Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaV Egyptě objeveny 3 600 let staré jámy plné obrovitých rukou

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

V Egyptě objeveny 3 600 let staré jámy plné obrovitých rukou

Moderní archeologové nedávno v Egyptě učinili objev, který vypadá jako záběr z hororového filmu: tucty uřezaných rukou pohřbených ve starobylém paláci a kolem něj.

Faraoni za to ale nemohou a ani žádné živoucí mumie. Jak mnozí teoretizují, tak s těmi hromadami rukou jsou spojeny spíše nějaké pradávné rituály.

A všechny ty nalezené ruce jsou nesmírně veliké.

Tým archeologů, kteří tento objev učinili, určil, že ty kosti jsou 3 600 let staré – což poukazuje, že všechny pochází z toho samého rituálu. Všechny ty ruce vypadají, že jsou abnormálně veliké a všechno to jsou ruce pravé. Jsou roztříděny do čtyř různých jam v rámci komplexu, o kterém si vědci myslí, že šlo o královský palác Hyksósů.

Rakouský archeolog pověřený vykopávkami pradávného města Avaris Manfred Bietak vysvětlil žurnálu Egyptská archeologie, že ty ruce vypadají jako podpora pověstí nalézaných ve staroegyptských spisech a v jejich umění. Ač je to první fyzický důkaz, že je to pravda, tak starší zdroje zjevně naznačovaly, že vojákům řezali pravé ruce a jako výkupné požadovali spoustu zlata. Teď je tu ještě otázka, proč to dělali. Samozřejmě, že odřezávání rukou bylo symbolickým prostředkem odstranění nepřítelovy síly, ale nejspíš to mělo i nějaký nadpřirozený význam, jelikož se to dělalo na svatém místě a součástí toho rituálu byl i chrám.

Divné je, že ty ruce v jamách nebyly rozloženy rovnoměrně. Skoro všechny z nich byly ve dvou jamách, zatímco na zbývající dvě jámy zbývalo na každou po jedné ruce. Prozatím nejsou žádné doklady, které by naznačovaly, jakému typu lidí ty ruce patřily, ale s největší pravděpodobností, to byli buď rodilí Egypťané, nebo lidé z Levanty.

Když se Bietaka ptali na vysvětlení, proč si myslí, že ten rituál prováděli, tak řekl: „Můžete ho tak o jeho sílu připravit navěky. Naše důkazy jsou těmi nejrannějšími důkazy a jedinými fyzickými důkazy o tom vůbec. Každá jáma představuje jeden ceremoniál.“

Ty dvě jámy, z nichž každá obsahuje jen jednu ruku, jsou umístěny přímo před trůnním sálem. Tato část Egypta byla jednu dobu okupována silou, o které si většina historiků myslí, že to původně byli Kanánci, takže by to mohlo mít souvislost s jejich invazí. Ty další ruce, které asi byly pohřbeny ve stejné době nebo možná později, jsou na vnějších pozemcích tohoto paláce.

Teď ještě zbývá otázka, proč? Kolik toho víme a co jsou spekulace? Upřímně řečeno, je toho ještě daleko více, co se bude muset vyzkoumat, ale spousta příznaků poukazuje, že to byl určitý druh rituálu k uctění boha či bohů. Skutečnost, že ti lidé měli ruce abnormálně velké, naznačuje, že ti lidé byli speciálně vybraní, což je více charakteristické pro oběť než pro zabíjení příslušníků invazní armády. Skutečnost, že dvě z těch rukou byly pohřbeny odděleně, by mohla naznačovat, že nabídka těchto obětí měla za účel zvláštní uspokojení bohů. Takové oběti nejsou konec konců moc překvapující v oblasti, která se potýkala s cizí invazí. Egypťané často své bohy vyzývali, aby invazní armády potrestali morem, hladomorem nebo obecnou smůlou. Je dost možné, že tyto oběti byly součástí kletby vůči invazním armádám.

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+51 # smrťák 2018-02-11 14:09
Co hledáš, vždycky najdeš.
Ani raději nedomyslet, že by staří Řekové mimo kentaura, Pegase, Medúzy (olbrajtka pozn, red.) tenisové sourozenecké dvojice Skyly a Harybdy, či důlního úderníka Kyklopa, vymysleli i tvora s dvojitou prdelí, aneb např. s cepem místo cypa.
No "učilo" by se dnes, že logicky, když neexistující objekt opilců Odyseus (mimochodem germání to vyslovují odyzojs. No hrůza) narazil na plovoucím stromě do snů všech NORMÁLNÍCH chlapů, čili do ostrova Lesbos, netušíc, že kousek vedle je ostrov Buzerantos, kde by se líbilo akorát zrádci Jánošíka, Hrajnohovi. To nahrává tézi, že Bruncvík si koupil v Narpě malého lvíčka, kterého krmil německým žrádlem až se z něho stal mluvící maskot národa českého.
Tehdy už starý Bajaja, vytáhl ze zapařené staré mošny dvacetčtyři dračích jazyků a zvolal u tančícího domu v Praze na Václaváku, že na to jebe a už netrvá na tom, že těch hlav bylo dvacetčtyři.
A když chujoviny, tak jedeme dál.
Láhev přece může být BUĎ poloplná, nebo poloprázdná a oba "názory" jsou naprosto richtik.

Každého letadlem přistanuvšího US Gogoida, plánujícího vánoce na Hovno-lulu přivítají ochočení Hawaijané zavěšením květinového věnce na ztuhlý, buzerantoidní krk us erektoida a taky „folklórním“ povzdechem ŮAlohaaaaa“ a taškou se suvenýry. Vzájemný thymolitinový úsměv a VŠE odpuštěno.
Ovšem zanedlouho přijde doba, kdy ty jewreyské neandrtálce budou vítat v celém světě věnci pohřebními a taškou se slušivým gumovým pytlem.
Ale teď je pro „rekreanty“ důležité, že na palmové Hawaji stojí na „vánoce“ kanadské ježíškoidně ozdobené borovice. To zatím stačí. A co takhle raketová základna jaderných hlavic proti dosud svobodné KLDR? Je to přece blízko. Blíže než atomová zkušebna v nevadské poušti. Co Japonci? Nic neříkáte? Co taky, žeeee? Původní obyvatelstvo Hawaje ZATÍM netuší, že jejich pevninští předkové byli jakjinak vyvražděni a oni (Hawajané) jsou jen zástěrkou „US demokracie“. Vždyť jim to potomek otroků Morgan Freeman vysvětlí ve filmovém šotu v roli amerického prezidenta. Že jako za všechno může Rus.
Ale to všeobecné přání lidské populace nenastane dříve, dokud budou existovat PÁTÉ kolony všech zúčastněných NATO-polykačů USRAEL-sedativ. .

Jak Stohoven? Každý Lahvoid, či druhošjeb sleduje s nadějí, že mu jeho dosavadní zlodějny ze zákonné zásady státních zastupitelství projdou.
Za tím vším je třeba hledat (jako ve filmu Vynález zkázy) US ambasadoidní chobotnici, ukrytou NĚKDE poblíž. Někde na "dně oceánu", monitorovaného prehistorickou ponorkou kapitána Everythinga. Někde, kde není tak vidět. Dokud ta chobotnice existuje, potud bude např. divadlo Sklep, plné „odborníků“ na architektúru (že vávro) zesměšňovat nás, hrdou lůzu. (kurwa!! Kdo na ně proboha chodí?) Copak mají v každé pakárně díru v plotě? Čekal jsem při volbách jediné. Kdy gambleři a hazardní hráči postaví protikandidáta, herákem propíchaného F.X.Doležala z Reflexu. To by byl reprezentant pražské kafilerky!! Ten by idiocii trumfnul i Hitlary. (Kdybych byl Clinton, i když ho nemám rád, toho vraha, tak Lewinská jede na tři šichty)

Tak, jak hollywooďané natočili film Předčítač, o zcela nevinných dozorkyních konzentrazion lagers, které kopaly do umírajících jen proto, že nemohly nalézt v hermánii práci, tak budou teď jejich zachránci Jewreyové z holyúdu točit i Předčítače II s názvem Počítač v US koloniích.
Atakdále, jako např. v nekonečném seriálu
Mumie I
Mumie II
Mumie se vrací III
Mumie trémou zvrací IV
Mumie jde poprvé do práce V.
Mumie si na zastávce vzpomene, že SI zapomněla doma mobil VI
Mumie se vrací II/1
Mumie na to sere a zůstává po zralé úvaze doma.VII
To vše se odehrává v čase Zulu 7:32 ve stylově kahirském výtahu v Luxorském sfingoidním pískovém botelu pro americké mumie na rekreaci v budoucím na ropu zajímavém bombardovaném biotopu.

Proč by tedy Hollywood na přání a zadání kafilerky divadla Sklep, plného panooptických kreatur, nenatočil zcela neznámou Lahvovu divadelní hru ze šuplíku plného prázdných plaskaček od podřadného germánského šnapsu a to ve 3D provedení divadla Sklep, Maryšu II, kdy ji po jejím nezaviněném ovdovění vezmou do kola čtyři homonegři z isiláckého Útulku v Teplicích a společnými silami jí KONEČNĚ na rozdíl od plzákoidního Vávry oplodní k její plné spokojenosti?
A Maryša III?
Když se jí posléze narodí trojčata, tak jejich čtyři otcové umlátí jednoho ze sebe, aby každý zasel jen jeden královský oves v zasrané východní Evropě. První uzená klobáska se bude jmenovat Sese Seko Tabaku, druhá Sese Seko Zakaz a třetí Sese Seko Všude.

S Maryšiným pozdravem
Keď ma najdete, tak si zatrtkáme. A keď nie,…tak som vo skríni.
Kofee Onan
P.S. jen jsem se chtěl při neděli vyžvejknout a to, jak vidno, zde zakázáno není..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # Dědouch11 2018-02-11 15:13
Opět lahůdka v nedělní odpoledne. Díky, smrťáku!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Vítězslav Crha 2018-02-11 18:42
Smrťáku máš moje oface!!!!!!!!!! !! Moc hezky provedená nedělní chvilka poezie. A po ní??? Hříšní lidé města pražského.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # smrťák 2018-02-11 21:58
Víťo, dědku, Hynku Viléme Jarmilo, zpětně zdravím i Jaris a díky za nádherné flétnisko!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Che 2018-02-11 22:27
V Saudske Arabii usekavaji zuce zlodejum. Mozna ze tenkrat meli v Egypte EU a CS politiky a tak jim museli za zlodejny usekat ruce. Jednoduche.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Vít 2018-02-11 14:54
Ty ruce jsou Kennaánců. Odtud pocházel i obr, který bojoval s Davidem. Tito tvorové byla vlastně zvířata. Stala se však nebezpečnými pro lidi, proto lidé s nimi bojovali a výsledkem byly tyto hroby rukou pro výstrahu ostatním obrům. Doba přála lidem, nikoliv obrům i z hlediska změn podnebí. Lidé se dokázali adaptovat na změny rychleji než tyto přerostlé opice, proto obři vyhynuli a nyní lze najít jenom horské opice vysoko v horách, které nazýváte Yetti. Je to ale jiný druh, daleko menší než původní patnáctimetrové a menší opice. Vše, co nevyhovovalo přírodě, toho se zbavila. Tak tomu bude i nyní.

Otec
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # julius 2018-02-11 16:33
Bylo nebylo. A pokud tomu bylo bylo to hodne davno.
jsou tak tyto moznosti.
1-neni nic nemozneho ze gravitace byla slaba a lidi dorustaly vetsiho vzrustu.Nic ohromujiciho nic zvlastniho. Nedozily se protoze gravitace zacala byt silnejsi a to bylo pro ne smrtelne. Soucinost obru a velikosti nasi by pak bylo velice kratke.
2- jako ET kde gravitace je nizsi ale pak by se tu pochybovaly velice tezko . Mozna by lezly po ctyrech :-D Tezko predstavitelne.
3-A te tu o karkulce co sezrala vlka a vyplivla myslivce ktery drzel za ruku starou babu. :-D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # LubinenKremlBot 2018-02-11 20:56
Honi-lulu natři směny pro veterány džihádský v laznich Teplických s kurwami pražské hulivérky zásobeny budou zcela jistě dle přání zakaznika i s vodni dýmko na uvitanu a třikrat kolem prasečaku v létech.No Smrťáčku tvoje přispěvky idu na dračku Pilny ti za to kupi na stara kolena sekačku travni za mimořadny přisun pro česku a hlavně hornošlonsku literarnošč.Jen tak dal ogare buloto zase za 1 podtržena na vychod od nas u brašule z Rusy čista pjaťorka moloděc.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás