Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaBývalí zaměstnanci společností Google a Facebook bojují proti tomu, co zrodili

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Bývalí zaměstnanci společností Google a Facebook bojují proti tomu, co zrodili

Skupina bývalých technologických inženýrů z Křemíkového údolí v USA se zděsila toho, čemu pomohla na svět, píše The New York Times.

Teď založili zájmovou skupinu, pomocí které chtějí informovat veřejnost o škodlivých vlastnostech sociálních sítí a tlačit na Kongres, aby reguloval aktivitu technologických gigantů.

Centrum pro lidskou technologii spolu s neziskovou mediální dohlížecí skupinou Common Sense Media plánují založení lobbistické skupiny zaměřené na boj proti závislosti na sociálních sítích, píše list. Dále aktivisté chtějí organizovat informační kampaň Pravda o technologiích v 55 000 veřejných školách v USA.

Za projektem stojí bývalí zaměstnanci a investoři společností Google a Facebook, kteří stáli u jejich zrodu. Mezi nimi je například Justin Rosenstein, který na Facebooku vytvořil tlačítko „To se mi líbí". Obzvlášť velké obavy budí potenciální následky užívání sociálních sítí na děti.

Pediatři a odborníci na duševní zdraví již vyzvali Facebook, aby upustil od záměru spustit messenger, který cílí na děti.

„Největší superpočítače na světě mají dvě společnosti, Google a Facebook, a na koho míří?" táže se Tristan Harris, ředitel Centra pro lidskou technologii, jenž kdysi zodpovídal za etiku v Google. „Míří na lidské mozky, na děti," míní Harris.

Kritika na stranu sociálních sítí zaznívala i z úst investorů a bývalých manažerů. Facebookový investor Sean Parker například uvedl, že „pouze bůhví, co dělá (Facebook) s mozky našich dětí", zatímco bývalý viceprezident společnosti Facebook pro růst uživatelské komunity Chamath Palihapitiya v listopadu prohlásil, že sociální sítě „rozvracejí naši společnost".

Skupina má v úmyslu spuštění kampaně na přijetí zákonů v Kongresu, které mají zahájit výzkum dopadů technologií na zdraví dětí a zakázat využívání neidentifikovaných botů. Dále chtějí založit webovou stránku, na které se stávající inženýři mohou seznámit se zdravotními dopady různých technologií.

„To je příležitost, abych napravil chybu," uzavírá Roger McNamee, jeden z prvních investorů do Facebooku.

Zdroj: prisonplanet.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+16 # Piovarči 2018-02-07 19:11
Facebok slúži na buzerovanie a uplatňujú sa tam najmä udavači.

Kotol v Hamé sa rýchlo zmenšuje:

7. februára Sýrskej Arabskej Armády (DSP), National Defense Forces (NDF) a Tiger Síl zachytené 41 obcí v severovýchodnej Hama vidieku vrecko z ISIS, podľa Hizballáhu media krídlo v Sýrii.

Sýrskej Arabskej Armády (DSP), Tiger Síl a ich spojenci oslobodili viac ako 50 obcí z ISIS v severovýchodnej Hama vrecku. ISIS sú teroristi v kritickej situácii v oblasti.
Tak že kotol sa rýchlo zmrskol. Možno za 24 hodín už nebude existovať a armáda začne útočiť na ďalšiu časť Idlíbu. Čím skôr tým lepšie. Treba tie ohniská ktoré zásobujú zbraňami USA eliminovať.
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # josh (xy) 2018-02-07 19:34
Facebook...?
Ruku na srdece, to už nelze zastvit....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Dědouch11 2018-02-07 19:30
Opět ti "bývalí"... Nebýt toho, že jsou bývalí, podíleli by se nejspíše na těch svinstvech (za "slušný" peníz) dál. Sotva se stali bývalými proto, že se šprajcli...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Piovarči 2018-02-07 20:01
Mňa serie to že ťa tam hocikto môže udať a zničia a vymažú všetko či si tam pracne vkladal a vytváral mne to urobili už 3x
ac24.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Dědouch11 2018-02-07 21:05
To mně se stát nemůže.
;o)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # LubinenKremlBot 2018-02-07 22:36
Cituji Dědouch11:
To mně se stát nemůže.
;o)

Ale může lidi nahradili kyborgama
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Dědouch11 2018-02-08 10:03
Ale nemůže. Řeč byla o mazání na FB. Tam jsem měl kdysi účet asi měsíc a coby nesmyslnou kravinu, jsem ho zrušil. Takže sotva mi tam někdo něco může mazat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Elen 2018-02-08 10:48
Také mi není jasné, to bývalí?
Takže oni se VĚDOMĚ prodávali, jako šlapky
a ani to ne, protože šlapka prodává tělo - kdežto tito bývalí, prodávají vlastní duši + zaprodávají své bližní.
Jistě mýlit se může každý
a později změnit své názory, ALE
V tom případě přijdu a řeknu:
"Promiň, mýlila jsem se.
Žila jsem v jeskyni, kde bylo málo světla a proto jsem tvrdila, že barva je černá. Odmítala jsem ze své jeskyně vylézt (z nějakého důvodu) ...
Teď když jsem vyšla ven, zjistila jsem, že na světle je barva opravdu modrá. Omlouvám se, jestli můžeš, odpusť mi."
(za jsekyni je možné dosadit jiné - je to omezený pohled, taktéž za barvy -.je to omezený názor)

Jenomže u těchto bývalých nikde nevidíme ani náznak slušnosti, natož pokory, o omluvě (či pokusu o vysvětlení) ani nehovořím.
Když měli tu drzost si veřejně i otvírat tlamy, vládnout lidu a rozhodovat za něj,
tak teď jako bývalí nemají ani zrnko odvahy k přiznání omylů?
Nebo si myslí jak jsou úžasně zdatní manipulátoři a pracují v žoldu dál? Jen dostali jiné zadání?
Pak jsou jen beztvaré, bezcharakterní plastelíny,
dobře využitelné tlampače,

Ukázkovým příkladem je Klaus - chmaták per, který jako straka neodolá třpykám,
no vidíte, kolik lidí zblbnul a kolik jich je ještě dnes ochotno za ním jít.
Působí to až tak, že on na sebe "natáhl" stejnou krevní skupinu obdivovatelů svého já a rychlých zisků (přez mrtvoly) - v tomto rozhodně nelhal, to byl pravdivě on (a stejné přitahuje stejné).

Štětináč, Herman + to je jiná kategorie, snad ještě horší - ti fungují na základě vloženého prográmku ...

A máme tu moudro (po babičce:
"Povahu si vyžeň třeba bičem,
vrátí se
a nezmění se v ničem."
(poučení: dejme si pozor na takové "charaktery")
Pěkný den
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Dědouch11 2018-02-08 12:39
+++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-13 # Ing. Miloslav Dědek 2018-02-07 19:54
V článku je uvedeno, že Chamath Palihapitiya v listopadu prohlásil, že sociální sítě „rozvracejí naši společnost", Ptám se, kterou společnost?
Internet změnil svět. Možnosti zprostředkování informací nemají meze. To umožňuje např. snadno v globálním měřítku zakládat nové společenské organizace.
Tažení proti sociálním sítím zřejmě podněcuje globální finanční elita. Proč? Tito lidé si uvědomují, že bezmezná možnost šíření informací v globálním měřítku ohrožuje jejich privilegované postavení ve společnosti.
Stávající mocensko-politi cké uspořádání světa je překonané. Dnes už je zcela zřejmé, že je třeba ho pokud možno co nejdříve změnit. Nastolení nového mocensko-politi ckého uspořádání lidstva bude vyžadovat realizaci řady kroků, přičemž prvním krokem bude náprava nespravedlivého globálního finančního systému. Jak napravit nespravedlivý globální finanční systém je uvedeno v článku: BUDOUCNOST GLOBÁLNÍHO FINANČNÍHO SYSTÉMU - [...]/2018/01/budoucnost-globalniho-financniho-systemu.html
V současnosti už má materiálně-tech nická základna světa takovou úroveň, která umožňuje vývoj politicko-mocen ského uspořádání lidstva plánovitě realizovat a řešit tak nejrůznější globální problémy. Jednu možnou alternativu plánované realizace budoucnosti lidstva popisuje článek: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA – [...]/2017/12/s oucasnost-budou cnost-lidstva.h tml
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # r.m. 2018-02-07 21:01
Rosensteinovi, málo lajkujou a stránka nevynáší? Běžej k rabimu, on jim poradí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Monika 2018-02-08 01:05
Osobně mi stránku zablokovali včera a napsali mi : že jsem extrémní rasistka ! Většinou jsem jsi psala s dětmi kteři žiji vTokiu spiśe Messenger a posílala fotografie a je to vše smazané i čísla na telefony příbuzných v Česku !Měla jsem jsi to vše přemístit jinám !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # julius 2018-02-08 07:37
JA FB nepouzivam ani nevim presne k cemu to je. Podle meho to je neco jako metrix lide jako duchove chodi po planete s mobilem v ruce a dusi ziji uvnitr tohoto fakebooku ci jak se ta blbost jmenuje. Ukazuji a odhaluji to co ma byt doma a jeste si to vzajmen ehodnoti. To je uchylarna sodoma gomora. Ale zamer elit je jiny sleduji lidi a ukladaji jejich data cimz krasne zjisti kdo je kod jaky manazor a kdo muze byt pro globvalizaci nebezpecny. Pro dalsi stranu jsou to zlodeji kteri krasne zjisti kdy jste na dovolene a jake mate zabezpeceni, Jina sorta vyderacu a pedofilu.

Prosim vas v tomhle fakt chcete zit svuj zivot???

Ja tedy radeji dohodnu schuzku s kamosem a jdu poplkat osobne. Co si reknem zustane mezi nama a nikomu do toho nic neni. A kdyz vidim hezkou zenu klidne ji to reknu neznamena to ze ji chci prefiknout ale treba jen rici ze je hezka a ze na ni take muzi hledi. Vit ejak to udela radost? Usmat se a prohodit par slov?! Zatim co hromada lidi bloudici regaly hypermarketu cuci do mobilu a stale neco pisou netusic ze je nekdo kolem pozoruje :-D Kolikrat takovy bloudil vrazi do regalu ci do zdi. Videl jsem jednoho takoveho s metrixu a ten zajel do zadniho skladu vubec netusil kam jede :-D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Dědouch11 2018-02-08 10:05
+++++++++++++++ ++++++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás