? Dokonce i ten probanderovský Kiska, premiér Fico a předeseda slov. parlamentu Danko zaslali do Moskvy soustrastný telegram. Souhlasím s tím, že Putin potřebuje silný mandát a já věřím, že ho dostane. A myslím, že už nyní se dějí v Rusku věci, které by se ještě před nedávnem nemohly stát- viz zadržení FSB v podstatě všech dagestánských " činovníků," kteří peníze z Moskvy na stavby silnic, opravy domů si nechávali pro sebe a stavěli si doslova paláce. Bylo u nich zadrženo asi 45 mld rublů...Zkrátka , jak říká Pjakin - podpindosníci, kteří se plazí před svým " páníčkem" a dělají všechno proto Putinovi a Rusku..Jinak, jestli jsem to dobře pochopila, tak v tom letadle prý zahřměl výbuch. A už našli obě černé skříňky....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Dagmarenka 2018-02-12 09:19
Omlouvám se, Ťukla jsem dvakrát na odeslat---Dáša
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Dagmarenka 2018-02-12 09:18
Janino, také o tom všem přemýšlím. Máte pravdu,těch událostí do voleb bude přibývat. Tak mě napadá, poslal někdo od nás soustrastný telegram k tomu neštěstí? Dokonce i ten probanderovský Kiska, premiér Fico a předeseda slov. parlamentu Danko zaslali do Moskvy soustrastný telegram. Souhlasím s tím, že Putin potřebuje silný mandát a já věřím, že ho dostane. A myslím, že už nyní se dějí v Rusku věci, které by se ještě před nedávnem nemohly stát- viz zadržení FSB v podstatě všech dagestánských " činovníků," kteří peníze z Moskvy na stavby silnic, opravy domů si nechávali pro sebe a stavěli si doslova paláce. Bylo u nich zadrženo asi 45 mld rublů...Zkrátka , jak říká Pjakin - podpindosníci, kteří se plazí před svým " páníčkem" a dělají všechno proto Putinovi a Rusku..Jinak, jestli jsem to dobře pochopila, tak v tom letadle prý zahřměl výbuch. A už našli obě černé skříňky....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # LubinenKremlBot 2018-02-12 08:50
Vnitřní nepřítel Rusů sionfašoun zřejmě stále na důležitých místech ve správě státu půjde těžko dohledat ale jejich úlisnost hadů zrádných bude muset být odhalena , neboť se blíží důležitý okamžik volby prezidenta Ruska a Vladimir bude potřebovat tu nejvyšší možnou ochranu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # John Maxwell 2018-02-12 10:44
Mimo téma ...
Cituji [...]:
Bílý dům hodlá zrušit od roku 2025 financování Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), informuje Fox News.
Podle zdroje z NASA, chystá tato agentura plán předání ISS soukromým společnostem.
Média již dříve informovala, že administrativa prezidenta USA hodlá požádat Kongres o 150 milionů dolarů na příští daňový rok za účelem „rozvoje komerčních podniků a kapacit," potřebných na privatizaci ISS.
Rusko vypustilo na oběžnou dráhu první část Mezinárodní vesmírné stanice v roce 1998. Projektu se účastní 14 zemí, dnes se na palubě ISS nachází šest kosmonautů: dva Rusové, tri Američani a jeden Japonec.
Podle zprávy NASA vydají USA na účely ISS ročně asi 3-4 miliardy dolarů.

cz.[...]news.com/s vet/20180212677 0435-bily-dum-p rivatizace-iss/ "Bílý dům zamýšlí privatizaci
ISS

Evidentně nemá UssA finance ani na rozvoj technologii ani na finance lidských zdrojů v tomto odvětví, je to dálší z krok po rušení projektů na zkoumání vesmíru ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás