Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaTento kmen žije celý svůj život na oceánu. Vodní lidé jsou tak možná jediným kmenem světa, který k životu nepotřebují „zem“

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Tento kmen žije celý svůj život na oceánu. Vodní lidé jsou tak možná jediným kmenem světa, který k životu nepotřebují „zem“

Představte si lidi, kteří již celá staletí žijí na moři. Jejich domovem jsou vory a oceán. Zdá se vám to jako příběh z dobrodružného románu? Ne, je to realita, která se odehrává na odlehlých ostrovech u pobřeží Malajsie.

Celý svůj život totiž přežijí na vodě a jejich přirozeným prostředím je oceán. Co všechno víme o těchto vodních lidech?

Réhahn navštívil 8 malých ostrovů, které jsou na kilometry vzdálené od civilizace. A našel tu lidi, kteří žijí stále tak jako jejich předkové celá staletí. Jejich domovem je totiž oceán.

Téměř vše, co potřebují, jim jejich domov nabídne. Žijí v "vesničkách", které se skládají z několika chatrčí plovoucích na vodě. Živí se lovem ryb na loďkách, které si sami vyrobí.

Potřebné dřevo a pitnou vodu mají z nedalekých opuštěných ostrovů, mezi nimiž se svými plovoucími domy kočují. Nezajímá je moderní svět ani peníze. Jediné, co je pro ně důležité, je oceán a jeho dary...

Život na moři je pro děti hotovým rájem. Už od mala vědí perfektně plavat a ve vodě stráví celé dny. Když mají děti 8 let, rodiče je učí lovit ryby. Rybolovu se zde věnuje každý bez ohledu na věk či pohlaví. Dary oceánu jsou smyslem jejich života.

Tito lidé často ani netuší kolik mají let. Nežijí budoucností ani minulostí. Jediné, co je zajímá, je přítomnost. Fotograf Réhahn byl překvapen klidem a vyrovnaností, které ve vodních "vesnicích" panovaly.

Bajau Laut, gli ultimi veri nomadi marini! Questi straordinari indigeni abitano il vasto tratto di mare del “Triangolo dei Coralli”, tra Malesia, Filippine e Indonesia, e non toccano quasi mai la terra ferma. Si tratta di una comunità apolide, formata da diversi gruppi famigliari, che a bordo di tradizionali imbarcazioni usate anche come case, si sposta e si stabilisce in continuazione. Un popolo pacifico, abituato a vivere di piccoli commerci, di pesca e di tutte le ricchezze che il mare può offrire... #MyBestPlaceAroundTheWorld . . #bajaulaut #seagypsy #nomad #floatingvillage #gipsy #sea #bajau #coraltriangle #amazingworld #awesomeearth #aroundtheworld #widenyourworld #beautifuldestinations #worldcaptures #earth #wonderful_earthlife #naturelovers #exploringtheglobe #traveltheworld #wonderful_places #onedestination #onedirection #MyBestPlace #dovemipiace

Příspěvek sdílel uživatel @ mybestplace,

Celodenní pobyt na slunci vyřešili tito lidé jednoduše. Vyrábějí si vlastní "opalovací krém". Nazývá se Borak a jde o pastu vyrobenou z kurkumy. Touto pastou se natírají téměř všichni. Pasta ochraňuje jejich kůži před silným sluncem. Kůže je totiž znamením krásy a pasta tak pomáhá mladým dívkám zaujmout jejich budoucích manželů.

Lidé z kmene Baja nejsou obyvateli žádné země. Životy žijí ve svém vlastnoručně vytvořeném ráji, který jim někteří můžou jen závidět.

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+20 # Che 2018-02-07 17:38
V Peru, na Titicacasee ziji lide taky na vode jmenuji se tusim Uros. Sve ostrovy delaji z rakosu, ktery pochopitelne uhniva, takze delaji stale nove. Ostruvky plavou na Titicaca. Duzina rakosu je tez jejich potravina. Nehutna to zrovna dobre, kousek se da snist, ja jsem to vyplivnul. Zivot na ostruvcich neni zrovna idyla, lide trpi nemocemi z vlhka a zimy, reumatismem, ruznymi koznini nemocemi jine. Penize vydelavaji tim, ze se tam jezdi turisti podivat kteri jim davaji almuzny, jinak by to nemohli asi delat zit (ednes) na ostruvcich.

Ale nemusi poslouchat [...]y jako je Dutohlav Krivohuby, Stetina, Merklova a dalsi, v tom maji velikou vyhodu. Mozna ze to stoji i za to.

Sruby, ukazane na obrazku zrejme ale neplavou a jsou zakotveny na dne more. Asi by ani dlouho neplavaly, vitr by je nekam odnesl a vlny rozbily.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Popo 2018-02-07 19:58
Cituji Che:
Zivot na ostruvcich neni zrovna idyla, lide trpi nemocemi z vlhka a zimy, reumatismem, ruznymi koznini nemocemi jine.
To platí aj v naších zemepisných výškach & širkach do botky. Zima & tekutá voda + plitký dych = na "prúser" z pohladu zdravia človeka je docela rýchlo "zarobené"...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Vaclav2 2018-02-07 21:48
che...
mohu potvrdit, byl jsem tam asi jako ty... Jezero ve tří tisícich metrech...
podle místních info, sami neví jak dávno tam začali bydlet...dnes je to z velké většiny používané jako atrakce.
zajímavé...pořá d chodíš po měkkém a trochu se to houpe. Pokud zkoušíš na jedné noze pohupovat aby jsi se dostal dolu k vodě - to prostě nejde, je to čím dál tvrdší.
Žádná idilka to tam ale není, to vidíš na těch lidech...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # .lak 2018-02-07 18:41
Proč jim tam agentura bilderberg nepošle multikulturní obohacení?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Dědouch11 2018-02-07 19:34
Není o co je obrat a nemají sociální dávky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # Piovarči 2018-02-07 20:09
Ale ak sa tam nájde ropa majú po prdeli a končia svoj idylický život
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-12 # Popo 2018-02-07 20:20
Cituji Piovarči:
a končia svoj idylický život...
Sakra Pio, už zas máš tú nutkavú potrebu veci o ktorých doslova a do písmena "hovno" vieš riešiť za iných? Zjavne ti tak ako každžemu mysliacemu "hrbáčovy" uniká to podstatné - detaily vyplývajúce len z holéj reality. Predstav si ty, oni si ti kludne žijú na plávajúcich ostrovoch. Nepripomína ti to tak trošku hamaku...?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # julius 2018-02-08 07:30
Dalsi opaleny clanek zvykejte si na snede tvare. To je jejich pravy ucel. Zvykat si videt. Do ted jste to videly jen v cestomanii ted toho mate plna media. Od obchodu po reklamu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Ing. Milоslаv Dědеk 2018-02-09 13:30
++++++++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás