Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaS blížícími se volbami se mezi Italy projevuje rekordní zášť vůči Evropské unii

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

S blížícími se volbami se mezi Italy projevuje rekordní zášť vůči Evropské unii

S tím, jak se blíží celonárodní volby, se Italové svými postoji podle nové studie čím dál více a více vzdalují Evropské unii.

V Itálii se za posledních 10 let podpora pro EU dramatiky propadla a nyní se řadí mezi nejnižší v celé Evropě, zjišťuje v Berlíně sídlící mozkový trust Evropská Rada pro zahraniční vztahy (ECFR), což je skutečnost nahrávající v nadcházejícím hlasování euroskeptickým kandidátům.

Ač jsou mnohé členské státy EU „čím dál více evropštější“, tak to neplatí pro Řecko, Itálii, Francii, Polsko, Maďarsko a Španělsko, zjišťuje tato studie.

„Největší starosti budí Itálie, jejíž kombinovaný propad obliby strukturální i individuální koheze (je -1,7 bodů), tj. největší ze všech států EU,“ uvedl ECFR. Ta začala jako jedna z nejeurofilštějších zemí a teď patří k těm Evropou nejvíce zklamaným zemím.

„S tím, jak se blíží volby, kdy populistické strany brojí proti Bruselu a Berlínu, se kohezní profil Itálie propadl ještě blíže k Británii, která nedávno odhlasovala odchod z unie,“ uvádí tato zpráva.

ECFR zjistila, že v Itálii se důvěra v EU propadla rychleji než v kterékoliv evropské zemi, jelikož Italové pocítili dopad jak nedávné ekonomické krize, tak probíhající evropské migrační krize. Podle této zprávy se jeví „jasný vztah mezi uprchlickou krizí a vzestupem podpory populistických stran po celé Evropě.“

Zatímco se Itálie jen před deseti lety řadila na 10. místo z 28 národů EU se svou podporou pro tento blok, tak se teď řadí na 23. místo.

„Mezi zakládajícími členy byla kdysi Itálie asi tou nejvíce eurofilní zemí,“ řekl politolog Josef Janning, jeden z autorů této studie. „Dnes už z toho ale moc nezůstalo.“

Zpráva uvádí, že nárůst nacionalistických a populistických stran, které byly kdysi na okraji evropské politiky, měl dopad na celou EU a že upřednostňovaná politika těchto stran, tj. stavět na bilaterálních dohodách „odráží to, co se projevuje u současných vlád Ruska a Číny, ale i Spojených států – což je ale naprosto neslučitelné s tím druhem strukturální integrace, jakou praktikuje EU.“

Povídačka, která je podkladem obav živících euroskepticismus, straší „nás i je“, uvádí tato zpráva, „stejně jako obavy, s nimiž vnímají ostatní – ať už jsou to cizí vlády, nevolení činitelé v nadnárodní byrokracii nebo mezinárodní soudy, které mají pravomoc přehlasovat národní instituce – které činí důležitá rozhodnutí o životech občanů.“

Podle této povídačky vzniká principiální problém z vnímané ztráty národní suverenity, protože jak říkají, suverenita je tím, co „jim“ brání, aby přijímali rozhodnutí o „nás“.

„Itálie byla v posledních 10 letech stižena oběma hlavními krizemi, finanční krizi i uprchlickou krizí,“ říká Janning.

„Spolu s tím je Itálie ze všech velkých členských států tou zemí, kde jsou strukturální reformy nejvíce potřebné,“ dodal. „To tuto zemi činí méně atraktivní k umisťování podnikání – což následně poškozuje její úroveň strukturální koheze.“

V Itálii se před celonárodními volbami 4. března vykrystalizovaly tři hlavní bloky. Dva z těchto tří bloků – nová centro-pravicová koalice a proti-establishmentu zaměřené Hnutí pěti hvězd (M5S) – jsou euroskeptické a právě ty vedou v průzkumech. Jediná euro-přívětivá skupina, tj. centro-levicová koalice ministerského předsedy Matteo Renziho navíc trpí vnitřními rozbroji a v průzkumech se propadá.

Poslední výzkumy ukazují, že Italové se v posledních pěti letech výrazně přiklonili doprava, kdy ti, kteří sami sebe identifikují jako „liberální“ nebo „progresivní“ se propadli o skoro 50 procent.

Nicméně kvůli anomáliím v italské politické legislativě žádný z bloků nejspíš nedosáhne 40 procent potřebných k zformování vlády, což může znamenat probíhající jednání nebo dokonce i volání po nových volbách příští rok.

Zdroj: breitbart.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+69 # Jaris 2018-02-09 10:55
Eurosajuz mi pripada jako sklenena nadoba do ktere nalezly za navnadou bezpecneho zivota vsechny evropske zeme. Jsou v te nadobe uvezneny jako brouci, kteri nemohou vylezt ven, protoze steny jsou kluzke a nahore je spunt. Nekdo musi do te sklenene nadoby poradne prastit, aby se rozbila a 'broucci' mohli byt opet svobodni. Obavam se, ze volby to nezmuzou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-53 # Ing. Milоslаv Dědеk 2018-02-09 12:05
Itálie je země, která v poslední době je zaplavena migranty, kteří ale budou svou pracovní silou Itálii v blízké době významě posilovat a obohacovat, takže dnešní jisté potíže jsou jen pomíjivé. Je však třeba připomenout, že viníkem dnešní silné migrace je vino Rusko svými válkami a podporou hrdlořeza Asada.

Války, vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny, vojensko-průmys lové komplexy atd. jsou prokletím naší doby. Jsou to hračky globální finanční elity, tj. tzv. "lidí velkých peněz". Uvedená hra těmto lidem vynáší astronomické příjmy, přičemž je těmto lidem je zcela lhostejné kolik lidí v jejich hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot.Stávajíc í mocensko-politi cké uspořádání světa je překonané. Dnes už je zcela zřejmé, že je třeba ho pokud možno co nejdříve změnit. Nastolení nového mocensko-politi ckého uspořádání lidstva bude vyžadovat realizaci řady kroků, přičemž prvním krokem bude náprava nespravedlivého globálního finančního systému.

Je třeba ustavit nové oligarchy kteři by podporovali moje předstvy nového hlobálního systému. Jak napravit nespravedlivý globální finanční systém je uvedeno v článku: BUDOUCNOST GLOBÁLNÍHO FINANČNÍHO SYSTÉMU - http://[...].es /2018/01/budouc nost-globalniho -financniho-sys temu.html
V současnosti už má materiálně-tech nická základna světa takovou úroveň, která umožňuje vývoj politicko-mocen ského uspořádání lidstva plánovitě realizovat a řešit tak nejrůznější globální problémy jako je omezení neproduktivních lidí, kteří už nepracují ale svými finančními požadavky vyssávaji vlády. Uk je na správné cestě, když nefinancuje důchodcům některá opatření, např. dialýzu. U nás by bylo třeba jako presidenta brzo dosadit prof. Drahoše, aby obohatil naší populaci o vysokoškoláky z arabských států a z Afriky, kteří vyznávají islám. Jednu možnou alternativu plánované realizace budoucnosti lidstva popisuje článek: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA – http://[...].es/2017/12/soucasnost-budoucnost-lidstva.html
V případě, že se vám zdá politický vývoj lidstva popisovaný v uvedeném článku nereálný, protože většina lidí zde nemá dostatečné vysokoškolské vzdělání jako mám já, potom vám doporučuji seznámit se s geniální TEORIÍ VŠEVÝVOJE - http://[...].es/2014/01/teorie-vsevyvoje.html
, což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému jako např. finanční vyssávani státu neproduktivnémi lidmi, které je třeba humanitárně omezit. Z tohoto důvodu bych uvítal, aby bylo vyplácení důchodů po pěti letech zastaveno.


Je velice nutné, aby byl presidentem prof. Drahoš a ne hulvát Zeman, ktery v minulosti často mluvil vulgárně „*** sem - *** tam". Jen novým prsidentem prof. Drhošem by byla zaručena tolerance pro arabské a černošské migranty, kteří obohacují náš sobecký svět. Nevěra žen v Arabii se trestá smrtí. Stejný zákon by určitě vylepšil situaci v rodině i u nás. Po islamizaci Česka ale jednou stejně přijde.
Jednu možnou alternativu plánované realizace budoucnosti lidstva popisuje článek: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA – http://[...].es/2017/12/soucasnost-budoucnost-lidstva.html
V případě, že se vám zdá politický vývoj lidstva popisovaný v uvedeném článku nereálný, protože většina lidí zde nemá dostatečné vysokoškolské vzdělání jako mám já, potom vám doporučuji seznámit se s geniální TEORIÍ VŠEVÝVOJE - http://[...].es/2014/01/teorie-vsevyvoje.html
, což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému jako např. finanční vyssávani státu neproduktivnémi lidmi, které je třeba humanitárně omezit. Z tohoto důvodu bych uvítal, aby bylo vyplácení důchodů po pěti letech zastaveno.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Ing. Miloslav Dědek 2018-02-09 12:32
Uvedený komentář jsem nenapsal. Nevím kdo ho napsal pod mým jménem. S některými napsanými myšlenkami zásadně nesouhlasím. Prosím ignorujte tento komentář.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # robrell 2018-02-09 14:00
Slibuji , že na základě prosby, budu od této doby ignorovat nejen uvedený komentář, ale veškeré další články a komentáře individua (není to nadávka) Miloslava Dědka. Jednoho či druhého.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Dědouch11 2018-02-09 17:23
+++ Dávno to tak praktikuji. Vážím si svého času. ;o)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # .lak 2018-02-09 13:18
Teda nevím kdo kde kde vidí únii. Podnikatelské hejble úžer na nadnárodní ůrovni i cestovce dvou kontinentů a banksterské posvícení leda.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # John Maxwell 2018-02-09 18:43
Laku ono to přes ty émerický základny nebude tak jednoduchý ,jedno je populisticky vyřvávat za jednu stranu a druhý je jak se to udělá aby mu to baganče(dozor) povolilo když za nim nebude stát celej národ ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # .lak 2018-02-09 23:20
Celý prostý lid je na žebračenkách s hypotekární koulí na noze u vody jak za protektorátu, tedy vyjma.
zpravy.idnes.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # r.m. 2018-02-09 19:04
Život ve Východní Evropské unii v praxi:
Co chceme o financích učit matku, která kvůli nemoci nemůže na týden do práce a na konci měsíce nemá dost peněz, ptá se Němec.
video.aktualne.cz/.../...
Při zmínce o malých platech a že stačí na týden onemcnět a musí si domácnost půjčit, se dcera Svazačky Pajerové instintivně ušklíbne...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás