Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaRusko USA obviňuje, že se snaží Sýrii ukrást ropu, ne porazit ISIS

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Rusko USA obviňuje, že se snaží Sýrii ukrást ropu, ne porazit ISIS

Rusko odsoudilo přítomnost Spojených států v Sýrii jako ilegální a obvinilo je ze snahy uchvátit ropu této země.

Ruské ministerstvo obrany ve čtvrtek uvedlo, že provládní syrské milice zrovna prováděly průzkumné operace u bývalé ropné rafinerie Al-Isba v provincii Deir ez-Zor, když je přepadlo letectvo USA vedené koalice.

Dodali, že útok na tyto provládní síly dokazuje, že skutečným cílem Washingtonu je uchvátit „ekonomické statky“, nikoliv boj s terorismem.

Ministerstvo obrany referovalo o tomto incidentu, který se odehrál v úterý v provincii Deir Ez-Zor, kdy jednota syrské milice postupovala proti „spící buňce“ Islámského státu. Operaci podnítil nárůst dělostřeleckých přepadů pozic sil syrské vlády v této oblasti v posledních několika dnech, což se připisovalo skryté aktivitě teroristů IS, uvedlo v úterý ministerstvo.

Jednotka provládní milice prováděla 7. února u bývalého závodu na zpracování ropy Al-Isba průzkumné pátrání. V tomto prostoru „se milice dostala pod překvapivý přepad minomety a salvovými raketomety v kombinaci s útokem vrtulníků USA vedené „mezinárodní koalice.“

V důsledku toho došlo ze zranění 25 členů této provládní jednotky. Původní mediální zprávy citující nejmenované americké činitele povídaly o asi 100 zabitých syrských vojácích, kteří zemřeli při útoku koaličních sil.

Americké ústřední velitelství předtím tento útok na syrskou milici prohlásilo za „sebeobranu“, kdy tvrdí, že tato vojska údajně zahájila „nevyprovokovaný útok na ústředí dobře zařízených Syrských demokratických sil.“

Avšak americká verze událostí vyvolává „spoustu otázek,“ řekla ve čtvrtek mluvčí ruského ministerstva zahraničí.

Ruská vojska po tomto incidentu mluvila zavedenými komunikačními kanály s koalicí, kdy ta tvrdila, že Al-Isba je pod kontrolou DSF a vojsk USA. Bezprostřední příčinou incidentu byla podle ruského ministerstva obrany skutečnost, že jednotka této milice jednala sama bez předchozí konzultace s ruskými poradci.

Tento případ ale odhaluje širší problém, neboť podle ministerstva obrany tento koaliční útok „zase dokazuje, že skutečným cílem pokračující ilegální přítomnosti amerických sil v Sýrii už není žádný boj proti ISIS, nýbrž uchvácení kontroly nad ekonomickými zdroji výlučně patřícími Syrské arabské republice.

Damašek tento útok odsoudil jako „válečný zločin“ a „zločin proti lidskosti“, hlásí SANA, kdy cituje z dopisu poslaného ministerstvem zahraničí do OSN. USA vedená koalice je ilegální a třeba ji zcela rozpustit, zdůrazňuje toto ministerstvo.

„Žádáme, aby mezinárodní komunita tento masakr odsoudila a tuto koalici za to činila odpovědnou,“ sdělilo ministerstvo s dodatkem, že to není poprvé, kdy USA vedená koalice zaútočila na syrské vládní síly.

Syrská vláda opakovaně přítomnost USA vedené koalice na své půdě odsuzovala, kdy to prohlašovala za akt otevřené agrese a porušení suverenity této země.

Damašek rovněž na OSN naléhal, aby na USA tlačila, aby odešly, zvláště po úspěšné porážce hlavních sil IS. Avšak USA říkají, že si mohou v Sýrii zůstat navždy, aby bojovaly s tím, co popisují jako íránský vliv a zabezpečily pro tuto zemi „po-Assadovské vedení“.

Nedávný vývoj ukazuje, že USA se asi v podstatě chystají na úplné rozkouskování Sýrie, varoval ve středu ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„Je velice pravděpodobné, že Američané nastoupili kurz rozdělení této země. Nám však dávali své ujištění, že jediným cílem jejich přítomnosti v Sýrii – bez pozvání legitimní vládou – je porážka teroristů Islámského státu,“ konstatoval Lavrov.

„Teď už nám ale říkají, že zachovají svou přítomnost, dokud nebudou mít jistotu, že se rozběhl stabilní proces politického urovnání v Sýrii, který povede k výměně režimu.“

Zdroj: rt.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+35 # Vladimír 2018-02-10 09:31
Ropa pro bohaté,ale co je pro chudinu v jůesej... o tom jasně hovoří nejaktualnější zpráva dneška
prvnizpravy.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+39 # LubinenKremlBot 2018-02-10 09:35
Dojebanci sionbangster si myslí ,že vlastní celý svět ,tož potřebují dostať po čuni.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # John Pitralon 2018-02-10 10:13
Samozřejmě prolhaní US degeneráti prioritně bojují za udržení dominance petrodolaru. Proto ta banda magorů zorganizovala útok radikálního islámu na vlastní občany jakožto záminku k "odvetné" invazi do strategických regionů, zásadních pro udržení dolaru.

-----------------
Petrodolar - cesta ke 3. světové válce www.youtube.com/.../
Zeitgeist 11. září 2001: www.youtube.com/.../
"Sharing the Truth" by Eva James www.youtube.com/.../
KINO SVĚT - Co se stalo 11. září 2001 v Pentagonu: www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+39 # josh (xy) 2018-02-10 10:18
Je potřeba zrušit i OSN. Naprosto zbytečná organizace pracující pro USA. USA nebude chtít opustit Sýrii, to je všem jasné. Tahle informace by měla solidně proběhnou na všech mediálních zpravodajských kanálech, aby se konečně vzedmulo veřejné mínění a zatratilo celé USA...Celý ten spolek vyvrhlů lidstava provádějící vražedné a zlodějské výpady z nezákonně okupovaného uzemí Amerika.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+38 # olinka215 2018-02-10 10:35
Ahoj Joshi=))
Máš naprostou pravdu,OSN už dávno pozbyla svoji užitečnou funkci a stala se jen prodlouženou rukou a vykonavatelem přání SSA. Stačí si jen vzpomenout, s jakou razancí prosazuje světovou migraci a s ní muslimský terorismus, a to především v Evropě.
Že jsou SSA světovým teroristou č. 1, je jasné všem lidem, kteří mají oči k vidění. U nás, v Evropě, nebude klid do té doby, dokud se jednou pro vždy nezkrotí Německo. A to proto, že Německo se pasovalo do té samé role , jako kdysi Amerika a také si hraje na jediného vůdce, kterého musí všichni , bez výjimky, poslouchat.
Teď byl chvíli klid, ale jsem zvědavá, s čím se, ta zrůda Merkelová vytasí, když je zase v sedle...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # josh (xy) 2018-02-10 10:45
Ahoj Moni...Bezvadně jsi doplnila;) Německo je namyšlená zrůda populace evropského kontinentu infikovaná americkým virem. Tenhle německý šváb zasvinil celý evropský kontinent, je potřaba silného deratizátora.
Stěží chápat, jak tato poražená velmoc se odkopala. Jak této poražené velmoci jsme dovedli lézt do prdele.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Láda 2018-02-10 11:21
Německo má velkou oporu ve Francii. Poslední zpráva zní, že militanti z USSA přemluvili Makrona, aby jim pomohl při bombardování syrských vojsk. Jediná šance, jak z toho ven , dle mého názoru, zariskovat a dát zelenou spojenectví Rusko, Turecko, Irán, Sýrie . Těsné spojenectví pro oblast Sýrie.
Ussa a Izrael se úplně odkopaly, je již bez diskusí, že IS a všechna ta jejich barbarská svinstva byla jejich nápadem.
A nemastná Čína se z povzdálí usmívá pod vousy a vyčkává.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+34 # Monika 2018-02-10 10:27
A copak jste čekali nic nového pod sluncem fašisti budou vysávat Syrii jako pyjavice a pak půjdou o kus dál ! Záleží teď na Rusku a Íránu jak se ktomu postavý jsou tam nelegálně a tyto země společně se Syrii je může legálně vyčistit a za čistit do igeliťáku pokud nic nepodniknou budou jsi tyto paraziti dovolovat vesele dál !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás