Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaUSA s Francií uvažují o nové vojenské akci proti syrské vládě, uvedl diplomatický zdroj

Sociální sítě

Reklama

USA s Francií uvažují o nové vojenské akci proti syrské vládě, uvedl diplomatický zdroj

Francie je podle diplomatických zdrojů natěšená, že podpoří nové vojenské útoky proti pozicím syrské vlády.

Administrativa USA je podle diplomatického zdroje blízkého syrské opozici „natěšená, že v Sýrii proti Rusku zaujme tvrdší linii,“ jak tento zdroj ve čtvrtek uvedl pro Oko Středního východu (MEE).

Tento čerstvý postoj přichází poté, co síly USA vedené koalice v syrské provincii Deir ez-Zor ve středu provedly nálet na provládní síly provádějící operace proti ISIS a tzv. Syrským demokratickým silám.

Americký činitel řekl, že tímto útokem zabili přes 100 provládních vojáků.

Syrská vláda tento smrtonosný útok odsoudila jako „válečný zločin“, kdy Washington obvinila, že zneužívá „záminku boje proti terorismu, aby si zřídil nelegitimní základny na syrském území.“

USA vedená koalice vede od září 2014 nálety proti tomu, o čem povídá jako o cílech Daesh v Sýrii, aniž by k tomu měla autorizaci vlády v Damašku nebo mandát OSN. Tato vojenská aliance byla opakovaně obviňována z útoků a zabíjení civilistů. Rovněž v podstatě nijak není schopna plnit svůj deklarovaný cíl zničit Daesh.

Damašek teď, když je boj proti Daesh v podstatě za námi, při několika příležitostech americká vojska v Sýrii vyzval k odchodu.

Syrské vládě se s podporou ruského leteckého krytí daří kousek po kousku teroristy vytlačovat. Tato arabská země vyhnala Daesh z jeho poslední bašty už v listopadu.

Podle těchto zdrojů by měla být tato plánovaná americko-francouzská akce v Sýrii provedena pod záminkou reakce na probíhající používání chemických zbraní, z něhož Bílý dům obviňuje syrskou vládu.

Tento zdroj řekl, že „rétorika USA se mění,“ a že administrativa zvažuje něco podobného svému útoku křižujícími střelami na letiště v Idlibu loni v dubnu.

4. dubna 2017 zemřelo v Khan Shaykhun v provincii Idlib při útoku sarinem přes 80 lidí.

Spojené státy a militanti operující v této oblasti z tohoto smrtonosného incidentu obvinily syrskou vládu. Sýrie s Ruskem však tato tvrzení zavrhly s tvrzením, že šlo o pozemní detonace zbraní militantů.

Damašek argumentuje, že nemá žádný důvod uchylovat se k chemickým zbraním, když mají jeho vojska v bojích proti teroristům převahu.

Syrská vláda se svých zásob chemických zbraní vzdala v roce 2014 při společné misi vedené OSN a Organizací za zákaz chemických zbraní (OPCS), která na zničení této výzbroje dohlížela. Tuto dohodu vyjednaly Rusko a Spojené státy.

Vedoucí američtí činitelé minulý týden varovali, že administrativa je opět připravena přistoupit proti syrským vládním silám k vojenským akcím, pokud to bude nutné, aby je odradila od toho, co nazývají použití chemických zbraní.

Zdroje blízké opozici řekly, že francouzský prezident Emmanuel Macron se těší, že vojska USA při jakémkoliv novém cíleném útoku podpoří.

Francouzský diplomatický zdroj po dotazu MEE, zda Paříž vylučuje vojenskou akci na podporu amerických vojenských akcí proti pozicím syrské vlády, řekl: „Žádný další komentář.“

Francouzský akademik a expert na Sýrii Thomas Pierret MEE řekl, že „rozhodne-li se americký prezident Donald Trump, že bude jednat, tak se Francie přidá.“

Americké centrální velitelství řeklo: „My z bezpečnostních důvodů neoznamujeme budoucí vojenské plány na operace.“

Zdroj: presstv.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+84 # josh (xy) 2018-02-10 11:16
Emmanuel Macron se těší, že vojska USA při jakémkoliv novém cíleném útoku podpoří. ..hmmm.
Francie je podle diplomatických zdrojů natěšená, že podpoří nové vojenské útoky proti pozicím syrské vlády.
...Francouzi jsou ztracení, Dnes krom Le Pen a pár zbytků se nepozná Francouz od Araba, jak jsou za ta léta zmršený, budou válčit proti vlastním..
Nejlépe se vyjádřil Alan Delon...Především ale nenávid ím tuto dobu, je mi z ní na zvracení. Někteří lidé se mi hnusí. Vše ovládá lež, všechno je překroucené. Lidé se navzájem nerespektují a nedrží slovo. Záleží jen na penězích. Po celé dny se omílají jen nějaké zločiny. Vím, že tento svět opustím bez lítosti,“ konstatoval modrooký idol žen několika generací.
Zdroj: revue.idnes.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # Stanley_K 2018-02-10 14:14
Nyní v USA přichází UDÁLOST KATAKLIZMICKÉHO rozměru a EU TV MLČÍ!!!
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Piovarči 2018-02-10 23:43
Sú to k.koti

A nech ma kludne zastrelia sú to všetko k.koti, ktorým už načisto j.be
Tieto mapy ponúkajú pohľad na vývoj vojenskej situácie v provincii Idlib a okolitých oblastí od začiatku roka 2018. Sýrskej Arabskej Armády a iné pro-vládne skupiny, opierajúci sa o Rusko a Irán, zrušili veľký kus územia v severovýchodnej Hama, južnej Aleppo a východnej Idlib z Hayat Tahrir al-Sham (predtým Jabhat al-Nusra, Sýrsky vetva al-Kájda).

Vojenská situácia v provincii Idlib a blízkych oblastí na začiatku roku 2018:

A dnes

Sýrske vládne sily majú vznikať budova Libanonského-Jo rdánske spoločnosti, Ghubir námestí, Abd al-Rahman ibn Awf mešita a niekoľkých miestach okolo civilná správa budovy v severnej časti Irbin okresu vo východnej Damasku.
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-15 # balwan 2018-02-10 11:27 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+86 # Monika 2018-02-10 11:59
Paříži i hlavní ulice jsou posrané od slimáků a lidi se boji na procházku ven i do parku pro černou barvu tam není ani vidět a bukvice chce do války pomáhat USA vSyrii ? Ať jsi udělá pořádek doma a pak mele své nesmysli a raději se poradí s babičkou co má doma !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+53 # josh (xy) 2018-02-10 12:09
Nikomu nevadí, a proč také, dostali se mezi své...Jednou se nastěhují i do zámků na Loira a jiné, ale to už bude jiná doba.
Za jiné situlace, by člověk řekl,..že tam není ani kam si odplivnout;)


Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+71 # Jaroslav 2018-02-10 12:29
Z neďalekej histórie - pamätáme si ako ste Vy Francúzi rozbili Lýbiu za pôsobenia Sarkózyho - dodnes je tam nestabilita a vojnový stav medzi stranami usilujúcimi o moc...Zrejme toto chcú dosiahnuť i v Sýrii...[...] sú to...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Piovarči 2018-02-10 23:56
Kurvy, [...], všiváci, neľudia, oplani, zlosyni, fašistická svoloč a amorálny hnoj a odpad ľudskej spoločnosti, navoňaní smradi sú to, ktorí potrebuju k svojmu životo len ničenie a peklo na zemi
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+62 # John Maxwell 2018-02-10 12:39
NATO potažmo cíle UssA , dokdy bude zbytek tolerovat rozpoutávání terorismu a genocidy národů za zájmy zdegenerované UssA a Izraele ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+62 # Petr Horák 2018-02-10 12:58
No Francie, té už není pomoci:-) Né nadarmo se říká, že nejhloupější národ hne po amících jsou frantíci. Co jste chtěli, máte. Od středověku jste loupili v Africe, kolonizovali, tak se teď nedivte, že se o ně budete muset postarat a to vám nikdo nezávidí:-))) Dobře vám tak....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+48 # David 2018-02-10 13:07
Alespoň se francouzi a němci předvedli, že ve skutečnosti stojí za IS!
Ale chybí mi trvdší a jasný postoj Putina!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+59 # Jarek Kozela 2018-02-10 13:23
No to si blázni narazí prdel na kudlu. Asi zapomněli, co v nedávné minulosti prohlásil Vladimír. Pokud ti tzv. teroristi zvednou hlavu, tak zažijí něco, co si nedovedou ani představit. Tečka. A Vláďa si po bradě nesmolí. Proto učinil ten manévr, že v Sýrii tzv. svou návštěvou ohlásil ukončení bojů s teroristy, s vyvedením vojsk. Usaci toto neakceptovali a tím se zařadili mezi oficiální teroristy, kteří tam jsou na to, aby kradli ropu. A to jim jen tak neprojde. Proto do těchto sraček se pokouší navlíknout i francouze, aby v tom nebyli sami. To bude ještě velká sranda.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+40 # LubinenKremlBot 2018-02-10 13:35
Největší teroristou je klan bangster rotschild , neboť jeho loutkami jsou právě Mokroun & Makrel s Goeblsem -Sérešem a vlastizrádnými kafiléry sionistickými .Tyhle džihádský zfanatizovaný opičky jsou jejich armádou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+44 # Wiloni 2018-02-10 13:40
"Proto do těchto sraček se pokouší navlíknout i francouze, aby v tom nebyli sami."

Frantíci se do těch sraček dostali vlastním přičiněním. Amíci se ani snažit nemuseli.
Cíl stále stejný, vyprovokovat Rusy k útoku na jednotky NATO (nikoliv jednotky US).
Protože USA má z Rusů bobky, tak potřebuje užitečného idiota, přes kterého rozpoutá konflikt NATO vs Rusko a to tak, aby USA minimálně v první fázi války nemuseli bojovat (pouze dodávat výzbroj).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # Wiloni 2018-02-10 14:34
Dneska proběhl pohřeb těch 30 zabitých při náletu Američanů u Dei iz zoru (těch kterých mělo být podle Pia 100).
Jedná se o členy ISIS hunter takže útok šel přímo proti skupině, kterou dávali dohromady Rusové, kde bylo i několik členů z Wágnerovy PMC).
Napřed se s nimi SDF dohodlo o přenechání nefunkční rafinerie, ze které byly prováděny útoky proti vesnici, ve které byla tato jednotka umístěna jako podpůrný tým těchto kmenových bojovníků, Poté se SDF stáhla a podle dohody se ISIS hunter začal přemísťovat na dohodnutou pozici, a ve chvíli, kdy neměli tyto jednotky žádné krytí na ně Američani zaútočili.
To ve výsledku vedlo k oslabení skupiny kmenových bojovníků na které potom zaútočila skupina vytvořená USA (Deir Ez zor military council).
Jasná pomsta za Idlib a výzva Rusku.
twitter.com/vincebeshara
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # josh (xy) 2018-02-10 18:15
Jestli nebyla myšlena odveta za pilota Romana Filipova:
..Více než 30 ozbrojenců bylo zlikvidováno v důsledku skupinového útoku vysoce přesnými zbraněmi na oblast v provicnii Idlib, kterou kontroluje Fronta an-Nusra, odkud byla vystřelena raketa na ruský bitevní letoun Su-25,
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Wiloni 2018-02-10 21:39
Že by ISIS hunter z Deir ez zor sestřelili SU25 až v Idlibu a to jen za pomoci MANPADS.
Následkem čehož pak tuto skupinu rusové bombardovali za pomoci Kalibrů.
Pak je třeba říci, že rusové odvedli při výcviku skutečně mistrovskou práci.
Ale konec srandy.
Dneska ji bylo více než dost.
A teď něco pro pobavení.
VÝSLEDEK "nejtěžšího" bombardování IDF v Sýrii (Borhyová na nově měla při čtení této zprávy dvojitý orgasmus).

Takže.
Zásahy.
1x prázdný karavan za pomoci sebevražedného UAV (vydávaný IDF za řídící stanoviště UAV, které mělo řídit ono iránské UAV, umístěný v syrské části Golan).
1x řídící věž na letišti T4 (Rusy využívané jako vrtulníková základna a Iránci jako základna UAV, používaných nad Sýrií) ze které měl být řízen onen UAV (SIC).
Bohužel tato základna není chráněna systémy PVO (dodnes nebyl důvod)
Doplněk - Tady by se mělo IDF rozhodnout, odkud tedy byl ten bezpilotník řízen.
1xsklad munice do minometů pod Damaškem.
To jsou oficiální zásahy
Pak nám IDF tvrdil něco o zničení PVO baterií u Damašku, ale to tvrdilo i posledně a dneska tyto baterie zase fungovali (byť je to systém statický a nikdo už ho nevyrábí, takže prostě nebylo možné tam dovézt nové). Jejich současný stav je "v činné službě".
Takže tolik k jejich "zásahu".
Ztráty:
Zničené - 1x F-16I (nejnovější typ F-16), 1xneznámý typ (pravděpodobně jednomístná F-16).
twitter.com/.../...
Druhé video
twitter.com/.../...
Jak je vidět na první pohled, tak jde o zcela jinou denní dobu.
Pokud by někdo namítal, že jde o druhého pilota z toho prvního letadla.
Poškozené
1x F-15 (nevratně) - pilotovi se podařilo přistát, letadlo na odpis.
2x F-16 půjdou na opravu.

Tak tomu říkám "úspěch".
S takovou se za chvíli IAF uvítězí až ke smrti.
(nedoslovný citát, tuším Guderiana, po srážkách s rudou armádou).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Janinna 2018-02-10 22:58
Tak to vypadá, že izraelští teroristé už "beztrestně" nad Sýrií dolítali. Teď už jim bude muset stačit vzdušný prostor vazalského Libanonu.
Minimálně jedna poškozená F-15, 3 IDF letouny byly poškozeny – mimo původně oznámenou, sestřelenou F-16.
southfront.org/.../...
Na ruských diskusích se mluví o tom, že izraelský pilot zahynul - bez uvedení zdroje.
Nedávno v Latakii přistálo několik ruských těžkých transportních letadel.
Že by Moskva věděla co Izrael chystá?:
twitter.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # r.m. 2018-02-10 23:06
I Sputnik to opatrně roztrubuje:
Sýrie sestřelila několik izraelských letadel
cz.sputniknews.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Piovarči 2018-02-11 00:08
Trochu im pričesali hrebiedok.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Wiloni 2018-02-11 00:13
Izraelci jsou evidentně efektivitou syrské PVO zaskočeni a už navečer škemrali u Rusů, aby situaci nějak uklidnili.
Bohužel jsou natolik pitomí, že je nenapadlo s útoky přestat, pak se situace uklidní sama.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Wiloni 2018-02-11 00:21
Je asi jedno, jestli bylo vyřazeno 4, nebo 5 letadel, protože z počtu 8, které se útoku účastnili je to obrovské číslo.
Dneska Bibi nebude mít dobré spaní.
Tohle mu jistě na popularitě nepřidá, teď k tomu ještě to obvinění z korupce.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Janinna 2018-02-11 00:46
Jasně, že je to jedno, ten odkaz jsem dala proto, že byl nejaktuálnější.
Tak jsem si vzpomněla na ta nehorázná slova té izraelské ministryně zahraničí, nevzpomenu si na jméno, jak řekla, že pokud chce Putin přežít, tak musí dělat co řekne Izrael.
Dopadne to zcela opačně, pokud bude chtít Izrael přežít bude muset dělat co řekne Putin.

Putinovo "NĚT" Izraeli, dobré shrnutí Terezky:
literarky.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Piovarči 2018-02-11 13:00
Koniec vzdušnej Prevahy Izraela V Sýrii (Stanovisko)
southfront.org/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # Láda 2018-02-10 14:37
velká podobnost s Lybií. USSA opět potřebují nějakého zavázaného troubu / za úspěch ve zmanipulovaných volbách/ , aby kráčel po jejich boku a ti imperialisté z USSA mohli tvrdit, že to nebyla jejich aktivita.
Jen tak mimochodem, v Lybii to masivní bombardování na podporu dosazených rebelů rozjely USSA, V. Britanie a Francie- velký dlužník Kadáfího, dluh dodnes nevrácen, jaksi se na něj pozapomnělo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Wiloni 2018-02-10 14:51
"dluh dodnes nevrácen, jaksi se na něj pozapomnělo."

Nezapomnělo.
Dluh byl válkou anulován, Libie přišla o veškeré zásoby zlata a věřitel již není mezi živými.
Ideální stav pro "západní" společenství.
Na druhou stranu si za to Kadáfí může sám, neměl jim lézt do zadku.
To je osud každého "diktátora", který se spolčí se západem.
Ve chvíli, kdy už není potřeba se ho klidně zbaví (viz Sadám, Noriega, Diem a mnoho dalších).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Vladimír57 2018-02-10 18:26
Ještě přidávám Makaróny(Taloši ) i oni se v Libii "realizovali".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # r.m. 2018-02-10 18:29
no jistě, minimálně Šerkézi nemusel vracet prachy na kampaň
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # mlhoš 2018-02-11 09:28
[quote name="Wiloni"]" dluh dodnes nevrácen, jaksi se na něj pozapomnělo."

Nezapomnělo.
Dluh byl válkou anulován, Libie přišla o veškeré zásoby zlata a věřitel již není mezi živými.


Po Kaddáfím zostali blízki pozostalí.
Keď budú pri moci, ozvú sa.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # LubinenKremlBot 2018-02-10 14:08
Wiloni o to se snaží pernamentně se stoupající tendencí ,tohle vypadá že se jim to nakonec povede a to že nastrčí toho skřeta Mokrouna mě snad ani nepřekvapuje , pokračují dál ve špíně ,která spustila chaos v celé této oblasti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Piovarči 2018-02-11 13:05
Chobotnici terba uťať chapadlá. Idea všetko na svete vlastniť a ovládať je fašistická. A čo treba urobiť d fašizmom? Opäť ho na hlavu poraziť. Rusko už s Fašistom začalo bojovať v Sýrii a na Ukrajine
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+35 # Stanley_K 2018-02-10 14:13
Kriminalizace Tomia Okamury přišla na objednávku, máme důkazy! Stopy vedou k americkému velvyslanectví a mohutné chobotnici vztahů mezi lidmi, kteří jezdí do USA k ideologickým školením v dikci amerického ministerstva zahraničí! Odhalujeme struktury a vazby největšího spiknutí ve službách cizí mocnosti na území ČR po roce 1989!
aeronet.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # r.m. 2018-02-10 16:54
Klára Kalibová ze které tuk a produkty školení o vyvolenosti přímo stříkají. Svazačky proškolené pobyty v CCCP jako by jí z oka vypadly.
Aeronet občas dostává informace zpravodajský úrovně
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Vladimír57 2018-02-10 18:29
Od WikiLeaks. Asi slušnej oddíl.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # vlk samotář 2018-02-10 19:06
Celosvětový KORZÁR spolu s dalším GAUNEREM chce opět dělat pořádek v cizí zemi, aby si spolu nakradli jako v Libyi.

novinky.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás