Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaVIDEO: V Sýrii si teroristé vylámali zuby o „Šilku“ - tankovou jednotku rychlého nasazení

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

VIDEO: V Sýrii si teroristé vylámali zuby o „Šilku“ - tankovou jednotku rychlého nasazení

Během vojenských akcí v oblasti Harasty v okolí Damašku se bojovníci jedné z extrémistických skupin pokusili zničit samohybný protiletadlový systém vybavený radarem ZSU-23-4 „Šilka“. Video tohoto útoku bylo zveřejněno na internetu.

Pancéřovaný vůz byl zasažen ručním protitankovým granátometem. Reaktivní střela zasáhla zadní část věže, došlo k výbuchu, ale jak je vidět na videu, požadovaného účinku teroristé nedosáhli.

Důvodem je to, že válečnou operaci prováděla tzv. „Šilka" sloužící ve 4. tankové divizi, která je známá jako tanková jednotka rychlého nasazení. Tento bojový stroj je také vybaven mřížovaným a ocelovým proti kumulativním pancířem a speciálními řetězy.

Ve výsledku se stroje staly mnohem odolnější a získaly slávu „maximálně zabezpečených". Díky velkému počtu střel (2 tisíce 22milimetrových střel) a vysoké rychlosti střelby (do 1 000 střel za minutu) se samohybné systémy staly opravdovým stroji palebné podpory.

Oblast Harasty — severovýchodního okruhu Damašku, je část zóny deeskalace „Východní Guta", ovšem těžké boje trvají od konce minulého roku, kdy velké síly bojovníků zahájily útok na pozice syrské armády, komentuje válečný odborník Jurij Ljamin.

„Pro návrat ztracených pozic sil tam byly vyslány dodatečné jednotky z nejelitnějších jednotek — divize Republikánské gardy a 4. tanková divize, které momentálně úspěšně ničí síly teroristů," dodává Ljamin.

Zdroj: snews.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+66 # Láda 2018-02-09 11:23
kdo jediný dnes bombarduje Damašek? Navíc zbaběle, ze vzdušného prostoru třetího státu / rozuměj- do syrského vzdušného prostoru nemají odvahu vlétnout, tak bombarduji z libanonského vzdušného prostoru, kde je nemůže Sýrie sestřelovat/. Komu tedy záleží na tom,, aby byla protiletecká obrana Damašku oslabena, nejlépe vyřazena úplně z boje ? Jednoznačně je vidět, v čím zájmu a prospěchu bojují islámští teroristé, Pro toho,kdo je vytvořil, vycvičil, vyzbrojil. Izrael a usssa úkoluje IS a " umírněné vzbouřence". Proto se Izrael svého "produktu - IS nebojí, navíc na velitelských pozicích jsou izraelští a američtí instruktoři.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Piovarči 2018-02-09 16:24
ISIL stráca kotol v Hamé


Na ISIS obrany úplne zrútil pod tlakom zo Sýrskej Arabskej Armády (DSP) a Tiger Síl v severovýchodnej Hama vrecku, podľa pro-vládnych zdrojov. Vládne vojská údajne oslobodený Ibn Wardan Qastel a veľké okolí od teroristov.
V rovnakom čase sa situácia v Muakara Shamali, Abu Ajwa a Rasm Jubb al-Haamlan zostáva nejasné. Niektoré zdroje hovoria, že ISIS už stiahnuté z týchto bodov, a jeho obrana je contentrated v oblasti Suruj.
Niektoré zdroje dokonca špekulovali, že ISIS jednotiek stiahol z severovýchodnej Hama do provincii Idlib na noc. Avšak, tieto správy neboli potvrdené žiadne dôkazy ešte.

Hotovo ISIL údajne prebehol do Idlíbu
Sýrske vládne sily oslobodený celý severovýchodnej Hama vrecko z ISIS nasledujúce séria bezpečnostných operácií v oblasti. Súčasťou ISIS teroristom sa podarilo prelomiť encirclement a stiahnuť na provincii Idlib, kde sú zachytené obcí Ehm Khalakil, Luwaybidah a Musharifah z Hayat Tahrir al-Sham (predtým Jabhat al-Nusra) a jej spojencov.
Medzitým, zrážky, ktoré pokračovali medzi vládnymi silami a militantov v Damasku' Východnej Ghouta regióne. Situáciu aj naďalej napätá v Euphrates Doliny, kde na NÁS koalície nedávno zasiahla pozície Sýrskej Armády.
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # jirik 2018-02-09 22:54
Syrská armáda zcela vyčistila od IS provincie Hamá a Aleppo
Syrská armáda zcela vyčistila provincie Hamá a Aleppo od teroristického uskupení Islámský stát, praví se v prohlášení jejího velení.

„Syrská armáda společně se silami spojenců osvobodila velký počet obcí v provinciích Hamá, Aleppo a Idlib…To je strategický úspěch, protože to znamená úplné vyčištění provincií Hamá a Aleppo od uskupení IS a likvidaci většiny bojovníků Džabhat an-Nusrá na jihu provincie Aleppo,“ cituje prohlášení syrská národní agentura SANA.
cz.[...]news.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Piovarči 2018-02-09 23:48
Sýrske pro-vládne zdroje potvrdili, že 20 až 30 bojovníkov z Arabského kmeňa al-Bakara boli hlavnými obetami náletov USA koalície na DSP. Kmeň potvrdil toto vyhlásenie čoskoro po tom, čo prebehlo oficiálne vyhlásenie o incidente
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Piovarči 2018-02-09 16:45
Láďa presne tak.
Som zvedavý kde sa sústredí Sýrska armáda teraz. Zrejme budú pokračovať v ofenzíve smerom na Idlíb s cielom obsadiť strategickú komunikáciu Saraqib - Aleppo. ale čo najskôr by mali zlomiť odpor aj vo východnej Gute v Damašku, kde im robia teroristi skutočne veľké problémy. V Damašku by to mali zlomiť predovšetkým aby Damašek prestal byť bojovou zónou.

Vo februári 9, ISIS bojovníci zaútočili na pozície Sena'at Tahrir al-Sham (HTS) a ich spojenci v juhovýchodnej Idlib vidieku. Sýrske opozičné zdroje uviedli, že ISIS bojovníci mali zachytené obcí Ehm Khalakil, Luwaybidah a Musharifah.

Na ISIS útok začal len niekoľko hodín po DSP zachytené ISIS vrecko v severovýchodnej Hama vidieku. Niekoľko opozičných aktivistov povedal, že DSP otvorila cesta pre ISIS zo severovýchodnej Hama vidieku smerom juhovýchodnej Idlib vidieku.
Medzi 300 a 400 bojovníkov ISIS ozbrojené s bojové tanky, obrnené vozidlá a ATGMs podieľal na útoku na HTS v juhovýchodnej Idlib, podľa opozičných aktivistov. Čísla sú pravdepodobne nadhodnotené.


Tak že ich armáda vytlačila z kotla a pustila koridorom do Idlíbu že by fakt?
Mi to príde akosi podivné. Nie sú to len vládne jednotky v prevleku?
Ale hlavne že majú za chrbtom čisto. Teraz treba vyraziť čo najskôr k mesto Saraqip nech sa z tohotie "západné hodnoty" nestihnú spamätať.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Piovarči 2018-02-09 19:07
Takto si to USA predstavujú v Sýrii budú jednať len s pozície sily a niekto ma tu obviňoval že som skeptik. Povedali to jasne

USA plánují jednat v Ženevě o Sýrii z pozice síly
© REUTERS/ Rodi Said
Politika
09:42 09.02.2018
USA hodlají vystupovat v mezinárodních jednáních o Sýrii v Ženevě z pozice síly, prohlásila oficiální mluvčí Pentagonu Dana Whiteová.
USA se nezúčastnily Kongresu pro národní dialog v Soči jako pozorovatel. Washington vyzýval k tomu, aby se i nadále soustředilo na ženevský proces o Sýrii.
„Naším cílem je zaručení toho, že naši diplomaté mohou hovořit z pozice síly v ženevském procesu. Budou to naši diplomaté, kdo v konečném důsledku rozhodne o tom, co se stane v Sýrii," řekla Whiteová na briefingu.

Podotkla, že USA podporují a budou i nadále podporovat Syrské demokratické síly v jejich boji se skupinou Islámský stát. Nevysvětlila přitom, jaké je spojení mezi bojem s IS, pod jehož záminkou se nacházejí američtí vojáci v Sýrii a pomáhají SDF, a ženevským procesem pod záštitou OSN, v jehož rámci jednají syrská vláda a opozice.
cz.[...]news.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # r.m. 2018-02-09 19:46
sami vytvořili jak IS tak Demokratické síly a teď je v akváriu pouštěj proti sobě jak dva mravence
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Piovarči 2018-02-09 20:09
Teraz by mala Sýria vyburcovať ohniská vzbúr na východnom brehu Eufratu lenže to asi nepôjde a akýkoľvek pokus prekročiť Eufrat armádou bude porušením demarkačnej čiary na čo budú USA reagovať silovo ako na ohrozenie svojich národných záujmov
JE to strašne absurdné ale je to tak
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # r.m. 2018-02-09 20:44
projekt západní/východn í Německo, jižní/severní Korea?
kreténi
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Piovarči 2018-02-09 23:40
Presne toto potrebujú neustálu eskaláciu napätia
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Piovarči 2018-02-09 19:12
Ruské MO podezírá proamerické síly ze zboření mostu přes Eufrat
08:49 09.02.2018(aktu alizováno 08:50 09.02.2018)
Ruskými vojáky postavený most přes Eufrat na východě Sýrie byl zbořen v důsledku prudkého zvýšení hladiny vody v řece po záměrném otevření stavidel hráze, píše tiskový orgán ruského Ministerstva obrany Krasnaja zvezda.


Ruští vojenští odborníci postavili 210metrový most přes Eufrat v září 2017 několik kilometrů od města Dajr az-Zaur na severovýchodě Sýrie. Dokázal vydržet těžkou obrněnou techniku, jako jsou tanky, BVP a raketomety.

Spojili břehy: ruští vojáci postavili most přes Eufrat
© [...].
Spojili břehy: ruští vojáci postavili most přes Eufrat
Jak oznámily noviny Krasnaja zvezda, 6 ledna se hladina vody v Eufratu nečekaně zvedla o několik metrů i přesto, že žádné podstatné srážky v regionu nebyly, rychlost toku se zvýšila dvojnásobně.

V důsledku toho byl most příští den zbořen," uvádí se ve zprávě.

„Vyšetřování provedené syrskými odborníky ukázalo, že k prudké změně vodní situace došlo kvůli záměrnému otevření stavidel na hrázi vodní elektrárny At Tabka, která se nachází na území opozičních útvarů kontrolovaných „mezinárodní koalicí" v čele s USA," píše oficiální orgán MO RF.

Jak se podotýká ve zprávě, žádná technická nutnost okamžitého vypuštění vody na hrázi nebyla.
cz.[...]news.com/.../...
Tak vidíte akí sú Američania Gauneri. Sýrska vláda musí mosty cez Eufrat obnoviť a opäť vybudovať.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Piovarči 2018-02-09 19:28
Amerikanista odhalil reálné zájmy USA v Sýrii
© [...]/ Mikhail Voskresenskiy
Svět
18:48 09.02.2018
Ministerstvo obrany RF prohlásilo, že USA usilují o uchvácení syrských hospodářských aktiv patřících Damašku. Amerikanista Grigorij Jarygin učinil v éteru rádio [...] předpoklad, o co mají Američani především zájem.
V noci na čtvrtek hlásila koalice útok na provládní síly v Sýrii.
Média napsala s odkazem na nejmenovaného amerického úředníka, že zahynulo na sto vojáků syrských provládních sil.

Syrský voják
© [...]/ Mikhail Alaeddin
V Sýrii byla zatčena Francouzka – náborářka IS, po níž vyhlásily pátrání USA
MO sdělilo, že syrští domobranci podnikli operaci proti „spící" buňce IS v okolí bývalé rafinérie ropy El-Isba v provincii Dair az-Zaur, když byli vystaveni útoku koaličního letectva. Takže nelegitimní pobyt amerických vojáků v této zemi není odůvodněn pouze bojem s Islámským státem. Poslední aktivity koalice v čele s USA v Sýrii znovu ukázaly, že se Washington snaží dobýt hospodářská aktiva patřící Damašku, prohlásili na ruském ministerstvu obrany.

Docent katedry amerických bádání Petrohradské státní univerzity Grigorij Jarygin vyslovil v éteru rádio [...] svůj názor na to, jaká aktiva mohou především zajímat Američany na severovýchodě Sýrie.

„Jde o území s ropnými ložisky. Myslím, že zachování určitého chaosu na těchto územích, který má být odůvodněním přítomnosti USA, bude mít za následek nejspíš skutečnost, že se tam po čase objeví společnosti s americkým kapitálem. Především může jít samozřejmě o těžbu přírodních zdrojů," míní Grigorij Jarygin.

Podle jeho názoru mohou americké společnosti projevit po čase zájem také o další hospodářské sféry na území, jež obsadili v Sýrii jejich místní spojenci.

„Americké společnosti se vždy vyznačovaly aktivností, jak tomu bylo například v Iráku, v obnovení v poválečných zónách infrastruktury, zajištění telekomunikací, apod. Ale v daném případě jde především nejspíš právě o přímou kontrolu nad územím s bohatými ropnými ložisky," řekl Grigorij Jarygin.
cz.[...]news.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Piovarči 2018-02-09 19:33
A ktosi tu rozprával že som skeptik.
Chlapci preberte sa USA sa už zo Sýrie nepohnú. Majú tam 13 vojenských základní a ide im o ropu a samozrejme o to aby napokon "demokraticky" pohltili celú Sýriu.
. Rozhodne ich z východnej Sýrie nikto nevyženie. Kurdi im už zaliezli do prdele.
Majú v rukách najväčšiu priehradu na Eufrate a najväčšie náleziská ropy ložisko OMAR.
Rusko aj Sýrska armáda urobila obrovskú chybu keď od Deir Ezzor nepostupovali po východnom berehu nadol až k ropnému polu OMAR a mali tú možnosť ešte pri Majadine a trestuhodne ju prepásli a to je prakticky ich prehra prišli tým o dôležité zdroje a celý východný breh Eufratu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # r.m. 2018-02-09 19:44
zřejmě už Saudy vycucli do mrtě
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Piovarči 2018-02-09 20:12
Tu ide o to ekonomicky čo najviac oslabiť Asada a Rusko cez Sýriu a samozrejme ropu speňažia.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Piovarči 2018-02-09 19:52
Turci začali postupovať na Afrin
Toto by mohlo Kurdom aj USA zlomiť väz.

Vo februári 9, tureckej Armády a jej proxy od Poplatku Sýrska Armáda (FSA) zachytil obcí Nesriyya, Dukkan, Iskan a Juqali Fawqani v Jandaris štvrti west meste Afrin, podľa turecká Agentúra Anadolu.
Sýrske opozičné zdroje tiež oznámila, že turecká-cúval FSA mal zachytené obcí Orta Cakalli, Juqali Wastani a Soldujuk v Šejk al-Hadid okres severe Jandaris.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Petr 2018-02-10 03:59
Vodu nekdo pustil, ted to svadi na Kurdy. No. Mam dojem, ze Kurdove na to pratelstvi ( ac vetsinou marxiste he he) s amikama stejne krute zaplati.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-28 # Ing. Milоslаv Dědеk 2018-02-09 11:43
Války, vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny, vojensko-průmys lové komplexy atd. jsou prokletím naší doby. Jsou to hračky globální finanční elity, tj. tzv. "lidí velkých peněz". Uvedená hra těmto lidem vynáší astronomické příjmy, přičemž je těmto lidem je zcela lhostejné kolik lidí v jejich hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot.Stávajíc í mocensko-politi cké uspořádání světa je překonané. Dnes už je zcela zřejmé, že je třeba ho pokud možno co nejdříve změnit. Nastolení nového mocensko-politi ckého uspořádání lidstva bude vyžadovat realizaci řady kroků, přičemž prvním krokem bude náprava nespravedlivého globálního finančního systému.

Je třeba ustavit nové oligarchy kteři by podporovali moje předstvy nového hlobálního systému. Jak napravit nespravedlivý globální finanční systém je uvedeno v článku: BUDOUCNOST GLOBÁLNÍHO FINANČNÍHO SYSTÉMU - http://[...].es /2018/01/budouc nost-globalniho -financniho-sys temu.html
V současnosti už má materiálně-tech nická základna světa takovou úroveň, která umožňuje vývoj politicko-mocen ského uspořádání lidstva plánovitě realizovat a řešit tak nejrůznější globální problémy jako je omezení neproduktivních lidí, kteří už nepracují ale svými finančními požadavky vyssávaji vlády. Uk je na správné cestě, když nefinancuje důchodcům některá opatření, např. dialýzu. U nás by bylo třeba jako presidenta brzo dosadit prof. Drahoše, aby obohatil naší populaci o vysokoškoláky z arabských států a z Afriky, kteří vyznávají islám. Jednu možnou alternativu plánované realizace budoucnosti lidstva popisuje článek: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA – http://[...].es/2017/12/soucasnost-budoucnost-lidstva.html
V případě, že se vám zdá politický vývoj lidstva popisovaný v uvedeném článku nereálný, protože většina lidí zde nemá dostatečné vysokoškolské vzdělání jako mám já, potom vám doporučuji seznámit se s geniální TEORIÍ VŠEVÝVOJE - http://[...].es/2014/01/teorie-vsevyvoje.html
, což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému jako např. finanční vyssávani státu neproduktivnémi lidmi, které je třeba humanitárně omezit. Z tohoto důvodu bych uvítal, aby bylo vyplácení důchodů po pěti letech zastaveno.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Ing. Miloslav Dědek 2018-02-09 11:58
Uvedený komentář jsem nenapsal. Nevím kdo ho napsal pod mým jménem. S některými napsanými myšlenkami zásadně nesouhlasím. Prosím ignorujte tento komentář.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Che 2018-02-09 13:53
Dedku, ty pises stale jen takove blbosti, jeste jsem necetl jediny tvuj kloudny prispevek. A otravujes taky treba na servu "hlavnespravy.s k"
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Piovarči 2018-02-09 20:01
Dedku dobrá taktika:-))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Petr 2018-02-10 03:52
Beru to vase psani jako nadsazku vyssi urovne. Jinak. S tim vasim vyrokem o vyssim vzdelanim. Vite. Vetsine lidi to vyssi vzdelani zabranuje byt normalni. A blbnou. Na priklad absolvent nejakeho AMU ci FMU ci pod se vehementne snazi byt ministrem obrany, chemik se za 7 let, za velike penize vyuci byt ministrem financi a pod. Ja, mit tu moc, tak bych vsechny ty, co trpi vysokym vzdelanim, posilal rocne, tak na mesic, okopavat cukrovku. Neco jako popousteni oceli. Cest Buh.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # r.m. 2018-02-09 14:09
Polsko-ukrajins ký plebs se stal vyvoleným uživatelem klimatických lázní. I to je mu málo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Monika 2018-02-10 07:14
130 mrtvých ruských žoldáků se soukromé společnosti Wagner zahynulo Khisharu poblíž Deir Ezzor při USA ostřelování z letadel 8 února ! Security magazin ::
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás